Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

13PM και data


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1 μήνυμα σε αυτό το θέμα

#1   xrhstos74

xrhstos74

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/09/2022 - 20:16

Καλησπέρα σε όλους.

 

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα τον τελευταίο καιρό και το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν προέρχεται από την αναβάθμιση στο 16. Εννοώ ότι δεν θυμάμαι να το είχα προσέξει πριν την αναβάθμιση.

Στο τηλ έχω φυσική κάρτα κοσμοτέ και esim vodafone. Όποια κάρτα επιλέξω για δεδομένα μου καταναλώνει και από την άλλη κάρτα.

Για παράδειγμα, εδώ και λίγες μέρες έβαλα τα απεριόριστα που είχε η κοσμοτέ για 15 ημέρες και ενεργοποίησα τα δεδομένα σε αυτή την κάρτα. Έκανα hotspot το κινητό το Σαβ/κο και το απόγευμα σήμερα μου ήρθε sms από την vodafone ότι έχω καταναλώσει το 80% από τα δεδομένα που έχω στο συγκεκριμένο πάγιο. Μπαίνω στην εφαρμογή της και μου λέει ότι έχω 0ΜΒ. Δηλαδή μου έφαγε τα σχεδόν 8GB περίπου που είχα.Το ίδιο μου έκανε και λίγο πιο παλιά έχοντας τα δεδομένα της vodafone ανοιχτά αλλά μου έπαιρνε και από την κοσμοτέ.

 

Ρυθμίσεις:

Λειτουργία δεδομένων "Τυπική"

Περιαγωγή Δεδομένων "Ενεργή"

Ομιλία και δεδομένα 5G "Αυτόματο"

Να επιτραπεί η εναλλαγή δεδομένων κινητού δικτύου "Κλειστό"

 

Έχει κανείς ιδέα γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό?

 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/09/2022 - 18:25

Καλησπέρα σε όλους.

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα τον τελευταίο καιρό και το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν προέρχεται από την αναβάθμιση στο 16. Εννοώ ότι δεν θυμάμαι να το είχα προσέξει πριν την αναβάθμιση.
Στο τηλ έχω φυσική κάρτα κοσμοτέ και esim vodafone. Όποια κάρτα επιλέξω για δεδομένα μου καταναλώνει και από την άλλη κάρτα.
Για παράδειγμα, εδώ και λίγες μέρες έβαλα τα απεριόριστα που είχε η κοσμοτέ για 15 ημέρες και ενεργοποίησα τα δεδομένα σε αυτή την κάρτα. Έκανα hotspot το κινητό το Σαβ/κο και το απόγευμα σήμερα μου ήρθε sms από την vodafone ότι έχω καταναλώσει το 80% από τα δεδομένα που έχω στο συγκεκριμένο πάγιο. Μπαίνω στην εφαρμογή της και μου λέει ότι έχω 0ΜΒ. Δηλαδή μου έφαγε τα σχεδόν 8GB περίπου που είχα.Το ίδιο μου έκανε και λίγο πιο παλιά έχοντας τα δεδομένα της vodafone ανοιχτά αλλά μου έπαιρνε και από την κοσμοτέ.

Ρυθμίσεις:
Λειτουργία δεδομένων "Τυπική"
Περιαγωγή Δεδομένων "Ενεργή"
Ομιλία και δεδομένα 5G "Αυτόματο"
Να επιτραπεί η εναλλαγή δεδομένων κινητού δικτύου "Κλειστό"

Έχει κανείς ιδέα γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό?


Η περιαγωγή δεν χρειάζεται αλλά μήπως βγαίνει εκτός δικτύου συχνά η μια κάρτα και σε συνδέει αυτόματα στην άλλη ; Δηλαδή από την sim στην e-sim




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες