Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 12 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2521 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#976   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 03/12/2020 - 21:15

Με έχετε ξενερώσει απίστευτα και η μπαταρία στο ένα από τα δυο κινητά (iPhone SE 1st) βάρεσε μπιέλα και μάλλον πάμε για νέο κινητό. 11 δεν θέλω λόγω LCD και τα 12αρια με προβλήματα...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#977   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/12/2020 - 21:17

Το οτι υπο φυσιολογική χρήση δεν το παρατηρείς, είναι το μόνο που σώζει εν μέρει την όλη κατάσταση.

Είναι αστείο να σκας 1300 και κάτι ευρώ και να υπάρχουν τέτοια θέματα, που ακόμα περιμένουν 1 μήνα μετά, επίσημη απάντηση και διόρθωση.

Επιβάλλεται να ξανασχοληθείς απλά και μόνο για το παραπάνω, να μη σου περάσει υποσυνείδητα ως κάτι που "δε τρέχει τίποτα".



Τρέχει και παρά τρέχει, Νίκο και είναι λύσσα να δίνεις τέτοια τρελά λεφτά για συσκευές και να έχουν προβλήματα, έστω κι αν δεν «φαίνονται» σε νορμάλ χρήση.

Αλλά δεν θα χάσουμε και τον ύπνο μας.

Τολμώ μια πρόβλεψη. Αφού σε 100% φωτεινότητα η οθόνη είναι κατάμαυρη ενώ στις λοιπές φωτεινότητες κάνουν τα τρέλα που περιέγραψα παραπάνω, πιστεύω ότι δεν είναι hardware αλλά κάτι δεν έχει κάτσει καλά στο software.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#978   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/12/2020 - 21:27

Ε Γι αυτό δεν το βλέπεις, βάλτο στο ον κ κλείσε άνοιξε το να δεις το το μήλο στο απόλυτο σκότος



Sent from my iPhone using Tapatalk

Τίποτα .
Σε όλο το εύρος της φωτεινότητας .
Και σε τέρμα σκοτεινό δωμάτιο.
Ούτε στο μήλο

Όσοι έχετε θέμα , και δεν λυθεί με την 14.3
Γυρίστε τα πίσω, γιατί 99% έχετε πέσει σε ελαττωματικό κομμάτι.



Sent From My iPhone 12 Pro Max Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: vagos456, 03/12/2020 - 21:29


#979   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 03/12/2020 - 21:30

Παιδιά ερώτηση-συμβουλή.

Λέω φέτος να "χτυπήσω" το 12pro και να πορευτώ μαζί του για τα επόμενα 2-3 χρόνια.Επίσης για μεγαλύτερη οικονομία νομίζω θα επιλέξω το 128GB γιατί στο XS256 που έχω τώρα, έχω καταναλώσει μόνο τα 65GB άρα πιστεύω τα 128 είναι τα ιδανικά (ακούω γνώμες και για αυτό βέβαια)...

Το θέμα μου είναι ότι θα αγοράσω από iStorm λογικά.Υπάρχει γνωστός που πιστευω θα μπορέσω να κόψω τιμολόγιο στο όνομα του και να το αγοράσω 991€.Αλλά στην iStorm λέει οτι δίνει 24μηνη εγγύηση μόνο σε αποδείξεις λιανικής αλλιώς είναι 12μηνη εγγύηση.Επίσης έχει εξτρα αυτό: https://www.istorm.gr/iplus Αξίζει να το κάνω σαν έξτρα? Και τελικά συμφέρει η αγορά του με τιμολόγιο ή απόδειξη?

:blink:  :blink:

Όταν λες ότι έχεις γνωστό και ότι θα το αγοράσεις 991€, σημαίνει ότι θα το πληρώσεις κανονικά στο κατάστημα στην αρχική του τιμή και μετά ο γνωστός σου θα σου επιστρέψει το ΦΠΑ που θα εισπράξει, σωστά?



#980   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 03/12/2020 - 21:31

Αυτό το έχει παρατηρήσει κανένας να πέφτει το σήμα εν κίνηση;

https://9to5mac.com/...e-unexpectedly/

εγώ το έχω αντιμετωπίσει δύο φορές ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ. από ότι διάβασα δυσκολεύεται να αλλάξει κεραίες γρήγορα όταν μετακίνησε και ρίχνει τη γραμμή.

Τελευταία επεξεργασία από: fdlap, 03/12/2020 - 21:31


#981   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 03/12/2020 - 21:36

Όταν λες ότι έχεις γνωστό και ότι θα το αγοράσεις 991€, σημαίνει ότι θα το πληρώσεις κανονικά στο κατάστημα στην αρχική του τιμή και μετά ο γνωστός σου θα σου επιστρέψει το ΦΠΑ που θα εισπράξει, σωστά?

Πληρώνεις το κινητό χωρισ ΦΠΑ κατευθείαν στο κατάστημα!έχει αναφερθεί χιλιάδες φορές.τσεκαρε αγορά με τιμολόγιο 39α.

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#982   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/12/2020 - 21:43

Τρέχει και παρά τρέχει, Νίκο και είναι λύσσα να δίνεις τέτοια τρελά λεφτά για συσκευές και να έχουν προβλήματα, έστω κι αν δεν «φαίνονται» σε νορμάλ χρήση.

Αλλά δεν θα χάσουμε και τον ύπνο μας.

Τολμώ μια πρόβλεψη. Αφού σε 100% φωτεινότητα η οθόνη είναι κατάμαυρη ενώ στις λοιπές φωτεινότητες κάνουν τα τρέλα που περιέγραψα παραπάνω, πιστεύω ότι δεν είναι hardware αλλά κάτι δεν έχει κάτσει καλά στο software.

Τον ύπνο σου με αυτά τα δεδομένα σίγουρα δεν θα το χάσεις.

 

Και 'γω ελάχιστα ίσως να κλείνω προς το SW θέμα, κυρίως για το στιγμιαίο του θέματος αλλά και με το ποσοστό.

 

Γιατί ακόμα και στις αντ/στασεις που έχει κάνει κόσμος, το πρόβλημα δυστυχώς δεν διορθώνεται.

 

Απλά όπως είπα και πιο πίσω αλλάζει το πόσο έντονο είναι.
 


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#983   orestis78

orestis78

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/12/2020 - 22:17

Επιπλέον, 25-30% φωτεινότητα και πάτας ένα απο τα 2 Volume Buttons.

Πιθανόν καλύτερος τρόπος απο το Reboot και το Logo.

"Feature".


Έκανα κ αυτό το τρόπο. Στις γωνιές γίνεται γκρι. Όχι κ στις 4 αλλά στις 2 εκεί όπου εμφανίζεται η μπάρα της έντασης.

Το έχω πάρει από Amazon και οριακά είμαι να το επιστρέψω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#984   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 03/12/2020 - 22:24

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά; Δοκίμασε κανείς να δει αν του το κάνει χωρίς screen protector? Θυμάμαι πως όταν το άνοιξα το κινητό πρώτη φορά και έκανα 3 hard reset δε μου το έκανε το glow στο logo.... Απλά θυμάμαι γενικά να είναι πιο φωτεινό... ψήνομαι πάντως να δοκιμάσω να το βγάλω μήπως με το protector το κάνει πιο έντονο το πρόβλημα... Έχω της torras...


Τελευταία επεξεργασία από: fdlap, 03/12/2020 - 22:25


#985   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/12/2020 - 22:31

Έκανα κ αυτό το τρόπο. Στις γωνιές γίνεται γκρι. Όχι κ στις 4 αλλά στις 2 εκεί όπου εμφανίζεται η μπάρα της έντασης.

Το έχω πάρει από Amazon και οριακά είμαι να το επιστρέψω.

Μην ασχοληθείς ακόμα.

 

Και αυτό που θα πάρεις θα κάνει το ίδιο μπορεί και χειρότερα.
 


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#986   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1.040 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 03/12/2020 - 22:38

Υπαρχει περιπτωση ολα αυτα τα θεματακια με την οθονη να τα ξαρανε και για αυτο να βαλανε στο συρταρι τα 120hz? Γιατι ειδικα το θεμα με τις ροζ/μοβ γραμμες θυμιζει θεματα ανανεωσης ρυθμου οθονης.

#987   afilopou

afilopou

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/12/2020 - 22:45

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά; Δοκίμασε κανείς να δει αν του το κάνει χωρίς screen protector? Θυμάμαι πως όταν το άνοιξα το κινητό πρώτη φορά και έκανα 3 hard reset δε μου το έκανε το glow στο logo.... Απλά θυμάμαι γενικά να είναι πιο φωτεινό... ψήνομαι πάντως να δοκιμάσω να το βγάλω μήπως με το protector το κάνει πιο έντονο το πρόβλημα... Έχω της torras...


Δεν μπορώ να σκεφτώ με πιο τρόπο μπορεί να επηρεάσει το tempered glass και να κάνει trigger το στιγμιαίο γαλακτερό που εμφανίζεται στο reboot του κινητού


Sent from my iPhone using Tapatalk

#988   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/12/2020 - 23:14

Υπαρχει περιπτωση ολα αυτα τα θεματακια με την οθονη να τα ξαρανε και για αυτο να βαλανε στο συρταρι τα 120hz? Γιατι ειδικα το θεμα με τις ροζ/μοβ γραμμες θυμιζει θεματα ανανεωσης ρυθμου οθονης.

Ο βασικός λόγος ήταν η κατανάλωση.

 

Φέτος βλέπεις είχαν και ένα 5G να προσθέσουν.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#989   Franjelisco

Franjelisco

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 03/12/2020 - 23:24

Τρέξτε αυτό το βίντεο full screen σε 2 συσκευές δίπλα διπλα σε σκοτεινό χώρο.
Σε μένα σε Χ και σε XS MAX η οθόνη είναι απόλυτα μαύρη, στο 12 Pro Max έχει μια "γαλακτερή" απόχρωση.



Κι εμενα το κανει ...

#990   jeremypao

jeremypao

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Jeremy mito

Δημοσίευση 04/12/2020 - 05:46

Λοιπόν, σε φυσιολογική χρήση όλα είναι νορμαλ. Δεν εχω(δε μπορώ να τα εντοπίσω τουλάχιστον και το έψαξα αρκετα) πράσινα, μωβ η κίτρινο. Η οθόνη μου είναι ένα τικ πιο ψυχρή από το 11 pro max. Το flickering επίσης δεν υπάρχει πουθενά σε φυσιολογική χρήση. Μέχρι εδώ θα έλεγα ότι είναι η πιο καλή/καθαρή/Φωτεινη οθόνη που είχα ποτέ και έχω αλλάξει αρκετές.
Πάμε τώρα στα κακά. Flickering έχω στο boot logo στιγμιαία και εκεί που το κινητό τα χάνει είναι στο 4K total black video από yt που ανέβασε κάποιος φίλος και μου είπε να δοκιμάσω ο Νίκος. Αυτά τα δυο ‘κακα’ προφανώς σε σκοτεινό δωμάτιο και με λίγο χρόνο στο μάτι μου για να προσαρμοστεί στα μαύρα. Θέλω να πω δηλαδή ότι χρειάζεται προσπάθεια για να τα πετύχεις. Το γεγονός λοιπόν ότι συμβαίνει κατά περίπτωση και στιγμιαία με κάνει να πιστεύω σε sw.
Κατά τα λοιπά, δίπλα στο 11 pro max σου δίνει την εντύπωση πιο στιβαρής συσκευής, είναι ultra snappy(μέσα σε 10λεπτα είχα εγκατεστημένες όλες τις εφαρμογές και updated όλη την photo library ενώ σε κάθε τράβηγμα φωτό στο 11 βλαστημούσα μέχρι να ανεβει), έχει ΗΧΕΙΑΡΕΣ-πραγματικό σοκ και ειλικρινά το λέω είναι η καλύτερη οθόνη to the eye.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)