Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Θήκες iPhone 13 Pro/Max


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
753 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2021 - 13:59

Σχετικα πιστα αντιγραφα της σιλικονουχας apple σε διαφορα χρωματα. Ενδεικτικα για το Pro

 

13bae288-d49d-4eb2-826c-d7f186482ea5.jpg



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   iUs3r

iUs3r

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/10/2021 - 15:43

Ναι, αν θες να πας σε φουλ αξιοποίηση του MagSafe μάλλον πρέπει να δεις αλλού.

 

Μόνο στην διάφανη της Apple μη πας..
 

 

Γιατί όχι της Apple; Τα ραγίσματα στις γωνίες απ' ότι είδα τα φτιάξανε πια...υπάρχει κάποιος άλλος λόγος εκτός της τιμής;



#63   iUs3r

iUs3r

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/10/2021 - 15:48

Εδώ είσαι.
 
https://www.amazon.c...t/dp/B09CRVQCH5
 
Μετά Caudabe, Spigen.

Το πλαϊνό που είναι TPU δεν αλλάζει χρώμα; Έχω δει διάφανη με σκληρό το πίσω και TPU στα πλάγια και νόμιζα ότι ήταν διχρωμία.....

Εκτός αν αλλάζουμε θήκη κάθε 5-6 μήνες....



#64   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/10/2021 - 16:33

Γιατί όχι της Apple; Τα ραγίσματα στις γωνίες απ' ότι είδα τα φτιάξανε πια...υπάρχει κάποιος άλλος λόγος εκτός της τιμής;

Δε ξέρω τι έκαναν φέτος, τα 2 προηγούμενα χρόνια όμως δεν ήταν και ο,τι καλύτερο.

 

Το πλαϊνό που είναι TPU δεν αλλάζει χρώμα; Έχω δει διάφανη με σκληρό το πίσω και TPU στα πλάγια και νόμιζα ότι ήταν διχρωμία.....

Εκτός αν αλλάζουμε θήκη κάθε 5-6 μήνες....

Αναλόγως ποιά θα πάρεις.

 

Της TORRAS που έχω απο τον περασμένο Νοέμβριο δεν έχει εμφανίσει κάτι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#65   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 04/10/2021 - 16:50

Φερστ θινγκς φερστ

df705e6b3ad33f42f9514b267fc48bea.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#66   iUs3r

iUs3r

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/10/2021 - 17:46

Δε ξέρω τι έκαναν φέτος, τα 2 προηγούμενα χρόνια όμως δεν ήταν και ο,τι καλύτερο.

 

Αναλόγως ποιά θα πάρεις.

 

Της TORRAS που έχω απο τον περασμένο Νοέμβριο δεν έχει εμφανίσει κάτι.

 

Good to know.

Εγώ παρήγγειλε την Torras και την Apple....θα δω ποια θα βολευτώ και θα έχω για πιο πολύ στο κινητό.....



#67   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/10/2021 - 20:51

Σχετικα πιστα αντιγραφα της σιλικονουχας apple σε διαφορα χρωματα. Ενδεικτικα για το Pro

 

13bae288-d49d-4eb2-826c-d7f186482ea5.jpg

Έχει πιστεύεις την ιδια αισθηση; Το grip της σιλικόνης της apple είναι αψεγάδιαστο νομίζω.



#68   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 06/10/2021 - 21:15

Οι θήκες της mous εφόσον γίνει αγορά από την ιστοσελίδα τους πληρώνουμε τελωνείο;

#69   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 06/10/2021 - 22:54

Εγώ που πήρα την infinity για το 12 pro max, πέρασε τελωνείο αλλά χωρίς φόρο. Για αυτό και άργησε να έρθει, είχε κολλήσει στο τελωνείο καμία 15ριά μέρες. Βέβαια, αυτό συνέβη σε δύσκολη περίοδο για τα τελωνεία λόγω της COVID. 



#70   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2021 - 22:56

Έχει πιστεύεις την ιδια αισθηση; Το grip της σιλικόνης της apple είναι αψεγάδιαστο νομίζω.

διαβαζω καλα reviews και γενικα θεωρειται απο τα καλα κοπιαρισματα οχι οτι δεν μπορει να πεσεις στο ebay και σε παρομοια με λιγοτερα χρηματα.Αν την ειχα θα μπορουσα να πω με σιγουρια αλλα τωρα μονο απο οτι διαβαζω.Σιγουρα θα παραγγειλω καποια στιγμη ετσι απο περιεργεια, προς το παρον θα βολευτω με την αυθεντικη.

 

 

Οι θήκες της mous εφόσον γίνει αγορά από την ιστοσελίδα τους πληρώνουμε τελωνείο;

If you are in the EU, your order will not incur any further fees or taxes in addition to the total amount that you are charged at checkout. The cost of the product(s) and shipping includes any local duties.

Ετσι γραφουν στο σαιτ τους. Για περισσοτερες πληροφοριες τους στελνεις μειλ. Αγγλικη εταιρεια ειναι


Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 06/10/2021 - 22:57


#71   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 06/10/2021 - 23:01

Ακριβώς, όπως τα γράφεις είναι. Τους είχα στείλει και εγώ mail και μου απάντησαν ότι αυτό που γράφουν στην ιστοσελίδα τους ισχύει στο ακέραιο. Μάλιστα, επειδή η πρώτη θήκη που μου έστειλαν ήταν ελαττωματική σε ένα σημείο, μου έστειλαν καινούργια ζητώντας μόνο μια φωτογραφία. Και φυσικά, μου είπαν ότι δεν θα πρέπει να μπω στον κόπο να στείλω την ελαττωματική πίσω. Άψογοι. 



#72   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/10/2021 - 08:48

Αν πάρει κανείς την Abyss Blue που είχε και την περσινή σκούρα μπλε, ας μας πει αν μοιάζουν.
Είχα πάρει για το 12αρι την σκούρα μπλε και από βαθύ σκούρο μπλε που θεωρούσα ότι ήταν, προέκυψε να είναι αρκετά φωτεινή, saturated και προς μωβ, που δε μου άρεσε καθόλου.

Update: βρήκα συγκριτικό με την περσινή και σχόλια. Εξακολουθεί να είναι πιο φωτεινή απ´ότι θα την ήθελα, αν και ίσως πιο ωραία απόχρωση.
Σε αντίθεση με αυτό που λέει ο author πάντως, θα προτιμούσα να ήταν όπως τη δείχνουν οι φωτογραφίες στο site.

Εδώ το βίντεο: https://youtu.be/MrsE0Pophn8[/quote]

Και ένα screenshot για όσους βαριούνται να το δουν, η φετινή είναι η αριστερή. Το χρώμα πάντως είναι accurate γιατί η δεξιά που την έχω, είναι ακριβώς έτσι.

bdc2a4ba77f9c3d15e1db14e0237fc1e.png

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 07/10/2021 - 08:49


#73   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/10/2021 - 10:09

Αφήνω αυτό εδώ για υποψήφιους αγοραστές Apple Silicone & Leather Case.

 

EDIT. H Golden Brown -ευτυχώς- θυμίζει Poppάρα.

 


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 07/10/2021 - 10:11

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#74   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2021 - 16:00

[quote name="soniasim" post="2061097" timestamp="1633589280"]Αν πάρει κανείς την Abyss Blue που είχε και την περσινή σκούρα μπλε, ας μας πει αν μοιάζουν.
Είχα πάρει για το 12αρι την σκούρα μπλε και από βαθύ σκούρο μπλε που θεωρούσα ότι ήταν, προέκυψε να είναι αρκετά φωτεινή, saturated και προς μωβ, που δε μου άρεσε καθόλου.

Update: βρήκα συγκριτικό με την περσινή και σχόλια. Εξακολουθεί να είναι πιο φωτεινή απ´ότι θα την ήθελα, αν και ίσως πιο ωραία απόχρωση.
Σε αντίθεση με αυτό που λέει ο author πάντως, θα προτιμούσα να ήταν όπως τη δείχνουν οι φωτογραφίες στο site.

Εδώ το βίντεο: https://youtu.be/MrsE0Pophn8[/quote]

Και ένα screenshot για όσους βαριούνται να το δουν, η φετινή είναι η αριστερή. Το χρώμα πάντως είναι accurate γιατί η δεξιά που την έχω, είναι ακριβώς έτσι.

bdc2a4ba77f9c3d15e1db14e0237fc1e.png[/quote]
Την abyss blue εχω βαλει στο ματι αφου τσεκαρα οτι βιντεο κυκλοφορει γιατι ειναι η λιγοτερο φωτεινη μπλε που κυκλοφορει απο apple σε σχεση με την Βlue Jay παντα. Επισης αυτη που υπο γωνιες μπλεδιζει ελαφρως ειναι και η δερματινη midnight και δεν δειχνει ασχημα στο SB αν και μαυρη θεωρητικα (το αναφερουν σε ολα τα βιντεο σχεδον)


Sent from my iPhone using Tapatalk

#75   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/10/2021 - 17:32

Την abyss blue εχω βαλει στο ματι αφου τσεκαρα οτι βιντεο κυκλοφορει γιατι ειναι η λιγοτερο φωτεινη μπλε που κυκλοφορει απο apple σε σχεση με την Βlue Jay παντα. Επισης αυτη που υπο γωνιες μπλεδιζει ελαφρως ειναι και η δερματινη midnight και δεν δειχνει ασχημα στο SB αν και μαυρη θεωρητικα (το αναφερουν σε ολα τα βιντεο σχεδον)

Ξέρεις τι φοβάμαι μόνο; Πέρσι, η σκούρα μπλε με το camera module ήταν τελείως αταίριαστες αποχρώσεις μεταξύ τους γιατί η θήκη μώβιζε, ενώ το module πρασίνιζε.
Φοβάμαι μήπως φέτος γίνει το αντίθετο γιατί το module είναι ψυχρό γκρι-μπλε και η θήκη φαίνεται να πρασινίζει.
Το είπε και αυτός στο βίντεο ότι μοιάζει αρκετά με την περσινή δερμάτινη Baltic Blue.
Οπότε φοβάμαι μήπως ο συνδυασμός δεν είναι καλός, αλλά δε μου αρέσει και καμία άλλη περισσότερο.
Ιδανικά θα προτιμούσα ένα πολύ σκούρο μπλε-γκρι, ίσως η καλύτερη λύση τελικά να είναι η Midnight.

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 07/10/2021 - 17:33


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες