Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Iphone xr


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   josuts

josuts

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/08/2020 - 12:55

Καλησπέρα παιδια.Εχω βρει από αγγελια το παραπανω κινητο σε σχετικα καλη τιμη.Ομως εχει icloud lock.Ζητησα το ΙΜΕΙ από το παιδι που το πουλαει κ το τσεκαρισα ονλαιν ότι είναι ετσι.Βρηκα κ σελιδα με πολλες θετικες κριτικες οπου πληρωνεις ένα ποσο κ στο ξεκλειδωνουν μονιμα.Να το τολμησω η θα πεταξω τα χρηματα μου τζαμπα? Ειμαι με ένα 8 πλας καιρο τωρα



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 25/08/2020 - 13:41

Καλησπέρα παιδια.Εχω βρει από αγγελια το παραπανω κινητο σε σχετικα καλη τιμη.Ομως εχει icloud lock.Ζητησα το ΙΜΕΙ από το παιδι που το πουλαει κ το τσεκαρισα ονλαιν ότι είναι ετσι.Βρηκα κ σελιδα με πολλες θετικες κριτικες οπου πληρωνεις ένα ποσο κ στο ξεκλειδωνουν μονιμα.Να το τολμησω η θα πεταξω τα χρηματα μου τζαμπα? Ειμαι με ένα 8 πλας καιρο τωρα

Να του πεις να το ξεκλειδώσει,να βάλεις την κάρτα σου και να βάλεις το δικό σου Apple id.
Αλλιώς μην ασχοληθείς καθώς είναι κλεμμένο.
Όσο για το ξεκλείδωμα αν δεν το ξεκλειδώσει ο νόμιμος κάτοχος, μόνο η Apple μπορεί με απόδειξη αγοράς.
Κανένας άλλος δεν μπορεί νόμιμα....

Τελευταία επεξεργασία από: pats, 25/08/2020 - 13:42


#3   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 25/08/2020 - 16:05

Να του πεις να το ξεκλειδώσει,να βάλεις την κάρτα σου και να βάλεις το δικό σου Apple id.
Αλλιώς μην ασχοληθείς καθώς είναι κλεμμένο.
Όσο για το ξεκλείδωμα αν δεν το ξεκλειδώσει ο νόμιμος κάτοχος, μόνο η Apple μπορεί με απόδειξη αγοράς.
Κανένας άλλος δεν μπορεί νόμιμα....

Μην μπλέξεις με παράνομα ξεκλειδώματα. Πολύ πιθανόν να σου πάρουν τα λεφτά και να μην το ξεκλειδώσουν, να σου ζητήσουν και άλλα.

#4   josuts

josuts

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/08/2020 - 18:31

Υποθετω ότι το παιδι το βρηκε καπου κ όχι ότι το εκλεψε.Το λεω επειδή εχεις πανω από 50 θετικες κριτκες στο προφιλ του.Οχι εδώ αλλα σε άλλο φορουμ.Σημερα εδωσα ένα ποσο αφου μου εδωσε το ΙΜΕΙ του κινητου.Το βγαζει σε μπλακ λιστ ως χαμενο η κλεμενο.Θεωρω χαμενο όμως.Επισης με περι τα 25 ευρω μου βγαζει ότι μπορει να ξεκλειδωθεί εχει μονο icloud lock κ να δουλεψει κανονικα σε ολο τον κοσμο.

 

Το σαιτ που δοκιμασα είναι αυτό iphoneunlock.zone κ διαβασα καλες κριτικες.Τωρα ακομα δεν το εχω παρει το κινητο.Απλα με μηνυμα ενημερωσα το παιδι τι μου εβγαλε ο ελεγχος κ ζητησα χαμηλοτερη τιμη από αυτή που μου ειχε πει.Οποτε περιμενω απαντηση αν συμφωνησει η όχι.Ελπιζω αν το παρω τελικα κ δωσω ακομα 25 να ξεκλειδωθεί κ να δουλεψει αλλιως θα το βαλει αγγελια να δωθει κ αφου περιγραψω το θεμα που εχει κ τι ενεργειες εχω κανει.Αυτα



#5   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Addict

  • 895 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/08/2020 - 18:48

Ο,τι σου πρότειναν και οι προηγούμενοι δηλ!
Ωραίος!

#6   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 27/08/2020 - 03:16

Υποθετω ότι το παιδι το βρηκε καπου κ όχι ότι το εκλεψε.Το λεω επειδή εχεις πανω από 50 θετικες κριτκες στο προφιλ του.Οχι εδώ αλλα σε άλλο φορουμ.Σημερα εδωσα ένα ποσο αφου μου εδωσε το ΙΜΕΙ του κινητου.Το βγαζει σε μπλακ λιστ ως χαμενο η κλεμενο.Θεωρω χαμενο όμως.Επισης με περι τα 25 ευρω μου βγαζει ότι μπορει να ξεκλειδωθεί εχει μονο icloud lock κ να δουλεψει κανονικα σε ολο τον κοσμο.

Το σαιτ που δοκιμασα είναι αυτό iphoneunlock.zone κ διαβασα καλες κριτικες.Τωρα ακομα δεν το εχω παρει το κινητο.Απλα με μηνυμα ενημερωσα το παιδι τι μου εβγαλε ο ελεγχος κ ζητησα χαμηλοτερη τιμη από αυτή που μου ειχε πει.Οποτε περιμενω απαντηση αν συμφωνησει η όχι.Ελπιζω αν το παρω τελικα κ δωσω ακομα 25 να ξεκλειδωθεί κ να δουλεψει αλλιως θα το βαλει αγγελια να δωθει κ αφου περιγραψω το θεμα που εχει κ τι ενεργειες εχω κανει.Αυτα

Μην μπλέξεις.
Κατα την γνώμη μου ,βαλε τον πωλητή να σου υπογράψει υπεύθυνη δήλωση οτι σου πουλάει την συσκευή με το αναγραφόμενο ιμέι ώστε σε περίπτωση που σε πιάσουν να μην θεωρήθεις κλεπταποδόχος.

Ειτε χαμένο είτε κλεμμένο δεν του ανήκει ,ποσο μαλλον δε να θελει να το πουλήσει.....

#7   peripolo

peripolo

    iPH Enthousiast

  • 583 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/08/2020 - 06:10

Βάλε τον πωλητή να το ξεκλειδώσει και αν λέμε αν ...... τα καταφέρει το αγοράζεις


Sent from my iPhone using Tapatalk

#8   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 27/08/2020 - 08:11

Φίλε απορω πως πας να αγοράσεις ένα κινητό που κινδυνεύεις ανα πάσα στιγμή να έρθει κάποιος δίπλα σου (το πιθανότερο με αστυνομική συνοδεία) και με στοιχεία να σου πει «αυτό το κινητό είναι δικό μου»

Πλέον τα κινητά παρακολουθούνται είτε με το Apple ID , είτε σαν συσκευή , είτε μέσω της sim.
Το ρισκάρεις να βρεθείς μπλεγμένος σε κάτι που δεν σε αφορά ;
Ήδη το κινητό όπως λες είναι σε μαύρη λίστα.

Ποτέ δεν ξέρεις ποιος είναι αυτός που το έχασε τι γνωριμίες έχει και τι είναι διατεθειμένος να κάνει για να βρει τους δράστες.

Γνώμη μου μην μπλέκεις πάρε κάτι καθαρό να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#9   josuts

josuts

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/08/2020 - 08:26

ναι εχεις δικιο! Δεν εχω σκοπο να μπλέξω με τυχον κλεμμενα κινητα.Ποτε μου δεν πηρα τετοια συσκευή.Εγω ενημερωσα το παιδι στην αγγελια ότι το εψαξα με το ΙΜΕΙ κ μου το εβγαλε σε μπλακ λιστ οποτε κ δεν σκοπευω να το παρω.Σας ευχαριστω ολους






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες