Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορά μεταχειρισμένου magic keyboard σαν καινούργιο από επίσημο reseller


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1 μήνυμα σε αυτό το θέμα

#1   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 18/12/2019 - 22:13

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

Πριν λίγο όπως γράφω και στον τίτλο αγόρασα ένα magic keyboard από επίσημο reseller της apple.Για να πάρουμε τα πράγματα από την αρχή βρήκα στο σαιτ τους το εν λογω πληκτρολόγιο στην μισή τιμή απλά με  Γερμανικό layout(Γερμανικά γράμματα).Τους καλώ στο τηλέφωνο να τους ρωτήσω γιατί είναι τόσο φθηνό και τι εννοούν ότι πωλείται σε ανακυκλώσιμη συσκευασία.Μου απάντησαν ότι είναι σε προσφορά αυτό με το Γερμανικό πληκτρολόγιο γι αυτό είναι και τόσο φθηνό.Όσο για την ανακυκλώσιμη συσκευασία έτσι έρχεται από την apple σε μιά άλλη συσκευασία αλλά ειναι καινούργιο του κουτιου!

Πηγαίνω λοιπόν από το μαγαζί και μου δίνουν ένα σκέτο πληκτρολόγιο τυλιγμένο σε ένα ζελοφάν όως είναι της apple.Ούτε κουτί ούτε φυλλάδιο οδηγιών ούτε τίποτα.Και φυσικά ούτε το καλώδιο φόρτισης όπως θα έπρεπε να εχει.

Μόλις το βλέπω αυτό τους ρωτάω ξανά είναι καινούργιο ή ανακατασκευασμένο?Και μου απαντούν τα ίδια...Ότι είναι ολοκαίνουργιο και ότι έτσι τους έρχεται από την apple και ότι δεν γίνεται να είναι ανακατασκευασμένο γιατί όταν χαλάσει ένα πληκτρολόγιο το αντικαθιστούν με καινούργιο και δεν το φτιάχνουν...Επειδή ήταν σε πολύ καλή τιμή τους πίστεψα και τελικά το αγόρασα,

Έρχομαι σπίτι ανοίγω την διάφανη συσκευασία και παρατηρώ κάποιες γρατζουνίτσες καθημερινής φθοράς στο πίσω μέρος!Το πληκτρολόγιο γενικά σε άψογη κατάσταση...Και όταν λέω γρατζουνίτσες εννοώ αυτές που μέσα σε δέκα λεπτά και μόνο που θα το ακουμπήσεις κάτω θα γίνουν...Το συνδέω στον υπολογιστή και τι να δω?Το όνομα του πληκτρολογίου είχε ένα Ελληνικό ονοματεπώνυμο αντί να λέει πχ apple magic keyboard!Έτσι κατέληξα ότι ή είναι μεταχειρισμένο ή ανακατασκευασμένο!

Δεν ξέρω τι να κάνω πραγματικά και θέλω την συμβουλή σας....Το θέμα είναι η κοροϊδία και όχι κάτι άλλο και ειδικά από επίσημο reseller!


Τελευταία επεξεργασία από: georgioskio, 18/12/2019 - 22:21

XS Max 256 Gb Space Gray

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   delon

delon

    iPH User

  • 109 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 20/12/2019 - 14:33

Πρέπει να μιλάς για το 2 αν κατάλαβα γιατί λες ότι δεν σου έδωσαν καλώδιο το πληκτρολόγιο όταν το συνδέσεις από τι ξέρω θα γράψει το όνομα σου αυτό με το άλλο όνομα δείχνει ότι το χρησιμοποιήσε άλλος από ότι ξέρω αλλά γιατί δεν αναφέρεις το μαγαζί για να προλάβεις και άλλους και δεύτερον το πας πίσω και παίρνεις τα λεφτά σου πάντως αν είναι και αντιπρωσοποι δεν θα πρέπει να σιμβιβαστεις εκτός εάν θεωρείς ότι με αυτά τς λεφτά και το πληκτρολόγιο κανείς την δουλειά σου




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες