Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορά μεταχειρισμένου MacBook ή IMac


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   XristosA

XristosA

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 07/03/2020 - 04:01

Θα ηθελα να αγοράσω ενα Apple μηχάνημα δεν ειμαι γνώστης απο apple μηχανήματα..θα ηθελα τα φώτα σε σχετικά φθηνή αγορά στα 350-500€ τι προδιαγραφές πρεπει κοιτάξω και τι σχετικά πρεπει να ψάξω σε αυτες τις τιμες ώστε να εχω ενα καλο και αξιόπιστο μηχανημα ώστε να το εχω αρκετα χρόνια χωρις να κολλαει και τα σχετικά!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1.029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 07/03/2020 - 06:28

Νομίζω ότι σε αυτά τα λεφτά , ότι βρεις θα είναι μοντέλο του 2010 , όποτε είναι ήδη αρκετών χρόνων , όμως αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα κάνει απροβλημάτιστα τις απλές δουλειές , internet browsing , Facebook κι τα λοιπα 



#3   XristosA

XristosA

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 07/03/2020 - 06:31

Ναι το θελω για απλή χρήση! Κατι παράλληλα οικονομικό αλλα
Και αξιόπιστο!! Σε τι θα μπορουσα να κοιτάξω;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#4   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1.029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 07/03/2020 - 06:48

έχει διαφορά MacBook Pro σε γειτονικο site με αγγελιες για " αυπνια " !! 

 

Καλύτερα πάντως σε pro απο air . 



#5   XristosA

XristosA

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 07/03/2020 - 17:22

Δηλαδή; Τι διαφορες εχουμε φιλε μου;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#6   cal

cal

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 07/03/2020 - 19:39

προσωπικά θα σου πρότεινα αφού διαθέτεις μέχρι 500 ευρώ να έπαιρνες ένα MacBook Pro 2013 Retina. Είναι πολύ γρήγορο μηχάνημα έχει μαμησιο ssd και μετά από έναν χρόνο όταν έχεις τα λεφτά του αλλάζεις και μια μπαταρία ώστε να σε βγάλει άνετα μια 5 ετια. Είναι πολύ αξιόπιστα μηχανήματα εγώ σκέψου είχα ένα απλό MacBook του 2009 και του είχα βάλει και ραμ και ssd και πήγαινε σφαίρα μέχρι  που έκανα την πατάτα και πήρα έναν ημιτασιον φορτιστή και μου έκαψε την κάρτα γραφικών. Οπότε αυτό που σου προτείνω το λέω γιατί το έχει ο αδερφός μου και το μηχάνημα είναι σούπερ. Επίσης για μένα καλό είναι να έχεις 8 γίγα ραμ και 256 δίσκο ώστε να μπορείς να το εκμεταλλευτείς για πολλά χρόνια ακόμα.


Τελευταία επεξεργασία από: cal, 07/03/2020 - 19:41


#7   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/03/2020 - 22:26

προσωπικά θα σου πρότεινα αφού διαθέτεις μέχρι 500 ευρώ να έπαιρνες ένα MacBook Pro 2013 Retina. Είναι πολύ γρήγορο μηχάνημα έχει μαμησιο ssd και μετά από έναν χρόνο όταν έχεις τα λεφτά του αλλάζεις και μια μπαταρία ώστε να σε βγάλει άνετα μια 5 ετια. Είναι πολύ αξιόπιστα μηχανήματα εγώ σκέψου είχα ένα απλό MacBook του 2009 και του είχα βάλει και ραμ και ssd και πήγαινε σφαίρα μέχρι που έκανα την πατάτα και πήρα έναν ημιτασιον φορτιστή και μου έκαψε την κάρτα γραφικών. Οπότε αυτό που σου προτείνω το λέω γιατί το έχει ο αδερφός μου και το μηχάνημα είναι σούπερ. Επίσης για μένα καλό είναι να έχεις 8 γίγα ραμ και 256 δίσκο ώστε να μπορείς να το εκμεταλλευτείς για πολλά χρόνια ακόμα.


Και εγώ το ίδιο θα σου πρότεινα. Έχω το συγκεκριμένο μηχάνημα και είμαι υπερευχαριστημένος! Το μόνο που μετάνιωσα είναι είναι ότι το πήρα με 128 ssd (εννοείται ότι το είχα πάρει με 8gb ram) γιατί μου έχει γεμίσει ο σκληρός.
Αλλά και αυτό το διόρθωσα με μια 200gb sd card με αντάπτορα που «χωνεύει» ακριβώς στο μηχάνημα, οπότε είναι σαν να του έβαλα 2ο σκληρό (όχι με ταχύτητες ssd βέβαια αλλά η δουλειά γίνεται μια χαρά).

Ίσως βρεις και λίγο νεότερο μηχάνημα σε αυτά τα λεφτά.

#8   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 08/03/2020 - 01:39

Στα 500 μπορεί και να βρεί 13αρι retina early 2015. Το τελευταιο μηνα βολιδοσκοπωντας τις «αυπνιες.gr” και την αγορα για να δωσω το δικο μου, ειδα 2-3 αριστα στα 500-550.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: Badass, 08/03/2020 - 01:40


#9   XristosA

XristosA

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 08/03/2020 - 02:22

Ωραια ακούγονται ολα το θεμα ειναι που να τα ψάξω αυτα τα μοντέλα ώστε να ειναι άριστα;


Sent from my iPhone using Tapatalk




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες