Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

HomePod Mini


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
164 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/04/2021 - 09:12

Set a default music service on HomePod:
 
 
You can set a default music service on HomePod so that you don’t have to say the name of the service (Spotify, for example) when you ask Siri to play something. You can still play music from other supported services that you add to HomePod too by saying the name of the service when you make your Siri request.
 
To add a music service to HomePod, see the task above.
 
Note: Not all music services are supported on HomePod.
 
In the Home app, tap the Show Homes button, then tap Home Settings.
 
Note: If you have more than one home, you see settings for your current home (based on your location). To edit a different home, tap Homes, then tap the home you want to edit.
 
Tap your user profile under People.
 
Under Media, tap the music service you want to set as your default service.
 
You can also change which user account should be used when someone’s voice isn’t recognised. In the Home app on your iOS or iPadOS device, touch and hold a HomePod, scroll down, tap the Settings button, then tap Primary User.

Τελευταία επεξεργασία από: COSTASK, 30/04/2021 - 09:13


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   Nikkos78

Nikkos78

    iPH Member

  • 282 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 30/04/2021 - 11:58

 

Set a default music service on HomePod:
 
 
You can set a default music service on HomePod so that you don’t have to say the name of the service (Spotify, for example) when you ask Siri to play something. You can still play music from other supported services that you add to HomePod too by saying the name of the service when you make your Siri request.
 
To add a music service to HomePod, see the task above.
 
Note: Not all music services are supported on HomePod.
 
In the Home app, tap the Show Homes button, then tap Home Settings.
 
Note: If you have more than one home, you see settings for your current home (based on your location). To edit a different home, tap Homes, then tap the home you want to edit.
 
Tap your user profile under People.
 
Under Media, tap the music service you want to set as your default service.
 
You can also change which user account should be used when someone’s voice isn’t recognised. In the Home app on your iOS or iPadOS device, touch and hold a HomePod, scroll down, tap the Settings button, then tap Primary User.

 



#93   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 30/04/2021 - 22:57

Άρα το Spotify δεν μπορεί να επιλεχτεί ως default player  :laugh:


 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#94   Nikkos78

Nikkos78

    iPH Member

  • 282 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/05/2021 - 08:06

Άρα το Spotify δεν μπορεί να επιλεχτεί ως default player  :laugh:

με την καμία όμως :)



#95   apostkourtis

apostkourtis

    iPH User

  • 165 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2021 - 23:14

Θέλω την βοήθεια σας μιας και σκέφτομαι να αγοράσω HomePod mini! Μέχρι τώρα έχω Alexa και μπορώ να αναπαράγω ραδιοφωνικό σταθμό μέσω tunein χωρίς να χρησιμοποιώ το κινητό! Θα μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο στο HomePod?


Sent from my iPhone using Tapatalk

#96   peros550

peros550

    iPH Addict

  • 716 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/07/2021 - 11:35

Θέλω την βοήθεια σας μιας και σκέφτομαι να αγοράσω HomePod mini! Μέχρι τώρα έχω Alexa και μπορώ να αναπαράγω ραδιοφωνικό σταθμό μέσω tunein χωρίς να χρησιμοποιώ το κινητό! Θα μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο στο HomePod?


Sent from my iPhone using Tapatalk

μπορείς



#97   cutter

cutter

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/07/2021 - 20:47

Τώρα που οι τιμές έπεσαν σε λογικά επίπεδα στα σκρουτζομαγαζα, ψάχνω για ένα mini. Δυστυχώς όπου μπήκα  βλεπω ότι όλοι δίνουν 1 χρόνο εγγύηση. Ξέρω, στη χειρότερη μπορώ να πάω μέσω καταναλωτικών ενώσεων για να βρω το δίκιο μου, αλλά θα ήθελα και για λόγους υποστήριξης του σωστού επαγγελματία να αγοράσω από κάπου που να δηλώνει μόνος του τα 2 χρόνια.

 

Υποψιάζομαι πως επειδή δεν έρχεται επίσημα στην Ελλάδα, κανείς δεν θέλει να μπλέξει με την διαδικασία να πρέπει να το στείλει εξωτερικό. Έχει κανείς καμμία αντίστοιχη εμπειρία με αξιόπιστο μαγαζί?



#98   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.558 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/07/2021 - 21:03

Δε παίζει κανένα ρόλο τι αναφέρει το κατάστημα.

 

Οι πιο πολλοί επικεντρώνονται στο 1 χρόνο της Apple.

 

Η εγγύηση απο τη στιγμή που υπάρχει παραστατικό είναι 2ετής και υπεύθυνος ο πωλητής να σε καλύψει.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#99   cutter

cutter

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/07/2021 - 21:07

Ναι Νίκο, το ξέρω, αυτό έγραψα κι εγώ. Απλά θα προτιμούσα αν είμαι γκαντέμης και μου χαλάσει να το έχω αγοράσει από κατάστημα που δεν θα μου πρήξουν και τα συκώτια μέχρι να το δεχτούν για επισκευή. 



#100   Nikkos78

Nikkos78

    iPH Member

  • 282 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 18/07/2021 - 21:27

Θέλω την βοήθεια σας μιας και σκέφτομαι να αγοράσω HomePod mini! Μέχρι τώρα έχω Alexa και μπορώ να αναπαράγω ραδιοφωνικό σταθμό μέσω tunein χωρίς να χρησιμοποιώ το κινητό! Θα μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο στο HomePod?


Sent from my iPhone using Tapatalk

εγώ δεν τα κατάφερα μέσω siri να έχω κάποια μουσική υπηρεσία πέραν της apple music. απ' το κινητό μπορείς να κάνεις airplay ό,τι θες, αλλά από το ηχείο μόνο apple music μπορείς να παίξεις. 

ΕΚΤΟΣ αν έχει αλλάξει κάτι στα τελευταία 



#101   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.558 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/07/2021 - 22:00

Ναι Νίκο, το ξέρω, αυτό έγραψα κι εγώ. Απλά θα προτιμούσα αν είμαι γκαντέμης και μου χαλάσει να το έχω αγοράσει από κατάστημα που δεν θα μου πρήξουν και τα συκώτια μέχρι να το δεχτούν για επισκευή. 

Και να στα πρήξουν, υπάρχει νόμος.

 

Καταγγελία μετά στον ΣτΚ.

 

Εναλλακτικά κοίτα απο Amazon ή cyberport.de.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#102   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/11/2021 - 12:13

Νέα Χρώματα:

 

Screen-Shot-2021-10-18-at-1.07.28-PM.jpg



#103   cutter

cutter

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/11/2021 - 10:28

Στέλνω επίτηδες γραπτά μνήματα στα σκρουτζομάγαζα και τους ρωτάω για τον δεύτερο χρόνο εγγύησης και κάποιοι δεν απαντάνε καθόλου (το καταλαβαίνω), ενώ άλλοι απαντάνε γραπτώς πως καλύπτονται μόνο από 1 χρόνο εγγύησης Infoquest. Είναι εξοργιστικό να παραδέχονται και γραπτώς πως δεν τηρούν τους νόμους!

 

Έχω στραβώσει και προτιμώ να μην τους δώσω δεκάρα για να μην επικροτήσω τέτοιου είδος πρακτικές, έστω κι αν τελικά εγώ είμαι αυτός που μένει χωρίς HomePod (γιατί δεν βρίσκω ούτε έναν να πουλάει αναγράφοντας 2 χρόνια εγγύηση)! Ρε παιδιά, είμαστε σίγουροι για τον δεύτερο χρόνο? Δεν μπορεί όλοι τους να αγνοούν τον νόμο έτσι επιδεικτικά, ειδικά μάλιστα όταν απαντάνε και γραπτώς.



#104   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.558 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/11/2021 - 10:49

Να τα λέμε πάλι? Κρίμα είναι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#105   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 30/01/2022 - 22:06

Καλησπέρα σε όλους.

 

Μου έκαναν δώρο ένα homepod mini.

 

Έχω 2 απορίες:

 

1) Δεν μπορεί να παίξει μόνο του μουσική μέσω του apple music, πρέπει να συνδεθεί με iPhone ή iPad?

Γιατί κάθε φορά που ζητάω απο την siri να παίξει κάποιο τραγουδί το κάνει μέσω του κινητού.

 

2) Για να συνδεθεί στο wifi, πρέπει να πάντα να έχω ενεργοποημένο και το wifi του κινητου?. 

Γιατί νομίζω πως μόλις κλείνω το wifi του κινητού, κλείνει και απ το homepod.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες