Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 1 ψήφοι

Δεν ενεργοποιειται ο αριθμος μου σε iMessage και Facetime...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
56 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Kotsaris97

Kotsaris97

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/01/2021 - 16:03

Γεια σας.Σιγουρα δεν ειμαι ο πρωτος ουτε ο τελευταιος με αυτο το θεμα.πηρα το αιφον 12 στις 17 ιανουαριου.το εφτιαξα εκανα αππλε ID και ολα τα σχετικα.περασα Σε iMessage και FaceTime το e-mail μου που είναι ουσιαστικά του Apple ID αλλά το νούμερο μου δεν ενεργοποιείται τρεις μέρες τώρα. Τηλεφώνησα στον πάροχο μου (WIND XAXAXAXA) Χθες 6 h το απόγευμα του είπα το πρόβλημα μου τι και πώς μου είπε θα σας πάρουμε στο επόμενο δίωρο. Με πήρανε μετά δύο με τρεις φορές αλλά αυτοί είχανε θέμα με την γραμμή τους και όταν το σήκωνα που με παίρνανε τηλέφωνο δεν απάνταγε κανένας. Είχε τηλεφωνητή. Με παίρνουνε τελοσπάντων σήμερα το πρωί οι οποίοι υπάλληλοι της τεχνικής υποστήριξης της wind με ανακατευθύνουν έξι φορές σε έξι διαφορετικά άτομα από τηλέφωνο σε τηλέφωνο. Η κοπέλα στο τέλος μου είπε ότι εφόσον μπορώ να στείλω μήνυμα να πάρω τηλέφωνο η να δεχτώ μηνύματα και τηλέφωνα αυτοί δε βλέπουνε στο σύστημα ότι έχω μπλοκαρισμένο ας πούμε αριθμό και μου λένε δεν μπορούμε να σας βοηθήσουμε μίληστε ξανά με την Apple. Και εγώ Τους είπα OK ευχαριστώ να είστε καλά αντί να τους ξεχέσω. Εναποθέτω την προ τελευταία μου ελπίδα εδώ σ’ αυτό το forum μπας και έχει βρεθεί κάποιος άνθρωπος ή αν υπάρχει ακόμα άνθρωπος ο οποίος αντιμετωπίζει αυτό ακριβώς το πρόβλημα όντας πάροχος wind. iOS 14.3

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   georgeavl3

georgeavl3

    iPH User

  • 100 μηνύματα

Δημοσίευση 22/01/2021 - 16:07

Έχει χρέωση η ενεργοποίηση του FaceTime στη WIND και στην Vodafone νομίζω, στην Cosmote είναι δωρεάν. Παθών εδώ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3   Kotsaris97

Kotsaris97

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/01/2021 - 16:09

Έχει χρέωση η ενεργοποίηση του FaceTime στη WIND και στην Vodafone νομίζω, στην Cosmote είναι δωρεάν. Παθών εδώ.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Εχω ευρω υπολοιπο στη wind παντως.οταν λες παθων εννοεις οτι εχεις τωρα το θεμα αυτο ήτο ειχες παλιοτερα και λυθηκε;

#4   georgeavl3

georgeavl3

    iPH User

  • 100 μηνύματα

Δημοσίευση 22/01/2021 - 16:11

Είχα WIND με iPhone και έπρεπε να βάλω κάρτα για να ενεργοποιηθεί το FaceTime. Τώρα δεν θυμάμαι πόσα ευρώ τραβάει, πιθανόν να είναι πάνω από 1€ και να μην φτάνει το υπόλοιπό σου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#5   Kotsaris97

Kotsaris97

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/01/2021 - 16:12

Είχα WIND με iPhone και έπρεπε να βάλω κάρτα για να ενεργοποιηθεί το FaceTime. Τώρα δεν θυμάμαι πόσα ευρώ τραβάει, πιθανόν να είναι πάνω από 1€ και να μην φτάνει το υπόλοιπό σου.
Sent from my iPhone using Tapatalk

8.60€ exw

#6   georgeavl3

georgeavl3

    iPH User

  • 100 μηνύματα

Δημοσίευση 22/01/2021 - 16:14

Τότε θα έπρεπε να έχει ενεργοποιηθεί. Εγώ θα περίμενα λίγες μέρες. Έχουν αναφερθεί πολλές περιπτώσεις όπου με καρτοκινητή WIND είχαν πρόβλημα στην ενεργοποίηση του FaceTime.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#7   Kotsaris97

Kotsaris97

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/01/2021 - 16:17

Τότε θα έπρεπε να έχει ενεργοποιηθεί. Εγώ θα περίμενα λίγες μέρες. Έχουν αναφερθεί πολλές περιπτώσεις όπου με καρτοκινητή WIND είχαν πρόβλημα στην ενεργοποίηση του FaceTime.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Μωρε να περιμενω, ναι ..αλλα περιμενω ηδη 3 μερες!(και υποψιν εχω δοκιμασει τα παντα απο «λυσεις» (airplane mode ,apple id sign out/sign in, mobile data anoixta, format i siskevi fresh start.και αλλα πολλα)

#8   Lounes

Lounes

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 22/01/2021 - 16:21

Κάνε την ενεργοποίηση μόνο με δεδομένα κινητής κλείσε το WiFi

#9   Kotsaris97

Kotsaris97

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/01/2021 - 16:22

Κάνε την ενεργοποίηση μόνο με δεδομένα κινητής κλείσε το WiFi


Ανοιχτα ταχω.κλειστο wifi .ευτυχως εχω αρκετα!σχεδον μια μερα ολοκληρη τοχω ετσι

#10   Lounes

Lounes

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 22/01/2021 - 16:26

Κάνε μια επαναφορά ρύθμισεις δυκτιου

#11   Kotsaris97

Kotsaris97

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/01/2021 - 16:27

Κάνε μια επαναφορά ρύθμισεις δυκτιου


Τοχω κανει

#12   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/01/2021 - 16:48

Βάλε το διακόπτη ενεργοποίησης στο off και άφησε το κλειστό για το λιγότερο ένα 24ωρο και μετά ξαναπροσπάθησε.
Το έχω πάθει καμιά 10αρια φορές όλα τα χρόνια που έχω iPhone και Wind και μόνο έτσι καταφέρνω να το ενεργοποιήσω, όταν έχει φάει σκάλωμα.

Ίσως βλέπουν στην Apple τις συνεχόμενες αιτήσεις ενεργοποίησης και το μπλοκάρουν;
Δική μου εικασία, αφού πάντα αν το αφήσω ήσυχο για το λιγότερο 24 ώρες, μετά ενεργοποιείται με τη μία.

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 22/01/2021 - 16:48


#13   Kotsaris97

Kotsaris97

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/01/2021 - 16:52

Βάλε το διακόπτη ενεργοποίησης στο off και άφησε το κλειστό για το λιγότερο ένα 24ωρο και μετά ξαναπροσπάθησε.
Το έχω πάθει καμιά 10αρια φορές όλα τα χρόνια που έχω iPhone και Wind και μόνο έτσι καταφέρνω να το ενεργοποιήσω, όταν έχει φάει σκάλωμα.
Ίσως βλέπουν στην Apple τις συνεχόμενες αιτήσεις ενεργοποίησης και το μπλοκάρουν;
Δική μου εικασία, αφού πάντα αν το αφήσω ήσυχο για το λιγότερο 24 ώρες, μετά ενεργοποιείται με τη μία.

Να κλεισω το iMessage δηλαδη ;το διακοπτη;να υποστω την απουσια του για 24 ωρες;; Well,lets do it.

Τελευταία επεξεργασία από: Kotsaris97, 22/01/2021 - 16:53


#14   Lounes

Lounes

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 22/01/2021 - 16:54

Κλείσε διακόπτες iMessages FaceTime κλείσε τηλέφωνο
Άνοιξε τηλ κλείσε WiFi άνοιξε δεδομένα και μετά άνοιξε μόνο τον διακόπτη iMessage και περίμενε έτσι ενεργοποίησα ένα 3GS που είχε κολλήσει

#15   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/01/2021 - 17:10

Να κλεισω το iMessage δηλαδη ;το διακοπτη;να υποστω την απουσια του για 24 ωρες;; Well,lets do it.

Ακριβώς αυτό...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες