Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 12 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2521 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1876   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 20/01/2021 - 16:53

Καλησπερα είμαι κάτοχος του 11 pro και δεν είχα χρησιμοποιήσει ποτέ την ασύρματη φόρτιση .Χθες παρέλαβα από Τσεχία ένα φωτιστικό- φορτιστή της yeelight στα 50e .Το εβαλα στη φόρτιση με 8% και το φόρτισε στο 100 σε 2 ώρες .Το τηλέφωνο φόραγε θηκη διαφανή της spigen .Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι αν και λένε ότι η ασύρματη κάνει ζημιά στα τηλέφωνα επειδή θερμαίνονται κτλ ,αυτό που είδα είναι ότι δεν ανέβασε καθόλου θερμοκρασία .Αντίθετα με το δικό ταχυφορτιστή (18w) μέχρι να φτάσει στο 50% ανεβάζει έστω και ελάχιστα .Επίσης φόρτισα και airpods ασύρματα .Το Apple Watch series 1 δεν το φορτίζει .Φυσικα το συγκεκριμένο προϊόν είναι συμβατό με apple HomeKit - με Siri κτλ και περιελαμβανει το τροφοδοτικό του .




https://www.yeelight...pro/m/en-01.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: ilzals, 20/01/2021 - 16:55


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1877   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 20/01/2021 - 17:02

Τα πακέτα δεδομένων είναι πολύ λίγα για να αξιοποιήσεις το 5G. Για browsing κτλ είναι καλό και το 4G και θα σου περισσέψει η μπαταρία (λόγω drains ακόμα και με τους διακόπτες)

Επίσης έκανα συγκριτικό με το 11 pro σε μετρήσεις με το lidar και έβγαζαν ακριβώς ίδιες διαστάσεις !!! (Έχει κάνει τρομερή δουλειά η αππλ με το AR). Βέβαια μπορείς να μετράς το ύψος ανθρώπου αν είναι σημαντικό κάτι που δε το κάνει το 11 ενώ μπορείς να σκανάρει σε χάλια ποιότητα 3D αντικείμενα που πάλι τι θα τα κανείς. Όποτε για μένα δεν είναι λόγοι μεταβάσεις τελικά (αν και εγώ το πήρα μόνο για το lidar αλλά αποδείχτηκε πως κάνει ίδια δουλειά σε νορμαλ μετρήσεις)

το έχω ξαναπεί η μετάβαση από 3g σε 4g έφτιαξε την ταχύτητα για το μέσο καταναλωτή .Το 5g είναι για επιχειρήσεις ,βιομηχανία ,ιατρική κτλ .Απλά μέσα στα αλλά ρίχνουν το τυράκι στο κόσμο δωρεάν mb κτλ ,έτσι ώστε να γίνει αντικατάσταση των παλιών συσκευών και μελόντικα να αλλάξουν και προγράμματα δεδομένων .Ο μέσος καταναλωτής διαθέτει στο κινητό του από 2 μέχρι 5gb το πολύ αντε και 10 να έχεις ,τι θα κανεις download?Δεν είναι τυχαίο ότι η Vodafone δίνει για 3 μήνες απεριόριστα ,ξέρει τι κάνει με 5-10gb τι να καταλάβεις ;μετά θα σταματήσουν ολα αυτά και ο κόσμος θα πάει σε ακριβότερα προγράμματα δεδομένων .Επισης οι πρώτες συσκευές με 5G θα είναι beta .Στην Αμερική σε δοκιμές που έκαναν στα 12 άρια έχαναν 30% μπαταρία σε 5g σε σχέση με το 4g


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: ilzals, 20/01/2021 - 17:07


#1878   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 20/01/2021 - 18:50

Δεν είναι μόνο αυτό. Εγώ είχα τύχει σε προσφορά 10+10GB δώρο και έχω τουλάχιστον 20GB κάθε μήνα στη τιμή των 10 και αυτή σε προσφορά αν θυμάμαι καλά. Το θέμα είναι:

 

1. Η Cosmote γράφει στα ψηλά γράμματα ότι αν παρατηρηθεί αλόγιστη χρήση θα στο κόψουν. Αλόγιστη = hotspot + download λέω εγώ. Βέβαια σου δίνει δύο ώρες το μήνα απεριόριστο. Οπότε αν έχεις 5G λογικά το ξεζουμίζεις. Και αν έχεις και άλλες γραμμές στο όνομά σου ακόμα καλύτερα.

 

2. Την μπαταρία δεν την "λυπάσαι";;  :lol:  :lol:  :lol: ήδη έχουμε drain χωρίς χρήση... Βασικά εγώ μένω μακριά και δεν έχω κοντά εξουσιοδοτημένο να την άλλαζα κάθε τόσο. Αν είχα θα το έλιωνα περισσότερο... Χάνεις νομίζω και την αδιαβροχοποίηση....



#1879   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/01/2021 - 22:38

Πάντως με αντ/στασεις που γίνονται, ή με συσκευές που έρχονται πλέον με εβδομάδα παραγωγής 49+ η οθόνες στα Pro/Max είναι της LG.

Εκεί πλέον δεν έχουμε τόσο θερμές οθόνες όπως με της Sammy..

Τα ξεθωριασμένα γκρί παραμένουν.

LG mulls exit from smartphone market
 


Since the competition in the global market for mobile devices is getting fiercer, it is about time for LG to make a cold judgment and the best choice. The company is considering all possible measures, including sale, withdrawal and downsizing of the smartphone business.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1880   thagkol

thagkol

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 21/01/2021 - 14:01

Τα 12 προ είναι σε έλλειψη? Περιμένω να φέρουν για δώρο για την σιστερ. Το έχω παραγγείλει από τις 25/12 και ακόμα είμαι στο περίμενε.

Από 13/12 περιμένω εγώ



#1881   coOb

coOb

    iPH Enthousiast

  • 415 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 22/01/2021 - 01:37

Πάντως με αντ/στασεις που γίνονται, ή με συσκευές που έρχονται πλέον με εβδομάδα παραγωγής 49+ η οθόνες στα Pro/Max είναι της LG.

Εκεί πλέον δεν έχουμε τόσο θερμές οθόνες όπως με της Sammy..

Τα ξεθωριασμένα γκρί παραμένουν.


Και πως το βρίσκουμε αυτό εάν έχουμε Sammy ή LG ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1882   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/01/2021 - 11:19

Και πως το βρίσκουμε αυτό εάν έχουμε Sammy ή LG ?

Για την οθόνη όπως έγραψα σε άλλο Topic, κατεβάζεις 3uTools, συνδέεις το τηλ και πατάς στο Verification Report.

 

Εκεί κοιτάς το Screen Serial Number.

 

Τα Pro Max συνήθως με Sammy, όπου το G9N δείχνει ελάχιστη πιθανότητα να πέσεις σε κακό πάνελ, ενώ το G9P οι πιθανότητες ανεβαίνουν στο μισό.

Της LG με S/N GVC - GH.


 

 


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1883   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 22/01/2021 - 11:39

Δεν είχα μπει στην διαδικασία να το ψάξω απο τότε που το πήρα.

 

Είδα την ανάρτηση του Νίκου τώρα και λέω ας το κοιτάξω.

 

Είμαι απ τους τυχερούς G9P...


Τελευταία επεξεργασία από: soki7, 22/01/2021 - 11:39


#1884   christos1414

christos1414

    iPH Contributor

  • 1.662 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 22/01/2021 - 13:49

G9P0341H6C3LQHKAC+A100.....

Και εγω απο τους τυχερους ....!



#1885   lelos111

lelos111

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 22/01/2021 - 14:06

Παιδια εγω εχω G9Q0414VJLKMRY1AZ+A100..

 

Ξερουμε τι ειναι;



#1886   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1.889 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/01/2021 - 14:44

G9Q0495........ εδώ, τι είναι τώρα αυτό;

#1887   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/01/2021 - 15:25

Παιδια εγω εχω G9Q0414VJLKMRY1AZ+A100..
 
Ξερουμε τι ειναι;

  

G9Q0495........ εδώ, τι είναι τώρα αυτό;

Το G9Q είναι στην ίδια κατηγορία με το G9P.

Έχει περισσότερες πιθανότητες να βγεί "κακό" πάνελ.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1888   dimosx

dimosx

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2021 - 20:23

τώρα που βγήκε η 14.4 λύθηκε το πρόβλημα
με την διπλή sim και το 5G ή όχι ακόμα ;

#1889   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/01/2021 - 22:33

Μετα από τόσο καιρό έπιασα στα χέρια μου τα 12αρια, εντυπώσεις:

Max pro: Χορταστικό κινητό, μικρό tablet, 6,7 ίντσες που φαίνονται. Για τα γούστα μου υπερβολικό μέγεθος για να είναι εύχρηστο (Σίγουρα δεν θα χρειάζεσαι πλέον tablet) , φαντάζομαι όμως ότι η μεγάλη μπαταρία σε βγάζει από τον μπελά της φόρτισης (ειδικά heavy users), αλλά και πάλι...
Ίσως το μέγεθος συνηθίζεται , (θα πουν κάποιοι), εμένα επειδή είχα μεγάλο κινητό , το συνήθισα (σε λιγότερες ιντσες) αλλά σε βάθος χρόνου με κούρασε (να τραβήξω γρήγορα μια φωτο, να το βγάλω για να δω μια κλήση ξανά και ξανά κτλ)

Pro: Η αύξηση στις 6.1 ίντσες μου άρεσε και το θεωρώ το ιδανικό μέγεθος. Θα ήταν η επιλογή μου.
Βέβαια σε αυτό δεν θα έχεις την άνετη μπαταρία του παραπάνω (δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα).

Mini: Δεν μπαίνω στο κόπο να σχολιάσω . Απαράδεκτο . Απορώ με τις μελέτες της Apple για το μεγάλο κοινό που θα το αγόραζε..


Επίσης οι γωνιές των κινητών δεν μου άρεσαν, αλλά οι συσκευές βγάζουν μια πολύ premium και ποιοτική αίσθηση.

Αυτά..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1890   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1.029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 23/01/2021 - 08:45

τώρα που βγήκε η 14.4 λύθηκε το πρόβλημα
με την διπλή sim και το 5G ή όχι ακόμα 

 

Οχι , τα ιδια )) 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)