Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

AirPods Pro II


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
288 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 11/11/2022 - 22:44

A small Airpods pro 2 review.

Λοιπόν…

Ας μιλήσουμε για το τρέξιμο, για μένα ήταν πάντα σχεδόν θρησκευτική εμπειρία, έβαζα τα ακουστικά μου συνήθως βραδινές, ώρες και πήγαινα στις παρυφές του Υμηττού σε ένα μικρό και άγνωστο (τότε ) για τον πολύ κόσμο γήπεδο ποδοσφαίρου. Ταξίδευα ανάμεσα στην μουσική και τις σκέψεις μου.Τα χρόνια πέρασαν όπως γίνεται πάντα το μέρος έγινε γνωστό, στρώθηκε τάπητας και από τους 5-10 που μαζευόμασταν , γέμισε κόσμο, νέοι , γέροι, παιδιά, κατέκλυζαν τον χώρο καθημερινά αλαλάζοντας και χαλώντας την ηρεμία του υποφαινόμενου…

Present Day – Χθες το βράδυ αφού «κατάφερα» να βγάλω τα airpods pro 2 από την θήκη τους, τα έβαλα στα αυτιά μου με μια μικρή αγωνία αν φανούν αντάξια των προσδοκιών και βέβαια του υψηλού κόστους τους. Album : Midnights (3am edition) Taylor Swift – (θεϊκό έχω φάει κόλλημα…)Ας δοκιμάσω λοιπόν το περίφημο ANC σκέφτηκα πριν κάνω tap στο play. Ξαφνικά ένα snap και τα πάντα γύρω μου σίγησαν, σχεδόν απόκοσμη αίσθηση ήμουν σε ένα γεμάτο γήπεδο με κόσμο, και το μόνο που άκουγα ήταν η αναπνοή μου… Δεύτερο ευχάριστο σοκ η ποιότητα του ήχου, δεν είμαι audiophile και θα ήταν άδικο να κάνω σύγκριση με τα airpods πρώτης γενιάς , αλλά η διαφορά ήταν απλά τεράστια με ότι είχα ακούσει μέχρι σήμερα. Ζεστός «γεμάτος» ήχος με καμία αλλοίωση ακόμη και στα υψηλά – η apple μου λέει ότι θα κουφαθώ συνέχεια με notifications…- αλλά μου αρέσει να ακούω δυνατά την μουσική μου – Συγκλονισμένος λοιπόν ευχάριστα απόλαυσα μετά από πολύ καιρό το αγαπημένο μου χόμπι…

Επιστροφή στο σπίτι χαρούμενος αλλά εξαντλημένος βάζω στο apple tv κάτι να δοκιμάσω και το Spatial Audio , επέλεξα το Causeway , έβαλα τα ακουστικά και χμμ πως να το περιγράψω ήταν σχεδόν uncanny , ήμουν εκεί «μέσα» στο σετ, κάθε ήχος ομιλία, με μια καθαρότητα που δεν μπορώ να περιγράψω απλά πρέπει να το ακούσει κάποιος για να το πιστέψει. Είχα να νιώσω έτσι με κάποιο gadget από την απόκτηση του iphone X που ένιωθες πραγματικά ότι κρατάς κάτι ξεχωριστό που θα οδηγήσει τα δεδομένα στις επόμενες γενιές συσκευών όπως και έγινε..

Final Verdict : Apple Wow Factor 10/10, Ήχος απίστευτος, κινηματογραφική εμπειρία μοναδική. Κατά: Δεν βγάινουν εύκολα απο την θήκη :P :P

D.


Ωραίο review, αλλά σε λάθος thread.
But who cares..



Φαντάζομαι με τα max και AppleTV τι θα γίνεται..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 16/11/2022 - 23:29

Τις τελευταίες μέρες, κάθε φορά που λαμβάνω ειδοποίηση δονείται και κάτι άλλο ταυτόχρονα. Νόμιζα είναι το iPad. Το έβαλα aeroplane mode, αλλά η δόνηση από την άλλη συσκευή, εκτός του iPhone, παραμένει.
Μόλις τώρα συνειδητοποίησα ότι δονείται η θήκη των AirPods. Υπήρχε και πριν αυτό ή μετά το τελευταίο update ;;

#123   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1.888 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/11/2022 - 07:29

Τις τελευταίες μέρες, κάθε φορά που λαμβάνω ειδοποίηση δονείται και κάτι άλλο ταυτόχρονα. Νόμιζα είναι το iPad. Το έβαλα aeroplane mode, αλλά η δόνηση από την άλλη συσκευή, εκτός του iPhone, παραμένει.
Μόλις τώρα συνειδητοποίησα ότι δονείται η θήκη των AirPods. Υπήρχε και πριν αυτό ή μετά το τελευταίο update ;;

Το iPad δεν έχει δόνηση.
Φαντάσου τώρα δηλαδή να έχεις Apple Watch στο χέρι, στη μία τσέπη iPhone, και στην άλλη τα AirPods. Πάρτι!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#124   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 17/11/2022 - 07:37

Το iPad δεν έχει δόνηση.

Sent from my iPhone using Tapatalk


Άμα σου πω δεν το είχα προσέξει κι αυτό..

#125   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.027 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/11/2022 - 08:29

Καλημέρα! Αξίζει αγορά αξεσουάρ και συσκευών Apple (iPhone κλπ) από duty free σε αεροδρόμιο; Αν φυσικά υπάρχει τέτοια δυνατότητα αγοράς. Επειδή πρόκειται να έχω μία ευκαιρία μέσω του αδερφού μου από ταξίδι. Κυρίως τα ακουστικά Pro II του θέματος εδώ με ενδιαφέρουν αλλά και μία συσκευή iPhone αν προέκυπτε ίσως πάλι. Με εγγυήσεις, service κλπ, θα υπήρχε κάποιο παρατράγουδο;

#126   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/11/2022 - 11:07

Απο ποιά χώρα? Εγγύηση θα έχεις σίγουρα τον 1 χρόνο της Apple.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#127   rebel1

rebel1

    iPH Enthousiast

  • 460 μηνύματα

Δημοσίευση 23/11/2022 - 11:18

Μερικές φορές σε αεροδρόμια, τα προϊόντα είναι πιο ακριβά....


Sent from my iPad using Tapatalk

#128   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.027 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/11/2022 - 11:23

Απο ποιά χώρα? Εγγύηση θα έχεις σίγουρα τον 1 χρόνο της Apple.

Ιταλία. Απλώς, αφενός δεν γνωρίζω αν πωλούνται μέσα σε τέτοια καταστήματα, αφετέρου δεν γνωρίζω αν συμφέρει. Για αυτό ζήτησα τη γνώμη σας.

#129   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 04/12/2022 - 01:20

Τελικά αξίζει να χρησιμοποιούμε θήκη? Είχα μια της elago για τα pro 1st gen και την έβγαλα για να καθαρίσω τη θήκη φόρτισης. Ένα χάλι παιδιά. Η θήκη γεμάτη στάμπες πιθανόν από σκόνη που εγκλωβίζεται μέσα. Στα 2nd ίσως βάλω απλά ένα lanyard και τα έχω χύμα. Πας να τα προσέξεις και την πατάς..


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

#130   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/12/2022 - 10:34

Αναλόγως τη θήκη.

 

Με τη Cyrill δεν είχα ποτέ θέμα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#131   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 04/12/2022 - 23:29

Αναλόγως τη θήκη.

Με τη Cyrill δεν είχα ποτέ θέμα.

Υπάρχει link Νίκο ;;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#132   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/12/2022 - 00:25

Αυτή είναι αλλά δε βγάζει για τα 2.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#133   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 05/12/2022 - 09:11

Λοιπόν πήρα και εγώ τα pro 2 και ναι η διαφορά από τα 1 είναι όχι απλά αισθητή αρα πολύ μεγάλη ,τα ευχαριστιέμαι και σε ποιότητα και σε ένταση ( υπάρχει και κόλπο που την ένταση την ανεβάζει ακόμα περισσότερο από τη ήδη μεγαλύτερη του 1 ).Βασανιστικά λίγο να βρω πως ανεβαίνει η ένταση αλλά τελικά χάϊδευα λάθος περιοχή ,η μόνη μου ένσταση είναι ότι δεν βρίσκω θήκη που να μπορεί να φορτίσει ασύρματα με τον φορτιστή του iwatch

#134   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 05/12/2022 - 13:40

Υπόψιν ότι ανακάλυψε ο αδερφός μου τυχαία κάτι. Δοκιμάσαμε σε 13 Pro Max τα Airpods Pro gen1 αλλά και τα Samsung Buds Pro. Τα δοκιμάσαμε και σε S22 Ultra και τα δύο. Ακούγονται καλύτερα και πιο δυνατά στο Samsung. Επίσης δοκιμάσαμε τα ίδια ακουστικά και στο 14 Plus. Που επίσης ακούγονται καλύτερα. Είναι ένα θέμα η έκδοση του Bluetooth της κάθε συσκευής. Εγώ ομολογώ ότι δεν το πίστευα αυτό. 



#135   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Addict

  • 895 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/12/2022 - 21:28

Λοιπόν πήρα και εγώ τα pro 2 και ναι η διαφορά από τα 1 είναι όχι απλά αισθητή αρα πολύ μεγάλη ,τα ευχαριστιέμαι και σε ποιότητα και σε ένταση ( υπάρχει και κόλπο που την ένταση την ανεβάζει ακόμα περισσότερο από τη ήδη μεγαλύτερη του 1 ).Βασανιστικά λίγο να βρω πως ανεβαίνει η ένταση αλλά τελικά χάϊδευα λάθος περιοχή ,η μόνη μου ένσταση είναι ότι δεν βρίσκω θήκη που να μπορεί να φορτίσει ασύρματα με τον φορτιστή του iwatch


Τα πήρα και εγώ σήμερα από Document και επιβεβαιώνω ότι η εμπειρία χρήσης είναι πολύ ανώτερη από τα 1ης γενιάς.
Καλύτερος ήχος, καλύτερα μικρόφωνο και πλέον δεν ακούω παράπονα από τον συνομιλητή αλλά μένει να τα δοκιμάσω και σε πιο θορυβώδη περιβάλλοντα.

Όσο για θήκη εγώ κατέληξα της DBrand
Νομίζω ότι η ασύρματη φόρτιση λειτουργεί αλλά χάνουμε την MagSafe δυνατότητα.

https://dbrand.com/s...ods-pro-2-cases

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)