Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Σοβαρό πρόβλημα στο site


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
131 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.721 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 05/10/2019 - 16:26

Δεν ισχύει αυτό που λες. Εκτός και είμαι σε λάθος forum.

 

attachicon.gifScreen Shot 2019-10-05 at 17.20.57.png

 

Ισχύουν και οι αποσυνδέσεις. Σήμερα είναι κάπως καλύτερα βέβαια τα πράγματα. Αλλά χθες κάποια στιγμή δεν παλευόταν.

Δεν μπορεί να κάνουμε λάθος τόσοι άνθρωποι ταυτόχρονα.

Συμφωνοι

Δεν ειχα παρατηρησει οτι χρειαζονται 1000 ποστ

Κατα την ταπεινη μου γνωμη, σωστα τοποθετηθηκε ο ορος αυτος για διαφορους λογους

 

Για τις αποσυνδεσεις, δεν αμφισβητησα κατι, ειπα θα το τσεκαρω



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Xto01

Xto01

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2019 - 16:29

Συμφωνοι

Δεν ειχα παρατηρησει οτι χρειαζονται 1000 ποστ

Κατα την ταπεινη μου γνωμη, σωστα τοποθετηθηκε ο ορος αυτος για διαφορους λογους

 

Για τις αποσυνδεσεις, δεν αμφισβητησα κατι, ειπα θα το τσεκαρω

Ποιους λόγους; Π.χ.; Στο Insomnia έχουν άλλους λόγους που το επιτρέπουν από το πρώτο post; Δεν ξέρω, συγγνώμη, απλά ρωτάω.

 

Edit: Για τις αποσυνδέσεις, θέλω να πω ότι δεν ήμουν ο μόνος που είχα αυτό το θέμα. Υπήρχαν κι άλλοι.


Τελευταία επεξεργασία από: Xto01, 05/10/2019 - 16:30


#48   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 05/10/2019 - 16:41

Συνέχεια έχει αποσυνδέσεις
Κωδικούς δεν κρατάει
Δεν μπορείς να ποστάρεις παρόλο που έχεις συνδεθεί ζητάει ξανά κωδικούς , όποτε ξανά μανα από την αρχή .
Όλα αυτά από browser safari του Mac


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 05/10/2019 - 16:42

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#49   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.721 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 05/10/2019 - 16:47

Ποιους λόγους; Π.χ.; Στο Insomnia έχουν άλλους λόγους που το επιτρέπουν από το πρώτο post; Δεν ξέρω, συγγνώμη, απλά ρωτάω.

 

Edit: Για τις αποσυνδέσεις, θέλω να πω ότι δεν ήμουν ο μόνος που είχα αυτό το θέμα. Υπήρχαν κι άλλοι.

 

Το καθε φορουμ εχει δικαιωμα να διαχειριζεται την οψη του οπως επιθυμει

Ισχυε και εδω η υπογραφη των μελων απο την αρχη

Μετα απο διαφορα ευτραπελα ομως αποφασιστηκε να μπει ο ορος αυτος

Για να σου ξεκαθαρισω λιγο τις αποριες να σου πω απλα πως αυτη τη στιγμη βλεπεις ενα φορουμ στημενο λιτα και καθαρα

Ευκολα μπορεις να βρεις την απαντηση που θελεις και διαβασεις ξεκουραστα αυτα που θελεις

Πιο πριν δεν ισχυε αυτο

Επρεπε αναμεσα στις διαφορες υπογραφες να χοροπηδαει το ματι για να βρει αυτο που θελει να διαβασει

 

Οσο για το donation που ανεφερες πιο πανω

Εστω οτι ενεργοποιουνταν κατι τετοιο, θα καναμε ενα donation x για ποσο καιρο ; μια φορα για παντα ; μια φορα καθε χρονο ; για ποσα χρονια ;

Ειναι πολυ πολυπλοκο



#50   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.721 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 05/10/2019 - 16:48

Συνέχεια έχει αποσυνδέσεις
Κωδικούς δεν κρατάει
Δεν μπορείς να ποστάρεις παρόλο που έχεις συνδεθεί ζητάει ξανά κωδικούς , όποτε ξανά μανα από την αρχή .
Όλα αυτά από browser safari του Mac


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Τι εγινε σε πεταξε και ποσταρες με tapatalk ;



#51   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 05/10/2019 - 16:50

Ο σωστός Admin ενημερώνει τους Mods εάν έχει συμβεί το οτιδήποτε ώστε να αναλάβουν με περισσότερα ίσως δικαιώματα. Κάτι τέτοιο νομίζω είναι εφικτό απ' όσο γνωρίζω. Στον 21ο αιώνα ζούμε η επικοινωνία γίνεται με χίλιους δύο τρόπους. Εκτός και εάν συνέβει κάτι τόσο ξαφνικό, οπότε χτίζουμε εδώ θεωρείες.

Εάν τίθεται θέμα χρημάτων για την συντήρηση της σελίδας, θα μπορούσε κάπου να υπάρχει και το κουμπάκι για Donation ή με κάποιον τρόπο να μπει μια τυπική συνδομή το μήνα. Δεν ξέρω πως και εάν γίνεται κάτι τέτοιο. Δεν γνωρίζω καν πως στήνεται μια σελίδα. (Καλά στην δεύτερη περίπτωση θα έκοβαν λάσπη οι περισσότεροι).

Έστω το Donation όμως. Και όχι μόνο να υιοθετηθεί αυτό για τη σελίδα αλλά να έχει το δικαίωμα ο κάθε χρήστης να το βάζει στην υπογραφή του (Και όχι μετά τα 1000 σχόλια αλλά από το πρώτο κιόλας σχόλιο. Άλλο κουλό και αυτό). Υπάρχουν παιδιά που έχουν όρεξη να προσφέρουν. Και το κάνουν αφιλοκερδός. Γιατί να μην μπορεί κάποιος να επιβραβεύσει την προσπάθειά τους; Η γνώμη μου είναι ότι θα γίνονταν ακόμα καλύτεροι. Η χρηματική επιβράβευση είναι ένα πολύ μεγάλο κίνητρο και το τελικό αποτέλεσμα πάντοτε καλύτερο.

Οι διαφημίσεις τρώνε block πλέον. Αν και είδα στο Insomnia ότι έχουν εφαρμόσει μια καινούρια πατέντα που βλέπεις σταθερές διαφημίσεις μέσα στα θέματα, με κάτι μίξερ και κάτι τέτοια. Αυτά είναι γυφτιές.

Όσοι θέλουν ας το σκεφτούν αυτό που λέω. Το Donation στην Ελλάδα το κατακρίνουν θεωρώντας το ζητιανιά.

Για να γίνουμε καλύτεροι πρέπει και να βρούμε τρόπους να αλλάξουμε.

Και εάν ο Admin εχει χαιρετήσει για αλλα μερη που μπορει να το ξερουν οι Mods;  Και εαν εχει χαιρετησει εχει παρει μαζι και τους κωδικους. Το θεμα δεν φτιαχνεται και καποια στιγμη θα μπει λουκετο. Για την πληροφορηση μου σε προσωπικο επιπεδο εκτος τα αξιοπιστα αγγλικα sites-φορουμ που ενημερωνομαι καθημερινα εχω βρει την υγεια μου με 2-3 ομαδες στο φατσοβιβλιο. Οσο για ελληνικο site υπαρχει το  Appleworldhellas.com  το οποιο εχω στειλει μηνυμα μπας και βρουν ακρη για να ανοιξουν και ενα φορουμ.



#52   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 05/10/2019 - 16:50

Τι εγινε σε πεταξε και ποσταρες με tapatalk ;

Ενώ είμαι συνδεμένος στο φορούμ και γράψω κάτι , πάω να πατήσω δημοσίευση και στο καπάκι με πετάει και σε αποσυνδέει
Αυτό συμβαίνει συνέχεια .


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 05/10/2019 - 16:51

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#53   Xto01

Xto01

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2019 - 16:55

Και εάν ο Admin εχει χαιρετήσει για αλλα μερη που μπορει να το ξερουν οι Mods;  Και εαν εχει χαιρετησει εχει παρει μαζι και τους κωδικους. Το θεμα δεν φτιαχνεται και καποια στιγμη θα μπει λουκετο. Για την πληροφορηση μου σε προσωπικο επιπεδο εκτος τα αξιοπιστα αγγλικα sites-φορουμ που ενημερωνομαι καθημερινα εχω βρει την υγεια μου με 2-3 ομαδες στο φατσοβιβλιο. Οσο για ελληνικο site υπαρχει το  Appleworldhellas.com  το οποιο εχω στειλει μηνυμα μπας και βρουν ακρη για να ανοιξουν και ενα φορουμ.

Είχε και forum πιο παλιά ο Δημήτρης και το έκλεισε. Κάποια κίνηση υπήρχε, αλλά δεν τράβαγε. Τα ίδια έκανε και ο Γιάννης με το Applemania. Το κράταγε το κράταγε, αλλά... πάει.



#54   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 05/10/2019 - 16:58

Ενώ είμαι συνδεμένος στο φορούμ και γράψω κάτι , πάω να πατήσω δημοσίευση και στο καπάκι με πετάει και σε αποσυνδέει
Αυτό συμβαίνει συνέχεια .


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

δοκιμασα για πρωτη φορα απο chrome στο mac (αν και δεν θελω αλλο browser ) και διαπιστωνω οτι δεν κανει αποσυνδεσεις εστω και με ανανεωση σελιδας ...

Απο οτι φαινεται εχει θεματα με τον safari απο mac 


  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#55   NASA

NASA

    iPH Member

  • 330 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2019 - 17:05

Στο mac και στο iPhone κανένα πρόβλημα

#56   Xto01

Xto01

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2019 - 17:06

Το καθε φορουμ εχει δικαιωμα να διαχειριζεται την οψη του οπως επιθυμει

Ισχυε και εδω η υπογραφη των μελων απο την αρχη

Μετα απο διαφορα ευτραπελα ομως αποφασιστηκε να μπει ο ορος αυτος

Για να σου ξεκαθαρισω λιγο τις αποριες να σου πω απλα πως αυτη τη στιγμη βλεπεις ενα φορουμ στημενο λιτα και καθαρα

Ευκολα μπορεις να βρεις την απαντηση που θελεις και διαβασεις ξεκουραστα αυτα που θελεις

Πιο πριν δεν ισχυε αυτο

Επρεπε αναμεσα στις διαφορες υπογραφες να χοροπηδαει το ματι για να βρει αυτο που θελει να διαβασει

 

Οσο για το donation που ανεφερες πιο πανω

Εστω οτι ενεργοποιουνταν κατι τετοιο, θα καναμε ενα donation x για ποσο καιρο ; μια φορα για παντα ; μια φορα καθε χρονο ; για ποσα χρονια ;

Ειναι πολυ πολυπλοκο

Επειδή έχω γυρίσει το σύνολο των σελίδων όλα αυτά τα χρόνια, δεν θυμάμαι να υπήρχε κάτι αντίστοιχο ως περιορισμός. Αλλά, ΟΚ, σεβαστός. Δηλαδή μετά τα 1000 ποστ έτσι και αρχίσουν όλοι να βάζουν την υπογραφή τους, φαντάζομαι ο πήχης θα ανέβει στα 10.000 ποστ;

Είναι εντυπωσιακό όμως ότι ενώ δεν το ήξερες, τώρα μου κάνεις αναφορά για μια απόφαση που πάρθηκε κάποτε. Μήπως απλά δικαιολογείς μια κατάσταση;

Όλα τα forum που θυμάμαι λυτά και καθαρά ήταν πάντα. Εάν εξερέσουμε ότι κάποια στιγμή τα έπιξαν στις διαφημίσεις που ομολογώ αυτό κι αν ήταν και είναι ακόμα πάρα πολύ κουραστικό. Αυτός κι αν είναι αποπροσανατολισμός για να βρεις αυτό που ψάχνεις και όχι οι υπογραφές των χρηστών.

 

Όσο για το Donation, είναι απλά μια ιδέα. Δεν ξέρω εάν και κατά πόσο θα γινόταν κάτι. Αν δεν δοκιμάσεις όμως πως μπορείς να προδικάσεις το αποτέλεσμα; Μπορεί να υπάρχει άλλος τρόπος. Όπως είπα δεν έχω εμπειρία από το στήσιμο μιας σελίδας.


Τελευταία επεξεργασία από: Xto01, 05/10/2019 - 17:06


#57   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 05/10/2019 - 17:08

 Για τις υπογραφες γιατι σκαμε; Δεν το καταλαβα εγω. Φιλικα ρωταω παντα.


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#58   Xto01

Xto01

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2019 - 17:16

 Για τις υπογραφες γιατι σκαμε; Δεν το καταλαβα εγω. Φιλικα ρωταω παντα.

Το ανέφερα με την έννοια ότι θα μπορούσε κάποιος φίλος εδώ του forum που ασχολείται και φτιάχνει κάποιους οδηγούς, και δίνει ίσως και σημαντικές λύσεις σε κάποια προβλήματα, δηλαδή προσφέρει, να έχει την δυνατότητα να βάλει στην υπογραφή του ένα link για Donation. Όποιος δηλαδή θέλει να τον επιβραβεύει. Εάν και εφόσον αυτό γινόταν δεκτό και από τον διαχειριστή φυσικά. Αλλά η υπογραφή ανοίγει μετά τα 1000 ποστ.

Επίσης το Donation θα μπορούσε να βοηθήσει κάπως στο να ενισχύει όποιος θέλει, την σελίδα στα έξοδά της. Μπορεί τα έσοδα από τις διαφημίσεις να μην επαρκούν και ο διαχειριστής να μην μπορεί να ανταπεξέλθει.

Ως ιδέες απλά τα λέω. Μπορεί και να μην γινόταν και τίποτα. Δεν το ξέρω.



#59   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.721 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 05/10/2019 - 17:46

Επειδή έχω γυρίσει το σύνολο των σελίδων όλα αυτά τα χρόνια, δεν θυμάμαι να υπήρχε κάτι αντίστοιχο ως περιορισμός. Αλλά, ΟΚ, σεβαστός. Δηλαδή μετά τα 1000 ποστ έτσι και αρχίσουν όλοι να βάζουν την υπογραφή τους, φαντάζομαι ο πήχης θα ανέβει στα 10.000 ποστ;

Είναι εντυπωσιακό όμως ότι ενώ δεν το ήξερες, τώρα μου κάνεις αναφορά για μια απόφαση που πάρθηκε κάποτε. Μήπως απλά δικαιολογείς μια κατάσταση;

Όλα τα forum που θυμάμαι λυτά και καθαρά ήταν πάντα. Εάν εξερέσουμε ότι κάποια στιγμή τα έπιξαν στις διαφημίσεις που ομολογώ αυτό κι αν ήταν και είναι ακόμα πάρα πολύ κουραστικό. Αυτός κι αν είναι αποπροσανατολισμός για να βρεις αυτό που ψάχνεις και όχι οι υπογραφές των χρηστών.

 

Όσο για το Donation, είναι απλά μια ιδέα. Δεν ξέρω εάν και κατά πόσο θα γινόταν κάτι. Αν δεν δοκιμάσεις όμως πως μπορείς να προδικάσεις το αποτέλεσμα; Μπορεί να υπάρχει άλλος τρόπος. Όπως είπα δεν έχω εμπειρία από το στήσιμο μιας σελίδας.

 

Ολα τα ποια χρονια ; και απο ποτε θυμασαι ;

 

Αν μετα τα 1000 ποστ γινει η φαντασια πραξη, θα το συζητησουμε τοτε, δεν εχω προθεση να προλεγω

 

Δικαιολογω σημαινει λεγω το δικαιο

Αν ρωτησες με αυτο το σκεπτικο, τοτε ναι το δικαιολογω

Αν ρωτησες με αλλο υφος η ξερωγω τι αλλο, επιφυλλασσομαι για την απαντηση μου



#60   Xto01

Xto01

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2019 - 18:14

Ολα τα ποια χρονια ; και απο ποτε θυμασαι ;

 

Αν μετα τα 1000 ποστ γινει η φαντασια πραξη, θα το συζητησουμε τοτε, δεν εχω προθεση να προλεγω

 

Δικαιολογω σημαινει λεγω το δικαιο

Αν ρωτησες με αυτο το σκεπτικο, τοτε ναι το δικαιολογω

Αν ρωτησες με αλλο υφος η ξερωγω τι αλλο, επιφυλλασσομαι για την απαντηση μου

Να μην σβήνεις τα ποστ. Οκ; Να σου φύγει ο θυμός ή μην ανοίγεις συζητήσεις στις οποίες εκτίθεσαι.

 

Edit:

 

Συνημμένο αρχείο  Screen Shot 2019-10-05 at 19.21.36.png   63,46KB   62 λήψεις

 

Μπαμπινιώτης


Τελευταία επεξεργασία από: Xto01, 05/10/2019 - 18:23


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες