Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Σχετικά με applecare+


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
73 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   ariadgr

ariadgr

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/11/2021 - 22:58

Γειά σας και απο εμένα, ήρθε η στιγμή να ρωτήσω μήπως κάποιος έχει πρότερη εμπειρία. Apple Watch S4 SS με AppleCare+ σε ισχύ. Μόλις έσπασε η οθόνη, λειτουργική βέβαια. Που να απευθυνθώ για αντικατάσταση; document; Το AppleCare δεν θυμάμαι σε ποια χώρα το έκανα. Έχει σημασία που θα απευθυνθώ; Ευχαριστώ εκ τον προτέρων για τις τυχών κατατοπιστικές απαντήσεις.

i-system ή document



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 04/11/2021 - 23:03

i-system ή document

infoquest

#48   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 05/11/2021 - 09:35

Δε θέλω να σε αγχωσω αλλά το δικό μου όντως είχε πάει Ολλανδία.

#49   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 05/11/2021 - 09:42

Μίλησα με infoquest και μου είπαν πως την επισκευή την απέρριψε η ίδια η apple, παρότι έχει AppleCare γιατί το ρολόι προέρχεται από Ηνωμένο Βασίλειο άσχετα αν το Apple Care έγινε Γερμανία. Γαμάτα.

#50   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 05/11/2021 - 11:04

Μίλησα με infoquest και μου είπαν πως την επισκευή την απέρριψε η ίδια η apple, παρότι έχει AppleCare γιατί το ρολόι προέρχεται από Ηνωμένο Βασίλειο άσχετα αν το Apple Care έγινε Γερμανία. Γαμάτα.

Θεωρούν το ΗΒ εκτός Ευρώπης και γι'αυτό δεν το φτιάχνουν ή γιατί είσαι Ελλάδα;  Πάρε τηλέφωνο εσύ ο ίδιος στην Apple στο νούμερο που έχει από 800 κτλ και άνοιξε case.  Νομίζω θα σε εξυπηρετήσουν .Δεν εμπιστευομαι και πολύ την info quest 



#51   supergeorge

supergeorge

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/11/2021 - 11:50

Δε μου ακούγεται καλά η δικαιολογία. Τι σχέση έχει το ότι είναι από UK το ρολόι;

#52   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 05/11/2021 - 12:48

Θεωρούν το ΗΒ εκτός Ευρώπης και γι'αυτό δεν το φτιάχνουν ή γιατί είσαι Ελλάδα; Πάρε τηλέφωνο εσύ ο ίδιος στην Apple στο νούμερο που έχει από 800 κτλ και άνοιξε case. Νομίζω θα σε εξυπηρετήσουν .Δεν εμπιστευομαι και πολύ την info quest

Αυτό μου είπαν, να μιλήσω ο ίδιος με Apple.

#53   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 08/11/2021 - 16:45

Νέα ενημέρωση, μίλησα με την Apple στην Ελλάδα, τσέκαρε με το sn το ρολόι, είδε ότι έχει Apple Care και μου είπε πως δεν υπάρχει πρόβλημα αντικατάστασης της συσκευής, το όλο πρόβλημα που είχε η infoquest ήταν ότι το SS δεν βγαίνει Ελλάδα οπότε δεν μπορούσε να μπει στη διαδικασία αντικατάστασης. Πρέπει λέει να το πάω σε κάποιο Apple Store της Ευρώπης για να γίνει αντικατάσταση. Άνοιξε case και δυστυχώς πρέπει να κάνω ένα ταξιδάκι Γερμανία, ή να βρω κάποιον γνωστό να τα πάω. Οπότε προσοχή, Apple Care χωρίς τρέξιμο μόνο για μοντέλα που εισάγονται Ελλάδα.

#54   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.574 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 15/03/2023 - 01:28

Ξεθάβω λίγο το θέμα αγοράς του AppleCare+. Υπάρχει η δυνατότητα γενικά να μπορέσουν να με εξυπηρετήσουν για αγορά του είτε μέσω Γερμανίας είτε μέσω Σουηδίας μιας και εχω φίλους σε αυτές τις χώρες. Υπάρχει επίσης η δυνατότητα και για αγορά από την Αμερική λόγω αμερικανικής κάρτας.

 

το ερώτημα τώρα είναι, να επιλέξω κάποια συγκεκριμένη χώρα για να μην υπάρχουν προβλήματα; Να επιλέξω καλύτερα ευρωπαϊκή ένωση ή ακόμα και με αγορά μεσω us δεν υπάρχει πρόβλημα;

 

αν παίζει ρόλο ενδιαφέρομαι για Mac Mini, όπου η αγορά του έγινε μέσω Amazon Ιταλίας. 



#55   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/03/2023 - 09:28

Ειδικά για το mac mini πίστεψέ με δεν έχεις καμία ανάγκη το apple care. 

Έχω το θρυλικό Mac mini late 2012 i7 το οποίο δουλεύω όλα τα χρόνια καθημερινά, είναι ανοικτό όλη μέρα (πολλές φορές ξεχνάω να το κλείσω κιόλας) και δεν έχει το παραμικρό. 

Φέτος κλείνει τα 11 του χρόνια (!!) συνεχούς και απρόσκοπτης λειτουργίας. 

 

 

Ξεθάβω λίγο το θέμα αγοράς του AppleCare+. Υπάρχει η δυνατότητα γενικά να μπορέσουν να με εξυπηρετήσουν για αγορά του είτε μέσω Γερμανίας είτε μέσω Σουηδίας μιας και εχω φίλους σε αυτές τις χώρες. Υπάρχει επίσης η δυνατότητα και για αγορά από την Αμερική λόγω αμερικανικής κάρτας.

 

το ερώτημα τώρα είναι, να επιλέξω κάποια συγκεκριμένη χώρα για να μην υπάρχουν προβλήματα; Να επιλέξω καλύτερα ευρωπαϊκή ένωση ή ακόμα και με αγορά μεσω us δεν υπάρχει πρόβλημα;

 

αν παίζει ρόλο ενδιαφέρομαι για Mac Mini, όπου η αγορά του έγινε μέσω Amazon Ιταλίας. 



#56   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.574 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 15/03/2023 - 11:00

Στο θρυλικό mac mini του 2012 όμως δεν ήταν όλα επάνω του soldered. Σε εμάς αν γίνει καμιά πατατιά τον ήπιαμε πανηγυρικά.

Για έξτρα 14 μήνες όμως (αν το ενεργοποιήσεις στις 60 μέρες) τα 120€ πιστεύω πως τρώγονται, και αν γίνεται και με τα $99 μέσω Αμερικής όπου βγαίνουν 92-94€, ακόμη καλύτερα.

+ Ότι το σκέφτομαι και πως σε περίπτωση που το πουλήσω, θα υπάρχει και ένα επιπλέον ατού.



#57   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/03/2023 - 19:59

Σκυλιά του πολέμου είναι τα mini. Τη σήμερον ημέρα πιο εύκολο είναι να πάθει ζημιά ένα tablet ή ένα τηλέφωνο (σπάσιμο οθόνης,  φθορά μπαταρίας, πτώση, κτλ) παρά ένα mac mini που είναι κλειστό / προφυλαγμένο επάνω σε ένα γραφείο.  

Για εμένα χαράμι λεφτά είναι το apple care στο mac mini. Ένα περιττό, αχρείαστο έξοδο. 

 

Στο θρυλικό mac mini του 2012 όμως δεν ήταν όλα επάνω του soldered. Σε εμάς αν γίνει καμιά πατατιά τον ήπιαμε πανηγυρικά.

Για έξτρα 14 μήνες όμως (αν το ενεργοποιήσεις στις 60 μέρες) τα 120€ πιστεύω πως τρώγονται, και αν γίνεται και με τα $99 μέσω Αμερικής όπου βγαίνουν 92-94€, ακόμη καλύτερα.

+ Ότι το σκέφτομαι και πως σε περίπτωση που το πουλήσω, θα υπάρχει και ένα επιπλέον ατού.



#58   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Addict

  • 895 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/06/2023 - 21:02

Παιδιά θα χρειαστώ την βοήθεια σας για το Apple Care.

Πήρα πρόσφατα ένα 14 Pro Max με τιμολόγιο μέσω φίλου. Μπορώ να κάνω Apple care απο το εξωτερικό, πχ Ολλανδία; Έχω άτομο που ζεί εκεί και θεωρώ οτι έχει ολλανδική κάρτα.

Πόσο είναι το κόστος; 



#59   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/06/2023 - 09:12

Το οτι το πήρες με τιμολόγιο δεν παίζει κανένα ρόλο για το AC.

 

Απο τη στιγμή που έχει κάρτα στο όνομα του εκεί, μπορείς να το κάνεις.

 

250€ υπολόγισε.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#60   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Addict

  • 895 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/06/2023 - 09:26

Το οτι το πήρες με τιμολόγιο δεν παίζει κανένα ρόλο για το AC.

Απο τη στιγμή που έχει κάρτα στο όνομα του εκεί, μπορείς να το κάνεις.

250€ υπολόγισε.


250€ για δυο χρόνια;

Πίστευα ότι θα είναι λιγότερο!

Πόσες μέρες μετά την αγορά, μπορώ να κάνω AC;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)