Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορά iPhone 12 Pro Max


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
24 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sakkatis

sakkatis

    iPH Addict

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/08/2021 - 23:13

Δεδομένου ότι σε λιγότερο από μήνα θα έχουμε παρουσίαση του Καινούργιου μοντέλου και αντε σε 1.5 μήνα να το δούμε και Ελλάδα αν η παρουσίαση πάει Σεπτέμβρη θεωρείτε λαναθασμενη την αγορά ενός μοντέλου 1.5 μήνα πριν βγει το καινούργιο.Επίσης θα ήθελα αν υπάρχει κάποιο link στο forum με τα specs του Καινούργιου μοντέλου ευχαριστω πολύ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 21/08/2021 - 00:29

Δεδομένου ότι σε λιγότερο από μήνα θα έχουμε παρουσίαση του Καινούργιου μοντέλου και αντε σε 1.5 μήνα να το δούμε και Ελλάδα αν η παρουσίαση πάει Σεπτέμβρη θεωρείτε λαναθασμενη την αγορά ενός μοντέλου 1.5 μήνα πριν βγει το καινούργιο.Επίσης θα ήθελα αν υπάρχει κάποιο link στο forum με τα specs του Καινούργιου μοντέλου ευχαριστω πολύ

Εφόσον δεν καίγεσαι για κινητό και η τιμή του καινουριου λογικά θα είναι ίδια ακριβώς με αυτή του τωρινού, νομίζω πως αξίζει να κανείς λίγο υπομονή,εκτος κι αν έχουμε τα ίδια με πέρυσι που είχε lockdown και οι παραδόσεις πιάσουν μέσα με τελη Νοεμβρίου.Επίσης δεν υπάρχουν επίσημα χαρακτηριστικά του νέου iPhone παρά μόνο διαρροές.

Τελευταία επεξεργασία από: emminad1925, 21/08/2021 - 00:30


#3   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 21/08/2021 - 07:42

Δεδομένου ότι σε λιγότερο από μήνα θα έχουμε παρουσίαση του Καινούργιου μοντέλου και αντε σε 1.5 μήνα να το δούμε και Ελλάδα αν η παρουσίαση πάει Σεπτέμβρη θεωρείτε λαναθασμενη την αγορά ενός μοντέλου 1.5 μήνα πριν βγει το καινούργιο.Επίσης θα ήθελα αν υπάρχει κάποιο link στο forum με τα specs του Καινούργιου μοντέλου ευχαριστω πολύ

Θα συμφωνήσω από πάνω, εδώ που φτάσαμε απλά κάνεις υπομονή για το νέο. Επίσης το 12 Pro κατ'εμέ είχε και έχει παιδικές ασθένειες. 

 

Δεν περιμένω πολλά από το iPhone 13, αλλά θα είναι πιο τελειοποιημένο απο το 12 Pro. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#4   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 21/08/2021 - 11:13

Αν μου πει κάποιος ένα iPhone χωρίς ασθένειες τον κερνάω ένα καραφάκι ρακί με μεζέ


Sent from my iPhone using Tapatalk

#5   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 21/08/2021 - 12:06

Αν μου πει κάποιος ένα iPhone χωρίς ασθένειες τον κερνάω ένα καραφάκι ρακί με μεζέ


Sent from my iPhone using Tapatalk


Για τα δεδομένα της εποχής εκείνης με το 6S Plus δεν είχα να πω κάτι.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Once You Go Mac You Never Go Back

#6   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 21/08/2021 - 12:09

Παιδιά μιας κ είμαι άσχετος με αυτά,όταν κάποιος πάρει με αποφορολογηση ενα iphone,μπορεί να βάλει ατοκες δοσεις με κάρτα ας πούμε εαν το κατάστημα το εχει σαν επιλογη ή το ένα αποκλειει το άλλο ; Δλδ στην αποφορολογηση ειναι παντα ντουκου ας πουμε


Sent from my iPhoneXS using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: iceage2609, 21/08/2021 - 12:10


#7   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 21/08/2021 - 12:14

Παιδιά μιας κ είμαι άσχετος με αυτά,όταν κάποιος πάρει με αποφορολογηση ενα iphone,μπορεί να βάλει ατοκες δοσεις με κάρτα ας πούμε εαν το κατάστημα το εχει σαν επιλογη ή το ένα αποκλειει το άλλο ; Δλδ στην αποφορολογηση ειναι παντα ντουκου ας πουμε


Sent from my iPhoneXS using Tapatalk Pro


Στο ΠΛΑΙΣΙΟ σίγουρα δεν τους ενδιαφέρει αν θα είναι άλλο το ΑΦΜ της επιχείρησης και η πληρωμή να γίνει με κάρτα ιδιώτη.
Οπότε μπορείς κανονικά να το πάρεις με άτοκες δόσεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Once You Go Mac You Never Go Back

#8   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 21/08/2021 - 12:16

Στο ΠΛΑΙΣΙΟ σίγουρα δεν τους ενδιαφέρει αν θα είναι άλλο το ΑΦΜ της επιχείρησης και η πληρωμή να γίνει με κάρτα ιδιώτη.
Οπότε μπορείς κανονικά να το πάρεις με άτοκες δόσεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Σε ευχαριστώ γιατί ακριβώς αυτή η περίπτωση με ενδιαφερει,ναναι η καρτα δική μου κ το ΑΦΜ καποιου άλλου.


Sent from my iPhoneXS using Tapatalk Pro

#9   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 21/08/2021 - 12:18

Σε ευχαριστώ γιατί ακριβώς αυτή η περίπτωση με ενδιαφερει,ναναι η καρτα δική μου κ το ΑΦΜ καποιου άλλου.


Sent from my iPhoneXS using Tapatalk Pro


Με ενδιέφερε κι εμένα διότι έτσι το πήρα, αλλά τελικά το πλήρωσα με την δίκη μου χρεωστική όλο το ποσο, αλλά είχα ρωτήσει και για δόσεις μέσω credit card και δεν υπήρχε πρόβλημα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Once You Go Mac You Never Go Back

#10   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 21/08/2021 - 16:26

Σε ευχαριστώ γιατί ακριβώς αυτή η περίπτωση με ενδιαφερει,ναναι η καρτα δική μου κ το ΑΦΜ καποιου άλλου.
Sent from my iPhoneXS using Tapatalk Pro


Ισχυει οτι σου ειπε ο φιλος jimmakos.

Τοχω κανει καμμια 10 φορες
ΑΦΜ Πεθερου
ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΜΕ ΔΟΣΕΙΣ δικια μου και οσες ατοκες θες

Public media (sorry για διαφημιση αλλα ειμαι 1000% ευχαριστημενος)

#11   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 698 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/08/2021 - 16:33

Τα καταστήματα και εσάς μπορεί να μη σας ενδιαφέρει αν γίνεται πληρωμή με κάρτα άλλου ατόμου. 

 

Την εφορία όμως, σε περίπτωση ελέγχου, θα την ενδιαφέρει σίγουρα. 



#12   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 21/08/2021 - 16:47

Τα καταστήματα και εσάς μπορεί να μη σας ενδιαφέρει αν γίνεται πληρωμή με κάρτα άλλου ατόμου. 

 

Την εφορία όμως, σε περίπτωση ελέγχου, θα την ενδιαφέρει σίγουρα. 

πολυ σωστό προσέξτε παιδες



#13   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1.883 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/08/2021 - 17:10

Παιδιά μη λέτε ότι θέλετε. Μπορεί τα καταστήματα που εισπράττουν να μη τα ενδιαφέρει αν η κάρτα πληρωμής είναι σε διαφορετικό όνομα από το τιμολόγιο, νομικά όμως και σύμφωνα με την Ελληνική νομοθεσία πρέπει ΠΑΝΤΑ η πληρωμή να γίνεται με μέσο (μεταφορά από τραπεζικό λογαριασμό ή κάρτα) που είναι στο όνομα αυτού που έχει κοπεί το τιμολόγιο (είτε αφορά ατομική επιχείρηση είτε οποιαδήποτε μορφή νομικού προσώπου).
Σε περίπτωση ελέγχου από την εφορία αν αυτά τα δύο δε συνάδουν είστε εκτεθειμένοι.

#14   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 698 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/08/2021 - 17:20

Και φυσικά το τηλέφωνο, το λάπτοπ κτλ που έχει καταγράψει κάποιος ως έξοδο της επιχείρησής του, θα πρέπει και να το εμφανίσει σε περίπτωση ελέγχου. 

 

Δεν μπορεί να έχουν αγοραστεί σε ένα ΑΦΜ 5 κινητά σε φίλους, ξαδέρφια, ανήψια και να έχουν χαθεί ή κλαπεί και τα 5. 



#15   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 21/08/2021 - 17:32

Και φυσικά το τηλέφωνο, το λάπτοπ κτλ που έχει καταγράψει κάποιος ως έξοδο της επιχείρησής του, θα πρέπει και να το εμφανίσει σε περίπτωση ελέγχου. 
 
Δεν μπορεί να έχουν αγοραστεί σε ένα ΑΦΜ 5 κινητά σε φίλους, ξαδέρφια, ανήψια και να έχουν χαθεί ή κλαπεί και τα 5.


Ok αυτο που λες αλλα υπαρχει εφοριακος στην οικογενεια, οποτε δεν προχωραω στο σκοταδι…
Αν οτι παρεις μενει στην οικογενεια, τοτε μια χαρα ειναι για την επιχειρηση.

Και ας βρουνε ολους αυτους που χτιζουν παρανομα ή κλεβουν απο τις αποδειξεις που δεν κοβουν και χτυπανε μια το 3ωρο και μετα ας ερθουν να δουνε για τα τηλεφωνα.
Αν δεν ειναι εμποριο αλλα χρηση στην οικογενεια τοτε θεμα δεν υπαρχει…

Ειναι σαν τα ΙΧ με κοκκινες πινακιδες που ξαφνικα ολοι ειναι αναπηροι και τα οδηγουν και ελεγχος πουθενα…

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες