Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 8 ψήφοι

iOS 14


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4263 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2686   MarkosMonk

MarkosMonk

    iPH Member

  • 249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/01/2021 - 09:57

Καλημέρα! Από 2004 και μετά ήμουν, σε θυμάμαι! Χάρηκα πολύ που είσαι κι εδώ, σε ξέρω κι εδώ ως μέλος χρόνια, αλλά φυσικά δεν είχα κάνει τη σύνδεση!
Κι εγώ εύχομαι το ίδιο για το iPhoneHellas, ελπίζω να μην εγκαταλειφθεί από τους ανώτερους, οι mods μας ευτυχώς κάνουν το καλύτερο που μπορούν...

Δυστυχώς τα έζησα κι εγώ, όντας μέλος εκεί από εποχές Nokia, Sony Ericsson, Motorola...
Είδα τη σταδιακή αλλαγή συμπεριφοράς όταν βγήκε το πρώτο iPhone... Άρχισε να υπάρχει μεγάλη έχθρα και μια μόνιμη ειρωνία προς όλα τα άτομα με iPhones, σε βαθμό να σκέφτεσαι να θέσεις μια απορία σου. Κρίμα...

Μια απ τα ιδια κι εγω... απο το 2009 και καπου το 2015 ειδα οτι δεν... να ειναι καλα το  iPhoneHellas και τα παιδια εδω, και ολα τα αλλα ας μείνουν ιστορια. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2687   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/01/2021 - 10:47

α ευχαριστω ,παραπληροφωρηθηκα ,εχω την εντυπωση μολις στρωσω λιγο γιατι πλεω ακομα σε πελαγη θα πρεπει να αρχιζω να ψαχνομαι για jb

Καλώς ή κακώς η απόλυτη ελευθερία βρίσκεται μόνο εκεί.

 

Υπομονή να δούμε πότε θα 'χουμε.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2688   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 26/01/2021 - 10:47

Δυστυχώς τα έζησα κι εγώ, όντας μέλος εκεί από εποχές Nokia, Sony Ericsson, Motorola......


Εποχές Symbian, πρώτων πλοηγών, χαρτών, κτλ ......
Και ακομη πιο παλια, adsl.gr. Ψάχνοντας τις τηλεφωνικές γραμμές και τις τοτε ασύλληπτες ταχύτητες ....


Sent from my iPad using Tapatalk

#2689   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/01/2021 - 10:59

Εποχές Symbian, πρώτων πλοηγών, χαρτών, κτλ ......
Και ακομη πιο παλια, adsl.gr. Ψάχνοντας τις τηλεφωνικές γραμμές και τις τοτε ασύλληπτες ταχύτητες ....


Sent from my iPad using Tapatalk

Τι μου θύμισες τώρα ...

#2690   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/01/2021 - 11:08

Sorry για το off topic, επειδή έιπαν τα παιδιά πιο πάνω για το myphone και διάφορα τεχνολογικά sites/forum. 

 

Την δομή του iPhonehellas, δεν την είχα δει κάπου αλλού όλα αυτά τα χρόνια από όλες τις απόψεις. Και από άποψη γνώσεων και συζητήσεων  και φυσικά βοήθειας στα μέλη που χρειάζεται. 

 

Θα βάλω μέσα και το maclife.gr το οποία κι αυτό έχει αφήσει χρόνους. 

 

Τώρα βλέπω κάποιες ομάδες στο FB με τρομερή παραπληροφόρηση πάνω σε διάφορα θέματα για το iPhone, λανθασμένες απαντήσεις και από κάτω να λένε και ευχαριστώ. 

 

Κρίμα για το iPhonehellas διότι θα μπορούσε να ήταν το πρώτο site για τα προϊοντα της Apple στην Ελλάδα όπως ήταν παλιά. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#2691   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 26/01/2021 - 11:11

Καλώς ή κακώς η απόλυτη ελευθερία βρίσκεται μόνο εκεί.

 

Υπομονή να δούμε πότε θα 'χουμε.

ισχυει οπως παλια που χανεις την εγγυηση αλλα μπορεις με backup να κανεις επαναφορα στην pro jb κατασταση?



#2692   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/01/2021 - 11:13

ισχυει οπως παλια που χανεις την εγγυηση αλλα μπορεις με backup να κανεις επαναφορα στην pro jb κατασταση?

Ναι, εφόσον το κάνεις restore και set up as new ( καλό θα ήταν να μην επαναφέρεις back από jailbroken συσκευή) δεν υπάρχει θέμα. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#2693   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/01/2021 - 11:28

Sorry για το off topic, επειδή έιπαν τα παιδιά πιο πάνω για το myphone και διάφορα τεχνολογικά sites/forum. 

 

Την δομή του iPhonehellas, δεν την είχα δει κάπου αλλού όλα αυτά τα χρόνια από όλες τις απόψεις. Και από άποψη γνώσεων και συζητήσεων  και φυσικά βοήθειας στα μέλη που χρειάζεται. 

 

Θα βάλω μέσα και το maclife.gr το οποία κι αυτό έχει αφήσει χρόνους. 

 

Τώρα βλέπω κάποιες ομάδες στο FB με τρομερή παραπληροφόρηση πάνω σε διάφορα θέματα για το iPhone, λανθασμένες απαντήσεις και από κάτω να λένε και ευχαριστώ. 

 

Κρίμα για το iPhonehellas διότι θα μπορούσε να ήταν το πρώτο site για τα προϊοντα της Apple στην Ελλάδα όπως ήταν παλιά. 

Έχω ζήσει εποχές myPhone με Nokia N95, που έκανα πάρτι επειδή κατάφερα να περάσω ένα πρόγραμμα που έκανε τότε περιστροφή οθόνη. ΓΟΥΑΟΥ.

 

Για τα υπόλοιπα, μαζί σου. Ειδικά αυτό με τα FB Groups..

 

Το iPH ήταν πάντα αυτό που έδειχνε το δρόμο στα ελληνικά Forums.

 

Έφερνε πρώτο π.χ. αλλαγές στο UI Και μετά ακολουθούσαν και οι υπόλοιποι.

 

Κρίμα γιατί το άφησαν στη τύχη του, χωρίς να το αξίζει.

 

ισχυει οπως παλια που χανεις την εγγυηση αλλα μπορεις με backup να κανεις επαναφορα στην pro jb κατασταση?

Βασικά επειδή πλέον δεν έχουμ Untethered JB αλλά Semi-Untethered μπορείς να κρύψεις το JB.

 

Με Restore όλα όπως πρίν.
 


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2694   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/01/2021 - 11:33

Έχω ζήσει εποχές myPhone με Nokia N95, που έκανα πάρτι επειδή κατάφερα να περάσω ένα πρόγραμμα που έκανε τότε περιστροφή οθόνη. ΓΟΥΑΟΥ.

 

Για τα υπόλοιπα, μαζί σου. Ειδικά αυτό με τα FB Groups..

 

Το iPH ήταν πάντα αυτό που έδειχνε το δρόμο στα ελληνικά Forums.

 

Έφερνε πρώτο π.χ. αλλαγές στο UI Και μετά ακολουθούσαν και οι υπόλοιποι.

 

Κρίμα γιατί το άφησαν στη τύχη του, χωρίς να το αξίζει.

 

Βασικά επειδή πλέον δεν έχουμ Untethered JB αλλά Semi-Untethered μπορείς να κρύψεις το JB.

 

Με Restore όλα όπως πρίν.
 

Χα χα. Όπως το είπες, Ν95 και κάποια στιγμή κατάφερα να του περάσω GPS, νόμιζα ότι κατέκτησα τον κόσμο! 

 

Ναι, αυτό με το FB πραγματικά με λυπεί και από άτομα τα οποία ήταν εδώ και έτρωγαν ban για κακή συμπεριφορά και παραπληροφόρηση. Τέλος πάντων. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#2695   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1.888 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/01/2021 - 12:16

Ευχαριστώ πολύ. Ναι ίδιο username έχω myphone

 

Γρηγόρη σε ευχαριστώ πολύ, θα το κατεβάσω να του ρίξω μια δοκιμή. Με τον τρόπο που το έχεις στήσει κόβει και τις διαφημίσεις από τον Chrome;

 

Off topic, κι εγώ ήμουν ενεργό μέλος από πολύ παλιά και σε θυμάμαι! Ήμουν η @valeria εκεί, κάποια στιγμή έχασα τον κωδικό πρόσβασης αλλά και το access στο mail με το οποίο είχα κάνει ενεργοποίηση στο forum, τα υπόλοιπα είναι ιστορία Από τότε μπαίνω μόνο εδώ, χάρηκα που διαβάζω μηνύματά σου μετά από τόσα χρόνια!

Ωπ ναι, σε θυμάμαι, παρομοίως χάρηκα που σας βρήκα πολλά παλιά μέλη εδώ. Και απ'ότι φαίνεται άνοιξα - άθελα μου - τον ασκό του αιόλου με τα ποσταρίσματα για τα παλιά φόρουμς. :)



#2696   nickhellas04

nickhellas04

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/01/2021 - 12:21

Γρηγόρη σε ευχαριστώ πολύ, θα το κατεβάσω να του ρίξω μια δοκιμή. Με τον τρόπο που το έχεις στήσει κόβει και τις διαφημίσεις από τον Chrome;

 

Ωπ ναι, σε θυμάμαι, παρομοίως χάρηκα που σας βρήκα πολλά παλιά μέλη εδώ. Και απ'ότι φαίνεται άνοιξα - άθελα μου - τον ασκό του αιόλου με τα ποσταρίσματα για τα παλιά φόρουμς. :)

Κανένα θέμα δεν άνοιξες. Διατηρείται η ανωνυμία.



#2697   grigoris_a

grigoris_a

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2021 - 12:31

Γρηγόρη σε ευχαριστώ πολύ, θα το κατεβάσω να του ρίξω μια δοκιμή. Με τον τρόπο που το έχεις στήσει κόβει και τις διαφημίσεις από τον Chrome;

Ωπ ναι, σε θυμάμαι, παρομοίως χάρηκα που σας βρήκα πολλά παλιά μέλη εδώ. Και απ'ότι φαίνεται άνοιξα - άθελα μου - τον ασκό του αιόλου με τα ποσταρίσματα για τα παλιά φόρουμς. :)

Ναι και από Chrome. Το τεστ είναι χωρίς το gif και static image που δεν μπλοκάρονται. 6e1211712a657bb9174ae6b5330b04c4.jpg

Τελευταία επεξεργασία από: grigoris_a, 26/01/2021 - 12:31


#2698   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1.888 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/01/2021 - 13:20

Ναι και από Chrome. Το τεστ είναι χωρίς το gif και static image που δεν μπλοκάρονται. 6e1211712a657bb9174ae6b5330b04c4.jpg

Το πέρασα, έκανα και μια μηνιαία συνδρομή για να το δοκιμάσω. Αν όντως με βολέψει θα αγοράσω κατευθείαν το Pro με 11€.

 

Στο newsbomb.gr π.χ. που άνοιξα έκοψε όντως τις διαφημίσεις, οπότε βαίνουμε καλά. Ωστόσο, στο screen time είδα ότι η εφαρμογή πήγε κατευθείαν στις πρώτες. 

Έχεις παρατηρήσει battery draining Γρηγόρη; Το VPN εικονίδιο πλέον μένει μόνιμα ανοικτό.

Στο adblocker-tester.com μου βγάζει μόνο 40/100, παρόλο που έχω ενεργοποιήσει CloudFlare και 3 custom lists που παρέθεσες παραπάνω.



#2699   grigoris_a

grigoris_a

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2021 - 14:00

Αν είναι να το αγοράσεις καλύτερα πάρε από εδώ https://stacksocial....me-subscription
Που είναι lifetime για 3 συσκευές για να το βάλεις και pc/Mac

Έχω βάλει και άλλες λίστες για δοκιμή πλέον

https://easylist.to/...easyprivacy.txt

https://secure.fanbo...okiemonster.txt

Τσέκαρε να απενεργοποιήσεις το gif και static images στο τεστ(αυτά δεν μπλοκάρονται ούτως οι άλλως και επίσης πατήσεις στο empty στο block που δεν φορτώνει η εικόνα.
Drain δεν παρατήρησα από το AdGuard. Θέμα με το Siri είχα σε drain που λύθηκε μόλις έπαιξα ένα αρχείο από τη μουσική στο 12 pro.
Θα το δεις βέβαια το AdGuard στα στατιστικά της μπαταρίας μιας και όλη η κίνηση δικτύου φιλτράρεται.
Πχ το βράδυ που δεν δουλεύει καμία εφαρμογή είχα μόνο αυτό ότι καταναλώνει μπαταρία(γιατί στο log του υπήρχε κίνηση δικτύου).Για δοκιμή το απενεργοποίησα και το επόμενο βράδυ που δεν έδειχνε τπτ στη μπαταρία είχα χάσει το ίδιο ποσοστό το πρωι

Τελευταία επεξεργασία από: grigoris_a, 26/01/2021 - 14:06


#2700   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/01/2021 - 18:58

Ετοιμαστείτε...

https://9to5mac.com/...lable-features/

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 17

0 μέλη, 17 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες