Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

Apple homekit ερωτηση για συνδεση συσκευής


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
16 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 14/01/2022 - 11:28

Εννοείτε πως ναι μπορείς. Ή τουλάχιστον θα έπρεπε να μπορείς να χειρίζεσαι αρκεί να είσαι στο ίδιο δίκτυο. Αν ήσουν σε διαφορετικό δίκτυο ή με δεδομένα θα έπρεπε να έχεις κάποιο hub.
Sent from my iPad using Tapatalk

Την πρίζα οταν είμαι στο ίδιο δίκτυο την χειρίζομαι σαν on off!
Βέβαι τί να κάνεις μία έξυπνη πρίζα απλά για να την ανοίγεις κλείνεις και αυτό όταν είσαι σπίτι!Γιατί κάτι άλλο δεν μπορώ να κάνω!
Όταν ομως κάνω κάποιο αυτοματισμό εαν δεν έχω ανοιχτη την οθόνη τ κινητού μου λέει ότι δεν είναι δυνατή η επικοινωνία με την συσκευή!Μάλλον για να κάνεις κάποιον αυτοματισμό πρέπει να έχεις κάποιο hub και ας είσαι στο ίδιο δίκτυο…

Τελευταία επεξεργασία από: georgioskio, 14/01/2022 - 11:29

XS Max 256 Gb Space Gray

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   xristos77

xristos77

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 14/01/2022 - 12:16

Την πρίζα οταν είμαι στο ίδιο δίκτυο την χειρίζομαι σαν on off!
Βέβαι τί να κάνεις μία έξυπνη πρίζα απλά για να την ανοίγεις κλείνεις και αυτό όταν είσαι σπίτι!Γιατί κάτι άλλο δεν μπορώ να κάνω!
Όταν ομως κάνω κάποιο αυτοματισμό εαν δεν έχω ανοιχτη την οθόνη τ κινητού μου λέει ότι δεν είναι δυνατή η επικοινωνία με την συσκευή!Μάλλον για να κάνεις κάποιον αυτοματισμό πρέπει να έχεις κάποιο hub και ας είσαι στο ίδιο δίκτυο…


Μου φαίνεται περίεργο αυτό που λες.
Δεν μπορώ να στο πω με βεβαιότητα γιατί πρώτα είχα πάρει appletv που δουλεύει ως hub και μετά τα μπριζάκια μάρκας Koogeek απο τα οποία είμαι πολύ ευχαριστημένος.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες