Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Σπασμένη οθόνη σε macbook pro a1708-mid 2017


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Ixidortnt

Ixidortnt

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 25/11/2019 - 15:32

Καλησπέρα στο forum.Έχω ένα MacBook Pro 13” mid 2017 και κατάφερα να σπάσω την οθόνη.Η πιο φθηνή οθόνη που βρίσκω από Ελλάδα είναι στα 500 ευρώ και στο ebay από Ευρώπη στα 400. Από Κίνα είναι πιο φθηνή αλλά φοβάμαι το τελωνείο .Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος κάτι να προτείνει για την πιο οικονομική επισκευή η αν αξίζει πιστεύετε να το επισκευάσω ?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   WizeMan

WizeMan

    iPH Enthousiast

  • 541 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/11/2019 - 17:11

Είσαι σίγουρος ότι θα μπορείς να την αντικαταστήσεις μόνος σου; Ειδικά στα νεότερα μοντέλα η διαδικασία είναι πολύ δύσκολη χωρίς γνώσεις και ειδικό εξοπλισμό. Έχεις ρωτήσει σε επίσημο ή ανεπίσημο κέντρο επισκευών πόσο θα σου κοστίσει;



#3   Ixidortnt

Ixidortnt

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 25/11/2019 - 17:18

Ναι ξέχασα να αναφέρω ότι έχω τις γνώσεις να την αλλάξω.Αν αξίζει δεν ξέρω..



#4   WizeMan

WizeMan

    iPH Enthousiast

  • 541 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/11/2019 - 17:22

Ναι ξέχασα να αναφέρω ότι έχω τις γνώσεις να την αλλάξω.Αν αξίζει δεν ξέρω..

 

Το αν αξίζει εσύ το αποφασίζεις. Με 400-500 ευρώ δεν παίρνεις MacBook Mid 2017 και για να ψάχνεις οικονομική λύση φαντάζομαι ότι δεν σου τρέχουν από την τσέπη τα € οπότε στη θέση σου θα το επισκεύαζα. Αν όντως μπορείς να το φτιάξεις με 400-500 (σιγουρέψου ότι σε κάποιο κέντρο επισκευών δεν παίρνουν λιγότερα για να μην έχεις το άγχος και το χρόνο της επισκευής από εσένα) τότε κάνε το.



#5   Ixidortnt

Ixidortnt

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 26/11/2019 - 16:50

Το αν αξίζει εσύ το αποφασίζεις. Με 400-500 ευρώ δεν παίρνεις MacBook Mid 2017 και για να ψάχνεις οικονομική λύση φαντάζομαι ότι δεν σου τρέχουν από την τσέπη τα € οπότε στη θέση σου θα το επισκεύαζα. Αν όντως μπορείς να το φτιάξεις με 400-500 (σιγουρέψου ότι σε κάποιο κέντρο επισκευών δεν παίρνουν λιγότερα για να μην έχεις το άγχος και το χρόνο της επισκευής από εσένα) τότε κάνε το.

Και εγώ προς τα εκεί κλίνω,η επισκευή είναι εύκολη σχετικά γιατί σε αυτό το μοντέλο αλλάζει όλο το πάνω μέρος.Σε όσα κέντρα επισκευών ρώτησα μου είπαν πάνω από 700€ (η retina είναι πολύ ακριβή)






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες