Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Σχετικά με applecare+


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
73 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/07/2021 - 15:14

Αν δεν έχει πρόβλημα η μπαταρία να φανεί στα διαγνωστικά, να σου κλείνει σε άσχετες στιγμές, οι περίεργες μεταπτώσεις, δε θα ασχοληθούν.

 

Μετά μόνο αν έχει πέσει κάτω απο 80% στο αστείο Health.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 07/10/2021 - 18:58

Για να μην ανοίγω άλλο θέμα ξεθάβω αυτό με τα εξής νέα δεδομένα ; 2 Χρόνια τώρα αγοράζω το AppleCare + από Ιταλία και Ολλανδία με κάρτες φίλων που μένουν εκεί. Οπότε έχουμε ίδια ξένη διεύθυνση κατοικίας και στοιχεία χρέωσης κάρτας. Φέτος δοκίμασα με 2 διαφορετικές κάρτες-διευθύνσεις από Ολλανδία και μου το απορρίπτει στην επεξεργασία πληρωμής λέγοντας να επικοινωνήσω με το support. Συνδέομαι με vpn και φαίνεται ότι μπαίνω από Ολλανδία. Ξέρει κανείς αν άλλαξαν κάτι; Μήπως πλέον ελέγχουν το αν το Apple ID είναι της χώρας αγοράς του AppleCare ? Και αν φτιάξω Ολλανδικό Apple ID μετά σε υποτιθέμενη ζημιά θα πρέπει να περάσω από το Ελληνικό στο ολλανδικό (αν βέβαια μπορώ-εξαρτάται από τη βλάβη) .Ευχαριστώ 



#18   ariadgr

ariadgr

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/10/2021 - 19:59

Για να μην ανοίγω άλλο θέμα ξεθάβω αυτό με τα εξής νέα δεδομένα ; 2 Χρόνια τώρα αγοράζω το AppleCare + από Ιταλία και Ολλανδία με κάρτες φίλων που μένουν εκεί. Οπότε έχουμε ίδια ξένη διεύθυνση κατοικίας και στοιχεία χρέωσης κάρτας. Φέτος δοκίμασα με 2 διαφορετικές κάρτες-διευθύνσεις από Ολλανδία και μου το απορρίπτει στην επεξεργασία πληρωμής λέγοντας να επικοινωνήσω με το support. Συνδέομαι με vpn και φαίνεται ότι μπαίνω από Ολλανδία. Ξέρει κανείς αν άλλαξαν κάτι; Μήπως πλέον ελέγχουν το αν το Apple ID είναι της χώρας αγοράς του AppleCare ? Και αν φτιάξω Ολλανδικό Apple ID μετά σε υποτιθέμενη ζημιά θα πρέπει να περάσω από το Ελληνικό στο ολλανδικό (αν βέβαια μπορώ-εξαρτάται από τη βλάβη) .Ευχαριστώ 

 

Σε περίπτωση βλάβης κοιτάνε μόνο το serial number τι εγγύηση λέει το σύστημα οτι έχει.

Δοκίμασε με ολλανδικό id.
 



#19   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 07/10/2021 - 21:30

Σε περίπτωση βλάβης κοιτάνε μόνο το serial number τι εγγύηση λέει το σύστημα οτι έχει.

Δοκίμασε με ολλανδικό id.
 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα δοκιμάσω και έτσι..



#20   supergeorge

supergeorge

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/10/2021 - 21:39

Τον Ιούνιο αγόρασα με ελληνική ip κανονικά.
Μόνο η κάρτα και η διεύθυνση ήταν γερμανικές.

Δοκίμασες χωρίς vpn;

#21   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 08/10/2021 - 08:46

Τον Ιούνιο αγόρασα με ελληνική ip κανονικά.
Μόνο η κάρτα και η διεύθυνση ήταν γερμανικές.

Δοκίμασες χωρίς vpn;

Δοκίμασα. Με ελληνική ip με πετάει στο Ελληνικό site και δεν υπάρχει υποστήριξη AppleCare +.. Το ίδιο συμβαίνει και αν βάλεις το serial numer χωρις ξένη ip



#22   flyer

flyer

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/10/2021 - 08:52

Για να μην ανοίγω άλλο θέμα ξεθάβω αυτό με τα εξής νέα δεδομένα ; 2 Χρόνια τώρα αγοράζω το AppleCare + από Ιταλία και Ολλανδία με κάρτες φίλων που μένουν εκεί. Οπότε έχουμε ίδια ξένη διεύθυνση κατοικίας και στοιχεία χρέωσης κάρτας. Φέτος δοκίμασα με 2 διαφορετικές κάρτες-διευθύνσεις από Ολλανδία και μου το απορρίπτει στην επεξεργασία πληρωμής λέγοντας να επικοινωνήσω με το support. Συνδέομαι με vpn και φαίνεται ότι μπαίνω από Ολλανδία. Ξέρει κανείς αν άλλαξαν κάτι; Μήπως πλέον ελέγχουν το αν το Apple ID είναι της χώρας αγοράς του AppleCare ? Και αν φτιάξω Ολλανδικό Apple ID μετά σε υποτιθέμενη ζημιά θα πρέπει να περάσω από το Ελληνικό στο ολλανδικό (αν βέβαια μπορώ-εξαρτάται από τη βλάβη) .Ευχαριστώ 

Μήπως το πρόβλημα είναι ότι οι κάρτες είναι σε διαφορετικό όνομα από το δικό σου?



#23   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 08/10/2021 - 08:56

Μήπως το πρόβλημα είναι ότι οι κάρτες είναι σε διαφορετικό όνομα από το δικό σου?

Μέχρι τώρα όχι γιατί 2 χρόνια έτσι αγοράζω AppleCare + από Ιταλία - Ολλανδία. Δεν ξέρω τι πάει λάθος αλλά ίσως κάτι άλλαξαν. Γιάυτό ρωτάω μήπως και δοκίμασε και άλλος. Το επόμενο βήμα είναι με δημιουργία άλλου Apple ID..



#24   flyer

flyer

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/10/2021 - 11:03

Μέχρι τώρα όχι γιατί 2 χρόνια έτσι αγοράζω AppleCare + από Ιταλία - Ολλανδία. Δεν ξέρω τι πάει λάθος αλλά ίσως κάτι άλλαξαν. Γιάυτό ρωτάω μήπως και δοκίμασε και άλλος. Το επόμενο βήμα είναι με δημιουργία άλλου Apple ID..

Εγώ κάνω αγορές online αγορές (από Ελλάδα) από UK apple store (και applecare+) χρησιμοποιώντας ελληνικό apple id, αλλά έχω ξένη κάρτα στ' όνομά μου...


Τελευταία επεξεργασία από: flyer, 08/10/2021 - 11:05


#25   supergeorge

supergeorge

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/10/2021 - 11:09

Μέχρι τώρα όχι γιατί 2 χρόνια έτσι αγοράζω AppleCare + από Ιταλία - Ολλανδία. Δεν ξέρω τι πάει λάθος αλλά ίσως κάτι άλλαξαν. Γιάυτό ρωτάω μήπως και δοκίμασε και άλλος. Το επόμενο βήμα είναι με δημιουργία άλλου Apple ID..


Διάλεξε με το χέρι κάτω κάτω το site που θέλεις. Λογικά δε θα σε πετάξει στο ελληνικό ξανά.

#26   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 08/10/2021 - 12:33

Διάλεξε με το χέρι κάτω κάτω το site που θέλεις. Λογικά δε θα σε πετάξει στο ελληνικό ξανά.

το έχω κάνει φίλε μου 100 φορές. Πριν λίγο έκανα και Ολλανδικό Apple ID. Και πάλι δεν πέρασε.. Μάλλον πλέον πρέπει να είναι και η κάρτα στο ίδιο όνομα με το Apple ID. Θα κάνω και ένα  Apple ID με το όνομα του συγγενή μου που έχω την κάρτα του και θα δοκιμάσω και έτσι ... Πως στράβωσε η φάση φέτος δεν κατάλαβα.



#27   iUs3r

iUs3r

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/10/2021 - 14:39

Ποιο είναι πραγματικά το όφελος να έχεις Apple care+ στην Ελλάδα; Περνάνε κανονικά τη βλάβη εδώ οι resellers και σου δίνουν π.χ. refurbished αν έχει πάθει ζημιά;

Το είχα κάνει παλιότερα σε ένα iPhone X και όταν χρειάστηκε έστειλα το κινητό στο εξωτερικό. 



#28   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 08/10/2021 - 15:03

Ο,τι αναφέρεται στο AppleCare.

 

Εδώ μόνο τα εξουσιοδοτημένα θα αναλάβουν.

 

Τώρα κατά πόσο χρειάζεται κάτι τέτοιο είναι μια άλλη κουβέντα..


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 08/10/2021 - 15:03

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#29   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 08/10/2021 - 16:54

Λοιπόν το πρόβλημα λύθηκε αφού δημιούργησα Ολλανδικό Apple ID και έβαλα στα στοιχεία του id :το όνομα του κατόχου της κάρτας, την Ολλανδική διεύθυνση και φυσικά τα στοιχεία της κάρτας. Μετά το πήρε κανονικότατα. Ενημερώθηκε και η κάλυψη στο τηλέφωνο σε AppleCare+  για 2 χρόνια χωρίς να αλλάξω το Apple ID στη συσκευή. Όλα οκ. Σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις και τις ιδέες ειδικά τον flyer γιατί με ότι έγραψε για το ελληνικό Apple ID του και την ξένη κάρτα σκέφτηκα να κάνω το ολλανδικό με το ίδιο όνομα. 


Τελευταία επεξεργασία από: xsiv74, 08/10/2021 - 17:02


#30   ariadgr

ariadgr

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/10/2021 - 17:45

Τώρα κατά πόσο χρειάζεται κάτι τέτοιο είναι μια άλλη κουβέντα..

Πόσο κάνει η αντικατάσταση σπασμένης οθόνης σε iPhone 13 χωρίς Applecare+ ?

 

Πόσο κάνει η επισκευή Mac εκτός εγγύησης;

 

;)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες