Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 13 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
808 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   crossmo

crossmo

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 3

Δημοσίευση 28/09/2021 - 09:53

Η τιμη του προηγούμενου μοντέλου (12) παραδοσιακά πέφτει και αλλο το αμεσως επομενο διάστημα (1-2 μήνες) η πλεον σταθεροποιείται στα επίπεδα που βρίσκεται τωρα ;


Sent from my iPad using Tapatalk

Εγώ πάντως το παράγγειλα στα 988 (12 pro max 128) στο bestprice, από όσα βλέπω σε εξέλιξη τιμών και στα προηγούμενα μοντέλα μάλλον θα παραμείνει στα ίδια ή θα ανέβει αργότερα.Eνδεικτικά το 11 pro max στην ίδια πλατφόρμα τώρα είναι στα 1019 το 64αρι και το  XS max στα 1052! έλεος δηλαδή!

Στο δε σκρούτζ είναι ακόμη υψηλότερες οι τιμές

 

Δε βλέπω λόγο να πάω στ 13 promax στη day 1 τιμή στην Ελλάδα, και σίγουρα θα κάνει πάνω από 10-12 μήνες να πέσει η τιμή κάτω από χιλιάρικο.


Τελευταία επεξεργασία από: crossmo, 28/09/2021 - 09:55


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2021 - 12:11

Καλησπέρα σε όλους, ανοίγω αυτό το topic αποκλειστικά για τις εντυπώσεις μας στα καινούργια iPhone 13 Pro και iPhone 13 Pro Max.

Οπότε ξεκινάω εγώ πρώτος :D

Παρέλαβα σήμερα απο το ιταλικό Amazon το iPhone 13 Pro 128Gb Sierra Blue, δεν κατάφερα να το έχω day one αλλά και day two μια χαρά είναι :lol: έχω γνωστούς που παρήγγειλαν μέσω Apple και περιμένουν ακόμα.
Το πρώτο πράγμα που παρατηρεί κάποιος είναι σίγουρα η κάμερα που εξέχει πιο πολύ σε σχέση με το 12 Pro αλλά κυρίως οι διαστάσεις, είναι αρκετά πιο μεγάλη. Αλλη παρατήρηση είναι το πάχος και το βάρος της συσκευής σε σχέση με το περσινό 12 Pro, φαίνεται ότι έχει πιο μεγαλη μπαταρία και είμαι και πολύ χαρούμενος για να πω την αλήθεια. Συνήθως δεν βάζω θήκη και το κρατάω γυμνό οπότε δεν νομίζω να έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα αλλά για αυτούς που βάζουν θήκη σίγουρα η συσκευή δεν περνάει απαρατήρητη.
Όσον αφορά την διάρκεια της μπαταρίας σίγουρα έιναι πολύ νωρίς αλλά από το πρωί που είμαι εξω και χρησιμοποιώ και δύο SIM κρατάει πολύ περισσότερο σε σχέση με το 12 Pro το οποίο έχει 100% battery health.
Και περνάμε σε αυτό που περιμέναμε όλοι, ProMotion επιτέλους, κάνει την διαφορά στο μάτι σίγουρα, κρίμα που δεν έχουμε και USB-C.

Βαζω κάποιες φωτογραφίες για να δείτε πως είναι το Sierra Blue και αν έχετε στο μυαλό σας κάτι άλλο ρωτήστε με ελεύθερα και βγάζω και άλλες φωτογραφίες αύριο το πρωί που θα έχει πιο καλό φως.

434653e4e65d16cb1371c1688ca58d98.jpg
a77609390b949b643c987e56ff1787f3.jpg
299a6070cc3b2e8022c2d50e50d0b28b.jpg

 

Καλορίζικο Πέτρο!!!!! Κουκλάκι!!!!!!

 



#48   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/09/2021 - 14:07

* 8/10 οι προπαραγγελίες για τα νέα iPh 13 12S.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#49   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/09/2021 - 15:20

* 8/10 οι προπαραγγελίες για τα νέα iPh 13 12S.


Το 5/10 εγινε 8/10 δηλαδη Νικ?

Αρα παμε για τελος του μηνα?

#50   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/09/2021 - 15:24

8/10 προπαραγγελίες, 15/10 οι συσκευές εδώ για παραλαβή.

 

Δεν έχει αλλάξει κάτι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#51   Gunner7

Gunner7

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/09/2021 - 16:01

Καλησπερα παιδες

 

Επειδη πρωτη φορα επιχειρω να αγορασω απο amazon.es, μπορειτε να δωσετε μια βοηθεια σχετικα με φορους μεταφορικα και αν ειναι θεμα αποθεματος η βλεπω κατι λαθος επειδη μου αναφερει ημερομηνια παραδοσης σε 1-2 μηνες;



#52   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 28/09/2021 - 16:53

Καλησπερα παιδες

 

Επειδη πρωτη φορα επιχειρω να αγορασω απο amazon.es, μπορειτε να δωσετε μια βοηθεια σχετικα με φορους μεταφορικα και αν ειναι θεμα αποθεματος η βλεπω κατι λαθος επειδη μου αναφερει ημερομηνια παραδοσης σε 1-2 μηνες;

Για να μην πληρώσεις ΦΠΑ θα πρέπει να έχεις έναν εταιρικό λογαριασμό στην Amazon. Αν δεν έχεις , μπορείς να ανοίξεις, θα χρειαστούν το επαγγελματικό σου ΑΦΜ. Μετά πληρώνεις τη συσκευή και επιλέγεις τρόπο αποστολής. Συνήθως βάζουμε express όχι μόνο για πιο γρήγορα αλλά γιατί υπάρχει ασφάλιση και tracking. Κόστος αποστολής από το Γαλλικό και το Ιταλικό , συνήθως κοντά στα 16€. Το απόθεμα που δεν υπάρχει μπορεί να αλλάξει κάποια στιγμή. Θεωρητικά πάντα σου λένε το αργότερο που θα παραλάβεις. Υπόψιν ότι σε χρεώνουν μόλις γίνει η αποστολή του προϊόντος που παρήγγειλες και όχι νωρίτερα. Αν έχεις εταιρία ή επαγγελματικό αφμ ουσιαστικά γλιτώνεις γύρω στα 50€. Αλλά κερδίζεις στο ότι ίσως λάβεις νωρίτερα και στην καλύτερη εγγύηση της Amazon.



#53   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 28/09/2021 - 18:59

Πέρα από τις 2 τελευταίες σειρές καλά τα γράφει ,η δυο τελευταίες δεν ισχύουν

#54   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 28/09/2021 - 19:16

αποτελέσματα DXomark

https://www.dxomark....standing-video/

https://www.dxomark....-video-selfies/

 

και το περσινό 12 pro max

https://www.dxomark....-and-beautiful/


Τελευταία επεξεργασία από: fdlap, 28/09/2021 - 19:18


#55   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 28/09/2021 - 19:47

Για να μην πληρώσεις ΦΠΑ θα πρέπει να έχεις έναν εταιρικό λογαριασμό στην Amazon. Αν δεν έχεις , μπορείς να ανοίξεις, θα χρειαστούν το επαγγελματικό σου ΑΦΜ. Μετά πληρώνεις τη συσκευή και επιλέγεις τρόπο αποστολής. Συνήθως βάζουμε express όχι μόνο για πιο γρήγορα αλλά γιατί υπάρχει ασφάλιση και tracking. Κόστος αποστολής από το Γαλλικό και το Ιταλικό , συνήθως κοντά στα 16€. Το απόθεμα που δεν υπάρχει μπορεί να αλλάξει κάποια στιγμή. Θεωρητικά πάντα σου λένε το αργότερο που θα παραλάβεις. Υπόψιν ότι σε χρεώνουν μόλις γίνει η αποστολή του προϊόντος που παρήγγειλες και όχι νωρίτερα. Αν έχεις εταιρία ή επαγγελματικό αφμ ουσιαστικά γλιτώνεις γύρω στα 50€. Αλλά κερδίζεις στο ότι ίσως λάβεις νωρίτερα και στην καλύτερη εγγύηση της Amazon.

Αν έχεις ανοίξει επαγγελματικό λογαριασμό στο πχ Γερμανικό Αμαζόν, μπορείς να κανείς αγορές ενδοκοινοτικές και από το Ιταλικό, Ισπανικό, κτλ η πρέπει στο καθένα να ανοίγεις ξεχωριστό λογαριασμό ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#56   afilopou

afilopou

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2021 - 21:02

Αν έχεις ανοίξει επαγγελματικό λογαριασμό στο πχ Γερμανικό Αμαζόν, μπορείς να κανείς αγορές ενδοκοινοτικές και από το Ιταλικό, Ισπανικό, κτλ η πρέπει στο καθένα να ανοίγεις ξεχωριστό λογαριασμό ;


Sent from my iPhone using Tapatalk


Για όλα με έναν λογαριασμό.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#57   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/09/2021 - 11:56

In Lisa we trust.

 


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#58   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/09/2021 - 20:18

Εγώ σκέφτομαι την αναβάθμιση από 11Pro Max, αν και αρχικά είχα αποφασίσει να περιμένω τη σειρά 14.

Με κούρασε λίγο το θέμα χωρητικότητας (64GB το11) και πλέον το σκέφτομαι σοβαρά.

Ληγει και το συμβόλαιο μου στον παροχέα, οπότε αν έχει και καμία καλή προσφορά θα με βοηθήσει στην απόφαση μου.

Τι λέτε; Αξίζει;



#59   kchris298

kchris298

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:kchris298

Δημοσίευση 29/09/2021 - 20:21

Εγώ σκέφτομαι την αναβάθμιση από 11Pro Max, αν και αρχικά είχα αποφασίσει να περιμένω τη σειρά 14.

Με κούρασε λίγο το θέμα χωρητικότητας (64GB το11) και πλέον το σκέφτομαι σοβαρά.

Ληγει και το συμβόλαιο μου στον παροχέα, οπότε αν έχει και καμία καλή προσφορά θα με βοηθήσει στην απόφαση μου.

Τι λέτε; Αξίζει;

Εγω πιστευω αξιζει απο την στιγμη που εισαι στο 11αρι αν ησουν στο 12αρι θα σου ελεγα οχι οποτε προχωρα οταν ανοιξουν οι παραγγελιες οι διαφορες ειναι μεγαλες.



#60   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 30/09/2021 - 11:29

Εγώ σκέφτομαι την αναβάθμιση από 11Pro Max, αν και αρχικά είχα αποφασίσει να περιμένω τη σειρά 14.

Με κούρασε λίγο το θέμα χωρητικότητας (64GB το11) και πλέον το σκέφτομαι σοβαρά.

Ληγει και το συμβόλαιο μου στον παροχέα, οπότε αν έχει και καμία καλή προσφορά θα με βοηθήσει στην απόφαση μου.

Τι λέτε; Αξίζει;

Και εγώ από 11 pro max σκέφτομαι 13 προ το μικρό αφού πλέον βελτιώθηκε η μπαταρία. Πιστεύετε θα με ενοχλήσει η οθόνη 6,1 από 6,5 η να πάω στο προ. Η αλήθεια είναι ότι το μικρότερο μέγεθος θα το προτιμούσα αφού είναι πιο εύχρηστο στην καθημερινότητα 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)