Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

Iphone se κάνει κινήσεις μόνο του


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   grecophone

grecophone

    iPH Enthousiast

  • 352 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/02/2020 - 18:50

Καλησπέρα
Μετα από κάποια χρόνια άρχισε να βγάζει προβλήματα και το Ροζάκι το se μου.
Το ανοίγω, λειτουργεί κανονικά όλες οι κινήσεις . Μετα από πολλές ώρες χρήση και μετά από φόρτιση , αποσυντονιζεται κυρίως όταν ανοίγω το πληκτρολόγιο είτε δεν κάνει μη επαφή η οθόνη είτε τρέχει μόνο του κάνει κινήσεις που δεν πατάω. Με μια επανεκκίνηση είτε hard reset στρώνει παροδικά .

Να προλάβω μερικούς , έκανα format set up as new και πάλι τ ίδια. Κανένα βραχυκύκλωμα κάτι; Τι λέτε να έπαθε το κινητακι μου ....
Επίσης μετά από πολλές μέρες χρήση χωρίς επανεκκίνηση , όταν κάνω κλήσεις είτε βάζω μουσική , τ ηχείο χουρχουριζει..... Με μια επανεκκίνηση στρώνει για μέρες.

Αρχίζει και τα φτύνει και φοβάμαι .
Το έχω στην έκδοση 10.3.3.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   thelos257

thelos257

    iPH Member

  • 278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:thelos257

Δημοσίευση 14/02/2020 - 19:42

Καλησπέρα
Μετα από κάποια χρόνια άρχισε να βγάζει προβλήματα και το Ροζάκι το se μου.
Το ανοίγω, λειτουργεί κανονικά όλες οι κινήσεις . Μετα από πολλές ώρες χρήση και μετά από φόρτιση , αποσυντονιζεται κυρίως όταν ανοίγω το πληκτρολόγιο είτε δεν κάνει μη επαφή η οθόνη είτε τρέχει μόνο του κάνει κινήσεις που δεν πατάω. Με μια επανεκκίνηση είτε hard reset στρώνει παροδικά .

Να προλάβω μερικούς , έκανα format set up as new και πάλι τ ίδια. Κανένα βραχυκύκλωμα κάτι; Τι λέτε να έπαθε το κινητακι μου ....
Επίσης μετά από πολλές μέρες χρήση χωρίς επανεκκίνηση , όταν κάνω κλήσεις είτε βάζω μουσική , τ ηχείο χουρχουριζει..... Με μια επανεκκίνηση στρώνει για μέρες.

Αρχίζει και τα φτύνει και φοβάμαι .
Το έχω στην έκδοση 10.3.3.

Ειναι παλιο οποτε λογικο να κανει κινησεις και νουμερα απο μονο του. Παρε ενα iPhone XR ή iPhone 11 να ησυχασεις. Καιρος για ανανεωση του.



#3   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 15/02/2020 - 12:23

Προσπάθησε να το σώσεις. Είδα ένα χθες με μια όμορφη θηκούλα και πολύ το λιμπίστηκα. Περίμενε μέχρι να βγει η έκδοση 2.

Εγώ έχω το x αλλά μην πάρεις κανένα από αυτά. Μπροστά στο κινητάκι σου το x μου είναι σαν μυωπικός πειρατής (notch) με γυαλιά μπρος πίσω. Και πολύ πιο βαρύ ενώ από τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά του δε χρησιμοποιώ κανένα σε καθημερινή βάση. Πιστεύω αν αλλάξεις σε αυτό το σχεδιασμό θα σε εκνευρίσει πολύ

#4   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 15/02/2020 - 13:16

Το κινητό είναι σε καλή κατάσταση γενικά ή έχει χτυπήματα κλπ;

Από ότι γράφεις εμένα μου κάνει για ghost touch. Είχα και εγώ στο iPhone X και βέβαια μου άλλαξαν οθόνη δωρεάν. Το είχαν πάθει αρκετά κινητά. Κοίταξε το σε κάποιον επίσημο.

#5   grecophone

grecophone

    iPH Enthousiast

  • 352 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/02/2020 - 13:27

Δεν έχει χτυπήματα... Είναι σε θήκη, δεν έφαγε γερές πτώσεις, καμία δύο σε χαλί .
Εγγύηση όχι. Μόλις βγήκε τ αγορασα.
Να αλλάξω οθόνη δλδ ;

#6   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 15/02/2020 - 13:43

Να πας σε ένα επίσημο service και να σιγουρευτείς οτι όντως είναι ghost touch και μετά να μπεις στην διαδικασία να αλλάξεις οθόνη.



#7   grecophone

grecophone

    iPH Enthousiast

  • 352 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/02/2020 - 17:49

Οκκ ευχαριστώ !

#8   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/02/2020 - 19:22

Αρκετά 6plus είχαν το ίδιο φαινόμενο.
Λόγω στραβοματος του πλαισίου (από συσσώρευση μικροπτωσεις ή τοποθέτηση σε τσέπες κτλ) το οποίο με την σειρά του επιρεαζε την πλακέτα του κινητού ...


Sent from my MI 8 using Tapatalk




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες