Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κλεμμένο iPhone ,μόλις μου ήρθε email ότι είναι στην πλατεία Βάθης


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
23 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   PANOS32

PANOS32

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/07/2020 - 21:29

γιατί δεν κανεις μια απόπειρα να πας στο μαγαζι με 2-3 νταγκλαραδες φιλους.
αν το βρεις και το ξεκλειδωσεις μπροστα τους και εχει μεσα τα στοιχεία σου και τους ψαρωσεις οτι θα ερθει αστυνομια να τους τσακωσει ως κλεπταποδοχους ισως βγει κατι

αυτό σκέφτομαι φίλε αν είμαι τυχερός και πέσει στα χέρια μου (δύσκολο ) αλλά λέμε


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   PANOS32

PANOS32

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/07/2020 - 20:45

αυτό σκέφτομαι φίλε αν είμαι τυχερός και πέσει στα χέρια μου (δύσκολο ) αλλά λέμε


Sent from my iPhone using Tapatalk

Παιδες με πήραν τηλέφωνο σήμερα ένας πακιστανος και καλά ότι βρήκε ένα 11 pro Max (είχα βάλει μνμ ότι έχει κλαπεί και επικοινωνία με το κινητό μου) ,του λέω που είσαι να έρθω μου τα μασαγε σε παίρνω σε λίγο ,μου έρχεται παιδιά ένα μνμ και καλά support apple ότι έχει βρεθεί το iPhone και ενεργοποιηθεί και λινκ που μόλις το πάτησα εδειξε icion.com και γίνονταν iCloud.com και ουσιαστικά το spam να βάλεις κωδικούς να τους το ξεκλειδώσεις ,δεν κάνω τίποτα τον παίρνω μετά από λίγο που είσαι δώσε μου διεύθυνση να έρθω ,συνέχιζε το ποίημα σου ήρθε μνμ βάλε να GPS να δεις ,δεν έχω smartphone να δω και το ξαναστελνει ,να μην τα πολυλογω παιδιά αποφασίζω με ένα φίλο μου να πάμε στο μαγαζί εκεί που έδειχνε το στίγμα και στο δρόμο σκέφτηκα μην πάμε μόνοι μας πήγαμε στην ασφάλεια τους λέω το έχει γίνει και έπεσα σε τόσο καλά παιδιά και μου λένε πάμε να το κάνουμε φύλο και φτερό αν είσαι τυχερός θα το βρούμε ..Αλλα παίδες άτυχος δεν ήταν στο μαγαζί αλλά ότι και να πω για τους ασφαλιτες είναι λίγο !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#18   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 29/07/2020 - 22:17

Ρε τα λαμόγια. Φίλε εγώ το πρωί 9 θα ήμουν απέξω. Για να μην σου πω 8. Έχουν κ θράσος τα καθάρματα. Μην το αφήσεις έτσι.
Τα παιδιά οι ασφαλίτες δεν μπορούν να βοηθήσουν αύριο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#19   PANOS32

PANOS32

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/07/2020 - 22:22

Ρε τα λαμόγια. Φίλε εγώ το πρωί 9 θα ήμουν απέξω. Για να μην σου πω 8. Έχουν κ θράσος τα καθάρματα. Μην το αφήσεις έτσι.
Τα παιδιά οι ασφαλίτες δεν μπορούν να βοηθήσουν αύριο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλε γενικά ήταν ρίσκο να ταν εκεί το κινητό μου παν ότι έχουν βρει και iPhone και Mac γενικά της apple αλλά την έχουν ψιλιαστει και αυτοί και γενικά να σαι τυχερός να ναι κει η συσκευή ,αλλά τώρα κάηκε το χαρτί να το βρεις στάνταρ Ανταλλακτικα η αν το δω σε καμία αγγελία γενικά το χω ξεχάσει ήδη


Sent from my iPhone using Tapatalk

#20   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 29/07/2020 - 22:24

Δεν νομίζω θα ξανά επικοινωνήσουν. Δεν τους συμφέρει για ανταλλακτικά.

Μόλις επικοινωνήσουν πες ότι γνωρίζεις που είναι το κινητό στην Αθήνα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: karasarinis, 29/07/2020 - 22:25


#21   PANOS32

PANOS32

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/07/2020 - 22:27

Δεν νομίζω θα ξανά επικοινωνήσουν. Δεν τους συμφέρει για ανταλλακτικά.

Μόλις επικοινωνήσουν πες ότι γνωρίζεις που είναι το κινητό στην Αθήνα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

μακάρι ,πάντως αν δεν είχα εδώ τα ποστ που γραφαν για τα spam mails εμένα να φανταστείς ήταν σε μνμ εύκολα έβαζα τους κωδικούς ένας που δεν ασχολείται παίδες τους το ξεκλειδωνει στο μπαμ


Sent from my iPhone using Tapatalk

#22   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 29/07/2020 - 22:28

Γι αυτό και το επιχειρούν. Οι 9 στους 10 την πατάνε και αυτοί οικονομανε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#23   apostkourtis

apostkourtis

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/07/2020 - 23:25

μακάρι ,πάντως αν δεν είχα εδώ τα ποστ που γραφαν για τα spam mails εμένα να φανταστείς ήταν σε μνμ εύκολα έβαζα τους κωδικούς ένας που δεν ασχολείται παίδες τους το ξεκλειδωνει στο μπαμ


Sent from my iPhone using Tapatalk

επειδη δεν εχω διαβασει το σχετικο post μπορεις να με διαφωτισεις τι παιζει με τα spam και τι ακριβως λενε? ευχομαι να βρεις το κινητο σου με καποιον τροπο παντως μιας και η αντικατασταση τους πιστευω πως δεν ειναι ευκολη απο χρηματικης αποψεως



#24   PANOS32

PANOS32

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/07/2020 - 06:02

επειδη δεν εχω διαβασει το σχετικο post μπορεις να με διαφωτισεις τι παιζει με τα spam και τι ακριβως λενε? ευχομαι να βρεις το κινητο σου με καποιον τροπο παντως μιας και η αντικατασταση τους πιστευω πως δεν ειναι ευκολη απο χρηματικης αποψεως

κοίτα όταν βάλεις ότι το iPhone έχει κλαπεί η χαθεί μέσω iCloud το κλειδώνεις και δίνει επιλογή να βάλεις ένα μνμ πχ.επικοινωνηστε με αυτό τον αριθμό ,τα λαμόγια είτε μέσω email η μνμ στέλνουν ότι βρέθηκε και link μουφα να μπεις να δεις που είναι κάνοντας login στο iCloud σου και έτσι παίρνουν τους κωδικούς σου και το ξεκλειδώνουν έτοιμο για πούλημα


Sent from my iPhone using Tapatalk




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες