Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Εμφάνιση στοιχείων εταιρίας μου όταν καλώ χρήστες Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1.888 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/04/2023 - 16:28

Τους τελευταίους μήνες συμβαίνει το εξής, όταν καλώ από το προσωπικό μου κινητό τους πελάτες μου - όσοι δε με έχουν αποθηκευμένο - τους εμφανίζει την επωνυμία της εταιρίας μου ότι τους καλεί.
Αυτό συμβαίνει ΜΟΝΟ σε Android συσκευές και μάλιστα χθες το είδα live να συμβαίνει.
Κάλεσα την COSMOTE στην οποία είναι ο αριθμός να τους ρωτήσω για τι συμβαίνει και με κάποιο τρόπο να το απενεργοποιήσουμε, δεν ήξερε η κοπέλα, μου είπε θα με ξαναπάρει, και λογικά πρέπει κάπου στο recycle bin να βρίσκεται το αίτημα μου.
Πιθανολογώ ότι στη βάση δεδομένων του ΟΤΕ το κινητό μου είναι συνδεδεμένο με την εταιρία μου και συμβαίνει αυτό.
Έχει ξανατύχει σε κανέναν;
Υπάρχει τρόπος να γίνει αποσύνδεση;


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   gianton

gianton

    iPH Enthousiast

  • 463 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 27/04/2023 - 16:44

Νομίζω ότι δεν γίνεται, σε android συσκευές ειδικά με το Google phone app εμφανίζει όλες τις εταιρείες που είναι καταχωρημένες στα αρχεία της Google.

Δηλαδή αν κανείς search στο Google την εταιρεία σου και σου εμφανίζει το/τα τηλέφωνα τότε συμβαίνει αυτό που έγραψα.

#3   jtheogr

jtheogr

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:John.

Δημοσίευση 27/04/2023 - 17:19

Κάνε ένα google search τον αριθμό σου να δεις αν και πως σε εμφανίζει αν και θεωρώ οτι συμβαίνει αυτό που έγραψε ο @gianton.
Σχετικά με αυτό που αναφέρεις για τον ΟΤΕ μπορεί να συμβεί μόνο αν το τηλέφωνο είναι στο όνομα της εταρείας σου αλλά και πάλι το θεωρώ απίθανο.

#4   gianton

gianton

    iPH Enthousiast

  • 463 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 27/04/2023 - 17:31

Συμβαίνει μόνο σε κινητά android με εφαρμογή τηλεφώνου της Google όπως στα Pixel, Xiaomi κλπ. Δεν συμβαίνει στα Samsung και όποια έχουν δική τους εφαρμογή τηλεφώνου.

Τελευταία επεξεργασία από: gianton, 27/04/2023 - 17:31


#5   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1.888 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/04/2023 - 17:52

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά, όντως, έχετε δίκιο και οι δύο. Γράφω το κινητό μου κι εμφανίζεται κατευθείαν στο Google profile της εταιρίας.
Υπάρχει σαν secondary τηλέφωνο, primary έχω βάλει μόνο το σταθερό να φαίνεται αλλά μάλλον «τραβάει» η database και το secondary.


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk

#6   jtheogr

jtheogr

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:John.

Δημοσίευση 27/04/2023 - 21:38

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά, όντως, έχετε δίκιο και οι δύο. Γράφω το κινητό μου κι εμφανίζεται κατευθείαν στο Google profile της εταιρίας.
Υπάρχει σαν secondary τηλέφωνο, primary έχω βάλει μόνο το σταθερό να φαίνεται αλλά μάλλον «τραβάει» η database και το secondary.


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk


Μας τρομαζεις γείτονα.

#7   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1.888 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/04/2023 - 21:46

Μας τρομαζεις γείτονα.

Όχι, δεν υπάρχει λόγος. Δικό μου είναι το τηλέφωνο, και η εταιρία. Απλά επειδή το έχω βάλει σαν secondary στο Google profile νόμιζα ότι δε θα το τράβαγε η database αλλά τελικά δεν είναι έτσι.


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες