Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μετάβαση σε iPhone XS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
12 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Gianni92

Gianni92

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 15/01/2020 - 16:07

καλησπέρα, στην παρέα και καλή χρονιά!

 

Έχω ένα δίλημμα και αποφάσισα να ζητήσω τη γνώμη σας. 

 

Όπως θα έχετε δει, κυκλοφορεί προσφορά iPhone XS στα 729. Έχω ένα φίλο επιχειρηματία και η τιμή θα πέσει αρκετά. Υπ'όψιν, τώρα έχω iPhone 8 Plus.

 

Πιστεύετε ότι αξίζει μετάβαση σε iPhone XS ή καλύτερα αναμονή και μόλις πάνε καλύτερα τα οικονομικά μετάβαση σε 11 pro; Μπήκα σε ξένα φόρουμς και απ''ο,τι κατάλαβα το XS είναι ενα 8αρι με άλλο σχεδιασμό και καλύτερη κάμερα.  



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   tryf

tryf

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:tryf3

Δημοσίευση 15/01/2020 - 16:48

Καμία σχέση το ένα τηλέφωνο με το άλλο. Το xs υπερτερεί σε όλα! Μεγαλύτερη και καλύτερη οθόνη, διπλάσια ραμ, καλύτερος επεξεργαστής, καλύτερη κι διπλή κάμερα, Face ID, dual sim,καλύτερη αδιαβροχοποιηση και αλλά πολλά. https://m.gsmarena.c...3&idPhone2=9318


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: tryf, 15/01/2020 - 16:49


#3   dgeorge4

dgeorge4

    iPH Enthousiast

  • 489 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 15/01/2020 - 17:17

Όχι δεν αξίζει, εκτός αν θες να φύγεις από το παλιό σασί των iPhone. Καλύτερα να πας στο 11 το απλό που παίζει στα ίδια χρήματα


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#4   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 15/01/2020 - 18:34

Την στιγμή που βγήκαν τα νέα και εφόσον μπορείς να κανείς υπομονή μόνο 11 pro. Μην κοιτάς ημίμετρα


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#5   pavlidisc

pavlidisc

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 15/01/2020 - 18:44

Όταν λες ημίμετρα...τι ακριβώς εννοείς;;;


from my iPhone 11

Τελευταία επεξεργασία από: pavlidisc, 15/01/2020 - 18:44


#6   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 15/01/2020 - 18:48

Το xs...Το οποίο είναι στις διαστάσεις που θέλει. Προηγούμενο μοντέλο που αν δεν καίγεται κανείς άμεσα καλύτερα να μαζέψεις λεφτά για το νεότερο. Το 11 απλό είναι μεγαλύτερο από 8 και xs όποτε το βγάζω εκτός


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#7   pavlidisc

pavlidisc

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 15/01/2020 - 18:54

Οκ. Κατανοητό γιατί «πατάς» στις διατάσεις.
Αλλά το XS δεν το λες ημίμετρο φίλε μου. Συγγνώμη που επεμβαίνω, αλλά το XS είναι ένα πολύ δυνατό τηλέφωνο και θα είναι για τουλάχιστον 2 χρόνια ακόμα. Η δε τιμή του, είναι πλέον αρκετά πιο κάτω από το 11 pro.
Γενικά, όταν μιλάμε για Apple, δεν μπορεί να απαξιώνουμε ένα μοντέλο που είναι μόνο ενός έτους.


from my iPhone 11

#8   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 15/01/2020 - 19:00

Κι εγώ συμφωνώ ότι το xs είναι αναβάθμιση από το 8 και νομίζω πως στην τιμή που το παίρνεις στα 587 είναι πολύ καλή επιλογή!Απο την άλλη το 11 pro είναι ναι μεν καλύτερο αλλά και +400€.δεν το λες και μικρή διαφορά.αν βρεις να πουλήσεις και το 8 θα σου βγει σχεδόν τζάμπα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#9   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 15/01/2020 - 19:55

Οκ. Κατανοητό γιατί «πατάς» στις διατάσεις.
Αλλά το XS δεν το λες ημίμετρο φίλε μου. Συγγνώμη που επεμβαίνω, αλλά το XS είναι ένα πολύ δυνατό τηλέφωνο και θα είναι για τουλάχιστον 2 χρόνια ακόμα. Η δε τιμή του, είναι πλέον αρκετά πιο κάτω από το 11 pro.
Γενικά, όταν μιλάμε για Apple, δεν μπορεί να απαξιώνουμε ένα μοντέλο που είναι μόνο ενός έτους.


from my iPhone 11


Μάλλον έκανα πατάτα γιατί τώρα ξαναείδα ότι ο φίλος έχει το 8+.. Με την ίδια λογική θα του πρότεινα πλέον το 11 απλό. Θεωρώ ότι είναι αρκετά vfm συσκευή με πολύ καλά χαρακτηριστικά. Το xs εξακολουθώ να μην το προτείνω γιατί για μένα στην ίδια σχεδόν τιμή το 11ρι είναι καλύτερο


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#10   pavlidisc

pavlidisc

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 15/01/2020 - 20:18

Μεταξύ XS,XS MAX και 11 προσωπικά επέλεξα το 11 (ήμουν στο ίσιο δίλλημα πριν 1-2 μήνες).
Κυρίως για ψυχολογικούς λόγους ... θα έλεγα. Γιατί και με το XS η MAX η καθημερινότητα θα ήταν η ίδια.
Η επιλογή θεωρώ ότι είναι καθαρά θέμα προτεραιοτήτων. Εάν θες καλύτερη οθόνη πας σε XS. Εάν θες καλύτερη κάμερα και πιο φρέσκο (χωρίς αντίκρισμα προς το παρόν) hardware πας σε 11. Την ποιότητα κατασκευής δεν την μέτρησα καθόλου γιατί το κινητό είναι σε θήκη όποτε...

Άσχετα με όλα αυτά όμως , τα οποία είναι προσωπική επιλογή, δεν θεωρώ σε καμία περίπτωση ότι το XS είναι παλιά συσκευή. Με τίποτα όμως. Είναι ένα smartphone πρώτης γραμμής το οποίο εάν έχεις προτεραιότητα την amoled είναι μια άριστη επιλογή.


from my iPhone 11

#11   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 15/01/2020 - 20:24

Ξεχνάς και την πολύ καλή μπαταρία που έχει το 11... Είναι μια αυτό μια άλλη παράμετρος


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#12   pavlidisc

pavlidisc

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 15/01/2020 - 20:39

Ξεχνάς και την πολύ καλή μπαταρία που έχει το 11... Είναι μια αυτό μια άλλη παράμετρος


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Ναι ναι.
Και αυτό. Σωστά.


from my iPhone 11

#13   samsavas

samsavas

    iPH Contributor

  • 1.262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nooberpr

Δημοσίευση 17/01/2020 - 01:16

Πάρε ένα 11αρι και θα είσαι πένα!
Άσε που έχει και night mode & ultra wide!


Τελευταία επεξεργασία από: samsavas, 17/01/2020 - 01:17





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες