Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Βοήθεια για ενεργοποίηση iPhone...2G!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   cutter

cutter

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/11/2020 - 20:09

Αγόρασα ένα μεταχειρισμένο 2G για μουσειακούς λόγους αλλά μου ζητάει να βάλω ξεκλείδωτη SIM για ενεργοποίηση.

 

Δεν νομίζω να μπορέσω να βρω πουθενά πια ξεκλείδωτη miniSIM κι από ότι βλέπω στο youtube, υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώσεις χωρίς SIM, αρκεί να έχεις Redsn0w 0.9.2 και iOS 3.1.2 iPSW. Όσο κι αν έψαξα, την συγκεκριμένη έκδοση του Redsn0w για Windows δεν την βρήκα πουθενά.

 

Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να το ενεργοποιήσω? Είμαι περίεργος να δω αν υποστηρίζει 5G!  :D



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   ElectTheDeaD

ElectTheDeaD

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/11/2020 - 21:09

Αγόρασα ένα μεταχειρισμένο 2G για μουσειακούς λόγους αλλά μου ζητάει να βάλω ξεκλείδωτη SIM για ενεργοποίηση.

Δεν νομίζω να μπορέσω να βρω πουθενά πια ξεκλείδωτη miniSIM κι από ότι βλέπω στο youtube, υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώσεις χωρίς SIM, αρκεί να έχεις Redsn0w 0.9.2 και iOS 3.1.2 iPSW. Όσο κι αν έψαξα, την συγκεκριμένη έκδοση του Redsn0w για Windows δεν την βρήκα πουθενά.

Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να το ενεργοποιήσω? Είμαι περίεργος να δω αν υποστηρίζει 5G! :D


Βγάλε το πιν από την nano sim σου ή οποιοδήποτε άλλη (ακόμα και αν είναι παλιά), βάλε τον αντάπτορα/προέκταση/πως το λεν και ενεργοποίησε με αυτή το 2G.

#3   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/11/2020 - 21:39

Αγόρασα ένα μεταχειρισμένο 2G για μουσειακούς λόγους αλλά μου ζητάει να βάλω ξεκλείδωτη SIM για ενεργοποίηση.

 

Δεν νομίζω να μπορέσω να βρω πουθενά πια ξεκλείδωτη miniSIM κι από ότι βλέπω στο youtube, υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώσεις χωρίς SIM, αρκεί να έχεις Redsn0w 0.9.2 και iOS 3.1.2 iPSW. Όσο κι αν έψαξα, την συγκεκριμένη έκδοση του Redsn0w για Windows δεν την βρήκα πουθενά.

 

Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να το ενεργοποιήσω? Είμαι περίεργος να δω αν υποστηρίζει 5G!  :D

Υπάρχει το whited00r.
 

Το 2G επίσης ξεκλειδώνει μόνιμα απο ebay με περίπου 1€.

 

Εναλλακτικά μπορείς να στείλεις και στην AT&T.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4   cutter

cutter

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/11/2020 - 23:28

Σας ευχαριστώ και τους δυο. Αγόρασα μια κάρτα από το eBay και θα δω αν δουλέψει.



#5   Lounes

Lounes

    iPH Member

  • 298 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 06/11/2020 - 07:19

Το έχω ξεκλείδωσει μέσω eBay πριν αρκετά χρόνια με 15€ με iOS 1.1.1 αλλά τώρα είναι μόνο για να περνεις τηλέφωνο ασε που θέλει και μπαταρία και που να βρω
Και να βρω ποιος θα την πέραση !!!

#6   cutter

cutter

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/01/2021 - 18:15

Επανέρχομαι και πάλι Νίκο επειδή δεν έχω βρει άκρη.  

 

Δυστυχώς το whited00r τώρα πια δεν δουλέυει επειδή υποθέτω υπάρχει ασυμβατότητα ανάμεσα στο πρόγραμμα και στις πρόσφατες εκδόσεις του iTunes. Ενώ έχω βάλει το τηλέφωνο σε DFU δεν το αναγνωρίζει πως έχει μπει σε αυτή την λειτουργία και δεν ξεκινάει να κάνει την διαδικασία.

 

Ότι βίντεο είδα στο youtube σε παραπέμπουν να κατεβάσεις αρχεία σε sites που πια δεν υπάρχουν ή έχουν κατέβει τα αρχεία. 

 

Παρήγγειλα SIM κάρτα Ο2 από Ebay αλλά δυστυχώς ούτε έτσι κατάφερα να ενεργοποιήσω το τηλέφωνο, μπορώ να κάνω μόνο emergency calls. Δοκίμασα και με SIM αντάπτορα την κάρτα του δικού μου τηλεφώνου εδώ στην Ελλάδα μπας και, αλλά πάλι τίποτα. Τσέκαρα το ΙΜΕΙ και φαίνεται καθαρό. Μίλησα με με την Apple μήπως μπορούσαν να μου πουν κάτι περισσότερο αλλά ουσιαστικά μου επιβεβαίωσαν πως το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο σε carrier και πρέπει να επικοινωνήσω μαζί τους για να το ξεκλειδώσουν...

 

Αν ξέρει κανείς κάποια συγκεκριμένη κάρτα που μπορώ να αγοράσω από Ebay και να έχει πιθανότητες να δουλέψει θα εκτιμούσα πολύ ένα link ή προφανώς μια διαδικασία που να δουλεύει. 

 

 

Υπάρχει το whited00r.
 

Το 2G επίσης ξεκλειδώνει μόνιμα απο ebay με περίπου 1€.

 

Εναλλακτικά μπορείς να στείλεις και στην AT&T.



#7   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/01/2021 - 22:53

Δε χρειάζεσαι SIM.

 

Μόνιμα όπως εδώ π.χ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#8   cutter

cutter

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/01/2021 - 09:53

Δε χρειάζεσαι SIM.

 

Μόνιμα όπως εδώ π.χ.

Δούλεψε Νίκο, σε ευχαριστώ πολύ!



#9   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/01/2021 - 11:06

Να 'σαι καλά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες