Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Free @giodis! Λέω τώρα εγώ...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/10/2019 - 10:19

Μήπως οι mods να φροντίσουν για την άρση της παρεξήγησης με τον @giodis?

Θέλω να σημειώσω ότι αυτά που γράφω αποτελούν προσωπική άποψη και ζητάω εκ των προτέρων συγγνώμη από τον @giodis αν τον φέρνω σε δύσκολη θέση.

Ειλικρινά δεν ξέρω τι έχει συμβεί και αποστασιοποιήθηκε το συγκεκριμένο μέλος, γνωρίζω μόνο για κάποια αντιπαράθεση που είχε με κάποιο άλλο μέλος.

Χωρίς να τον γνωρίζω προσωπικά με έχει βοηθήσει (και όλους εδώ μέσα) άπειρες φορές με τις γνώσεις του, θυσιάζοντας τον προσωπικό του χρόνο για την εξεύρεση λύσης σε κάποιο πρόβλημα. Χωρίς τυμπανοκρουσίες, με διάθεση για προσφορά, αποτελούσε "κόσμημα" για το forum.

Πέρα απ όλα αυτά όμως, πιστεύω ότι αποτελούμε μια παρέα, με τις διχογνωμίες μας, τις εντάσεις, τους διαπληκτισμούς. Είναι λυπηρό να αποχωρεί ένα μέλος για μικροπαρεξηγήσεις που συμβαίνουν καθημερινά!

 

 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/10/2019 - 11:50

Τον Γιώργο δεν τον έδιωξε κανένας, έγινε μια παρεξήγηση και ήταν δίκη του απόφαση να αποχωρίσει από το forum. Από εμάς είναι ευπρόσδεκτος φυσικά όποτε θελήσει να επιστρέψει και να είναι ενεργό μέλος.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Once You Go Mac You Never Go Back

#3   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/10/2019 - 12:17

Δεν είπα ότι τον έδιωξε κάποιος, απλά μια προσέγγιση δεν θα έβλαπτε!



#4   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2019 - 14:33

Giodi come back!!!!
Ετοιμάζω πανό και δακρυγόνα.παμε κέντρο.
Έλειπε τόσο καιρό ο llluvatar έγερνε από την μια η βάρκα.τωρα γέρνει από την άλλη.εννοειτε ότι όλα τα παιδιά κάνουν φοβερή δουλειά στα των μακ αλλά,giodis και μακ είναι ένα και το αυτό :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#5   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/10/2019 - 00:54

Μήπως οι mods να φροντίσουν για την άρση της παρεξήγησης με τον @giodis?
Θέλω να σημειώσω ότι αυτά που γράφω αποτελούν προσωπική άποψη και ζητάω εκ των προτέρων συγγνώμη από τον @giodis αν τον φέρνω σε δύσκολη θέση.
Ειλικρινά δεν ξέρω τι έχει συμβεί και αποστασιοποιήθηκε το συγκεκριμένο μέλος, γνωρίζω μόνο για κάποια αντιπαράθεση που είχε με κάποιο άλλο μέλος.
Χωρίς να τον γνωρίζω προσωπικά με έχει βοηθήσει (και όλους εδώ μέσα) άπειρες φορές με τις γνώσεις του, θυσιάζοντας τον προσωπικό του χρόνο για την εξεύρεση λύσης σε κάποιο πρόβλημα. Χωρίς τυμπανοκρουσίες, με διάθεση για προσφορά, αποτελούσε "κόσμημα" για το forum.
Πέρα απ όλα αυτά όμως, πιστεύω ότι αποτελούμε μια παρέα, με τις διχογνωμίες μας, τις εντάσεις, τους διαπληκτισμούς. Είναι λυπηρό να αποχωρεί ένα μέλος για μικροπαρεξηγήσεις που συμβαίνουν καθημερινά!


+1000
discord.gg/ajkUM8J

#6   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2019 - 15:55

Οοοχι ρε παιδια, τι ειναι αυτο παλι, κριμα πολυ κριμα.

Ο giodis δεν εχει βοηθησει μονο εδω αλλα τους απανταχου Ελληνες mac users με το πραγματικα κοσμημα macnotes.gr


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#7   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 16/10/2019 - 16:24

Όπως όλοι έτσι και εγώ χρωστάω ένα ακόμη ευχαριστώ στο @giodis ο οποίος έχασε για πάρτι μου αρκετές ώρες από το προσωπικό του χρόνο με πμ για να λύσω κάποιο πρόβλημα που είχα. Μεγάλη απώλεια η αποχώρηση σου του από το forum.

#8   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2019 - 16:33

Μόλις μπήκα στο προφίλ του, δεν έχει αποχωρήσει ... Thanks God!

 

http://www.iphonehel...r/71210-giodis/


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#9   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/10/2019 - 16:56

@jig αν παψει να ειναι ενεργος εν και τω αυτω...τελος παντων. Θα σκεφτει και θα δουμε , μπορει να αλλαξει γνωμη. Οσο για τα καλα λογια -που θαπρεπε να πω και εγω- απλα ο ΟΡ τα ειπε ολα οποτε δεν θελω να επαναλαμβανομαι...
discord.gg/ajkUM8J

#10   giodis

giodis

    iPH Hero

  • 4.468 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/10/2019 - 15:14

Παιδιά, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας και ιδιαίτερα για τα καλά σας λόγια.

 
Η αποχώρηση μου δεν οφείλεται σε παρεξήγηση, αλλά σε λόγους αρχής, αξιοπρέπειας. 
 
Για την ιστορία·
 
Από το πουθενά προέκυψε ένα νέο μέλος που με εριστική διάθεση μου επιτέθηκε με ανοίκειες εκφράσεις.
 
Το mod team λοιπόν, μετά από έκκληση μου, δεν θέλησε να τον ανακαλέσει στην τάξη. Δικαίωμα τους στο κάτω της γραφής να μη με καλύψουν, μιας και φαίνεται να τους περισσεύουν στελέχη της δυναμικής μου.
 
Όπως και να έχει είμαι στην διάθεση σας για οτιδήποτε χρειαστείτε, μέσω του blog μου πλέον.
 
Και κλείνοντας· προφανώς το θέμα ανήκει στο Mac Corner.
 
Να είστε πάντα καλά. :) 
Γιώργος

vires acquirit eundo


#11   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/10/2019 - 06:47

 

Παιδιά, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας και ιδιαίτερα για τα καλά σας λόγια.

 
Η αποχώρηση μου δεν οφείλεται σε παρεξήγηση, αλλά σε λόγους αρχής, αξιοπρέπειας. 
 
Για την ιστορία·
 
Από το πουθενά προέκυψε ένα νέο μέλος που με εριστική διάθεση μου επιτέθηκε με ανοίκειες εκφράσεις.
 
Το mod team λοιπόν, μετά από έκκληση μου, δεν θέλησε να τον ανακαλέσει στην τάξη. Δικαίωμα τους στο κάτω της γραφής να μη με καλύψουν, μιας και φαίνεται να τους περισσεύουν στελέχη της δυναμικής μου.
 
Όπως και να έχει είμαι στην διάθεση σας για οτιδήποτε χρειαστείτε, μέσω του blog μου πλέον.
 
Και κλείνοντας· προφανώς το θέμα ανήκει στο Mac Corner.
 
Να είστε πάντα καλά. :)
Γιώργος

 

Γιώργο καλημέρα, επειδή σε εμένα απευθύνθηκες, σου εξήγησα πως δυστυχώς δεν είμαι όλη την ώρα πάνω στον υπολογιστή, εκείνη την ώρα ήμουν στην εργασία μου και γινόταν χαμός και δεν μπορούσα να ασχολούμαι και με το φόρουμ. Μετά έκανα τα απαραίτητα. 

Για εμένα βάλε λίγο τον εγωισμό σου στην άκρη και συνέχισε να είσαι ενεργό μέλος. 

Καλημέρα και πάλι. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#12   Xto01

Xto01

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/10/2019 - 07:43

 

Παιδιά, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας και ιδιαίτερα για τα καλά σας λόγια.

 
Η αποχώρηση μου δεν οφείλεται σε παρεξήγηση, αλλά σε λόγους αρχής, αξιοπρέπειας. 
 
Για την ιστορία·
 
Από το πουθενά προέκυψε ένα νέο μέλος που με εριστική διάθεση μου επιτέθηκε με ανοίκειες εκφράσεις.
 
Το mod team λοιπόν, μετά από έκκληση μου, δεν θέλησε να τον ανακαλέσει στην τάξη. Δικαίωμα τους στο κάτω της γραφής να μη με καλύψουν, μιας και φαίνεται να τους περισσεύουν στελέχη της δυναμικής μου.
 
Όπως και να έχει είμαι στην διάθεση σας για οτιδήποτε χρειαστείτε, μέσω του blog μου πλέον.
 
Και κλείνοντας· προφανώς το θέμα ανήκει στο Mac Corner.
 
Να είστε πάντα καλά. :)
Γιώργος

 

Ποιοι ακριβώς είναι οι λόγοι αρχής και αξιοπρέπειας φίλε giodis; Πες μας. Να μπαίνεις και με ύφος υπεροπτικό και να αμφισβητείς τους πάντες όταν αναφερθούν σε κάτι που δεν γνωρίζεις; Είπα κάτι για το TRIM σε σχέση με το APFS. Απαίτησες από πλευράς σου να δώσω εξηγήσεις για τα λεγόμενά μου. Το έκανα και μάλιστα με παραπομπή σε σελίδα της ίδιας της Apple. O φίλος Jimmakos διέγραψε το σχόλιο στο οποίο είχα δώσει τις εξηγήσεις. ΟΚ, μιλήσαμε με p.m. και η παρεξήγησει έλβε τέλος. Φαίνεται ότι θύμωσες επειδή σου ζήτησα την επόμενη φορά να είσαι πιο προσεκτικός και να μην με ξανά αμφισβητήσεις. Γιατί με αμφισβήτησες. Τουλάχιστον παραδέξου το. Εριστικότατη διάθεση έχεις εσύ όπως είχες πάντα όταν εμφανιζόταν κάποιο νέο μέλος το οποίο ήξερε πράγματα που εσύ δεν ήξερες. Είμαι αρκετά παλιό μέλος και ξέρω τους περισσότερους χρήστες μακ όπως έχω και αρκετές γνώσεις. Δεν σου αρέσει αυτό. Το κατανοοώ.

Φαίνεται ότι και εσύ αλλά και η Mod azaleea έχετε το κακό ελλάτωμα να ζητάτε ταυτότητα για το τι λέει ο άλλος. Κι αυτό όχι γιατί αυτό που λέει δεν είναι σωστό αλλά γιατί δεν σας αρέσει. Όταν δείτε τα σκούρα, εσύ κάνεις φασαρία και ζητάς δεν ξέρω κι εγώ τι από τον Mod και η άλλη που δεν ξέρει τι διαβάζει, τι καταλαβαίνει και τι απαντάει, καταλήγει να πατάει τα κουμπιά και να μου κλείνει τον λόγο αφήνοντας μόνο τον δικό της. Κάτι δεν πάει καλά μάλλον. Εγώ δεν μπήκα στο forum για να τσακωθώ ούτε με σένα Γιώργο αλλά ούτε και με την άλλη την κοπέλα.

Ορισμένοι δεν δέχεστε κουβέντα και σαν να μην έφτανε αυτό αρχίζετε και την επίθεση.

 

Το mod team λοιπόν, μετά από έκκληση μου, δεν θέλησε να τον ανακαλέσει στην τάξη. Δικαίωμα τους στο κάτω της γραφής να μη με καλύψουν, μιας και φαίνεται να τους περισσεύουν στελέχη της δυναμικής μου.

 

Μην αφήνεις τον εγωισμό σου να σε πνίγει Γιώργο. Δεν τα ξέρεις όλα και ποτέ δεν πρόκειται να τα μάθεις. Όπως όλοι μας άλλωστε. Χαλάρωσε.


Τελευταία επεξεργασία από: Xto01, 23/10/2019 - 07:46





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες