Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 13 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
808 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 05/10/2021 - 09:59

Παρέλαβα και εγώ χθες το μεσημέρι το iPhone 13 pro max Sierra blue. Μου άρεσε πολύ το χρώμα , εξίσου με το περσινο μπλε 12 pro max που έχω. Είναι πιο γαλάζιο αυτό, ταιριάζει περισσότερο με το γαλάζιο του iMac 24 υπό ανάλογο φωτισμό κάνει και λίγο γκρι-γαλάζιο. Οι κάμερες αισθητά μεγαλύτερες νομίζω όμως πιο καλά μέσα στο πλαίσιο. Βάζοντας δίπλα, δίπλα 11 pro max, 12 pro max και 13 pro max φαίνεται η μεγάλη αυξηση μεγέθους. Η οθόνη εξαιρετική αν και λόγω setup δεν μπόρεσα να ασχοληθώ πολύ . Τέλος για πρώτη εντύπωση το notch αισθητά πιο μικρό και μου άρεσε περισσότερο . Τα υπόλοιπα σε λίγες μέρες..**Η ποιότητα στις φωτογραφίες που ανέβασα δεν είναι καλή λόγω συμπίεσης για να χωρέσει το αρχείο εδώ**

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1.883 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/10/2021 - 10:16

Το κακό με το notch στο 13αρι είναι το γεγονός ότι είναι μεγαλύτερο σε ύψος με αποτέλεσμα να πέφτει μέσα σε όλα τα YouTube videos..



#123   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2021 - 10:56

Παρέλαβα και εγώ χθες το μεσημέρι το iPhone 13 pro max Sierra blue. Μου άρεσε πολύ το χρώμα , εξίσου με το περσινο μπλε 12 pro max που έχω. Είναι πιο γαλάζιο αυτό, ταιριάζει περισσότερο με το γαλάζιο του iMac 24 υπό ανάλογο φωτισμό κάνει και λίγο γκρι-γαλάζιο. Οι κάμερες αισθητά μεγαλύτερες νομίζω όμως πιο καλά μέσα στο πλαίσιο. Βάζοντας δίπλα, δίπλα 11 pro max, 12 pro max και 13 pro max φαίνεται η μεγάλη αυξηση μεγέθους. Η οθόνη εξαιρετική αν και λόγω setup δεν μπόρεσα να ασχοληθώ πολύ . Τέλος για πρώτη εντύπωση το notch αισθητά πιο μικρό και μου άρεσε περισσότερο . Τα υπόλοιπα σε λίγες μέρες..**Η ποιότητα στις φωτογραφίες που ανέβασα δεν είναι καλή λόγω συμπίεσης για να χωρέσει το αρχείο εδώ**Kalor;iziko

 

Καλορίζικο!!!!
Άντε και στους υπόλοιπους σύντομα!!!!!


Τελευταία επεξεργασία από: ipacbros, 05/10/2021 - 10:58


#124   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 05/10/2021 - 11:35

Καλορίζικο!!!!
Άντε και στους υπόλοιπους σύντομα!!!!!

Ευχαριστώ πολύ !!! Με το καλό σε όλους! 



#125   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 05/10/2021 - 12:10

Παιδιά ποτέ έρχεται στις μεγάλες αλυσίδες Ελλάδα; Μου μπήκε στο μυαλό πλέον και αυτό ήταν…


Sent from my iPhone using Tapatalk

#126   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.559 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/10/2021 - 12:34

Το Anandtech ξεκίνησε την ανάλυση και μετρήσεις του νέου Α15 Bionic.

 

Compared to the competition, the A15 isn't +50 faster as Apple claims, but rather +62% faster. While Apple's larger cores are more power hungry, they're still a lot more energy efficient. Apple A15 performance cores are extremely impressive – usually increases in performance always come with some sort of deficit in efficiency, or at least flat efficiency. Apple here instead has managed to reduce power whilst increasing performance, meaning energy efficiency is improved by 17% on the peak performance states versus the A14.

 

Starting off with the performance figures of the A15, we’re seeing increases across the board, with absolute performance going up from a low of 2.5% to a peak of +37%. Overall, the new A15 CPUs are substantial improvements, even though that’s not immediately noticeable to some. The efficiency gains are likely key to the new vastly longer battery longevity of the iPhone 13 series phones.

 

The efficiency cores of the A15 have also seen massive gains, this time around with Apple mostly investing them back into performance, with the new cores showcasing +23-28% absolute performance improvements, something that isn’t easily identified by popular benchmarking. This large performance increase further helps the SoC improve energy efficiency, and our initial battery life figures of the new 13 series showcase that the chip has a very large part into the vastly longer longevity of the new devices.

 

2021-09-14%2019_46_45_575px.jpg


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#127   applyr

applyr

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/10/2021 - 12:37

Το κακό με το notch στο 13αρι είναι το γεγονός ότι είναι μεγαλύτερο σε ύψος με αποτέλεσμα να πέφτει μέσα σε όλα τα YouTube videos..

7puwaqzl4vo71.png

Ναι αυτό είναι κακό. Τουλάχιστον στα παλιά μοντέλα ερχόταν ίσα ίσα και δεν ενοχλούσε.



#128   orestis78

orestis78

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2021 - 14:29

Έχει μεταβεί κάποιος από 12 pro max σε 13 pro; Το σκέφτομαι σοβαρά καθαρά για το μέγεθος. Με κούρασε λίγο. Βέβαια λυπαμαι την οθονη που θα χάσω. Επίσης με προβληματίζει η μπαταρία. Θα καταλάβω διαφορά;



#129   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 05/10/2021 - 14:49

Έχει μεταβεί κάποιος από 12 pro max σε 13 pro; Το σκέφτομαι σοβαρά καθαρά για το μέγεθος. Με κούρασε λίγο. Βέβαια λυπαμαι την οθονη που θα χάσω. Επίσης με προβληματίζει η μπαταρία. Θα καταλάβω διαφορά;

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να προβείς σε αυτή την κίνηση.



#130   orestis78

orestis78

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2021 - 14:52

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να προβείς σε αυτή την κίνηση.

Ειλικρινά μόνο για το μέγεθος το σκεφτόμουν. Θέλω να δοκιμάσω και το μικρό. Λες να περιμένω ένα χρόνο ακόμα ε;



#131   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 05/10/2021 - 14:56

7puwaqzl4vo71.png
Ναι αυτό είναι κακό. Τουλάχιστον στα παλιά μοντέλα ερχόταν ίσα ίσα και δεν ενοχλούσε.


Εκνευριστηκο αυτό όντως. Ισχύει και στο Netflix? Διορθώνεται άραγε με update της εφαρμογής;

#132   vaggelis83

vaggelis83

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 05/10/2021 - 15:04

Ειλικρινά μόνο για το μέγεθος το σκεφτόμουν. Θέλω να δοκιμάσω και το μικρό. Λες να περιμένω ένα χρόνο ακόμα ε;

Εγώ πάλι φέτος λέω να κάνω το αντίθετο το οποίο προβληματίζει και μένα. Αν και είμαι ψηλός , 1.90, δεν ξέρω πως θα με βολέψει.



#133   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.559 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/10/2021 - 16:08

Όσοι έχετε παραλάβει, έχετε κενό μεταξύ ακουστικού και μεταλλικού πλαισίου?

 

*OCD triggered*


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 05/10/2021 - 16:14

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#134   VasmaV

VasmaV

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:VASMAV

Δημοσίευση 05/10/2021 - 16:27

οχι στο PM δεν φαίνεται να έχει



#135   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.559 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/10/2021 - 16:34

Απ' οτι φαίνεται δεν είναι σε μεγάλο βαθμό και θεωρείται "φυσιολογικό".

 

Thnx πάντως.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες