Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 12 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2521 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1921   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/01/2021 - 22:21

Καθόλου. Το αντίθετο μάλιστα.

 

Η αργή φόρτιση είναι πάντα η καλύτερη.

 

Tο Fast Charging σε έκτακτες στιγμές που χρειάζεσαι μπαταρία.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1922   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 27/01/2021 - 12:34

Παίδες, πως το παλεύετε με ένα χέρι το 12; Μόνο εγώ ζορίζομαι;
Επίσης, η οθόνη όταν την κοιτάς από το όλο χάνει αυτή την ωραία κιτρινάδα! Τι φάση;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1923   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 27/01/2021 - 13:08

Παίδες, πως το παλεύετε με ένα χέρι το 12; Μόνο εγώ ζορίζομαι;
Επίσης, η οθόνη όταν την κοιτάς από το πλάι χάνει αυτή την ωραία κιτρινάδα! Τι φάση;


Sent from my iPhone using Tapatalk



Sent from my iPhone using Tapatalk

#1924   afilopou

afilopou

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2021 - 13:09

Παίδες, πως το παλεύετε με ένα χέρι το 12; Μόνο εγώ ζορίζομαι;
Επίσης, η οθόνη όταν την κοιτάς από το όλο χάνει αυτή την ωραία κιτρινάδα! Τι φάση;


Sent from my iPhone using Tapatalk


12 PM με το ένα χέρι (αλλά δεν έχω χέρι έχω κουπί)

Κιτρινάδα ακόμα και με True Tone κλειστό;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1925   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 27/01/2021 - 13:11

12 PM με το ένα χέρι (αλλά δεν έχω χέρι έχω κουπί)

Κιτρινάδα ακόμα και με True Tone κλειστό;


Sent from my iPhone using Tapatalk


Με ανοιχτό το True Tone. Απλά αν δεις την οθόνη από το πλάι χάνεται.
Pro max με ένα χέρι; Σε ορυχεία θα έπρεπε να δουλεύεις...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1926   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 27/01/2021 - 13:29

pm με ενα χερι δεν παιζει και ας εχω μεγαλα χερια γιαυτο πηγα και στο pro



#1927   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 27/01/2021 - 13:32

 
Επίσης, η οθόνη όταν την κοιτάς από το όλο χάνει αυτή την ωραία κιτρινάδα! Τι φάση;


Sent from my iPhone using Tapatalk

παντως εγω κιτρινιλα δεν εχω ειτε με ανοιχτο ειτε με κλειστο το true tone (βασικα δεν βλεπω καμια διαφορα ανοιχτο με κλειστο)



#1928   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/01/2021 - 14:01

Παίδες, πως το παλεύετε με ένα χέρι το 12; Μόνο εγώ ζορίζομαι;
Επίσης, η οθόνη όταν την κοιτάς από το όλο χάνει αυτή την ωραία κιτρινάδα! Τι φάση;


Sent from my iPhone using Tapatalk

12 Pro Max με ένα χέρι και είμαι κοπέλα με ύψος 1.60

Απλά με τα χρόνια έχω αποκτήσει αυτά τα ωραιότατα βαθουλώματα και στα δύο μικρά δαχτυλάκια των χεριών μου

53e456ff9fcc8cda24ee75ba55cd42e7.jpg

#1929   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 27/01/2021 - 14:22

12 Pro Max με ένα χέρι και είμαι κοπέλα με ύψος 1.60

Απλά με τα χρόνια έχω αποκτήσει αυτά τα ωραιότατα βαθουλώματα και στα δύο μικρά δαχτυλάκια των χεριών μου

53e456ff9fcc8cda24ee75ba55cd42e7.jpg


Πραγματικά πρέπει να το δούμε αυτό για να το πιστέψουμε!
Προς το παρόν εγώ είμαι με στο χέρια καθώς με το ένα έχω και ένα φόβο μη μου φύγει!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1930   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/01/2021 - 14:25

Πραγματικά πρέπει να το δούμε αυτό για να το πιστέψουμε!
Προς το παρόν εγώ είμαι με στο χέρια καθώς με το ένα έχω και ένα φόβο μη μου φύγει!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Απίστευτο κι όμως αληθινό, άμα γράψεις "smartphone pinky" στο Google, θα βρεις άπειρα αποτελέσματα

#1931   dimifoti

dimifoti

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/01/2021 - 14:41

Απίστευτο κι όμως αληθινό, άμα γράψεις "smartphone pinky" στο Google, θα βρεις άπειρα αποτελέσματα


Λυπάμαι αλλά αποτελεί μύθο.

"Several hand surgeons have commented on the topic and disputed the evidence. They argue that these deformities could be due to underlying conditions or may just be temporary effects of cell phone use. Others suggest that smartphone pinky may be a temporary finger position that goes away over time, once the person stops holding their phone in the same position.

Some conditions that could cause problems with fingers include:
Clinodactyly, a congenital condition that causes either fingers or toes to curve

Repetitive Strain Syndrome, caused by repeated actions that lead to stress on different parts of the body

Dupuytren’s contracture, a disorder that leads to bending of the fingers caused by abnormal tissues."

Όσο σε "ψηλώνει" το μπάσκετ άλλο τόσο σου στραβώνει το δαχτυλάκι το κινητό. Υπάρχουν άπειροι τέτοιοι μύθοι, οι οποίοι όμως είναι όλοι Λαμαρκισμοί.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1932   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/01/2021 - 15:08

Φαίνεται πως υπάρχει κινητικότητα σε ότι αφορά τα ξεθωριασμένα γκρί στο Discussions της Apple.

Η απάντηση έχει δοθεί απο εξουσιοδοτημένο, όπως τα δικά μας εδώ (InfoQuest, iSystem κτλ) γι’ αυτό και κρατάμε μικρό καλάθι.

Hello

The device is back from the manufacturer. The manufacturer reports that the device's OLED panels are not functioning properly due to operating system malfunctions. The manufacturer is already working on this issue and is addressing the issues. And in general, the device works properly and according to the manufacturer's requirements. Specify the address to which you want to receive the device


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 27/01/2021 - 15:09

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1933   nickhellas04

nickhellas04

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/01/2021 - 15:24

Λυπάμαι αλλά αποτελεί μύθο.

"Several hand surgeons have commented on the topic and disputed the evidence. They argue that these deformities could be due to underlying conditions or may just be temporary effects of cell phone use. Others suggest that smartphone pinky may be a temporary finger position that goes away over time, once the person stops holding their phone in the same position.

Some conditions that could cause problems with fingers include:
Clinodactyly, a congenital condition that causes either fingers or toes to curve

Repetitive Strain Syndrome, caused by repeated actions that lead to stress on different parts of the body

Dupuytren’s contracture, a disorder that leads to bending of the fingers caused by abnormal tissues."

Όσο σε "ψηλώνει" το μπάσκετ άλλο τόσο σου στραβώνει το δαχτυλάκι το κινητό. Υπάρχουν άπειροι τέτοιοι μύθοι, οι οποίοι όμως είναι όλοι Λαμαρκισμοί.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ψηλώνει το μπασκετ. Οπότε θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω. Κάθε ιστορία αποτελείται από δυο κομμάτια.

Πίσω από κάθε μύθο πάντα υπάρχει μια δόση αλήθειας κατά τη γνώμη μου. Εκτός από την ιστορία που το εμβόλιο περιέχει τζιπάκια.

Αγοράκι 12 ετών θα έχει μια φυσιολογική ανάπτυξη. Εαν το παιδί ασχοληθεί με αθλητισμό σε ηλικία 12 ετών παράγει περισσότερη αυξητική ορμόνη. Αυτό θα έχει ως αποτέλεσμα εκεί που θα έφτανε το 165 να φτάσει και το 185. Μύθος είναι οτι το μπασκετ ψηλώνει. Αλήθεια είναι όμως πως ο αθλητισμός θα βοηθήσει το άτομο να αναπτυχθεί το σώμα του περισσότερο γρήγορα. Από εκεί και πέρα αν στραβώνει το δάχτυλο από τη μακροχρόνια χρήση δεν είμαι αρνητικός.

Εξαρτάται τη δύναμη και τον χρόνο. Αν ασκείται για χρόνια θεωρητικά θα στραβώνει διότι θα έχεις ένα ερέθισμα που ασκείται για μεγάλο χρονικό διάστημα θεωρητικά μπορείς να πετύχεις μέχρι και οστική απορρόφηση. Σε αυτό βασίζεται και ορθοδοντική με ηπιότερες τριχοειδικές δυνάμεις. Οστική απορρόφηση και οστική αναπλαση.


Τελευταία επεξεργασία από: nickhellas04, 27/01/2021 - 15:30


#1934   dimifoti

dimifoti

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/01/2021 - 16:20

Ψηλώνει το μπασκετ. Οπότε θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω. Κάθε ιστορία αποτελείται από δυο κομμάτια.
Πίσω από κάθε μύθο πάντα υπάρχει μια δόση αλήθειας κατά τη γνώμη μου. Εκτός από την ιστορία που το εμβόλιο περιέχει τζιπάκια.
Αγοράκι 12 ετών θα έχει μια φυσιολογική ανάπτυξη. Εαν το παιδί ασχοληθεί με αθλητισμό σε ηλικία 12 ετών παράγει περισσότερη αυξητική ορμόνη. Αυτό θα έχει ως αποτέλεσμα εκεί που θα έφτανε το 165 να φτάσει και το 185. Μύθος είναι οτι το μπασκετ ψηλώνει. Αλήθεια είναι όμως πως ο αθλητισμός θα βοηθήσει το άτομο να αναπτυχθεί το σώμα του περισσότερο γρήγορα. Από εκεί και πέρα αν στραβώνει το δάχτυλο από τη μακροχρόνια χρήση δεν είμαι αρνητικός.
Εξαρτάται τη δύναμη και τον χρόνο. Αν ασκείται για χρόνια θεωρητικά θα στραβώνει διότι θα έχεις ένα ερέθισμα που ασκείται για μεγάλο χρονικό διάστημα θεωρητικά μπορείς να πετύχεις μέχρι και οστική απορρόφηση. Σε αυτό βασίζεται και ορθοδοντική με ηπιότερες τριχοειδικές δυνάμεις. Οστική απορρόφηση και οστική αναπλαση.

Διαφωνούμε και διαφωνείς με δομικές εξελικτικές αλήθειες, επιστημονικά δεδομένα και γνώση χρόνων, αν όχι αιώνα. Το max ύψος ενός ανθρώπου είναι hard coded στα γονίδια του και όσο μπάσκετ και να παίξει από όποια ηλικία, δεν θα ξεπεράσει το γενετικό του threshold. Όπως ακριβώς και το πόση growth hormone παράγει, πότε και για πόσο. Αυτά είναι αστειότητες. Να τον βοηθήσει το μπάσκετ να το πιάσει ναι. Αλλά μιλάμε για ψήγμα επιρροής αυτού του περιβάλλοντος στο συντριπτικό γονιδιακό παράγοντα. Πόσο μάλλον για 20 εκατοστά που πρόσθεσες εσύ. Υπάρχουν έρευνες και μεταναλύσεις που καταρρίπτουν έναν προς έναν όλους αυτούς τους Λαμαρκιστικούς μύθους. Έχουν φάει άνθρωποι τα χρόνια τους σε έδρανα, εργαστήρια και papers πάνω σε τέτοια θέματα, ας δείχνουμε λίγο σεβασμό και ας αμφισβητούμε λίγο τον ξερόλα στο κεφάλι μας.
Όσο για το δαχτυλάκι, το φορτίο που υφίσταται είναι αστείο και περιορισμένης έκθεσης. Δεν θα μπω στον κόπο να εξηγήσω βαθύτερα. Απλά μπες στη διαδικασία να αμφισβητήσεις αυτούς τους παγιωμένους παλιακούς μύθους που έχεις στο μυαλό σου, σαν λογικές πλάνες, ψάχνωντας για επιστημονικά δεδομένα.
Είναι διαφορετικό να πούμε ότι το ποντίκι, το πληκτρολόγιο, το κινητό συν τις δουλειές τις κουζίνας για 50+ χρόνια σε μία γυναίκα με γενετική προδιάθεση συνεισφέρουν (σε βαθμό που εικάζουμε) στη ρευματοειδή αρθρίτιδα που προκαλεί δακτυλική κύρτωση και είναι άλλο να λέμε το μπάσκετ ψηλώνει, το κινητό χαλάει το δαχτυλάκι, η οθόνη χαλάει τα μάτια, το καρότο φτιάχνει τα μάτια, το ρεύμα αέρα θα σου προκαλέσει ίωση και άλλα τέτοια μεσαιωνικά κουραφέξαλα. Πάρα πολλά πράγματα εξαρτώνται μόνο από το περιβάλλον αλλά και πάρα πολλά ακόμη επηρεάζονται μόνο από το γονιδίωμα του καθενός. Ας αποφεύγουμε τις απλουστεύσεις. Το ότι ισχύει κάτι στην ορθοδοντική δεν σημαίνει ότι ισχύει και καθολικά. Αυτό είναι πλάνη από γενίκευση.
Όλα τα πράγματα εξηγούνται μόνο επιστημονικά και με δεδομένα και όσα δεν εξηγούνται ακόμη, θα εξηγηθούν.
Off topic τέλος, παρακαλώ για τη συμπάθεια των mods.


Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: dimifoti, 27/01/2021 - 16:24


#1935   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.403 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/01/2021 - 16:44

Καλησπέρα,παρέλαβα κι εγώ το 12 pro pacific επιτέλους!!
Όχι ότι πεθαίνω αλλά για να ξέρω,πως είπαμε ότι βρίσκω τι οθόνη εταιρείας έχω και σε τι αντιστοιχεί;
Ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες