Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

air pods


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   elninio13

elninio13

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2021 - 09:08

Καλημερα σε ολους 

 

σημερα ξαφνικα ενω τα airpods δουλευαν τελεια τοσο καιρο που τα εχω  το δεξι ακουστικο (γιατι το αριστερο το εχω χασει) σταματησε να λειτουργει,δηλαδη μεσα στην θηκη των airpods ενω το βαζω αναβει συνεχεια το πρασινο λαμπακι (ενω μεχρι και χθες το πρασινο λαμπακι εμενε σταθερο) και δεν το αναγνωριζει ουτε το κινητο μου ουτε ο υπολογιστης μου

 

Αυτο εγινε ξαφνικα το πρωι δουλευε τελεια και το βραδυ απλα σταματησε,οτι και να εχω κανει αρνεται να δουλεψει

καθαρισα τις επαφες με μπατονετα και οινοπνευμα παταω το κουμπακι πισω για να κανει reset αλλα δεν αναβει ποτε το ασπρο λαμπακι για να κανει pairing

Εχει κανεις αντιστοιχη εμπειρια με τετοιες βλαβες?Αξιζει να το στειλω στην infoquest για service η δεν θα κανω δουλεια?

Ευχαριστω πολυ



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/03/2021 - 10:32

Κάνε Unpair, βαλτο στη θήκη και κράτα πατημένο το πίσω κουμπί μέχρι να δεις τη λυχνία να αναβοσβήνει πορτοκαλί.

 

Κάνε ξανά Pair μετά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3   elninio13

elninio13

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2021 - 13:24

 το εχω κανει αυτο που μου περιγραφεται αλλα και παλι δυστυχως το ιδιο προλβημα οταν παταω το κουμπι δεν γινεται ποτε πορτοκαλι και με το ενα ακουστικο μεσα συνεχεια το λαμπακι (πρασινο)αναβοσβηνει.

Αν βγαλω το ακουστικο το λαμπακι(πρασινο) παραμενει σταθερο αλλα οσο και να παταω το κουμπι δεν αλλαζει απο πρασινο και παραμενει σε αυτη την κατασταση

το κινητο η ο υπολογιστης οταν ψαχνει να το βρει δεν το εντοπιζει καν καθως πρεπει το λαμπακι να γινει οπως λετε πορτοκαλί για να ξεκινησει η διαδικασια του pairing

Προφανως καποιο θεμα πρεπει να εχει πλεον το ακουστικο και δεν μπορει να γινει reset



#4   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/03/2021 - 22:03

Αυτό στο κάνει γιατί έχεις μόνο ένα ακουστικό στη θήκη.

 

Αν δεν έχεις δοκιμάσει με Forget Device, κάνε και αυτό.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#5   elninio13

elninio13

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/03/2021 - 08:29

καλημερα το εκανα και αυτο αλλα και παλι οσο και να παταω το κουμπι δεν αλλαζει σε πορτοκαλί.

Οταν το βαζω στο ρευμα και φορτιζει γινεται αλλαγη στο χρωμα αλλα και παλι δεν μπορω να το συνδεσω



#6   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/03/2021 - 09:21

Αν έχεις φίλο με AirPods, βάλε το ένα που λείπει στη θήκη και κάνε τα παραπάνω και το δίνεις πίσω, όπου και εκείνος/η θα πρέπει να κάνει το ίδιο για να συγχρονιστεί ξανά το ακουστικό.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#7   elninio13

elninio13

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/03/2021 - 09:54

o.k ευχαριστω πολυ θα το προσπαθησω ετσι

να εισαι καλα






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες