Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Εγγυηση σε apple Watch 4!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
24 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/01/2021 - 14:04

Θα το πω για έλεγχο τότε!...σευχαριστω πολύ Νίκο!


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/01/2021 - 14:23

Μπορεί όντως να ειναι HW το θέμα,..... αλλά από ότι διαβάζω είναι μάλλον SW (watchos)....

Aν το διαγνωστικό που θα τρέξουν δεν βγάλει HW προβλημα, τότε θα πρέπει να το στείλουν και έξω, όπως έγινε και με άλλο συμφουρίτη εδω...

 

Πάντως θα σου πρότεινα να έκανες τα παραπάνω που σου έγραψα, ίσως κάτι δεν έχει κάτσει καλά..

 

 

Αν και νομίζω ότι η APPLE συνεχίζει την πρακτική της, για την οποία την πήγαν και στα δικαστήρια.....

Επιπλέον έχουν γεμίσει τα forum , με παραπαονα για OS 14 kai Watchos 7 , σχετικα με το battery drain..... ελεος...

ακόμα και σε περσινα κινητα και ρολογια...



#18   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/01/2021 - 14:31

Ναι όντως!!...όλες οι συσκευές μου έχουν κάποιο battery drain από όταν έβαλα iOS 14 και watchOS 7!....θα το πάω να δω τιμά μου πουν και μπορεί να μην το φτιάξω ...και να κάνω αυτό που μη είπες,...γιατί ετοιμαζόμουν να πάρω το AW6 ...όποτε δεν θα το φτιάξω αν μου πουν για να πληρώσω 120€


Sent from my iPad using Tapatalk

#19   pantelisn

pantelisn

    iPH Contributor

  • 1.438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 05/01/2021 - 15:02

Ναι όντως!!...όλες οι συσκευές μου έχουν κάποιο battery drain από όταν έβαλα iOS 14 και watchOS 7!....θα το πάω να δω τιμά μου πουν και μπορεί να μην το φτιάξω ...και να κάνω αυτό που μη είπες,...γιατί ετοιμαζόμουν να πάρω το AW6 ...όποτε δεν θα το φτιάξω αν μου πουν για να πληρώσω 120€


Sent from my iPad using Tapatalk


Είχα κι εγώ τέτοιο θέμα με κατανάλωση άνοιξα case έτρεξαν διαγνωστικά τα οποία τα έστειλαν στο τεχνικό τους κομμάτι για έλεγχο. Με ενημέρωσαν ότι είναι θέμα hardware και κανόνισαν με isystem και έγινε η αλλαγή με καινούργιο. Στην document που πήρα πριν από όλο αυτό μόνο που δεν με έβρισαν λέγοντας ότι τα ρολόγια δεν χαλάνε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#20   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/01/2021 - 17:37

Είχα κι εγώ τέτοιο θέμα με κατανάλωση άνοιξα case έτρεξαν διαγνωστικά τα οποία τα έστειλαν στο τεχνικό τους κομμάτι για έλεγχο. Με ενημέρωσαν ότι είναι θέμα hardware και κανόνισαν με isystem και έγινε η αλλαγή με καινούργιο. Στην document που πήρα πριν από όλο αυτό μόνο που δεν με έβρισαν λέγοντας ότι τα ρολόγια δεν χαλάνε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

οχι τώρα λένε στην documents ότι μπορεί να έχει πρόβλημα hardware!...γιαυτο θα το στείλουν για έλεγχο στην Ολλανδία στα κεντρικά και από κει μετά ότι τους πουν!!...άλλαξε τώρα άποψη!!...τώρα μπορεί και να χαλάνε !!


Sent from my iPad using Tapatalk

#21   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Addict

  • 895 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/01/2021 - 19:20

οχι τώρα λένε στην documents ότι μπορεί να έχει πρόβλημα hardware!...γιαυτο θα το στείλουν για έλεγχο στην Ολλανδία στα κεντρικά και από κει μετά ότι τους πουν!!...άλλαξε τώρα άποψη!!...τώρα μπορεί και να χαλάνε !!


Sent from my iPad using Tapatalk


Θα δεις ότι θα σου πουν ότι η Apple προτείνει να στο αλλάξει με κόστος 120€.

Τα ίδια βήματα ακριβώς ακολούθησαν και στην δίκη μου περίπτωση και είχα το ίδιο πρόβλημα ακριβώς

#22   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/01/2021 - 19:39

Θα δεις ότι θα σου πουν ότι η Apple προτείνει να στο αλλάξει με κόστος 120€.

Τα ίδια βήματα ακριβώς ακολούθησαν και στην δίκη μου περίπτωση και είχα το ίδιο πρόβλημα ακριβώς


Αν γνωρίζετε ρωτάω , αν πληρώσετε με 120€ το refurbished που προτείνουν , με τι watchOS θα ερθει;;;

Γιατι μετα την αναβάθμιση σε OS7 , ξαναέχει τα
ιδια, πιο ειναι το νόημα να πληρώσεις;;;

Εγω νομιζω οτι ειναι θέμα SW, αφου προέκυψε μετα την ενημέρωση λογισμικού.

Βεβαια ελπίζεις να μην ξανασυμβεί, ισως κάποιοι δεν έχουν θέμα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: COSTASK, 05/01/2021 - 19:41


#23   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/01/2021 - 19:49

Πριν το πάω θα δοκιμάσω και setup as new!....αν δεν κάνει battery drain δεν θα το πάω καθόλου!...και αναγκαστικά θα το ξανά στήσω από την αρχή!!


Sent from my iPad using Tapatalk

#24   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/01/2021 - 19:50

Θα δεις ότι θα σου πουν ότι η Apple προτείνει να στο αλλάξει με κόστος 120€.

Τα ίδια βήματα ακριβώς ακολούθησαν και στην δίκη μου περίπτωση και είχα το ίδιο πρόβλημα ακριβώς

εχεις δίκιο!....αν μου το πουν δεν θα το φτιάξω!
Τα κάνουν επειδή είναι δεύτερος χρόνος και θα είναι δικό τους το κόστος επισκευής-αντικατάστασης!

Και μετά σου λένε διετή εγγύηση από αντιπροσωπεια!!...με τέτοια συμπεριφορά δεν ξανά παίρνω ούτε οδοντογλυφίδα από αυτούς!

Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: mpatakis, 05/01/2021 - 19:58


#25   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 05/01/2021 - 20:46

Το δικό νου το 4αρι , που το κληρονόμησε η γυναίκα μου, μετά από set up as new, χωρίς προπόνηση βγάζει 28 με 30 ώρες. Η υγεία της μπαταρίας στο 83% για όσους ασχολούνται ακόμη με αυτό. Τι να πω άβυσσος η λειτουργία του.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες