Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 13 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
808 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 25/09/2021 - 20:57

Καλησπέρα σε όλους, ανοίγω αυτό το topic αποκλειστικά για τις εντυπώσεις μας στα καινούργια iPhone 13 Pro και iPhone 13 Pro Max.

Οπότε ξεκινάω εγώ πρώτος :D

Παρέλαβα σήμερα απο το ιταλικό Amazon το iPhone 13 Pro 128Gb Sierra Blue, δεν κατάφερα να το έχω day one αλλά και day two μια χαρά είναι :lol: έχω γνωστούς που παρήγγειλαν μέσω Apple και περιμένουν ακόμα.
Το πρώτο πράγμα που παρατηρεί κάποιος είναι σίγουρα η κάμερα που εξέχει πιο πολύ σε σχέση με το 12 Pro αλλά κυρίως οι διαστάσεις, είναι αρκετά πιο μεγάλη. Αλλη παρατήρηση είναι το πάχος και το βάρος της συσκευής σε σχέση με το περσινό 12 Pro, φαίνεται ότι έχει πιο μεγαλη μπαταρία και είμαι και πολύ χαρούμενος για να πω την αλήθεια. Συνήθως δεν βάζω θήκη και το κρατάω γυμνό οπότε δεν νομίζω να έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα αλλά για αυτούς που βάζουν θήκη σίγουρα η συσκευή δεν περνάει απαρατήρητη.
Όσον αφορά την διάρκεια της μπαταρίας σίγουρα έιναι πολύ νωρίς αλλά από το πρωί που είμαι εξω και χρησιμοποιώ και δύο SIM κρατάει πολύ περισσότερο σε σχέση με το 12 Pro το οποίο έχει 100% battery health.
Και περνάμε σε αυτό που περιμέναμε όλοι, ProMotion επιτέλους, κάνει την διαφορά στο μάτι σίγουρα, κρίμα που δεν έχουμε και USB-C.

Βαζω κάποιες φωτογραφίες για να δείτε πως είναι το Sierra Blue και αν έχετε στο μυαλό σας κάτι άλλο ρωτήστε με ελεύθερα και βγάζω και άλλες φωτογραφίες αύριο το πρωί που θα έχει πιο καλό φως.

434653e4e65d16cb1371c1688ca58d98.jpg
a77609390b949b643c987e56ff1787f3.jpg
299a6070cc3b2e8022c2d50e50d0b28b.jpg

Τελευταία επεξεργασία από: PetrosMac, 25/09/2021 - 21:02


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 25/09/2021 - 21:00

Καλησπέρα σε όλους, ανοίγω αυτό το topic αποκλειστικά για τις εντυπώσεις μας στα καινούργια iPhone 13 Pro και iPhone 13 Pro Max.
 
Οπότε ξεκινάω εγώ πρώτος :D
 
Παρέλαβα σήμερα απο το ιταλικό Amazon το iPhone 13 Pro 128Gb Sierra Blue, δεν κατάφερα να το έχω day one αλλά και day two μια χαρά είναι :lol: έχω γνωστούς που παρήγγειλαν μέσω Apple και περιμένουν ακόμα.
Το πρώτο πράγμα που παρατηρεί κάποιος είναι σίγουρα η κάμερα που εξέχει πιο πολύ σε σχέση με το 12 Pro αλλά κυρίως οι διαστάσεις, είναι αρκετά πιο μεγάλη. Αλλη παρατήρηση είναι το πάχος και το βάρος της συσκευής σε σχέση με το περσινό 12 Pro, φαίνεται ότι έχει πιο μεγαλη μπαταρία και είμαι και πολύ χαρούμενος για να πω την αλήθεια. Συνήθως δεν βάζω θήκη και το κρατάω γυμνό οπότε δεν νομίζω να έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα αλλά για αυτούς που βάζουν θήκη σίγουρα η συσκευή δεν περνάει απαρατήρητη.
Όσον αφορά την διάρκεια της μπαταρίας σίγουρα έιναι πολύ νωρίς αλλά από το πρωί που είμαι εξω και χρησιμοποιώ και δύο SIM κρατάει πολύ περισσότερο σε σχέση με το 12 Pro το οποίο έχει 100% battery health.
Και περνάμε σε αυτό που περιμέναμε όλοι, ProMotion επιτέλους, κάνει την διαφορά στο μάτι σίγουρα, κρίμα που δεν έχουμε και USB-C.
 
Βαζω κάποιες φωτογραφίες για να δείτε πως είναι το Sierra Blue και αν έχετε στο μυαλό σας κάτι άλλο ρωτήστε με ελεύθερα και βγάζω και άλλες φωτογραφίες αύριο το πρωί που θα έχει πιο καλό φως.
 
https://imgur.com/VRiAXpH
https://imgur.com/fJShill
https://imgur.com/ZE264G7


Καλοφαγωτο Πετρο.
Λιωστο απο αυριο και ενημερωσε μας για οτι θετικο σου κανει εντυπωση!

#3   lalakis13

lalakis13

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα

Δημοσίευση 25/09/2021 - 21:09

Καλορίζικο!

Εμένα η μπαταρία με καίει περισσότερο και θα με ενδιέφερε μια σύγκριση με το 12 pro μόλις έχεις μια πιο καθαρή εικόνα.


Sent from my iPad using Tapatalk

#4   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/09/2021 - 21:49

Κάνε και μια σύγκριση οθόνης 12 pro vs 13 pro


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#5   sofiawinny

sofiawinny

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 25/09/2021 - 22:28

Με γεια σου!!!
Να το απολαυσεις στο έπακρο!!!
Θα ήθελα να το τραβήξεις καμία φωτογραφία στο φως της ημέρας αν μπορείς, γιατί στις φωτό φαίνεται πιο γκρι απ´οσο φανταζόμουν


Sent from my iPhone using Tapatalk

#6   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 25/09/2021 - 22:30

Με γεια σου!!!
Να το απολαυσεις στο έπακρο!!!
Θα ήθελα να το τραβήξεις καμία φωτογραφία στο φως της ημέρας αν μπορείς, γιατί στις φωτό φαίνεται πιο γκρι απ´οσο φανταζόμουν


Sent from my iPhone using Tapatalk


Μόλις ήρθε σήμερα το πρωί είπα ακριβώς το ίδιο πράγμα στην κοπέλα μου, κάτω από συγκεκριμένο φως μοιάζει λίγο γκρι, αύριο θα προσπαθήσω να βγάλω καλύτερες φωτογραφίες.


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk

#7   xristos77

xristos77

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 26/09/2021 - 06:55

Με γεια σου φίλε να το ευχαριστηθείς!!!


Sent from my iPad using Tapatalk

#8   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 26/09/2021 - 09:59

Μπορείς να μας πεις αν στο Sierra blue που πήρες οι δαχτυλιές φαίνονται περισσότερο από το αντίστοιχο περσινό μπλε; Ή το ψιλό μάζεψαν όπως είχε ακουστεί;

#9   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/09/2021 - 10:00

Πάντως στις φωτό χάνει πολύ το χρώμα .



#10   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/09/2021 - 10:17

Με γειά και απο εδώ.

 

Καλώς ή κακώς αποδεικνύεται πως το SB είναι χρώμα που ποτέ δεν μένει ίδιο κάτω απο διαφορετικούς φωτισμούς.

 

Σε ζηλεύω για το "χωρίς θήκη" να ξέρεις.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#11   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 26/09/2021 - 12:23

Μπορείς να μας πεις αν στο Sierra blue που πήρες οι δαχτυλιές φαίνονται περισσότερο από το αντίστοιχο περσινό μπλε; Ή το ψιλό μάζεψαν όπως είχε ακουστεί;

Οι δαχτυλιές είναι όπως και στο Pacific Blue, ίσως και επαναλαμβάνω ίσως, φαίνονται λιγότερο απλά επειδή είναι ανοιχτό χρώμα σε σχέση με το περσινό μπλε.

Πάντως στις φωτό χάνει πολύ το χρώμα .

Σίγουρα χάνει αρκετά ειδικά στις φωτογραφίες που έβαλα εχθές κάτω από φως κουζίνας

Με γειά και απο εδώ.

Καλώς ή κακώς αποδεικνύεται πως το SB είναι χρώμα που ποτέ δεν μένει ίδιο κάτω απο διαφορετικούς φωτισμούς.

Σε ζηλεύω για το "χωρίς θήκη" να ξέρεις.

Λογικά θα αγοράσω μια θήκη ίσα ίσα για εκείνες τις περιπτώσεις που ξέρω ότι υπάρχει ρίσκο να αφήσω γρατζουνιές όταν είμαι στην δουλειά αλλά σπάνια. Το πολύ πολύ να πάρω Apple Care+ που το παίρνεις και με δόσεις πλέον, παλιότερα είχα δώσει αρκετά λεφτά σε θήκες και τζάμια αλλά πλέον προσπαθώ να είμαι λίγο πιο προσεχτικός.


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: PetrosMac, 26/09/2021 - 12:23


#12   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 26/09/2021 - 13:01

Μόλις έβγαλα άλλες φωτογραφίες, δυστυχώς βρέχει οπότε δύσκολα να δείξω το αληθινό χρώμα σε αυτές τις συνθήκες αλλά σίγουρα καλύτερα από τις χθεσινές.

Bonus φωτογραφία στο τέλος για να καταλάβετε πόσο εξέχει η κάμερα

Bonus 2: video

https://youtu.be/Tjh2SkNVDrY


845413c482131496e7cbcca2865872a4.jpg


5aca60e3d052aa4b66c36c0709c5f17f.jpg
2db64e14798e9c915285b6e08784b9db.jpg
ce25aeca10bfe8bb423e4d86996f3a57.jpg
3061ecbd034d2fea0312093dd98f0563.jpg


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: PetrosMac, 26/09/2021 - 13:09


#13   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 26/09/2021 - 13:10

και εκεί που το συμπάθησα αρχίζει να με εκνευρίζει το μέγεθος της κάμερας.... ήδη το 12 έδειχνε "τεράστιο" σε σχέση με το 11 και τώρα πάμε ακόμα πιο πολύ. Στο max τουλάχιστον λόγω συνολικού μεγέθους δε θα δείχνει το ίδιο χάλια πιστεύω



#14   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 26/09/2021 - 13:29

Καλα τι φαση αυτη με το εξογκωμα στην καμερα.
Εγω κινητο χωρις θηκη ουτε για αστειο. Χρονια τωρα απο το iphone 3g, δεν ειχα ποτε γυμνο τηλεφωνο.

Το θεμα ειναι οτι παντα εψαχνα θηκες που οσο το δυνατον να ειχανε την καμερα πιο μεσα.

Φετος τι κανουμε ρε παιδες με αυτα τα 3 εξογκωματα?

Πως θα καθεται στο τραπεζι το οινοπνεματι και θα ακουμπανε οι καμερες κατω?

Μπλεξαμε….

#15   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/09/2021 - 13:40

Όπως καθόταν και το 11 και το 12..

 

Μικρό το κακό.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες