Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μπέρδεμα με κύριο και δευτερεύον νούμερο σε iPhone XS.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   tryf

tryf

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:tryf3

Δημοσίευση 16/01/2020 - 13:46

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Έχω σαν κύριο νούμερο ένα της wind και σαν δεύτερον ένα της COSMOTE . Έχω επιλέξει να γίνονται οι κλήσεις από το κύριο νούμερο της wind και τα data από το δεύτερον της COSMOTE . Αν τώρα κάποιος με καλέσει στο δεύτερον και κάποια στιγμή θέλω να τον καλέσω από τις πρόσφατες κλήσεις, η κλήση γίνεται από το δεύτερον που έχω για data. Για ποιο λόγο να συμβαίνει αυτό αφού έχω επιλέξει το κύριο για κλήσεις; Είναι bug ή έτσι λειτουργεί η esim στο ios;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   flyer

flyer

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/01/2020 - 17:03

ΣΤα νούμερα που είναι καταχωρημένα στις επαφές σου, μπορείς να ορίσεις εκ των προτέρων ποια γραμμή θα χρησιμοποιείται. Όταν καλείς εσύ κάποιον αριθμό ( που δεν υπάρχει στις επαφές σου) χρησιμοποιείται η primary γραμμή ( μπορείς όμως να διαλέξεις επί τόπου τη secondary). Όταν καλείς κάποιο νούμερο, που σ έχει ήδη καλέσει (πχ recents) και δε το έχεις στις επαφές σου, επίλέγεται για την επανάκληση η γραμμή στην οποία σε κάλεσε ( το οποίο είναι και το πιο λογικό).



#3   tryf

tryf

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:tryf3

Δημοσίευση 16/01/2020 - 20:04

Συμφωνώ σε αυτά που λες αλλά ακόμη και αν έχω καταχωρίσει μια επαφή στο κύριο, αν με καλέσει στο δεύτερον ,μετά αν καλέσω από τα πρόσφατα καλεί πάλι με το δευτερεύον. Μου φαίνεται λίγο λάθος όλο αυτό και στο android τουλάχιστον δε λειτουργούσε έτσι η dual sim. Όποτε ή δε θα πρέπει να καλώ από τα πρόσφατα ή θα πρέπει κάθε φορά να βλέπω αν με κάλεσαν στο κύριο ή στο δευτερεύον.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#4   gtferrari

gtferrari

    iPH Enthousiast

  • 388 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 17/01/2020 - 15:22

Συμφωνώ σε αυτά που λες αλλά ακόμη και αν έχω καταχωρίσει μια επαφή στο κύριο, αν με καλέσει στο δεύτερον ,μετά αν καλέσω από τα πρόσφατα καλεί πάλι με το δευτερεύον. Μου φαίνεται λίγο λάθος όλο αυτό και στο android τουλάχιστον δε λειτουργούσε έτσι η dual sim. Όποτε ή δε θα πρέπει να καλώ από τα πρόσφατα ή θα πρέπει κάθε φορά να βλέπω αν με κάλεσαν στο κύριο ή στο δευτερεύον.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Και σε εμένα έτσι δουλεύει σε Xs Max. Θεωρεί ότι κάνεις επιστροφή της κλήσης από το νούμερο στο οποίο σε έχουν καλέσει και ας έχεις ορίσει και σαν κύρια γραμμή την άλλη αλλά και ότι το συγκεκριμένο νούμερο θα το καλείς μόνο από το κύριο. Εγώ αναγκαστικά μπαίνω μέσα στην επαφή πατώντας το i στα δεξιά και πατάω να κάνει κλήση στο νούμερο που λέει πρόσφατη επικοινωνία.

Τελευταία επεξεργασία από: gtferrari, 17/01/2020 - 15:25


#5   tryf

tryf

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:tryf3

Δημοσίευση 17/01/2020 - 17:25

Όποτε πιο πολύ για bug μου φαίνεται και ίσως θα πρέπει να το αναφέρουμε στην Apple! Έχω χρεωθεί πολλές φορές στο νούμερο που δεν έχω για ομιλία αφού δεν έχω κάποιο πακέτο ομιλίας εκεί!


Sent from my iPhone using Tapatalk




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες