Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αναπάντητες κλήσεις ....?!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   syllas

syllas

    iPH Addict

  • 653 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:syllas77

Δημοσίευση 20/12/2019 - 23:18

Καλησπέρα παιδιά...τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το IPhone X που έχω...

σχεδον κάθε φορά πριν από μια κλήση μου βγάζει ότι υπάρχει αναπάντητη από τον αριθμό που με καλεί..άλλες φορές χτυπάει μόνο μια και άλλες φορές η αναπάντητη βγαίνει κλάσματα πριν ξεκινήσει να χτυπάει...

μπορει κάποιος να βοηθήσει?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 21/12/2019 - 01:28

Το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα με XS Max αλλά και με της γυναίκας μου το Χ. Είναι και τα δυο με Cosmote όποτε μάλλον στην Cosmote είναι το πρόβλημα. Επίσης και τα δυο είναι στην τελευταία έκδοση λογισμικού.

#3   syllas

syllas

    iPH Addict

  • 653 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:syllas77

Δημοσίευση 23/12/2019 - 00:08

Υπάρχει τρόπος να το φτιάξουμε?



#4   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/12/2019 - 01:41

Εμενα παλι εκει που ειναι κλειδωμενο και ξεκουραζεται μου κανει(μια στο τοσο) εξερχομενη κληση απο τη λιστα με τα προσφατα.η γραμμη ανοιγει,ο αλλος μιλαει κανονικα ενω εγω δεν εχω παρει χαμπαρι



#5   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 23/12/2019 - 03:24

Υπάρχει τρόπος να το φτιάξουμε?

Δοκίμασε να κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου και δες πως πάει. Εμένα για λίγες μέρες έφτιαξε αλλά πάλι το έκανε σήμερα.

 

 

Εμενα παλι εκει που ειναι κλειδωμενο και ξεκουραζεται μου κανει(μια στο τοσο) εξερχομενη κληση απο τη λιστα με τα προσφατα.η γραμμη ανοιγει,ο αλλος μιλαει κανονικα ενω εγω δεν εχω παρει χαμπαρι

 

Εάν έχεις iPhone X κοίταξε μήπως έχεις ghost touch. Είχα εγώ παλιά και μου έκαναν αλλάγη οθόνης.



#6   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/12/2019 - 04:09

Εάν έχεις iPhone X κοίταξε μήπως έχεις ghost touch. Είχα εγώ παλιά και μου έκαναν αλλάγη οθόνης.[/quote] Αλήθεια;Πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο,δε το ήξερα.τρεχει κάποιο πρόγραμμα αλλαγής οθόνης;Λίγο που χάζευα τώρα στο δίκτυο είδα πως πχ με επαναφορά έργ. ρυθμίσεων ίσως στρώσει.ισχυει;

#7   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 23/12/2019 - 12:53

Έτρεχε σίγουρα τέτοιο πρόγραμμα αλλά δεν ξέρω αν τρέχει ακόμα. Μπορείς να κανείς ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις.

#8   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 23/12/2019 - 16:11

Κοιταχτε μην σας έχει μπει το φεγγαράκι(μην ενοχλείτε) γιατί με αυτό η πρώτη κλήση σας έρχεται σε μήνυμα και στην δεύτερη χτυπάει κανονικά

#9   bezoss

bezoss

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 23/12/2019 - 20:04

Καλησπέρα παιδιά...τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το IPhone X που έχω...

σχεδον κάθε φορά πριν από μια κλήση μου βγάζει ότι υπάρχει αναπάντητη από τον αριθμό που με καλεί..άλλες φορές χτυπάει μόνο μια και άλλες φορές η αναπάντητη βγαίνει κλάσματα πριν ξεκινήσει να χτυπάει...

μπορει κάποιος να βοηθήσει?

ναι γίνεται με τη cosmote. μάλλον έχει να κάνει με το Wifi Calling. Μην ασχολείσαι.

 

Έτρεχε σίγουρα τέτοιο πρόγραμμα αλλά δεν ξέρω αν τρέχει ακόμα. Μπορείς να κανείς ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις.

Ναι τρέχει ακόμα....εμένα το πήγα γιατί δεν έπιανε πάντα το tap to wake (iPhone X) και μερικές φορές πάγωνε το touch στο keyboard. GHost touch δεν είχα. ΜΟυ αλλάξανε οθόνη αλλά μου το ξανάκανε οπότε δεν ασχολούμαι άλλο. ios 13 για τα μπάζα.

 

 

Εάν έχεις iPhone X κοίταξε μήπως έχεις ghost touch. Είχα εγώ παλιά και μου έκαναν αλλάγη οθόνης.[/quote] Αλήθεια;Πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο,δε το ήξερα.τρεχει κάποιο πρόγραμμα αλλαγής οθόνης;Λίγο που χάζευα τώρα στο δίκτυο είδα πως πχ με επαναφορά έργ. ρυθμίσεων ίσως στρώσει.ισχυει;

σου απάντησα παραπάνω



#10   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/12/2019 - 20:49

όντως ισχύει τελικά. https://support.appl...acement-program . Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι αφού τρέξουν κάποια διαγνωστικά θα μου αλλάξουν οθόνη αν χρειάζεται. Paris 1986 ευχαριστώ.

#11   papas68

papas68

    iPH Enthousiast

  • 541 μηνύματα
  • Twitter:@papas68
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:papas68

Δημοσίευση 23/12/2019 - 23:19

https://support.appl...exchange_repair



#12   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/02/2020 - 03:41

Τελικά αλλάχτηκε η οθόνη στη Document Ν. Σμύρνης και το πρόβλημα λύθηκε.Το τηλεφωνο σταμάτησε να κάνει ότι του γουστάρει πια :D .Είχα ξεχάσει να το σχολιάσω άλλα πάνε 2 μήνες τώρα. Να 'στε καλά.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες