Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 13 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
808 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#481   axidous

axidous

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@axidous
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:axidous

Δημοσίευση 24/11/2021 - 15:11

εγω που ειχα το 12 pro και πηγα σε 13 pro max η μερα με την νυχτα 

 

Το pro max εχει φοβερη μπαταρια 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#482   jimdem

jimdem

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/11/2021 - 15:52

Παρέλαβα σήμερα ένα 13 pro max 128 SB αλλά ενώ μετέφερα τα πάντα απο το 12άρι, οι εφαρμογές μου δεν κατεβαίνουν με τίποτα. έμειναν όλες κολλημένες στο "φόρτωση". Καμιά ιδέα;

(Κατά τα άλλα, η οθόνη δεν έχει καμιά σχέση με του 12, πολύ πιο smooth)

 

Edit: Δοκίμασα και έσβησα μια απο τις εφαρμογές που ήταν σε αναμονή και ως δια μαγείας ξεκίνησαν όλες να κατεβαίνουν. Καλά κρατούν ακόμα τα bugs.


Τελευταία επεξεργασία από: jimdem, 24/11/2021 - 15:55


#483   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 24/11/2021 - 17:25

Κάτοχος (ακόμα…) ενός 12pro max και πολύ ευχαριστημένος με την μπαταρία του…φυσικά με όλα ανοιχτά και αρκετή χρήση έως πολύ φτάνω το βράδυ με σχεδόν 40% με 50% κάποιες φορές…με την τελευταία αναβάθμιση αλλά και πριν τέτοιους χρόνους είχα. 

Είναι η πρώτη φορά που σκέφτομαι το pro για αγορά και όχι το max. Από το φόρουμ διαβάζω για την εξαιρετική μπαταρία του pro max και ήθελα να ρωτήσω κάποιον κάτοχο του «μικρού» pro πως βλέπει την μπαταρία; Σε σχέση με το 12pro ή ακόμα και το 11pro. 
Υπάρχει καλυτέρευση εκεί; Ευχαριστώ! 

13pro ειναι 1-2 ωρες περισσοτερη μπαταρια σε σχεση με το prom max 12



#484   due

due

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 24/11/2021 - 18:16

13pro ειναι 1-2 ωρες περισσοτερη μπαταρια σε σχεση με το prom max 12

Είσαι σίγουρος? Όλα τα τεστ που έχω δει, κάποια δείχνουν το 12 Pro Max να κραταει κανα μισάωρο παραπάνω, κάποια να κλείνουν σχεδόν μαζι. 2-3 ώρες παραπάνω να κραταει το 13 Pro δύσκολο το βλέπω.



#485   grigorisP

grigorisP

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/11/2021 - 18:44

Είσαι σίγουρος? Όλα τα τεστ που έχω δει, κάποια δείχνουν το 12 Pro Max να κραταει κανα μισάωρο παραπάνω, κάποια να κλείνουν σχεδόν μαζι. 2-3 ώρες παραπάνω να κραταει το 13 Pro δύσκολο το βλέπω.

Ποια τεστ είναι αυτά, για βάλε να τα μελετήσουμε και εμείς, πάντως και εμένα χλωμο μου φαίνεται να κρατάει περισσότερο το προ


Sent from my iPhone using Tapatalk

#486   lalakis13

lalakis13

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα

Δημοσίευση 24/11/2021 - 21:21

Από 12 pro σε 13 pro έχω δει περίπου 1 ώρα παραπάνω σε παρόμοια χρήση


Sent from my iPhone using Tapatalk

#487   due

due

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 25/11/2021 - 09:22

Ποια τεστ είναι αυτά, για βάλε να τα μελετήσουμε και εμείς, πάντως και εμένα χλωμο μου φαίνεται να κρατάει περισσότερο το προ


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Σίγουρα το stand by δεν είναι το ίδιο με τα τέστ και σίγουρα μπορεί να έχουν διαφορές μεταξύ τους.

Ενδεικτικά:

 

https://www.youtube....cOJREysM&t=423s

 

https://www.youtube....HcjYRXT0&t=516s



#488   due

due

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 25/11/2021 - 10:03

Το 2ο link πάνω δεν δουλεύει και  το είδα τώρα που δεν έχω edit. Είναι το παρακάτω:

 

https://www.youtube....cgHcjYRXT0&t=5s



#489   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 25/11/2021 - 11:07

Το 2ο link πάνω δεν δουλεύει και  το είδα τώρα που δεν έχω edit. Είναι το παρακάτω:

 

https://www.youtube....cgHcjYRXT0&t=5s

εδω φαινεται το 13 προ ειναι +43' περισσοτερο απο το 12 προ μαξ, το πρωτο δεν ξερω κατα ποσο αξιοπιστο ειναι μια κ δειχνει ακομα κ το απλο 13αρι να κραταει περισσοτερο απο το προ, δεν το χω δει σε κανενα αλλο τεστ...τεσπα, 1 ωρα πανω κατω δεν κανει διαφορα νομιζω, αυτο που μετραει ειναι να κραταει 1 μερα, το βραδυ το φορτιζεις αναγκαστικα μια κ δεν φεθγεις απο το σπιτι πρωι με 20-30% αν εχεις το προ μαξ γιατι θα σε αφησει μεχρι το βραδυ....



#490   due

due

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 25/11/2021 - 13:51

εδω φαινεται το 13 προ ειναι +43' περισσοτερο απο το 12 προ μαξ, το πρωτο δεν ξερω κατα ποσο αξιοπιστο ειναι μια κ δειχνει ακομα κ το απλο 13αρι να κραταει περισσοτερο απο το προ, δεν το χω δει σε κανενα αλλο τεστ...τεσπα, 1 ωρα πανω κατω δεν κανει διαφορα νομιζω, αυτο που μετραει ειναι να κραταει 1 μερα, το βραδυ το φορτιζεις αναγκαστικα μια κ δεν φεθγεις απο το σπιτι πρωι με 20-30% αν εχεις το προ μαξ γιατι θα σε αφησει μεχρι το βραδυ....

Συμφωνώ για το πρώτο σημείο, διαφωνώ για το 2ο. Σαφώς και παίζει ρόλο η χρήση αλλά με δεδομένο ότι έχω κάθε μέρα 2-3+ ωρες ομιλίας με κλήση και Teams, και 3 accounts να κάνουν sync, δεν θα έλεγα ότι είμαι μέσος χρήστης.


Τελευταία επεξεργασία από: due, 25/11/2021 - 13:56


#491   istan

istan

    iPH Enthousiast

  • 570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 25/11/2021 - 22:31

Εγώ δεν είμαι ευχαριστημένος με 13 pro max, η Μπαταρια μου κρατάει 1 μέρα με 5-6 ώρες οθόνη ειδικά χτες ήταν μόνο με Wi-Fi χωρίς 5g και από το 82% που το είχα βγάλει το έβαλα για φόρτιση με 25% μετά από 23 ώρες και 6 ωρες ενεργή οθόνη χωρις παιχνίδια και πολλά βίντεο. τώρα από τις 18:00 που το έβγαλα στο 81% έχει πάει στο 64% μετά από 4 μισή ωρες δηλαδή με 3 ώρες ανοιχτό 5g αλλά η ένεργη οθόνη ήταν 70 Λέπτα που από αυτά η μισή ώρα οδηγούσα και είχε τη πλοήγηση ανοιχτή. Δεν νομίζω ότι είναι οκ ακόμα και όταν πήρα το 11 pro max μου έβγαζε μιάμιση μέρα και με 7-8 ώρες ενεργή οθόνη. Πιστεύετε ότι φταίει που έκανα μεταφορά δεδομένων από το 11 αρι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: istan, 25/11/2021 - 22:35


#492   grigorisP

grigorisP

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/11/2021 - 22:36

Εγώ δεν είμαι ευχαριστημένος με 13 pro max, η Μπαταρια μου κρατάει 1 μέρα με 5-6 ώρες οθόνη ειδικά χτες ήταν μόνο με Wi-Fi χωρίς 5g και από το 82% που το είχα βγάλει το έβαλα για φόρτιση με 25% μετά από 23 ώρες και 6 ωρες ενεργή οθόνη χωρις παιχνίδια και πολλά βίντεο. τώρα από τις 18:00 που το έβγαλα στο 81% έχει πάει στο 64% μετά από 4 μισή ωρες δηλαδή με 3 ώρες ανοιχτό 5g αλλά η ένεργη οθόνη ήταν 70 Λέπτα που από αυτά η μισή ώρα οδηγούσα και είχε τη πλοήγηση ανοιχτή. Δεν νομίζω ότι είναι οκ ακόμα και όταν πήρα το 11 pro max μου έβγαζε μιάμιση μέρα και με 7-8 ώρες ενεργή οθόνη. Πιστεύετε ότι φταίει που έκανα μεταφορά δεδομένων από το 11 αρι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μια χαρά είσαι φίλε, το 5g ρουφάει αβέρτα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#493   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 26/11/2021 - 14:52

Παιδιά είναι διαφορετική χρήση του καθενός. Εγώ που το χρησιμοποιώ για δουλειά είμαι στις 6:30-7:30 ώρες χρήσης και γυρίζω λόγου χάριν με 20-35%. 2 accounts teams με αρκετά calls, 2 email και αρκετό gps. Αλλά άλλες μέρες πχ ΣΚ μπορεί να μη φορτίσω καν. Εμένα με ικανοποιεί που δεν αγχώνομαι για το να φορτίσω κάπου ή στο αυτοκίνητο. Μιλάω 13 pro max πάντα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#494   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 27/11/2021 - 11:29

Μετά από περίπου μια βδομάδα χρήσης και λίγο παραπάνω!
Μπαταρία θηρίο αλλά περίμενα παραπάνω. Βέβαια μόνο και μόνο που δεν αγχώνομαι να το φορτισω στο γραφείο είμαι οκ.
Το κινητό βγαίνει από τη φόρτιση 5:30 και γυρνάω σπίτι στις 4 με. Περίπου 60-70%.
Στο γραφείο είμαι με WiFi, αλλα είναι περασμένα μέσα 5 μειλ, ένα account teams και παίζει όλη την ώρα ράδιο η youtube.
Το βράδυ με άπειρη χρήση και στο σπίτι καταλήγω ανάλογα με 10-40%.
Οθονη απίστευτη. Μα καλά πότε έγινε πιο μικρό το max; 😂
Με κάμερα δυστυχώς δεν έχω ασχοληθεί ακόμα γιατί λόγω δουλειάς δεν έχει γίνει ακόμα καποια καλή εξόρμηση. Αναμένουμε.
Προσωπικά από το 11προ, χάρηκα για αυτή την αναβάθμιση.

#495   istan

istan

    iPH Enthousiast

  • 570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 27/11/2021 - 22:57

Μια χαρά είσαι φίλε, το 5g ρουφάει αβέρτα


Sent from my iPhone using Tapatalk


Από προχτές που έκανα επαναφορά χωρίς να περάσω back up αλλά στήσιμο από την αρχή πάει πολύ καλύτερα η Μπαταρια


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες