Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 12 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2521 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2236   gk8719

gk8719

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/04/2021 - 14:49

Καλησπέρα σε όλους, δυστυχώς δεν έχω άλλα likes ακόμα, σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!

Σήμερα ξύπνησα με άλλη διάθεση, χτες ήμουν πραγματικά τελείως χάλια με όλο αυτό, αλλά το πρωί έφαγα φλασιά και αποφάσισα να το δω όπως ακριβώς λέει και ο @vagfilippo (στο μυαλό μου ήσουν; )

Πραγματικά φέτος έχω κουραστεί απίστευτα με τα προβλήματα της Apple και απλά θα πάψω να ασχολούμαι. Δε μας φτάνουν όλα τα άλλα που έχουμε, να καθόμαστε να σκάμε και για τα κινητά.
Ήδη το προηγούμενο διάστημα εμφάνισα κάποια δερματικά προβλήματα, που προήλθαν από στρες, με επίσημη διάγνωση δερματολόγου, οπότε δε θα επιτρέψω στον εαυτό μου να στρεσαριστεί πάλι για κάτι τόσο ανούσιο.

Εν τω μεταξύ γύρισα ξανά σε light mode, αφού βρήκα αυτούς, που έπαθαν το ίδιο ακριβώς πρόβλημα σε dark mode, αλλά τους εμφάνιζε το retention στα σημεία που φαινόταν λευκό, αντί στα μαύρα.
Στο post του reddit μάλιστα, αυτός έκανε αντικατάσταση συσκευής και του ξαναέκανε το ίδιο

https://www.reddit.c...pro_max_burnin/

https://discussions....hread/252147241

Οπότε δεν έχει να κάνει με light ή dark mode, αν έχεις προβληματικό panel, θα στο βγάλει όπως και να'χει...

Εννοείται πως θα το πάω κάποια στιγμή για αντικατάσταση οθόνης, αλλά δε θα αγχωθώ να το κάνω άμεσα, γιατί δεν έχω δικό μου αμάξι και ο φίλος μου δυστυχώς, δε με πάει Αθήνα μόνο για αυτό το λόγο

Και απαντώντας στον @SLK200GR που πρότεινε τη λύση του courier:
Εδώ στο χωριό, το πολύ να βρω κανά παλιό Android, όλη η διαδικασία του στησίματος από την αρχή, μεταφέροντας τα data μου σε Google, συν την αναμονή μέχρι να το πάρω πίσω, νομίζω πως δεν αξίζει.

Θεωρώ πιθανό σενάριο να το πάω χαλαρά με το που θα έχω πάρει το 13, το οποίο αν κρίνω από το πόσο μου έχει σπάσει τα νεύρα το 12, θα το αγοράσω με το που βγει, οπότε θα είμαι ακόμα εντός εγγύησης.

Τώρα, αν στο μεταξύ προγραμματίσουμε να ανέβουμε Αθήνα για δουλειές, θα μιλήσω με Document να δω αν παίζει άμεση αντικατάσταση με ραντεβού.

Μέχρι τότε, θα σταματήσω να το κοιτάω και θα κάνω σα να μην υπάρχει. Σε αυτό το σημείο μας έφτασαν φέτος με τις μπιπ τους


Για να μην ταλαιπωρείσαι μιας κ ειναι σαπάκι το κινητο σου , το αγοράζω εγω ως μεταχειρισμενο με το σοβαρό bug
Εάν θες να το ξεφορτωθεις πες μου


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2237   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 03/04/2021 - 21:17

Για να μην ταλαιπωρείσαι μιας κ ειναι σαπάκι το κινητο σου , το αγοράζω εγω ως μεταχειρισμενο με το σοβαρό bug
Εάν θες να το ξεφορτωθεις πες μου


Sent from my iPhone using Tapatalk


Θα το κανει give away , θα ενημερωθεις με αναλογο ποστ τι πρεπει να κανεις για να παρεις μερος!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2238   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/04/2021 - 00:37

Καλησπέρα ! Κατ αρχήν θελω να σας πω οτι αγόρασα πρόσφατα το 12 Pro Max 128 Gb Gold και παρατήρησα οτι κάποια άλλα ιδια κινητά φέρουν στο πλάι απο την πλευρά του διακόπτη Power και λίγο πιο κάτω την κεραία 5G την οποία για κάποιο λόγο το δικό  μου δεν την εχει δεν φαίνεται. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα ? Σε αλλα κινητά της ίδιας σειράς (τα οποια ειδα στο YouTube) την έχουν σα ενα μικρο σενσορα στο πλάι. Σας ευχαριστώ για την όποια απάντηση και σας εύχομαι καλο βραδυ!



#2239   gkok

gkok

    iPH Enthousiast

  • 563 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 05/04/2021 - 07:18

Καλησπέρα ! Κατ αρχήν θελω να σας πω οτι αγόρασα πρόσφατα το 12 Pro Max 128 Gb Gold και παρατήρησα οτι κάποια άλλα ιδια κινητά φέρουν στο πλάι απο την πλευρά του διακόπτη Power και λίγο πιο κάτω την κεραία 5G την οποία για κάποιο λόγο το δικό  μου δεν την εχει δεν φαίνεται. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα ? Σε αλλα κινητά της ίδιας σειράς (τα οποια ειδα στο YouTube) την έχουν σα ενα μικρο σενσορα στο πλάι. Σας ευχαριστώ για την όποια απάντηση και σας εύχομαι καλο βραδυ!

 

Αυτά που είδες στο youtube είναι για την Αμερική με τον σένσορα. Για την Ευρώπη δεν έχει σένσορα, μια χαρά είναι το κινητό σου.



#2240   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/04/2021 - 08:33

Αυτά που είδες στο youtube είναι για την Αμερική με τον σένσορα. Για την Ευρώπη δεν έχει σένσορα, μια χαρά είναι το κινητό σου.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση !



#2241   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 05/04/2021 - 12:58

Και τι σας κάνει να πιστευετε ότι το 13 θα είναι απροβλημάτιστο; Και εγώ σκεφτόμουν φέτος να το αγοράσω αλλά θα το σκεφτώ δίπλα και τριπλά και εννοείται όχι day1.
Άσε που από την άλλη δεν βλέπω και κάτι εντελώς καινοτόμο..Αν δεν ήμουν κατά κάποιο τρόπο κολλημένος με Apple δεν ξέρω, βλέπω πολλές ανταγωνιστικές εταιρείες να είναι σε άλλο επίπεδο

#2242   due

due

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/04/2021 - 13:05

Και τι σας κάνει να πιστευετε ότι το 13 θα είναι απροβλημάτιστο; Και εγώ σκεφτόμουν φέτος να το αγοράσω αλλά θα το σκεφτώ δίπλα και τριπλά και εννοείται όχι day1.
Άσε που από την άλλη δεν βλέπω και κάτι εντελώς καινοτόμο..Αν δεν ήμουν κατά κάποιο τρόπο κολλημένος με Apple δεν ξέρω, βλέπω πολλές ανταγωνιστικές εταιρείες να είναι σε άλλο επίπεδο

Εγώ πάλι ήμουν σε άλλη εταιρεία γιατί δεν έβλεπα τίποτα καινούργιο και τίποτα σε άλλο επίπεδο. Και δεν το έχω μετανοιώσει ούτε λεπτό που άλλαξα.

Επίσης κανένας από τους γνωστούς μου δεν έχει αντιμετωπίσει κάποιο από τα θέματα που διαβάζω εδώ. Ή μήπως θεωρεί κανείς ότι οι άλλες εταιρείες δεν έχουν προβλήματα. Μην θυμίζω τα Burn in κλπ.  Ίσα ίσα. Απλώς μία εξ αυτών (Samsung) έχει πολύ καλό customer service. 

 

Η επιθυμία για αλλαγή, είναι φυσικό να υπάρχει. Απλά μην έχετε ψευδαισθήσεις ότι και στα υπόλοιπα όλα δουλεύουν όπως πρέπει, ότι δεν έχουν bugs ή εκ κατασκευής προβλήματα. Ή ακόμα και ότι λύνονται. Been there.

 

Τι θέλω να πω. Είναι φυσιολογικό να ζητάτε πάντα το τέλειο. Δεν υπάρχει όμως τέλεια συσκευή. Μπορεί να βγαίνει μία κάθε 3-4 γενιές.

Μια χαρά ειναι το 12 (pro max έχω), ειδικά σε σχέση με τον υπάρχοντα ανταγωνισμό.

 

Να έχεις πάρει ναυαρχίδα και σε 6 μήνες να αρχίζεις τα tweaks. Νο thanx


Τελευταία επεξεργασία από: due, 05/04/2021 - 13:08


#2243   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 11/04/2021 - 07:54

Καλημέρα στην παρέα. Έχουμε κατόχους iPhone 12 mini; 

Μπορεί να μου πεις κάποιος πως είναι η μπαταρία του; 

Είναι ανεκτή ή το μετανιώσατε που το επιλέξατε; 

Προορίζεται για κοπέλα που τώρα έχει Samsung S8. Θέλουμε μικρό μέγεθος. 

Πήγαμε να δούμε σε κατάστημα τα 12Pro & 12 αλλά λάτρεψε το 12 mini λόγω μεγέθους. 



#2244   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 11/04/2021 - 08:06

Και τι σας κάνει να πιστευετε ότι το 13 θα είναι απροβλημάτιστο; Και εγώ σκεφτόμουν φέτος να το αγοράσω αλλά θα το σκεφτώ δίπλα και τριπλά και εννοείται όχι day1.
Άσε που από την άλλη δεν βλέπω και κάτι εντελώς καινοτόμο..Αν δεν ήμουν κατά κάποιο τρόπο κολλημένος με Apple δεν ξέρω, βλέπω πολλές ανταγωνιστικές εταιρείες να είναι σε άλλο επίπεδο

και είναι σε άλλο επίπεδο ,χτες ήρθε φιλος με το καινούργιο χιαομι Mi 11 και την άκουσα ,πουθενά δεν μπόρεσα να τον φτάσω ,βίντεο ,φωτό ,ταχύτητα ,τώρα ως οικοσύστημα και τα γνωστά εμπειρία χρήσης είναι συζήτηση που σηκώνει 10αδες σελίδες ,έχει κάνει μεγάλη πρόοδο και σε αυτό η σαμμυ όπως επίσης και το σέρβις της είναι υποδειγματικό

#2245   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 11/04/2021 - 14:43

Καλημέρα στην παρέα. Έχουμε κατόχους iPhone 12 mini;
Μπορεί να μου πεις κάποιος πως είναι η μπαταρία του;
Είναι ανεκτή ή το μετανιώσατε που το επιλέξατε;
Προορίζεται για κοπέλα που τώρα έχει Samsung S8. Θέλουμε μικρό μέγεθος.
Πήγαμε να δούμε σε κατάστημα τα 12Pro & 12 αλλά λάτρεψε το 12 mini λόγω μεγέθους.


Θα είναι σίγουρα καλύτερα από αυτό που έχει τώρα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2246   babbeto

babbeto

    iPH Member

  • 322 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/04/2021 - 13:48

Καλησπέρα, iphone 12 pro όταν ειμαι σε εξωτερικό χώρο με ηλιο , είναι τέρμα το brightness αλλα με δυσκολια βλέπεις την οθόνη. Πρόβλημα τηλεφώνου hardware or ios features?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2247   due

due

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 14/04/2021 - 13:53

Σε Pro Max, δεν έχω θέμα με το φως.

 

 

 

και είναι σε άλλο επίπεδο ,χτες ήρθε φιλος με το καινούργιο χιαομι Mi 11 και την άκουσα ,πουθενά δεν μπόρεσα να τον φτάσω ,βίντεο ,φωτό ,ταχύτητα ,τώρα ως οικοσύστημα και τα γνωστά εμπειρία χρήσης είναι συζήτηση που σηκώνει 10αδες σελίδες ,έχει κάνει μεγάλη πρόοδο και σε αυτό η σαμμυ όπως επίσης και το σέρβις της είναι υποδειγματικό

Φίλε μου θα το ξαναπώ, επειδή μόλις πρόσφατα ήρθα στο iOS και μέχρι τον Δεκέμβρη απολάμβανα όλα αυτά τα επίπεδα.

Δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα, δεν δουλεύουν όλα τέλεια, ούτε πάντα, και έχει άλλα μειονεκτήματα που ίσως δεν τα βλέπεις απλά πιάνοντας το κινητό στα χέρια. Δεν υπάρχει τέλεια επιλογή, κάθε μία έχει τα καλά και τα κακά της.

 


Τελευταία επεξεργασία από: due, 14/04/2021 - 13:55


#2248   babbeto

babbeto

    iPH Member

  • 322 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/04/2021 - 14:24

Καλησπέρα, iphone 12 pro όταν ειμαι σε εξωτερικό χώρο με ηλιο , είναι τέρμα το brightness αλλα με δυσκολια βλέπεις την οθόνη. Πρόβλημα τηλεφώνου hardware or ios features?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Έχει κάποιος άλλος το ίδιο θέμα ?



#2249   st3ve

st3ve

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 14/04/2021 - 15:18

Έχει κάποιος άλλος το ίδιο θέμα ?

 Μήπως εχεις το zoom ενεργοποιημένο από την προσβασιμότητα;



#2250   babbeto

babbeto

    iPH Member

  • 322 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/04/2021 - 15:19

 Μήπως εχεις το zoom ενεργοποιημένο από την προσβασιμότητα;

όχι, απενεργοποιημένο είναι...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες