Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone 13: News & Rumors


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
292 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#256   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/09/2021 - 15:35

Τα 120Hz τα λιγουρεύομαι πολύ καιρό τώρα.

 

Μόνο όταν το χρησιμοποιήσεις καταλαβαίνεις πως σου έλειπε και πίσω δε μπορείς να πας. Στα Android αυτό υπάρχει χρόνια και το Smoothness είναι τρομερό.

 

Για τα υπόλοιπα, ειδικά για το χρωματισμό, συμφωνώ απόλυτα.

 

Τουλάχιστον πέρυσι επέστρεψε το Flat Design και σου πέρασε αυτόματα πως έχεις κάτι φρέσκο και καινούριο στα χέρια σου.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#257   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 10/09/2021 - 18:02

Μέσα σε όλα αυτά είναι λογικό να «νιώθουμε» το 12 οτι είναι ακόμα φρέσκο διότι άργησε να κυκλοφορήσει. Εγώ προσωπικά το πήρα 23/11 όποτε δεν έχει κλείσει ακόμα 10 μήνες ζωής 😂😂

#258   alexaras

alexaras

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 10/09/2021 - 21:23

Νομίζω ότι μετά από τόσα χρόνια με το 7αρι ήρθε η ώρα της αλλαγής σε 13pro.
το μονο θεμα ειναι 128gb ή 256?



#259   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 10/09/2021 - 23:10

Εγω προσφατα αλλαξα απο Χ σε 12 pro max , κλασικα εμεινα μ@λακας με την οθοναρα καμερα κτλ οποτε μια χαρα ειμαι . Ειχε κ 14.2.1 ios οποτε το κανα με την μια jb
Θα κατσω εκει μεχρι να βγει το καλο το παραδοσιακο το ορθοδοξο με την καμερα μεσα στο σασι

Τελευταία επεξεργασία από: malias4, 10/09/2021 - 23:11

iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#260   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 11/09/2021 - 08:04

Νομίζω ότι μετά από τόσα χρόνια με το 7αρι ήρθε η ώρα της αλλαγής σε 13pro.
το μονο θεμα ειναι 128gb ή 256?

αν σκέφτεσαι να το κρατήσεις καιρό όπως το 7 το 256 είναι μονόδρομος και μην ξεχνάς ότι φωτογραφίες και βίντεο γίνονται κάθε χρόνο πιο βαριά λόγω αναλύσεων

#261   DoSMaN

DoSMaN

    iPH Contributor

  • 921 μηνύματα
  • Twitter:@dosman_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:VeZReVouLiS

Δημοσίευση 11/09/2021 - 13:46

Εγώ πήρα ως πρώτο iPhone το 7 (JetBlack) και το κράτησα μέχρι και το 12...

Τώρα έχω το 12 ProMax και το 7 το έδωσα στην αδελφή μου που για εκείνη είναι η πρώτη της εμπειρία με iOS και μου λέει ότι ξεκάθαρα είναι πιο γρήγορο και από το 2 χρονών Xiaomi που είχε...

 

Γενικά εγώ δεν είμαι σαν τους περισσότερους εδώ που με το που βγαίνει ένα νέο, πουλάνε το παλιό και παίρνουν άλλο, ούτε έχω εταιρεία για να το παίρνω φθηνότερα και προφανώς και δεν έχω και τα λεφτά για να τα σκάω "ντούκου" για να το πάρω απ' έξω έστω και 100-150€ φθηνότερα...

 

Το πάω παραδοσιακά με δόσεις είτε σε κάρτα ή με δανειοδότηση από τα μαγαζιά που δεν μας αρέσει γιατί είναι ο μόνος μου τρόπος...

 

Οπότε εγώ θα αλλάξω κινητό σε 3-4 χρονάκια ξανά και εφόσον έχω εξοφλήσει iPh και AW (επίσης για πρώτη φορά κι αυτό) πρώτα...

 

Κάθε νέο μοντέλο, μου αρέσει σε σύγκριση με τα παλιότερα, οπότε με τρώει μέσα μου, αλλά και που με τρώει δε μπορώ να κάνω κάτι... χαχαχα

 

Το 12 ProMax έχει παιδικές ασθένειες που δυστυχώς δε μπορώ να κάνω κάτι, ωστόσο θα ζήσω με αυτές και δεν πειράζει... η ζωή είναι ωραία και με αυτές...!!

 

Το mockup του 14 ήταν πραγματικά εντυπωσιακό αλλά θα έχουμε μια πιο ξεκάθαρη εικόνα από Πάσχα του '22 και μετά φαντάζομαι...



#262   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/09/2021 - 14:54

J0H5Jt1.jpg

 

c8YBJ43.jpg


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#263   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/09/2021 - 16:26

Πάντως για όποιον έχει 12 Pro Max…..ότι και να έχει το 13 δε νομίζω ότι αξίζει η αναβάθμιση !


Sent from my iPhone using Tapatalk

#264   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/09/2021 - 16:33

Πάντως για όποιον έχει 12 Pro Max…..ότι και να έχει το 13 δε νομίζω ότι αξίζει η αναβάθμιση !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Συμφωνω απολυτα



#265   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 11/09/2021 - 17:34

Και στο τέλος θα το πάρουμε όλοι 😅😅

#266   aliask

aliask

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2021 - 18:43

Καλησπέρα! 
Εγώ πάλι αντιστάθηκα αρκετό καιρό κρατώντας το 11pro που είχα και το θεωρώ ακόμα πολύ όμορφο…όμως είπα να κάνω την μετάβαση σε 12 Pro Max μετά από ένα 6splus που είχα κάποτε για λίγο …μιας και γύρισα γρήγορα πάλι στο «μικρό» τότε..

Ετσι πριν λίγες μέρες αποφάσισα να μην περιμένω το 13…και να «ρισκάρω» αγοράζοντας το 12 pro max λίγο πριν την νέα κυκλοφορία σε grey που θεωρώ πολύ όμορφο! Ουσιαστικά είπα να αλλάξω τον κύκλο που παίρνω νέο κινητό…με κούρασε να περιμένω την παρουσίαση και μετά να ψάχνω με αγωνία να βρω διαθέσιμη συσκευή και να μένω με κάποιο τυχόν παλιό μέχρι να…και αν …και να προ παραγγέλνω..κτλ. Έτσι αγοράζω με την ηρεμία μου αφού δω τα θετικά και τα αρνητικά κάθε συσκευής που κυκλοφορεί…. Θέλω να πιστεύω μιας και δεν έχω ανακαλύψει κανένα ψεγάδι ακόμα στο max (αφού έχω κάνει οκά τα τεστακια που έχω διαβάσει και από το αντίστοιχο θέμα για τα 12 pro max ) ότι λόγο «τελευταίων» παρτίδων έχουν τυχόν διορθώσει κάποια θέματα… ειδομεν. 
παντως ακόμα κι αν θεωρείται παλιό σε λίγες μέρες(ώρες) το 12 pro max στα μάτια μου είναι φρέσκο…οποτε θα μου δώσει ακόμα τουλάχιστον ένα χρόνο να κρίνω αν θέλω να πάω σε 13 ή να περιμένω για 14…

Τελικα να αλλάζουμε κάθε χρόνο iPhone μάλλον πάει πολύ ακόμα και μπορούμε μιας και δεν έχουν μεγάλες διάφορες…

Αν πήγαινα στο pro και όχι στο pro max θα έβλεπα πιστεύω μηδαμινές για να μην πω καθόλου διάφορες…

Για το max που έχω στα χέρια μου μπορώ να πω είμαι χαρούμενος με την οθόνη…και την αυτονομία μιας και το χρησιμοποιώ γενικα πολύ το τηλέφωνο και αν καο το παρόν iOS από ότι έχω διαβάσει δεν βοηθάει και πάλι η διαφορα είναι εμφανή! 
Αν και μου αρέσει ακόμα και το design του 11 pro κρίνω πως το 12 είμαι ένα σκαλί πάνω στο θέμα αυτό…

Συμπερασμα…ας κυκλοφορήσει με το καλό το 13…ας αρκεστώ για λίγο στα βίντεο YouTube και τις όμορφες κουβέντες μέσα από το φόρουμ μας…και με το καλό σε 6-7-8-9 μήνες βλέπουμε! Έως τότε θα χαίρομαι το νέο μου απόκτημα…



#267   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/09/2021 - 06:40

Και στο τέλος θα το πάρουμε όλοι


Εγώ προσωπικά κάτοχος του 12 Pro max 256 Gb θα μείνω ειλικρινά σε αυτό που έχω. Δεν πετάς εύκολα 1500 +euro για κάποιες λίγες αλλαγές που θα έχει το 13 αρι αφού σε σουλούπι θα είναι το ίδιο με το 12αρι. Εγώ πήρα το 12 πριν 6μηνες και δεν το έχω χορτάσει ακόμα. Πριν είχα το 10 Pro max 256 Gb και να πω την αλήθεια λυπήθηκα πολύ που το άλλαξα. Με της τιμές που έχει η Apple δεν είμαι της φιλοσοφίας να αλλάζω κάθε χρόνο τηλ. Πιο παλιά το έκανα με αγωνίες και στερήσεις…τώρα πια όχι. Θα το χαρώ μέσα από το YouTube και από της συζητήσεις στο Forum μας όπως λέει και ο φίλος παραπάνω και του χρόνου με το 14αρι βλέπουμε. Πάντος όσοι το πάρουν εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να το χαρούν ειλικρινά !!!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#268   dandri

dandri

    iPH Addict

  • 867 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/09/2021 - 11:29

δεν ειναι ευκολο καθε χρονο ολοι να δινουν 1500 ευρω



#269   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 12/09/2021 - 13:17

δεν ειναι ευκολο καθε χρονο ολοι να δινουν 1500 ευρω

καλα δεν είναι 1500 ,το πουλάς το παλιό

#270   Psychosocial

Psychosocial

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2021 - 13:45

δεν ειναι ευκολο καθε χρονο ολοι να δινουν 1500 ευρω

Αν κανεις συλλογη μπορει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες