Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μετάνιωσα.......


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
12 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   geotcitci

geotcitci

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 11/11/2019 - 01:53

Καλησπέρα συνφοροτμιτες,όπως διαβάσατε απο πανω αυτή τη στιγμή μετα απο 12 χρόνια iphoneakias σας γράφω το πρώτο μου μήνυμα από android.. μην με κρέμασετε 😂 λοιπόν εκανα την αλλαγή απλως να δοκιμάσω android πηρα Note 10 Plus..και δεν την παλεύω καστανο..να μην πολυλογώ βρήκα μια ανταλλαγή με iPhone 11 χωρίς κάποια διαφορά χρημάτων από μέρους μου..128gb κιόλας μια χαρά!! Τι λέτε? Να το κανω? Αντικειμενικές απόψεις παρακαλω..Επίσης θέλω να το διώξω Γενικά το Note 10 μιας και η μεταπωλητικη τους αξια πέφτει ραγδαια το αγόρασα Σεπτέμβρη 1250 Και τώρα Σκρουτζ 830..παρακαλώ απαντήστε μου άμεσα γιατί καιγομαιι

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 11/11/2019 - 01:56

Γιατί δεν την παλεύεις συγκεκριμμένα; το note 10 plus είναι μια πολύ καλή συσκευή



#3   geotcitci

geotcitci

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 11/11/2019 - 02:06

Γιατί δεν την παλεύεις συγκεκριμμένα; το note 10 plus είναι μια πολύ καλή συσκευή


Ειναι αρκετά καλό..απλώς τόσα χρόνια έχω μάθει IOS και πραγματικα το νιώθω άχρηστο στα χέρια μου...Και μιας το οικονομικο Δεν μου επιτρέπει να παω σε 11 pro...βρήκα μια ανταλλαγή τουλάχιστον με το 11 το απλό!

#4   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/11/2019 - 02:32

Νομιζω πως εχεις παρει ηδη την αποφαση ;). Αλλα εφοσον ειναι ετσι μην το καθυστερεις,αναταλλαξε το με το 11 κι απο Σεπτεμβριο πουλα το κι αυτο να παρεις οποια καλυτερη εκδοση 12 κυκλοφορησει τοτε.Μα καλα δεν ειχε κανενας γνωστος android για να δεις τι πατατα ειναι?επρεπε να αγορασεις για να το διαπιστωσεις?Αχ..


Τελευταία επεξεργασία από: kostas4, 11/11/2019 - 02:33


#5   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 11/11/2019 - 02:39

Ειναι αρκετά καλό..απλώς τόσα χρόνια έχω μάθει IOS και πραγματικα το νιώθω άχρηστο στα χέρια μου...Και μιας το οικονομικο Δεν μου επιτρέπει να παω σε 11 pro...βρήκα μια ανταλλαγή τουλάχιστον με το 11 το απλό!

To android είναι αρκετά παραμετροποιήσιμο, με πλήρη πρόσβαση στο σύστημα και αν εξαιρέσεις κάποια features όπως πχ portrait στην κάμερα και τα shortcuts δεν νομίζω πως σου δίνει κάτι πιο χρήσιμο το ios καθώς βασίζεται σε εφαρμογές. Οι εφαρμογές για iphone παρόμοιες και οι περισσότερες υπηρεσίες που χρησιμοποιείς είνα οι ίδιες. Αν δεν έχεις άλλες συσκευές apple νομίζω είναι μια καλή περίπτωση και μια πολύ διαίτερη συσκευή που θα κρατήσεις 3 χρόνια περίπου μέχρι να δεις διαφορές.

 

Περισσότερο μου λείπει από το android η λειτουργία που γινόταν desktop όταν έκανες screen casting σε smart τηλεοράσεις, η ευκολία να μεταφέρεις αρχεία χωρίς προγράμματα κλπ και λίγη από την google μαγεία/assistant κλπ. Το ios δουλεύει τέλεια με το οικοσύστημα apple αλλά δυστυχώς μόνο με αυτό και ακόμα bluetooth casting να κάνω σε amazon ηχείο δεν παίζει λεπτό χωρίς διακοπές..

Όταν δε έχει να κάνει με bugs και notifications η apple έχει πολιτική ότι είναι none of your business, όλα γίνονται στα κρυφά και δεν μου αρέσει αυτό.

Τα android τη στιγμή που κυκλοφορούν μια έκδοση είναι αρκετά σταθερή και θα απαιτείται αναβάθμιση μόνο αν αλλάξει κάτι σε υπηρεσίες τρίτων

 

υγ για value for money προτείνω huawei και όχι samsung,.. έχει αέρα apple αλλά μόνο στο glam


Τελευταία επεξεργασία από: conili, 11/11/2019 - 02:48


#6   geotcitci

geotcitci

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 11/11/2019 - 09:30

Νομιζω πως εχεις παρει ηδη την αποφαση ;). Αλλα εφοσον ειναι ετσι μην το καθυστερεις,αναταλλαξε το με το 11 κι απο Σεπτεμβριο πουλα το κι αυτο να παρεις οποια καλυτερη εκδοση 12 κυκλοφορησει τοτε.Μα καλα δεν ειχε κανενας γνωστος android για να δεις τι πατατα ειναι?επρεπε να αγορασεις για να το διαπιστωσεις?Αχ..


Η κοπέλα μου είχε android αλλα αν δεν είναι δικό σου να το δουλεύεις καθημερινά να το λειτουργείς δεν είναι το ίδιο..Αυτο που σκέφτομαι είναι πως ξέρω στα specs το note 10 plus είναι καλύτερο από το 11 το απλό.. απλως θέλω να κανω ακριβώς όπως είπες, να πάρω το 11 στην ανταλλαγή που βρήκα, γιατί το δίνω πιο καλα μετα και ναι θα πάρω ένα 12αρι καλό!!

#7   geotcitci

geotcitci

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 11/11/2019 - 09:57

To android είναι αρκετά παραμετροποιήσιμο, με πλήρη πρόσβαση στο σύστημα και αν εξαιρέσεις κάποια features όπως πχ portrait στην κάμερα και τα shortcuts δεν νομίζω πως σου δίνει κάτι πιο χρήσιμο το ios καθώς βασίζεται σε εφαρμογές. Οι εφαρμογές για iphone παρόμοιες και οι περισσότερες υπηρεσίες που χρησιμοποιείς είνα οι ίδιες. Αν δεν έχεις άλλες συσκευές apple νομίζω είναι μια καλή περίπτωση και μια πολύ διαίτερη συσκευή που θα κρατήσεις 3 χρόνια περίπου μέχρι να δεις διαφορές.

Περισσότερο μου λείπει από το android η λειτουργία που γινόταν desktop όταν έκανες screen casting σε smart τηλεοράσεις, η ευκολία να μεταφέρεις αρχεία χωρίς προγράμματα κλπ και λίγη από την google μαγεία/assistant κλπ. Το ios δουλεύει τέλεια με το οικοσύστημα apple αλλά δυστυχώς μόνο με αυτό και ακόμα bluetooth casting να κάνω σε amazon ηχείο δεν παίζει λεπτό χωρίς διακοπές..

Όταν δε έχει να κάνει με bugs και notifications η apple έχει πολιτική ότι είναι none of your business, όλα γίνονται στα κρυφά και δεν μου αρέσει αυτό.
Τα android τη στιγμή που κυκλοφορούν μια έκδοση είναι αρκετά σταθερή και θα απαιτείται αναβάθμιση μόνο αν αλλάξει κάτι σε υπηρεσίες τρίτων

υγ για value for money προτείνω huawei και όχι samsung,.. έχει αέρα apple αλλά μόνο στο glam


Να εγω. Δεν τα κανω όλα αυτά που λες δηλαδή 😋Ούτε το συνδέω σε οθόνες Ούτε μεταφερω αρχεία, ειμαι κλασικος iphoneakias 😂

#8   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 11/11/2019 - 11:47

Το note10 είναι καλύτερο από το απλό 11.. Από εκεί και πέρα αφού έχεις πάρει την απόφαση τι νόημα έχει να ρωτάς;


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#9   geotcitci

geotcitci

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 11/11/2019 - 17:39

Το note10 είναι καλύτερο από το απλό 11.. Από εκεί και πέρα αφού έχεις πάρει την απόφαση τι νόημα έχει να ρωτάς;


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk


Ικαρε μου ρωτάω μήπως μου αλλάξετε λιγο γνώμη τα υπέρ κ τα κατά που ισως δεν γνωρίζω..

#10   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 11/11/2019 - 17:50

Κοιτά όπως είπα για μένα αυστηρά ανάμεσα στα δυο θα κράταγα το note10. Καλύτερη και πιο μεγάλη οθόνη, καλύτερη κάμερα, περισσότερη χωρητικότητα. Δεν αναφέρομαι σε άλλες ευκολίες που όπως είπες δεν σε ενδιαφέρουν.. Άμα μου έλεγες για το pro Max τα αποτελέσματα θα ήταν ανάποδα στα δυο πρώτα


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#11   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 11/11/2019 - 19:25

Κι εγώ δεν θα έδινα το note για το απλό 11.Υποβαθμιση είναι.Αν θες οπωσδήποτε iPhone καλύτερα αν βρεις ανταλλαγή με μικρή διαφορά από μέρους σου για το 11pro ή pro max ακόμα καλύτερα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#12   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 17/11/2019 - 21:39

Θα σε πιατσει κοροιδο αν δωσεις το 10+ Για να πας σε iphone 11.
Να συζητουσαμε για 11 pro οκ, να σκεφτουμε επιχειρηματα υπερ κατα, αλλα τωρα ειναι οχι απο εμενα

legit


#13   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 31/12/2019 - 04:27

Τελικα τι εκανες

legit





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες