Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Σοβαρό πρόβλημα στο site


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
131 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 08/10/2019 - 21:09

Δεν μπορώ να κάνω επεξεργασία. Θα έλεγα οι admins με την ευθύνη του ρόλου τους και με όλο το σεβασμό στο άτομό τους να επικοινωνήσουν με τα παιδιά του techgear.gr. Εδώ μιλάμε για ένα τεράστιο όμιλο την 24media που έχει καμιά 10αριά brands. http://www.24media.gr/brands να πάρετε μια απάντηση από κάποιον υπεύθυνο και κανα φράγκο για αναβάθμιση server και maintenance και να αφήσετε τις ιδέες περί donation κλπ.

 

Ανοίγω το news247 25 φορές τη μέρα λεφτά θα έχουν αρκετά με τόσες διαφημίσεις

 

και όταν λέω να επικοινωνήσουν εννοώ να χτυπήσουν τηλέφωνα με τον πατροπαράδοτο τρόπο. Αλλιώς δεν έχει νόημα τίποτα πια και το iphonehellas δουλεύει με νοοτροπία δημοσίου υπαλλήλου διορισμένου επί πασόκ (καλοί στις προθέσεις και τις ιδέες αλλά στην πράξη τίποτα)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   Xto01

Xto01

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2019 - 21:49

Κατα αρχην δεν θυμωσα

Δεν ανοιξα καποια συζητηση, απαντησα σε ερωτηση

Ουτε κανενα υφος μοντ εχω (οπως δεν ειχα ποτε)

Αυτο ομως δε σημαινει πως δικαιουσαι να μιλας οπως μιλας

 

Να διορθωσεις τους τροπους σου και να συμπεριφερεσαι με ευγενεια και επικοδομητικα

Το ποστ διαγραφηκε χαρην της αγενειας σου

Απο την στιγμη που ο ιδιος εχεις παραδεχτει πως δεν εχεις στησει σελιδα, καλο θα ηταν να μην απαιτεις απο αυτους που το μονο που εχουν κανει ειναι να προσφερουν

Και οχι δεν εκτεθηκα

 

Και οταν σε ρωτανε να απαντας σε αυτα που σε ρωτανε

Ο τρόπος σου να μου κλείσεις τη φωνή και να αφήσεις μόνο τον δικό σου λόγο ας κριθεί από τον καθένα. Αυτή δεν είναι συμπεριφορά Mod όμως μόνο και μόνο επειδή δεν του άρεσε όχι ο τρόπος μου, αλλά αυτά που είπα. Ούτε σε έβρισα ούτε σε πρόσβαλα. Ούτε καν σε ξέρω. Και δεν θέλω και να σε ξέρω.
Η ερώτησή σου σχετικά με το ποια χρόνια και το πόσο παλιά θυμάμαι, θυμάμαι λοιπόν από την εποχή του Helmug εάν αυτό σε βοηθάει. Είχα συμμετοχές στις περισσότερες σελίδες που άνοιξαν τα παιδιά και κυρίως από το MacLife και μετά. Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί μου ζήτησες ταυτότητα; Εγώ απλά είπα ότι το να υπάρχει ο περιορισμός στην υπογραφή των 1000 ποστ απλά δεν έχει κανένα απολήτως νόημα. Για την διαχείριση λοιπόν έχει, καλώς. Σεβαστό. Πάω πάσο.
Είπα ότι δεν έχω ο ίδιος στήσει μια σελίδα και δεν γνωρίζω με ποιον ακριβώς τρόπο θα μπορούσε να γίνει μια κίνηση έτσι ώστε να ενισχυθεί η κατάσταση οικονομικά σε περίπτωση που δεν επαρκούν τα έσοδα. Διατύπωσα λοιπόν μια σκέψη. Το Donation. Δεν απαίτησα από κάνεναν τίποτα, όπως είπες. Αναγνωρίζω την προσφορά όλων των παιδιών. Στο κάτω κάτω εμάς δεν μας πέφτει κανένας λόγος τι θα κάνει ο διαχειριστής/ες. Δικό τους το μαγαζί, δεν γουστάρουν, το κλείνουν.
Αγενής δεν ήμουν. Ο τρόπος σου με εκνεύρισε. Θα σε παρακαλούσα άλλη φορά να μην ασχοληθείς μαζί μου όπως δεν θα ασχοληθώ κι εγώ μαζί σου.
Τα κουμπάκια που έχεις και πατάς, να τα πατάς όταν υπάρχει πραγματικά σοβαρός λόγος. Καλό θα ήταν επίσης να μην υπάρχουν εκφράσεις όπως: Και οταν σε ρωτανε να απαντας σε αυτα που σε ρωτανε.
 
 
Για να κλείσω από πλευράς μου όλο αυτό το άσχημο συμβάν, να πω πως εύχομαι ότι καλύτερο για το iPhoneHellas και κάποια στιγμή να ξεπεραστούν όλα αυτά τα προβλήματα.


#93   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2019 - 00:24

 

Ο τρόπος σου να μου κλείσεις τη φωνή και να αφήσεις μόνο τον δικό σου λόγο ας κριθεί από τον καθένα. Αυτή δεν είναι συμπεριφορά Mod όμως μόνο και μόνο επειδή δεν του άρεσε όχι ο τρόπος μου, αλλά αυτά που είπα. Ούτε σε έβρισα ούτε σε πρόσβαλα. Ούτε καν σε ξέρω. Και δεν θέλω και να σε ξέρω.
Η ερώτησή σου σχετικά με το ποια χρόνια και το πόσο παλιά θυμάμαι, θυμάμαι λοιπόν από την εποχή του Helmug εάν αυτό σε βοηθάει. Είχα συμμετοχές στις περισσότερες σελίδες που άνοιξαν τα παιδιά και κυρίως από το MacLife και μετά. Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί μου ζήτησες ταυτότητα; Εγώ απλά είπα ότι το να υπάρχει ο περιορισμός στην υπογραφή των 1000 ποστ απλά δεν έχει κανένα απολήτως νόημα. Για την διαχείριση λοιπόν έχει, καλώς. Σεβαστό. Πάω πάσο.
Είπα ότι δεν έχω ο ίδιος στήσει μια σελίδα και δεν γνωρίζω με ποιον ακριβώς τρόπο θα μπορούσε να γίνει μια κίνηση έτσι ώστε να ενισχυθεί η κατάσταση οικονομικά σε περίπτωση που δεν επαρκούν τα έσοδα. Διατύπωσα λοιπόν μια σκέψη. Το Donation. Δεν απαίτησα από κάνεναν τίποτα, όπως είπες. Αναγνωρίζω την προσφορά όλων των παιδιών. Στο κάτω κάτω εμάς δεν μας πέφτει κανένας λόγος τι θα κάνει ο διαχειριστής/ες. Δικό τους το μαγαζί, δεν γουστάρουν, το κλείνουν.
Αγενής δεν ήμουν. Ο τρόπος σου με εκνεύρισε. Θα σε παρακαλούσα άλλη φορά να μην ασχοληθείς μαζί μου όπως δεν θα ασχοληθώ κι εγώ μαζί σου.
Τα κουμπάκια που έχεις και πατάς, να τα πατάς όταν υπάρχει πραγματικά σοβαρός λόγος. Καλό θα ήταν επίσης να μην υπάρχουν εκφράσεις όπως: Και οταν σε ρωτανε να απαντας σε αυτα που σε ρωτανε.
 
 
Για να κλείσω από πλευράς μου όλο αυτό το άσχημο συμβάν, να πω πως εύχομαι ότι καλύτερο για το iPhoneHellas και κάποια στιγμή να ξεπεραστούν όλα αυτά τα προβλήματα.

 

δεν διαβασα κατι που θα μπορουσε να σε εκνευρισει και στο κατω κατω της γραφης οταν εκνευριζομαστε μπορουμε ευκολα να χασουμε τον ελεγχο και να γινουμε και αγενεις αλλα και τυφλοι.Οταν μπαινεις στην διαδικασια του διαλογου λογικο ειναι να υπαρχει αντιπαραθεση και στο φιναλε φορουμ ειναι, εθεσες καποιες σκεψεις σου,σου απαντησε ενας admin τερμα και τελειωσε. Το μην ασχολεισαι με το ατομο μου κλπ κλπ δεν ειναι και ο ορισμος της ευγενειας.

Φιλικα στα γραφω αυτα,αν θες τα λαμβανεις υποψιν αλλιως τα προσπερνας



#94   Xto01

Xto01

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2019 - 00:36

δεν διαβασα κατι που θα μπορουσε να σε εκνευρισει και στο κατω κατω της γραφης οταν εκνευριζομαστε μπορουμε ευκολα να χασουμε τον ελεγχο και να γινουμε και αγενεις αλλα και τυφλοι.Οταν μπαινεις στην διαδικασια του διαλογου λογικο ειναι να υπαρχει αντιπαραθεση και στο φιναλε φορουμ ειναι, εθεσες καποιες σκεψεις σου,σου απαντησε ενας admin τερμα και τελειωσε. Το μην ασχολεισαι με το ατομο μου κλπ κλπ δεν ειναι και ο ορισμος της ευγενειας.

Φιλικα στα γραφω αυτα,αν θες τα λαμβανεις υποψιν αλλιως τα προσπερνας

Καταλαβαίνω ότι είναι φίλη σου και την υπερασπίζεσαι. Γι΄αυτό και πάτησες και like.

Και δεν μου απάντησε Admin αλλά Mod. Έχει τεράστια διαφορά.

Ούτε ο ορισμός της ευγένειας είναι να κάνεις υποδείξεις και να σηκώνεις τους τόνους λέγοντας Και οταν σε ρωτανε να απαντας σε αυτα που σε ρωτανε.

Μην ανακατεύεσαι σε μια συζήτηση που δεν σε αφορά και μην προσπαθείς να πάρεις το μέρος κανενός.

Φιλικά στα γράφω κι εγώ.



#95   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 10/10/2019 - 04:56

Σε όποιον υπολογιστή χρησιμοποιώ στο σπίτι δεν έχω κανένα πρόβλημα εισόδου.
Από την εργασία μου δεν μπορώ διότι έχω vpn.
Μηπως όσοι εχετε θέμα μπαίνετε με vpn?

#96   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/10/2019 - 06:30

Σε όποιον υπολογιστή χρησιμοποιώ στο σπίτι δεν έχω κανένα πρόβλημα εισόδου.
Από την εργασία μου δεν μπορώ διότι έχω vpn.
Μηπως όσοι εχετε θέμα μπαίνετε με vpn?

Νομίζω είναι μοιρασμένα τα προβλήματα, προβλήματα εισόδου ούτε εγώ έχω από το σπίτι που χρησιμοποιώ Safari, αλλά ούτε και από την δουλειά με Chrome. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#97   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 10/10/2019 - 06:55

Έφτιαξε κάπως το site απόψε τα μεσάνυχτα; 

Βγάζει το κλασσικό αστεράκι στις δημοσιεύσεις που έχουμε σχολιάσει. 



#98   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 10/10/2019 - 07:57

Έχω τα στοιχεία εισόδου αποθηκευμένα πολύ καιρό και κάνω είσοδο αυτόματα από chrome, safari, mozilla από 2 pc, iphone, ipad.

Κανένα πρόβλημα στην μορφή και λειτουργία του site. Όλα λειτουργούν κανονικά.

Δεν ξέρω γιατί κάποιοι έχουν προβλήματα και κάποιοι όχι.



#99   Xto01

Xto01

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2019 - 09:46

Επίσης σοβαρό θέμα στο forum εδώ και μήνες είναι η εμφάνιση τέτοιων τύπων. Εδώ χρειάζονται τα κουμπιά. Το σχόλιο είναι μέσα στο θέμα 30 λεπτά ήδη.



#100   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/10/2019 - 09:53

Παρακαλώ να διακόψουμε τις αψιμαχίες και να επικεντροθούμε στην ουσία του θέματος.
Τα προσωπικά σας μπορείτε να τα λύσετε με pm ή να μεταφερθείτε στην ενότητα Bla bla bla να συνεχίσετε.

Όσοι παρακολουθούμε το παρών θέμα δεν μας αφορούν και δεν μας ενδιαφέρουν...

Ευχαριστώ!



#101   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/10/2019 - 09:54

από το 2011 στο site τέτοια χάλια δεν είδα πότε ,τώρα πως το πρόβλημα δεν εμφανίζεται σε όλους δεν ξέρω .



#102   Xto01

Xto01

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2019 - 10:11

Στο iPad έχω ακριβώς την ίδια εικόνα με τον φίλο manosviticar. Εκεί χρησιμοποιώ μόνο Safari.

Στο κινητό η ίδια εικόνα.

Στο Mac έχω προσπαθήσει με τους ακόλουθους browsers. Safari, Brave, Firefox και Opera. Με τους τρεις πρώτους, εκτός από τα εικονίδια που είναι όλα off έχω και αποσυνδέσεις σχεδόν σε κάθε κλικ. Με Opera, τουλάχιστον δεν έχω τις αποσυνδέσεις. Οπότε έχω μείνει σε αυτόν για το forum.

Τσέκαρα έναν έναν τους browsers απενεργοποιώντας τα extensions και adblocks. Το αποτέλεσμα δεν άλλαξε.



#103   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 10/10/2019 - 10:29

Τελικά θα πάρει κανείς κανένα τηλέφωνο την 24media? Αν οι mods δεν έχουν όρεξη να πάρει ο πιο γκρινιάρης του φόρουμ

Δεν μπορώ να κάνω επεξεργασία. Θα έλεγα οι admins με την ευθύνη του ρόλου τους και με όλο το σεβασμό στο άτομό τους να επικοινωνήσουν με τα παιδιά του techgear.gr. Εδώ μιλάμε για ένα τεράστιο όμιλο την 24media που έχει καμιά 10αριά brands. http://www.24media.gr/brands να πάρετε μια απάντηση από κάποιον υπεύθυνο και κανα φράγκο για αναβάθμιση server και maintenance και να αφήσετε τις ιδέες περί donation κλπ.
 
Ανοίγω το news247 25 φορές τη μέρα λεφτά θα έχουν αρκετά με τόσες διαφημίσεις
 
και όταν λέω να επικοινωνήσουν εννοώ να χτυπήσουν τηλέφωνα με τον πατροπαράδοτο τρόπο. Αλλιώς δεν έχει νόημα τίποτα πια και το iphonehellas δουλεύει με νοοτροπία δημοσίου υπαλλήλου διορισμένου επί πασόκ (καλοί στις προθέσεις και τις ιδέες αλλά στην πράξη τίποτα)



#104   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/10/2019 - 10:46

Τελικά θα πάρει κανείς κανένα τηλέφωνο την 24media? Αν οι mods δεν έχουν όρεξη να πάρει ο πιο γκρινιάρης του φόρουμ

FYI: Οι Admins του iPH είναι τα "παιδιά" του Techgear.

 

Έχουμε ξαναπεί πιο πίσω πως δε ξέρουμε τι ακριβώς πρόβλημα υπάρχει τόσο καιρό.

 

Επίσης θα ξαναπώ πως σαν Mods δεν είναι δική μας αρμοδιότητα και ευθύνη.

 

Όλο αυτό που κάνουμε τόσα χρόνια εδώ μέσα, είναι για το κέφι μας και τη κ...λα μας. Δεν έχουμε κάποιο κέρδος.

 

Τώρα αν έσυ μετά απο όλα αυτά έχεις καταλήξει στο τι φταίει, πάρε να κάνεις τα παράπονα σου.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#105   Xto01

Xto01

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2019 - 10:49

Έκανα δοκιμές και με Chrome, Vivaldi, Epic και Tor. Ίδια κατάσταση.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες