Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Xs vs 11 pro


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
10 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 10/03/2020 - 14:35

Γεια σας είναι κάτοχος από 01/15 iPhone 6.Είμαι σε σκέψη να κάνω τη μετάβαση .Αντικειμενικα από θέμα εμφάνισης σχεδιασμού βάρους κτλ μου αρέσει το xs.Tο Pro δεν μου αρέσει ο σχεδιασμός και πιστεύω ότι στο μέλλον αυτό το τετράγωνο θα υπάρχει όχι μονο από την Apple αλλά και από τις αλλες εταιρίες .Θεμα φωτο και κάμερα δεν έχω απαιτήσεις ιδιαίτερες δεν διαθέτω καν 4k αλλά μόνο oled tv.Αυτο που με προβληματίζει έντονα είναι η διάρκεια μπαταρίας .Διαβαζω ότι το xs έχει χειρότερη μπαταρία από το x .Δεν ξέρω καποιος που έχει δουλέψει Pro και xs η ακόμα x αν βρήκε τόσο μεγάλες διάφορες στο θέμα μπαταρίας .Επισης δεν ξέρω σε σχέση με το 6 που εδώ αν θα έχω καλητερη μπαταρία η παλυ θα είναι νε ένα powerbank στο χέρι .Δεν παίζω καθόλου παιχνίδια .Φυσικα ένα άλλο θέμα είναι η τιμή 729 από τη μια με 1229 από την άλλη και με 64gb είναι χαοτικές διάφορες .Τελος τα max δεν με ενδιαφέρουν καν


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 10/03/2020 - 14:52

Αν δεν κανεις εκτεταμένη χρήση το xs θεωρώ σου βγάζει μέρα που είναι το βαρόμετρο κατά τη γνώμη μου..


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#3   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 10/03/2020 - 15:43

Αν δεν κανεις εκτεταμένη χρήση το xs θεωρώ σου βγάζει μέρα που είναι το βαρόμετρο κατά τη γνώμη μου..


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

τι θέλεις να πεις βαρόμετρο ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#4   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 10/03/2020 - 18:20

Παντως η μπαταρία όσο αφορά το xs πράγμα που με ενδιαφερει λένε ότι είναι μάπα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#5   grigoris_a

grigoris_a

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/03/2020 - 19:53

Παντως η μπαταρία όσο αφορά το xs πράγμα που με ενδιαφερει λένε ότι είναι μάπα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Φίλε ο καθένας μπορει ν λέει ότι θέλει. Προσωπικά σε όσα κινητά έχω πάρει δεν έχω πιάσει σε κανένα τις ώρες που ανεβάζουν φώτο άλλοι χρήστες. Το ποσό κρατάει η μπαταρία σε ένα κινητό εξαρτάται από το χρήστη και πως το δουλεύει. Εγώ που ήρθα σε XS από note 9 δεν είδα διαφορά . Το 11 και 11 pro σίγουρα θα κρατάνε παραπάνω αλλά όχι πολύ. Έχω πάρει ένα power bank που έχει ασύρματη φόρτιση για emergency καταστάσεις και είμαι άνετος.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#6   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 11/03/2020 - 08:05

Εγώ είπες και το X και το XS και τώρα το 11 pro. Είναι αλήθεια. Το XS έχει μακράν τη χειρότερη μπαταρία. Όλα μου έβγαζαν την ημέρα με αρκετή χρήση (τηλέφωνα browsing, Facebook, κλπ) αλλά το X στο τέλος της ημέρας είχε ένα 30% το XS με το ζόρι 10% και το 11pro επίσης 30%.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#7   zerokill

zerokill

    iPH Enthousiast

  • 461 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 11/03/2020 - 08:24

Παντως η μπαταρία όσο αφορά το xs πράγμα που με ενδιαφερει λένε ότι είναι μάπα


Sent from my iPhone using Tapatalk


Δεν αξίζει.Πας στο 11 και ησυχάζεις.


Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

#8   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 11/03/2020 - 11:29

Εγώ είπες και το X και το XS και τώρα το 11 pro. Είναι αλήθεια. Το XS έχει μακράν τη χειρότερη μπαταρία. Όλα μου έβγαζαν την ημέρα με αρκετή χρήση (τηλέφωνα browsing, Facebook, κλπ) αλλά το X στο τέλος της ημέρας είχε ένα 30% το XS με το ζόρι 10% και το 11pro επίσης 30%.


Sent from my iPhone using Tapatalk

sorry το x με το 11 pro είχε την ίδια διάρκεια μπαταρίας ;έχω ακούσει ότι το x έχει καλύτερη από το xs αλλά όχι και την ίδια με το Pro


Sent from my iPhone using Tapatalk

#9   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 11/03/2020 - 11:34

Είναι λίγο καλύτερη. Μην ξεχνάς και τις δυνατότητες του κάθε κινητού. Δηλαδή ενώ το ένα είναι πιο ισχυρό με περισσότερες δυνατότητες κρατάει σχεδόν το ίδιο, ίσως και λίγο καλύτερα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#10   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 11/03/2020 - 11:36

τι θέλεις να πεις βαρόμετρο ;


Sent from my iPhone using Tapatalk


Βαρόμετρο εννοώ την περίπτωση που μια συσκευή σου βγάζει τη μέρα πριν το ξανά φορτίσεις. Αν δεν κανείς βαριά χρήση το xs είναι οκ. Αν κοιτάς απόλυτα διάρκεια εννοείται το pro κρατάει πιο πολύ


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#11   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 11/03/2020 - 23:52

sorry το x με το 11 pro είχε την ίδια διάρκεια μπαταρίας ;έχω ακούσει ότι το x έχει καλύτερη από το xs αλλά όχι και την ίδια με το Pro


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το 11 με το x  είναι μέρα με νύχτα. Είχα Χ και τώρα 11 pro max   και  η κοπέλα μου 11. Στο Χ μέρα δεν έβγαζα ποτέ, φόρτιζα ενδιάμεσα. Το 11 και το pro max γυρίζουν 11 το βράδυ με ένα 20-30% ανάλογα τη χρήση.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες