Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αλλαγή οθόνης iPhone 6S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sip1995

sip1995

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 21/01/2020 - 12:07

Επειδή έμεινα χωρίς κινητό λέω να φτιάξω μόνος μου ένα 6S που έχω, το πρόβλημα βέβαια είναι πως δεν ξέρω τι οθόνη να επιλέξω να πάρω. Στο skroutz που είδα έχει αρκετές, αλλά δεν ξέρω ποια η πιο καλή σε ποιότητα κτλ. Επίσης θέλω να βάλω και νέο home button.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 23/01/2020 - 06:39

Επειδή έμεινα χωρίς κινητό λέω να φτιάξω μόνος μου ένα 6S που έχω, το πρόβλημα βέβαια είναι πως δεν ξέρω τι οθόνη να επιλέξω να πάρω. Στο skroutz που είδα έχει αρκετές, αλλά δεν ξέρω ποια η πιο καλή σε ποιότητα κτλ. Επίσης θέλω να βάλω και νέο home button.

Αν δεν έχεις ξανά αλλάξει ίσως δημιουργήσεις πρόβλημα.
Καλύτερα να απευθυνθείς σε κάποιο τεχνικό του φόρουμ που σίγουρα θα λαβεις κάποιο προσωπικό μήνυμα για προσφορά..
Όσον αφορά το κουμπί αν το αλλάξεις δεν θα δουλεύει ο αισθητήρας δακτυλίκου αποτυπώματος αλλά θα λειτουργεί απλά ως κουμπί
Αυτό συμβαίνει διότι το κάθε κουμπί είναι αντίστοιχισμενο στην πλακέτα.

#3   sip1995

sip1995

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 23/01/2020 - 20:09

Αν δεν έχεις ξανά αλλάξει ίσως δημιουργήσεις πρόβλημα.
Καλύτερα να απευθυνθείς σε κάποιο τεχνικό του φόρουμ που σίγουρα θα λαβεις κάποιο προσωπικό μήνυμα για προσφορά..
Όσον αφορά το κουμπί αν το αλλάξεις δεν θα δουλεύει ο αισθητήρας δακτυλίκου αποτυπώματος αλλά θα λειτουργεί απλά ως κουμπί
Αυτό συμβαίνει διότι το κάθε κουμπί είναι αντίστοιχισμενο στην πλακέτα.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ψάχνω γενικά για κάτι στην Κεφαλονιά (εκεί που σπουδάζω). Απότι κατάλαβα, λόγω ότι έχει αλλαχτεί και στο παρελθόν η οθόνη, δεν δουλεύει πλέον το touch id. Δεν ξέρω τι έκαναν στο service που το πήγα.



#4   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 25/01/2020 - 23:31

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ψάχνω γενικά για κάτι στην Κεφαλονιά (εκεί που σπουδάζω). Απότι κατάλαβα, λόγω ότι έχει αλλαχτεί και στο παρελθόν η οθόνη, δεν δουλεύει πλέον το touch id. Δεν ξέρω τι έκαναν στο service που το πήγα.

Κοψανε την καλωδιοταινία από το κουμπί...
Αν ειναι σε καλή κατάσταση η συσκευή με κανα 50αρι θα βρεις να σου αλλάξουν οθόνη.Αν ομως θελει και μπαταρια δεν ξερω αν σε συμφερει διοτι με 200 ευρω αγοραζεις καινουριο το 6s 32gb

#5   sip1995

sip1995

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 26/01/2020 - 18:16

Κοψανε την καλωδιοταινία από το κουμπί...
Αν ειναι σε καλή κατάσταση η συσκευή με κανα 50αρι θα βρεις να σου αλλάξουν οθόνη.Αν ομως θελει και μπαταρια δεν ξερω αν σε συμφερει διοτι με 200 ευρω αγοραζεις καινουριο το 6s 32gb

Δεν νομίζω να χρειάζεται μπαταρία, από όσο θυμάμαι βασικά...τώρα για μεταχειρισμένο δεν θέλω, διότι έχω το μοντέλο με τα 64GB και δεν διαθέτω λεφτά για νέα (μεταχειρισμένη) συσκευή.



#6   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 27/01/2020 - 05:44

Δεν νομίζω να χρειάζεται μπαταρία, από όσο θυμάμαι βασικά...τώρα για μεταχειρισμένο δεν θέλω, διότι έχω το μοντέλο με τα 64GB και δεν διαθέτω λεφτά για νέα (μεταχειρισμένη) συσκευή.

Βρες κάποιο αξιόπιστο μαγαζί και κάνε την αλλαγή τότε




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες