Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

11 Pro Max Περίεργος Ήχος


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
25 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/12/2019 - 00:32

Όποτε μου φαίνεται πως θα πρέπει να συμβιβαστώ με αυτό. Τουλάχιστον δεν είναι αξιοσημείωτο εκτός και αν το πείσω σε αυτό το σημείο και βάλω το αυτί μου κοντά. Διότι αν χρειαστεί να το στείλουν για σέρβις και ανοίξουν καινούριο κινητό δεν το κάνω καν.

Δε πρέπει να συμβιβάζεσαι με τίποτα.

 

Μη πέφτεις στη παγίδα των "φυσιολογικών" και δε τρέχει τίποτα.

 

Γιατί αν π.χ. προκύπτει απο το Wirelless κομμάτι θα έχεις θέμα αργότερα.

 

Πήγαινε σε κάποιο απο τα εξουσιοδοτημένα (iSystem, InfoQuest) και αν για τον οποιονδήποτε λόγο δε περάσει, θα ανοίξεις Case στο Support της Apple.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 10/12/2019 - 00:32

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   VagelisDer

VagelisDer

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/12/2019 - 02:34

Δε πρέπει να συμβιβάζεσαι με τίποτα.

Μη πέφτεις στη παγίδα των "φυσιολογικών" και δε τρέχει τίποτα.

Γιατί αν π.χ. προκύπτει απο το Wirelless κομμάτι θα έχεις θέμα αργότερα.

Πήγαινε σε κάποιο απο τα εξουσιοδοτημένα (iSystem, InfoQuest) και αν για τον οποιονδήποτε λόγο δε περάσει, θα ανοίξεις Case στο Support της Apple.


Το πρόβλημα είναι πως βρίσκομαι στην Κρήτη και επομένως θα πρέπει να στείλω τη συσκευή στην Αθήνα και περνάνε οι μέρες για πιθανή αντικατάσταση. Αυτό όσον αφορά την infoquest. Αύριο θα πάρω τηλ στην Apple και μετά θα πάω στον Γερμανό για αρχή να δω τι θα μου που.

#18   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 10/12/2019 - 05:14

Θα το πάω αύριο στο Γερμανό από όπου το πήρα αν και θα μου βρουν χίλιες δυο δικαιολογίες

.

Τελευταία επεξεργασία από: pats, 10/12/2019 - 05:15


#19   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/12/2019 - 11:05

Το πρόβλημα είναι πως βρίσκομαι στην Κρήτη και επομένως θα πρέπει να στείλω τη συσκευή στην Αθήνα και περνάνε οι μέρες για πιθανή αντικατάσταση. Αυτό όσον αφορά την infoquest. Αύριο θα πάρω τηλ στην Apple και μετά θα πάω στον Γερμανό για αρχή να δω τι θα μου που.

Έτσι και αλλιώς είσαι εκτός DOA του Γερμανού.

 

Μην αγχώνεσαι πάντως.

 

Μαξ 6-7 μέρες για να πάρεις άλλο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#20   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 10/12/2019 - 11:18

Απλά να προσθέσω πως το κάνει και το X σε εμένα, έχει φάει τούμπες βέβαια και το κλικ ακούγεται αν διασχίσω την οθόνη από πάνω προς τα κάνω περίπου στη μέση



#21   VagelisDer

VagelisDer

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/12/2019 - 17:52

Έτσι και αλλιώς είσαι εκτός DOA του Γερμανού.
 
Μην αγχώνεσαι πάντως.
 
Μαξ 6-7 μέρες για να πάρεις άλλο.


Λοιπόν παιδιά έχω κάποια νέα. Πήρα στην Apple τηλέφωνο μου είπαν πως δεν γνωρίζουν κάτι για το συγκεκριμένο θέμα και μου είπαν καλό θα ήταν να επισκεφτώ το κατάστημα όπου το αγόρασα όπως ήταν λογικό. Στο Γερμανό μίλησε με τεχνικό που ήταν υπεύθυνος στο κεντρικό κατάστημα που πήγα και μου είπε πως δεν παρατηρεί κάποιο πρόβλημα ή τουλάχιστον δεν το θεωρεί πρόβλημα αυτό. Βασικό είναι ότι τσέκαρα την συσκευή που είχαν εκεί στο κατάστημα και έκανε ακριβώς το ίδιο πράγμα. Εντωμεταξύ για κάποιο παράξενο λόγο έχει σταματήσει να κάνει αυτόν τον ήχο που έκανε τουλάχιστον σε βαθμό να μην τον ακούω ούτε εγώ μέσα στο κατάστημα που είχε περισσότερο θόρυβο από το σπίτι μου. Αν επιμένω μου είπε ότι είναι πρόβλημα μπορούμε να στείλουμε το κινητό στην Αθήνα πράγμα που δεν δέχτηκα διότι δε θέλω να ανοιχτεί καινουρια συσκευή από τους ίδιους. Πραγματικά αυτή τη στιγμή δεν ξέρω τι να κάνω ακριβώς...

#22   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 10/12/2019 - 20:09

Λοιπόν παιδιά έχω κάποια νέα. Πήρα στην Apple τηλέφωνο μου είπαν πως δεν γνωρίζουν κάτι για το συγκεκριμένο θέμα και μου είπαν καλό θα ήταν να επισκεφτώ το κατάστημα όπου το αγόρασα όπως ήταν λογικό. Στο Γερμανό μίλησε με τεχνικό που ήταν υπεύθυνος στο κεντρικό κατάστημα που πήγα και μου είπε πως δεν παρατηρεί κάποιο πρόβλημα ή τουλάχιστον δεν το θεωρεί πρόβλημα αυτό. Βασικό είναι ότι τσέκαρα την συσκευή που είχαν εκεί στο κατάστημα και έκανε ακριβώς το ίδιο πράγμα. Εντωμεταξύ για κάποιο παράξενο λόγο έχει σταματήσει να κάνει αυτόν τον ήχο που έκανε τουλάχιστον σε βαθμό να μην τον ακούω ούτε εγώ μέσα στο κατάστημα που είχε περισσότερο θόρυβο από το σπίτι μου. Αν επιμένω μου είπε ότι είναι πρόβλημα μπορούμε να στείλουμε το κινητό στην Αθήνα πράγμα που δεν δέχτηκα διότι δε θέλω να ανοιχτεί καινουρια συσκευή από τους ίδιους. Πραγματικά αυτή τη στιγμή δεν ξέρω τι να κάνω ακριβώς...

Εγω πάντως στο ειπα οτι δεν θα αναγνωριστει διοτι στην ουσία δεν ειναι προβλημα.
αυτο θα το παρατηρεις οταν το εχεις στη τσεπη και ζεσταινεται λίγο παραπάνω οποτε και η πισω κολλα ειναι λιγο πιο ευαισθητη.
Οταν το εχεις στο χερι ή σε τραπέζι δεν θα το παρατηρείς ευκολα.

#23   VagelisDer

VagelisDer

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/12/2019 - 20:37

Εγω πάντως στο ειπα οτι δεν θα αναγνωριστει διοτι στην ουσία δεν ειναι προβλημα.
αυτο θα το παρατηρεις οταν το εχεις στη τσεπη και ζεσταινεται λίγο παραπάνω οποτε και η πισω κολλα ειναι λιγο πιο ευαισθητη.
Οταν το εχεις στο χερι ή σε τραπέζι δεν θα το παρατηρείς ευκολα.


Είδα και κάμποσα βίντεο teardown που αποσυναρμολογουν τη συσκευή, έβγαλα την θήκη να προσπαθήσω να εντοπίσω στο βίντεο και στο κινητό μου παράλληλα από που έρχεται ο ήχος ακριβώς. Δεν είναι ακριβώς στο μηλαρακι από κάτω αλλα λίγο παρακάτω. Το μόνο που περνούσε από εκεί ήταν ένα καλώδιο πλατύ που διάβασα είναι για την ασύρματη φόρτιση. Το οποίο δεν φαίνεται και ικανό να προκαλέσει καν ήχο. Πάντως από την μέρα που άνοιξα το θέμα εδώ στο φόρουμ έχει αρχίσει και απαιτεί παραπάνω δύναμη για να ακουστεί ο ήχος. Πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται.

#24   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 10/12/2019 - 21:23

Είδα και κάμποσα βίντεο teardown που αποσυναρμολογουν τη συσκευή, έβγαλα την θήκη να προσπαθήσω να εντοπίσω στο βίντεο και στο κινητό μου παράλληλα από που έρχεται ο ήχος ακριβώς. Δεν είναι ακριβώς στο μηλαρακι από κάτω αλλα λίγο παρακάτω. Το μόνο που περνούσε από εκεί ήταν ένα καλώδιο πλατύ που διάβασα είναι για την ασύρματη φόρτιση. Το οποίο δεν φαίνεται και ικανό να προκαλέσει καν ήχο. Πάντως από την μέρα που άνοιξα το θέμα εδώ στο φόρουμ έχει αρχίσει και απαιτεί παραπάνω δύναμη για να ακουστεί ο ήχος. Πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται.

Μην σε απασχολει.Κοίταξε να χαρείς την καινούρια σου συσκευή!

#25   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/12/2019 - 21:46

Λοιπόν παιδιά έχω κάποια νέα. Πήρα στην Apple τηλέφωνο μου είπαν πως δεν γνωρίζουν κάτι για το συγκεκριμένο θέμα και μου είπαν καλό θα ήταν να επισκεφτώ το κατάστημα όπου το αγόρασα όπως ήταν λογικό. Στο Γερμανό μίλησε με τεχνικό που ήταν υπεύθυνος στο κεντρικό κατάστημα που πήγα και μου είπε πως δεν παρατηρεί κάποιο πρόβλημα ή τουλάχιστον δεν το θεωρεί πρόβλημα αυτό. Βασικό είναι ότι τσέκαρα την συσκευή που είχαν εκεί στο κατάστημα και έκανε ακριβώς το ίδιο πράγμα. Εντωμεταξύ για κάποιο παράξενο λόγο έχει σταματήσει να κάνει αυτόν τον ήχο που έκανε τουλάχιστον σε βαθμό να μην τον ακούω ούτε εγώ μέσα στο κατάστημα που είχε περισσότερο θόρυβο από το σπίτι μου. Αν επιμένω μου είπε ότι είναι πρόβλημα μπορούμε να στείλουμε το κινητό στην Αθήνα πράγμα που δεν δέχτηκα διότι δε θέλω να ανοιχτεί καινουρια συσκευή από τους ίδιους. Πραγματικά αυτή τη στιγμή δεν ξέρω τι να κάνω ακριβώς...

Είδα και κάμποσα βίντεο teardown που αποσυναρμολογουν τη συσκευή, έβγαλα την θήκη να προσπαθήσω να εντοπίσω στο βίντεο και στο κινητό μου παράλληλα από που έρχεται ο ήχος ακριβώς. Δεν είναι ακριβώς στο μηλαρακι από κάτω αλλα λίγο παρακάτω. Το μόνο που περνούσε από εκεί ήταν ένα καλώδιο πλατύ που διάβασα είναι για την ασύρματη φόρτιση. Το οποίο δεν φαίνεται και ικανό να προκαλέσει καν ήχο. Πάντως από την μέρα που άνοιξα το θέμα εδώ στο φόρουμ έχει αρχίσει και απαιτεί παραπάνω δύναμη για να ακουστεί ο ήχος. Πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται.

Όπως ακριβώς στο είπα και πιο πάνω.

 

Απο το Wireless κομμάτι όπου και γίνεται αντ/σταση.

 

Δεν είναι "Feature"..


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 10/12/2019 - 21:48

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#26   VagelisDer

VagelisDer

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/12/2019 - 23:12

Για να καταλάβετε ακριβώς περί τίνος πρόκειται ο ήχος είναι όπως αυτό το βίντεο. Σε κλίμακα βέβαια εκτός βίντεο αν προσομοιωσω ένταση του περιβάλλοντος κλπ εμένα δεν είναι τόσο έντονος.

https://youtu.be/hoRBf46QxtQ




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες