Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορα Ipad. Ερωτησεις απο εναν αρχαριο!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   lazostat

lazostat

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 22/04/2020 - 08:59

Καλησπερα στην παρεα! Σκεφτομαι να αγορασω ενα Ipad 10.2 (2019) για εμενα και ενα Ipad mini 2019 για την γυναικα μου, και εχω καποιες ερωτησεις!

 

Τωρα εχω ενα Lenovo a10-70 και κολλαει αρκετα πλεον. Το Ipad το θελω για να σερφαρω ιντερνετ και να βλεπω ταινιες. Το μονο που δεν ξερω ειναι εαν θα με καλυπτει το Ios, απο την αποψη οτι δεν θα μπορω να το κανω jailbreak, εαν εχει την τελευταια εκδοση. Πχ με το android ειχα βολευτει με μια εφαρμογη adblock που ειχα. Ειδικα με το youtube θα υπαρχει προβλημα! Επισης δεν ξερω τι γινεται με τους browsers. Παιζεις με σαφαρι εκει; Ειναι βολικος;

 

Σκεφτομουν και το Ipad Air, αλλα νομιζω με το 10.2 θα ειμαι καλυμενος για αρκετα χρονια, εχουν ελαχιστες διαφορες, και δε νομιζω να παρατηρησω αλλαγη στην ταχυτητα, για την χρηση που το θελω! Τωρα για να αγοραζα παλαιοτερο μοντελο, δεν ξερω αν αξιζει. Ισως αν εβρισκα καποια καλη ευκαιρια σε μεταχειρισμενο; Τι λετε;

Usb υπαρχει τροπος να διαβαζει; Εαν κανω hotspot με android κινητο, θα μπορει να συνδεεται; ( Μπορει να ακουγεται χαζη ερωτηση, αλλα πραγματικα δεν εχω ιδεα απο Ios και τη συμβαοτητα εχει με τα android! ) Με bluetooth θα μπορει να στελνει και να δεχεται αρχεια απο android συσκευες; Και τελος, εξακολουθει να ισχυει αυτο με το Itunes; Δηλαδη καθε φορα να απαιτει την συγκεκριμενη εφαρμογη για να μεταφερεις αρχεια;

 

 

 

Τωρα σχετικα με το Ipad mini. Θα το αγορασω μεταχειρισμενο. Πρεπει να προσεξω κατι; Τι παιζει με το Apple Id; Θα χρησιμοποιω αυτο που εχει ο προκατοχος; Σχετικα με το Itunes που δεχεται μεχρι ενα συγκεκριμενο αριθμο συσκευων; ( Δεν ξερω εαν το λεω σωστα.. )

 

Επισης η γυναικα μου εχει ηδη το Ipad mini 2. Πως θα κανω μεταφορα δεδομενων απο το ενα tablet στο αλλο;

 

 

Αυτα τα ολιγα! Συγνωμη εαν κουρασα!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   lazostat

lazostat

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 22/04/2020 - 22:38

Μπορεί κάποιος να απαντήσει; Αύριο θέλω να αγοράσω το μεταχειρισμένο iPad mini και θέλω να ξέρω τι να προσέξω.

#3   xaidosd

xaidosd

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 23/04/2020 - 00:20

Καλησπέρα φίλε μου θέλεις να μου στείλεις το τηλέφωνο σου σε pm να σου λύσω αύριο το πρωί τις απορίες μιας και είναι αρκετές...γιατί αλλιώς δε θα βγάλουμε άκρη.


Sent from my iPhone using Tapatalk




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες