Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPhone 12/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1835 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1726   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 20/01/2021 - 12:15

Πάντως από Amazon με πετάνε συνεχώς από το Chat στο mail. Βαρέθηκα, με νίκησαν!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1727   nicolas123

nicolas123

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/01/2021 - 14:50

Περιμένω και εγώ παιδιά από Amazon 25-28 και ακόμη δεν έχει γίνει dispatched... ίδωμεν

#1728   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 20/01/2021 - 15:07

Καλορίζικο! Με τα πολλά που είπαμε ξέχασα και τι είχες πει ότι πήρες. Τι πήρες; Pro / Max?

pro 256 γκρι (αναφερω το χρωμα γιατι ηθελα το pacific αλλα δεν αντεχα να περιμενω μεχρι το πασχα)



#1729   kosvou

kosvou

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/01/2021 - 00:28

Σήμερα το πρωί παρέλαβα και εγώ από Κωτσόβολο iPhone 12 Pro Max 128Gb Graphite. Η παραγγελία ήταν από 23/12.



#1730   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 21/01/2021 - 08:40

Σχεδόν δύο μήνες...

Καλορίζκο και σε σένα.

 

Από Amazon είχα απάντηση από σοβαρό άνθρωπο αυτή τη φορά. Βέβαια η απάντηση είναι λίγο περίεργη αλλά θα μου επιστρέψουν την διαφορά.

 

''I just checked your order to find our why the standard delivery was used instead of the express delivery.
Your order contains an item that is declared as hazardous materials.
These items can only be delivered via standard delivery.
In your case the expedited delivery option should not have been available, unfortunately that was not the case.
Could you please be so kind and contact us again after you have received the item.
We will then refund the difference between the express and standard delivery costs.''

 

Εν ολίγοις θεωρούν πως το iphone ως hazardous material δεν θα έπρεπε να δίνει καν την επιλογή για expedited delivery(!!!) καθώς αυτά τα προϊόντα διακινούνται μόνο ως standard delivery! Μπούρδες αλλά τα λεφτά θα τα δώσουν πίσω όταν παραλάβω. Η πλάκα είναι ότι τα όργανα που περιμένω με απλή παράδοση μάλλον έρχοναι σήμερα και το 12 με ταχεία παράδοση Δευτέρα με το καλό. Οι θήκες που δεν είναι από Amazon business θα αργήσουν πιο πολύ (29). Έχω την εντύπωση ότι στο business τα προιόντα διακινούνται πιο γρήγορα.


Τελευταία επεξεργασία από: alej, 21/01/2021 - 08:41


#1731   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 21/01/2021 - 09:09

Σχεδόν δύο μήνες...

Καλορίζκο και σε σένα.

 

Από Amazon είχα απάντηση από σοβαρό άνθρωπο αυτή τη φορά. Βέβαια η απάντηση είναι λίγο περίεργη αλλά θα μου επιστρέψουν την διαφορά.

 

''I just checked your order to find our why the standard delivery was used instead of the express delivery.
Your order contains an item that is declared as hazardous materials.
These items can only be delivered via standard delivery.
In your case the expedited delivery option should not have been available, unfortunately that was not the case.
Could you please be so kind and contact us again after you have received the item.
We will then refund the difference between the express and standard delivery costs.''

 

Εν ολίγοις θεωρούν πως το iphone ως hazardous material δεν θα έπρεπε να δίνει καν την επιλογή για expedited delivery(!!!) καθώς αυτά τα προϊόντα διακινούνται μόνο ως standard delivery! Μπούρδες αλλά τα λεφτά θα τα δώσουν πίσω όταν παραλάβω. Η πλάκα είναι ότι τα όργανα που περιμένω με απλή παράδοση μάλλον έρχοναι σήμερα και το 12 με ταχεία παράδοση Δευτέρα με το καλό. Οι θήκες που δεν είναι από Amazon business θα αργήσουν πιο πολύ (29). Έχω την εντύπωση ότι στο business τα προιόντα διακινούνται πιο γρήγορα.

αυτο μου το ειπε και μενα στο chat αλλα τον ειπα αφου υπηρχε επιλογη το προβλημα ειναι δικο σας και οχι δικο μου και συμφωνησε ,φανταζομαι θα σου αφαιρεσουν ολα και οχι την διαφορα ,ναι η αφιρεση γινεται αμεσως μετα την παραλαβη,επισης η στανταρτ ειναι περιπου 10 μερες ,η τελευταια μου εκανε 13 μερες ,να καταλαβεις η πιο προηγουμενη αποστολη εφτασε στην σοφια βουλγαριας σε 3 μερες και εκει εκατσε αναμονη 7 μερες



#1732   afilopou

afilopou

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/01/2021 - 11:33

Σχεδόν δύο μήνες...
Καλορίζκο και σε σένα.

Από Amazon είχα απάντηση από σοβαρό άνθρωπο αυτή τη φορά. Βέβαια η απάντηση είναι λίγο περίεργη αλλά θα μου επιστρέψουν την διαφορά.

''I just checked your order to find our why the standard delivery was used instead of the express delivery.
Your order contains an item that is declared as hazardous materials.
These items can only be delivered via standard delivery.
In your case the expedited delivery option should not have been available, unfortunately that was not the case.
Could you please be so kind and contact us again after you have received the item.
We will then refund the difference between the express and standard delivery costs.''

Εν ολίγοις θεωρούν πως το iphone ως hazardous material δεν θα έπρεπε να δίνει καν την επιλογή για expedited delivery(!!!) καθώς αυτά τα προϊόντα διακινούνται μόνο ως standard delivery! Μπούρδες αλλά τα λεφτά θα τα δώσουν πίσω όταν παραλάβω. Η πλάκα είναι ότι τα όργανα που περιμένω με απλή παράδοση μάλλον έρχοναι σήμερα και το 12 με ταχεία παράδοση Δευτέρα με το καλό. Οι θήκες που δεν είναι από Amazon business θα αργήσουν πιο πολύ (29). Έχω την εντύπωση ότι στο business τα προιόντα διακινούνται πιο γρήγορα.


Εντάξει πες τους να μας τρελάνουν και άλλο.

Όσα τηλέφωνα,iPad και οποιαδήποτε άλλη ηλεκτρονική συσκευή έχω παραγγείλει με express shipping έχει έρθει την επόμενη μέρα σπίτι μου.

Εξαίρεση αποτελούσαν κάποιοι φακοί για τη dslr και κάτι σκληροί για τον NAS πριν κάνα δυο χρόνια που τότε μου είχαν επιστρέψει τη διαφορά express με standard.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1733   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 21/01/2021 - 11:41

Και τα δυο Apple Watch αν θυμάμαι καλά με express ήρθαν.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1734   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 22/01/2021 - 14:29

με ειδοποιησαν απο document οτι υπαρχει μικρη διαθεσιμοτητα σε iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue.εμενα δεν με ενδιαφερει πια οποτε οποιος θελει ας τρεξει



#1735   gotzis

gotzis

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 22/01/2021 - 21:30

με ειδοποιησαν απο document οτι υπαρχει μικρη διαθεσιμοτητα σε iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue.εμενα δεν με ενδιαφερει πια οποτε οποιος θελει ας τρεξει

Να σαι καλά φίλε μου για την ενημέρωση! Ακριβώς αυτό το μοντέλο είχα παραγγείλει από τις 28/11 στο ΠΛΑΙΣΙΟ και μέχρι και σήμερα δεν είχα καμία ενημέρωση για το πότε θα έρθει. Μόλις είδα το μήνυμά σου πήρα αμέσως τηλέφωνο και πήγα στο μαγαζί και το πήρα! Εννοείται πως την παραγγελία του ΠΛΑΙΣΙΟΥ την ακύρωσα


Τελευταία επεξεργασία από: gotzis, 22/01/2021 - 21:34


#1736   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/01/2021 - 17:33

Οκ, με πήραν και μένα από document για το pro 12 pasific 256 ελπίζω από βδομάδα να το έχω Θεσσαλονίκη
Από ότι λέτε εδώ γενικά είναι σοβαροί και γρήγοροι


Sent from my iPad using Tapatalk

#1737   nickhellas04

nickhellas04

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/01/2021 - 18:09

Οκ, με πήραν και μένα από document για το pro 12 pasific 256 ελπίζω από βδομάδα να το έχω Θεσσαλονίκη
Από ότι λέτε εδώ γενικά είναι σοβαροί και γρήγοροι


Sent from my iPad using Tapatalk

Μακράν οι καλύτεροι!



#1738   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/01/2021 - 18:41

Μακράν οι καλύτεροι!

Πάντως αν κρίνω γενικά από την επικοινωνία που είχαμε και ηλεκτρονικά και τηλεφωνικά όντως είναι πολύ καλοί
Το εργαλείο έμεινε να ρθει


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1739   nickhellas04

nickhellas04

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/01/2021 - 18:59

Πάντως αν κρίνω γενικά από την επικοινωνία που είχαμε και ηλεκτρονικά και τηλεφωνικά όντως είναι πολύ καλοί
Το εργαλείο έμεινε να ρθει


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εμένα μου άλλαξαν iphone 11 pro. Είχε θέμα με το power button. Ενώ κλείδωνε κάποιες φόρες μπορεί να ήθελε 1-2 φορές πάτημα να ξυπνήσει. Μου είπαν οτι αν μπορεσουν να πατήσουν πάνω στο σήμα θα γίνει αντικατατάσταση συσκευής. Και όντως πάτησαν εκεί και το άλλαξαν. Μου έκανε κάτι κουλά με το σήμα που έπεφτε no signal οπότε το άλλαξαν πολύ γρήγορα.


Τελευταία επεξεργασία από: nickhellas04, 23/01/2021 - 19:00


#1740   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/01/2021 - 13:12

Καλησπέρα,λογικά όπως είπα μέσα στην βδομάδα παραλαμβανω επιτέλους το 12 pro,τώρα έχω το xs
Η ερώτηση μου είναι,στο xs έχω την 14.4 Rc.Λογικα αυτό που θα παραλάβω θα προγενεστερη 14.
Για να κάνω το γρήγορο imigration,που βάζεις την μια συσκευή δίπλα στην άλλη και τα περνάει όλα αυτόματα, μπορώ να το κάνω απευθείας ή πρέπει να ενεργοποιήσω την καινούργια,να την πάω κι αυτή σαν developer σε 14.4rc,να κάνω μέρα reset και τότε όταν ξανανοιξει που λογικά ή όχι; θα έχει την ίδια να προχωρήσω στο imigration?


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1), Google (3)