Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

App για αντικατάσταση του Mail.app


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
32 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   IIIuvatar1981

IIIuvatar1981

    iPH Contributor

  • 1.202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/11/2019 - 22:11

Δυστυχώς το Mail.app της Apple έχει καταντήσει αηδία πλέον. Τρελά bugs σε σημείο που με έχει κουράσει αφάνταστα. Και όχι μόνο τώρα στο Catalina.

Προσπαθώ τον τελευταίο καιρό να συμβιβάσω την κατάσταση περιμένοντας μήπως ξυπνήσουν και το συμμαζέψουν αλλά δεν βλέπω προκοπή.

Έχετε να προτείνετε κάποια εναλλακτική σε app; Ρωτάω μπας και γλυτώσω τους πειραματισμούς.

 

*Τι εγκατάλειψη είναι αυτή ρε παιδί μου στο macOS...  <_<  Τόσο πολύ τους έχει τυφλώσει το χρήμα και η δόξα;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 09/11/2019 - 22:12

Το spark βλεπω παντου να αναφερουνε για top app στο youtube και να λενε the best.

Τελευταία επεξεργασία από: metallurgy, 09/11/2019 - 22:13


#3   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 09/11/2019 - 22:21

Αγόρασα το “airmail 3” και στο MacBook και στο iPhone και ξένοιασα.

Τα mails τα χρησιμοποιώ πολύ για εργασία και δεν είναι να παίζω μαζί τους για κανένα λόγο.

Το Airmail κάνει τα πάντα. Είναι εμφανίσιμο, Είναι απίστευτα παραμετροποίησιμο και έχει πολύ καλή υποστήριξη για ότι χρειαστεί κάποιος.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#4   RIOTSHIELD

RIOTSHIELD

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/11/2019 - 22:41

Δυστυχώς το Mail.app της Apple έχει καταντήσει αηδία πλέον. Τρελά bugs σε σημείο που με έχει κουράσει αφάνταστα. Και όχι μόνο τώρα στο Catalina.

Προσπαθώ τον τελευταίο καιρό να συμβιβάσω την κατάσταση περιμένοντας μήπως ξυπνήσουν και το συμμαζέψουν αλλά δεν βλέπω προκοπή.

Έχετε να προτείνετε κάποια εναλλακτική σε app; Ρωτάω μπας και γλυτώσω τους πειραματισμούς.

 

*Τι εγκατάλειψη είναι αυτή ρε παιδί μου στο macOS...  <_<  Τόσο πολύ τους έχει τυφλώσει το χρήμα και η δόξα;

Σε τι bugs αναφερεσαι; Χρησιμοποιώ το mail.app για τη δουλειά και έχω 70.000 mails (80GB) από περίπου 10 λογαριασμούς και δουλεύει απροβλημάτιστα



#5   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 09/11/2019 - 23:00

Εγώ από όλα που έχω δοκιμάσει αυτό που είμαι ευχαριστημένος είναι αυτό
https://apps.apple.c...d722120997?l=el

#6   IIIuvatar1981

IIIuvatar1981

    iPH Contributor

  • 1.202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/11/2019 - 23:06

Σε τι bugs αναφερεσαι; Χρησιμοποιώ το mail.app για τη δουλειά και έχω 70.000 mails (80GB) από περίπου 10 λογαριασμούς και δουλεύει απροβλημάτιστα

Για παράδειγμα, μέχρι να γίνει η αναβάθμιση στην 10.15.1 και ενώ είχα επιλέξει όλα τα mails που είναι στο Trash να διαγράφονται μετά από μια ημέρα, αυτά παρέμεναν εκεί για πάντα.

Οι ενδείξεις των flags δείχνουν άλλα αντί άλλων. Αυτό το κάνει τώρα στο Catalina. Πριν δεν είχα πρόβλημα.

Ορισμένα rules που έχω ορίσει δεν δουλεύουν όπως θα έπρεπε.

Κάποια mails που πριν έρχονταν κανονικά στο inbox, ξαφνικά εμφανίζονται στα spam. Άλλες φορές από τον ίδιο αποστολέα, μπορεί να έρθουν τα μισά στο inbox και τα μισά να πάνε στα spam.

Το Mail.app δεν δουλεύει απροβλημάτιστα απλά εσύ δεν το έχεις προσέξει. Υπάρχουν πολλές αναφορές για διάφορα bugs από αρκετούς χρήστες. Όπως π.χ. εδώ.

Υπάρχουν ακόμα και αναφορές για mail data loss.



#7   IIIuvatar1981

IIIuvatar1981

    iPH Contributor

  • 1.202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/11/2019 - 23:09

Εγώ από όλα που έχω δοκιμάσει αυτό που είμαι ευχαριστημένος είναι αυτό
https://apps.apple.c...d722120997?l=el

Νομίζω ότι είναι μόνο για iOS.



#8   IIIuvatar1981

IIIuvatar1981

    iPH Contributor

  • 1.202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/11/2019 - 23:17

Το spark βλεπω παντου να αναφερουνε για top app στο youtube και να λενε the best.

Το είχα κατεβάσει και πιο παλιά αλλά νομίζω δεν μπορούσα να ορίσω κάποια rules. Το κατεβάζω πάλι όμως για να το ξαναδώ.

 

Αγόρασα το “airmail 3” και στο MacBook και στο iPhone και ξένοιασα.

Τα mails τα χρησιμοποιώ πολύ για εργασία και δεν είναι να παίζω μαζί τους για κανένα λόγο.

Το Airmail κάνει τα πάντα. Είναι εμφανίσιμο, Είναι απίστευτα παραμετροποίησιμο και έχει πολύ καλή υποστήριξη για ότι χρειαστεί κάποιος.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αρκετά τσιμπημένο στην τιμή. Και από βαθμολογία (διάβασα και τα comments) δεν τους βλέπω όλους και τόσο ευχαριστημένους. Κανονικά θα έπρεπε να υπάρχει κάποιο trial για κάποιες μέρες.



#9   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/11/2019 - 23:33

Το spark ακουγεται πολυ καλο αλλα αναφερονται καποιοι ενδοιασμοι για το πως διαχειριζεται τα δεδομενα των χρηστων.

https://www.reddit.c...t_spark_emails/

“Email is a common tool for account recovery, so someone who gains access to my credentials or Gmail access token through Spark's servers could potentially do a lot of mischief with it. Spark promises they're very good about security, but personally I don't think it's worth the risk: I stopped using Spark several years ago.”

Το airmail απο ο,τι διαβασα απο reviews ειναι πολυ καλο και δεν εχω διαβασει κατι για privacy concerns.
discord.gg/ajkUM8J

#10   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/11/2019 - 00:11

Postbox και ξερο ψωμί.

#11   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/11/2019 - 00:11

Νομίζω ότι είναι μόνο για iOS.

Sorry τώρα το είδα ότι είναι για mac. :/

#12   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 10/11/2019 - 00:16

Πειραματίστηκα λίγο με spark δεν βρήκα ελληνικά και dark mode κατά τα αλλά γρήγορο μου φάνηκε, έφυγε πάντως


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#13   IIIuvatar1981

IIIuvatar1981

    iPH Contributor

  • 1.202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/11/2019 - 08:42

Το spark ακουγεται πολυ καλο αλλα αναφερονται καποιοι ενδοιασμοι για το πως διαχειριζεται τα δεδομενα των χρηστων.

https://www.reddit.c...t_spark_emails/

“Email is a common tool for account recovery, so someone who gains access to my credentials or Gmail access token through Spark's servers could potentially do a lot of mischief with it. Spark promises they're very good about security, but personally I don't think it's worth the risk: I stopped using Spark several years ago.”

Το airmail απο ο,τι διαβασα απο reviews ειναι πολυ καλο και δεν εχω διαβασει κατι για privacy concerns.

Τα διαχειρίζεται όπως όλοι οι υπόλοιποι. Σε διαφορετική περίπτωση όχι 4.8 βαθμολογία θα έπαιρνε στο App Store αλλά θα το είχαν εξαφανίσει. Εκτός αυτού όλα τα sites θα το έσερναν στα τσιμέντα ξεσκίζοντάς το. Διάβασα και το Privacy Policy. ΟΚ μου φαίνεται.

 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν βρίσκω πως μπορώ να περάσω rules, αλλά θα το ψάξω.

Κατά τα άλλα φαίνεται πάρα πολύ ωραίο.



#14   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/11/2019 - 08:44

Το είχα κατεβάσει και πιο παλιά αλλά νομίζω δεν μπορούσα να ορίσω κάποια rules. Το κατεβάζω πάλι όμως για να το ξαναδώ.

Αρκετά τσιμπημένο στην τιμή. Και από βαθμολογία (διάβασα και τα comments) δεν τους βλέπω όλους και τόσο ευχαριστημένους. Κανονικά θα έπρεπε να υπάρχει κάποιο trial για κάποιες μέρες.


Η αλήθεια ήταν ότι στη αρχή ήμουν και εγώ δυσαρεστημένος γιατί δεν συγχρόνιζε το iPhone με το mac σωστά και δεν μου έστελνε τα συνημμένα αρχεία σε ομαδικές αποστολές.
Μετά από πολλές δικές μου αποτυχημένες προσπάθειες με τα κουμπιά των ρυθμίσεων (άπειρες ρυθμίσεις ουσιαστικά)

Πήρα τελικά το support τους δυσαρεστημένος. Ο τύπος αφού πήρε εικόνα τι έχω κάνει στο MAC και στο iPhone του πήρε 3’ λεπτά να μου πει να διαγράψω την προσωρινή μνήμη και να πατήσω 3 σωστά κουμπιά ώστε να συγχρονίζουν όλα άψογα και για πάντα. Χωρίς κανένα πρόβλημα με τα συνημμένα. Ήταν τόσο απλό !!!

Θεωρώ ότι πολλοί δεν τα βγάζουν πέρα με τις πολλές επιλογές και ρυθμίσεις που έχει και γι αυτό μπερδεύονται και παραπονιούνται.
Έχει απίστευτες δυνατότητες σαν εφαρμογή mail που δεν βρίσκεις σε άλλες. Θέλει σεμινάριο για να τα καταλάβει κάποιος όλα. Και παρόλες τις δυνατότητες παραμένει μια καλογραμμένη ελαφριά εφαρμογή με γρήγορη ανταπόκριση. ( προσοχή όμως είναι μόνο για mac και iPhone δεν υπάρχει για windows).

Κατά τα άλλα πραγματικά εδώ ισχύει το ότι πληρώνεις παίρνεις.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#15   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 10/11/2019 - 09:08

Οποτε να δοκιμασω και γω το σπαρκ 


Τελευταία επεξεργασία από: metallurgy, 10/11/2019 - 09:14


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες