Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

E sim


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
71 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iConstantinos

iConstantinos

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/03/2021 - 22:29

Καλησπέρα.
Γνωρίζει κάποιος αν σε iPhone 12 Pro Max μπορώ να λειτουργήσω ταυτόχρονα cosmote e sim και φυσική κάρτα Vodafone και να λειτουργούν και οι δυο την ίδια στιγμή ;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   ziovanni

ziovanni

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/03/2021 - 22:36

Καλησπέρα.
Γνωρίζει κάποιος αν σε iPhone 12 Pro Max μπορώ να λειτουργήσω ταυτόχρονα cosmote e sim και φυσική κάρτα Vodafone και να λειτουργούν και οι δυο την ίδια στιγμή ;

Καλησπέρα,σαφώς και μπορείς..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3   nikap4

nikap4

    iPH Contributor

  • 1.582 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 01/03/2021 - 23:12

οχι !!όταν σε παίρνουν η παίρνεις από ο ένα το άλλο είναι  εκτός!!!     



#4   iConstantinos

iConstantinos

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/03/2021 - 20:22

Έχω μπερδευτεί.

Μίλησα με cosmote και μου είπαν ότι η e sim και η πραγματική sim πρέπει να είναι από τον ίδιο πάροχο ( το οποίο μου ακούγεται λίγο κουλό).

Αυτό που ρωτάω είναι πολύ απλό.

Θέλω να χρησιμοποιήσω προσωπική γραμμή cosmote esim ταυτόχρονα με εταιρική γραμμή Vodafone με φυσική sim.

Προφανώς και όταν μιλάω στον έναν πάροχο στον άλλο θα φαίνομαι εκτός.
Όταν όμως το τηλ είναι σε αδράνεια θα είμαι διαθέσιμος και στους 2 παρόχους ; Γενικά θα είναι σαν να έχω μια δίκαρτη συσκευή ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#5   ziovanni

ziovanni

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/03/2021 - 20:25

Έχω μπερδευτεί.

Μίλησα με cosmote και μου είπαν ότι η e sim και η πραγματική sim πρέπει να είναι από τον ίδιο πάροχο ( το οποίο μου ακούγεται λίγο κουλό).

Αυτό που ρωτάω είναι πολύ απλό.

Θέλω να χρησιμοποιήσω προσωπική γραμμή cosmote esim ταυτόχρονα με εταιρική γραμμή Vodafone με φυσική sim.

Προφανώς και όταν μιλάω στον έναν πάροχο στον άλλο θα φαίνομαι εκτός.
Όταν όμως το τηλ είναι σε αδράνεια θα είμαι διαθέσιμος και στους 2 παρόχους ; Γενικά θα είναι σαν να έχω μια δίκαρτη συσκευή ;


Sent from my iPhone using Tapatalk


Οπως σου απαντησα και πιο πανω,σαφως και μπορεις.

Προσωπικα ειμαι με 2 καρτες (μια esim cosmote και μια κανονικη vodafone) απροβληματιστα απο εποχης iphone xs max.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#6   iConstantinos

iConstantinos

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/03/2021 - 20:32

Οπως σου απαντησα και πιο πανω,σαφως και μπορεις.

Προσωπικα ειμαι με 2 καρτες (μια esim cosmote και μια κανονικη vodafone) απροβληματιστα απο εποχης iphone xs max.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση και πάλι


Sent from my iPhone using Tapatalk

#7   Ravager

Ravager

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 05/03/2021 - 22:12

Εγω αυτο που θελω να κανω σε 12 pro max. Δεν το πηρα ακομα.. Esim Τηλέφωνο. Φυσικη internet.  Και οι δυο cosmote.  Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι υπάρχει δυνατότητα να επιλέξεις ότι για internet μόνο από την φυσική;



#8   Lounes

Lounes

    iPH Member

  • 298 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 05/03/2021 - 22:42

Ότι θέλεις γίνεται
Τις δουλεύεις τις σιμ όπως θες

#9   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/03/2021 - 08:56

Σκέφτομαι να βάλω esim για περισσότερο Ίντερνετ. (Έχω εταιρική sim wind με 2 GB data).

Ποιο πρόγραμμα της COSMOTE πρέπει να επιλέξω ; (Υπάρχει κάποιο σε καρτοκινητή ;)
Στο site τους βρίσκω μπερδεμένες τις πληροφορίες για το κάθε πρόγραμμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#10   Galera

Galera

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα

Δημοσίευση 06/03/2021 - 09:01

Σκέφτομαι να βάλω esim για περισσότερο Ίντερνετ. (Έχω εταιρική sim wind με 2 GB data).

Ποιο πρόγραμμα της COSMOTE πρέπει να επιλέξω ; (Υπάρχει κάποιο σε καρτοκινητή ;)
Στο site τους βρίσκω μπερδεμένες τις πληροφορίες για το κάθε πρόγραμμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


What’s up είναι εξαιρετικό πρόγραμμα. Ανανεώνοντας πριν λήξει η κάρτα και με τους κωδικους reload it, χρειάζεσαι περίπου 12-15 ευρώ τον μήνα (λόγω φόρων) και θα μαζέψεις ΠΟΛΛΑ GB.

Ότι δεν καταναλώνεις, σου μένει για τον επόμενο μήνα. Επίσης με την ανανέωση παίρνεις δώρο ξεχωριστά gb για media streaming και social, όποτε δεν καταναλώνεις τα του προγράμματος.

#11   flyer

flyer

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/03/2021 - 16:41

Σκέφτομαι να βάλω esim για περισσότερο Ίντερνετ. (Έχω εταιρική sim wind με 2 GB data).

Ποιο πρόγραμμα της COSMOTE πρέπει να επιλέξω ; (Υπάρχει κάποιο σε καρτοκινητή ;)
Στο site τους βρίσκω μπερδεμένες τις πληροφορίες για το κάθε πρόγραμμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Εδώ για τα προγράμματα συμβολαίου και εδώ για καρτοίντερνετ.



#12   iConstantinos

iConstantinos

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/03/2021 - 12:43

Οπως σου απαντησα και πιο πανω,σαφως και μπορεις.

Προσωπικα ειμαι με 2 καρτες (μια esim cosmote και μια κανονικη vodafone) απροβληματιστα απο εποχης iphone xs max.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το έκανα φίλε μου. Σε ευχαριστώ. Λειτουργεί απροβλημάτιστα. Αν και στο τμήμα της Vodafone οι άσχετοι μου είπαν πως δε μπορεί να λειτουργήσει με δυο διαφορετικούς παρόχους


Sent from my iPhone using Tapatalk

#13   lelos111

lelos111

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 14/03/2021 - 17:38

Καλησπερα παιδια. Προσωπικα για δεδομενα εχω φοιτητικη καρτα της vodafone ( Cu ) και ανα 3-4 μηνες παιρνω αλλη. Καλη επιλογη ειναι και τα προνομιακα που υπαρχουν κυριως εξω απο μετρο.



#14   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 14/03/2021 - 18:07

What’s up είναι εξαιρετικό πρόγραμμα. Ανανεώνοντας πριν λήξει η κάρτα και με τους κωδικους reload it, χρειάζεσαι περίπου 12-15 ευρώ τον μήνα (λόγω φόρων) και θα μαζέψεις ΠΟΛΛΑ GB.

Ότι δεν καταναλώνεις, σου μένει για τον επόμενο μήνα. Επίσης με την ανανέωση παίρνεις δώρο ξεχωριστά gb για media streaming και social, όποτε δεν καταναλώνεις τα του προγράμματος.


Βαζω 15ε/μηνα και παιρνω 2gb για μερικές εβδομαδες απο reload it, και κατι ψιλά για social media. Πως παιρνεις περισσοτερα gb, και ποσα συνολικά; Τα πακέτα τους ειναι για κλαμματα, αλλα ισως δεν εχω καταλάβει κατι σωστα

#15   Galera

Galera

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα

Δημοσίευση 15/03/2021 - 23:02

Με 10 ευρώ παίρνεις για ένα μήνα 1gb + 1.2gb (αυτό το δώρο προτιμώ εγώ) από reload it. Επίσης παίρνεις 5gb για media streaming και 5gb για social. Αν ανανεώσεις πριν να λήξουν αυτά, δεν τα χάνεις αλλά ότι έχει απομείνει, προστίθεται στα gb του επόμενου μήνα. Απλά πρέπει να θυμάσαι να πληρώσεις πριν περάσει ο μήνας.

Με αυτόν τον τρόπο, προσωπικά, δεν μου τελειώνουν ποτέ και έχω μαζέψει μέσα σε 6 μήνες 7gb + 35gb video + 33gb social. Έχω και cosmote one όποτε παίρνω κάθε μήνα 1gb για μια εβδομάδα, αλλά η αλήθεια είναι ότι αυτό πολλές φορές δεν θυμάμαι καν να το ενεργοποιήσω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες