Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple Watch Ultra 2: Πρώτες εντυπώσεις / πληροφορίες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
96 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/11/2023 - 13:26

Παιζουν απομιμησεις? Το βρηκα μεσω skroutz πιο φτηνα απο Amazon.de.

Επισης fast charge θα εχω με τον Apple 20W ο οποιος βγαινει πιο φτηνα απο ολους απο Amazon.de.

Ποιον να παρω;


Πήγαινε απο Skroutz τότε.

Κάνει και ο 20W μια χαρά.


Sent from my Vision Pro using Tapatalk
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 11/11/2023 - 14:50

Ωππ σωστος... ερχεται η μαυρη... νομιζω μου το εκανες πιο ευκολο biggrin.png .. αν και δυσκολα θα το βαλουν σε καποια προσφορα..
Ελεγα μηπως εχουν βγει leaks για το "Ultra 3" και μηπως ερχεται κανενα τρελο νεο feature και αξιζε η αναμονη ενος χρονου ακομα για το νεο νεο.. χαχα..
Εμενα το 6αρι εστρωσε τωρα... 50-60% την ημερα μου τρωει αλλα μου εχει κολλησει να το αλλαξω τωρα.. και βαρεθηκα το μικρο τοσα χρονια αλλα και μου αρεσει το νεο και πιο μεγαλο Ultra 1/2 σαν σχεδιασμος..


Εξάρι μου χάλασε στον έναν χρόνο μου το αλλάζουν μετά από έναν χρόνο τρελό battery drain από τις 07:00 έως τις 15:00 40% κλειστά όλα… αλλά λόγο του ότι έχει κλείσει διετία μου είπαν από το apple support ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι. Τους είπα το ρολόι που μου αντικαταστήσετε δεν έχει κλείσει διετία, το είδατε και εσείς ότι δεν είναι φυσιολογικό, Κλάιν μάιν… κάθε μεσημέρι φορτίσω….
Το ultra 3 θα έχει την καινοτομία να δείχνει την ώρα..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#78   AlexandrosQV

AlexandrosQV

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/03/2024 - 18:20

Δύση Ανατολή όταν κλείνω το WiFi, χάνεται. Πρέπει να ανοίξω κάποιο διακόπτη από τις υπηρεσίες τοποθεσίας;

e98ea2221e9fd796c8f39b51ef046193.jpg
c05d417931914308561a84edabc45a69.jpg

#79   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/03/2024 - 15:55

Ποιο είναι το καλύτερο πρόγραμμα για να φτιάξω δικά μου watch faces ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


#80   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 03/04/2024 - 13:08

Παιδια να ρωτησω κατι...

Οταν φοραω τα ακουστικα και ακουω μουσικη μεσω κινητου ... ειναι λογικο το Apple Watch να χανει μπαταρια?? Η μονη λογικη εξηγηση που δινω ειναι οτι ειναι ανοιχτος συνεχεια ο "Player" και δειχνει τι κομματι παιζει. Aλλα ο ηχος δεν περναει μεσα απο το Apple Watch ετσι? 

Νομιζω κανει το ιδιο και οταν ακουω Youtube Premium και οταν ακουω Apple Music. (ετυχε να ακουσω και απο τα 2)

 

Ετυχε πριν 2-3 μερες να ακουσω 6-7 ωρες μουσικη μεσα στη μερα καθως εκανα καποιες δουλειες και το παρατηρησα… Εχασε 50-60% μπαταρια την ημερα εκεινη συνολικα ενω κανονικα μεσα στη μερα μου χανει 25-30% το πολυ...



#81   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/04/2024 - 13:18

Και εμενα όταν βλέπω κατι στο Apple TV ή στο iPhone ανοίγει και ο player στο ρολόι και δείχνει τι βλέπω και δε μαρεσει .
Πως γίνεται αυτό να το αλλάξουμε στο ρολόι ;να μην ανοίγει ο player αυτόματα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


#82   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 03/04/2024 - 13:26

Μέσα από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής ρολόι στο κινητό πας General - Auto Launch και βάλε στο off τον διακόπτη που θα βρεις εκεί.


Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 03/04/2024 - 13:26


#83   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 03/04/2024 - 13:56

Και εμενα όταν βλέπω κατι στο Apple TV ή στο iPhone ανοίγει και ο player στο ρολόι και δείχνει τι βλέπω και δε μαρεσει .
Πως γίνεται αυτό να το αλλάξουμε στο ρολόι ;να μην ανοίγει ο player αυτόματα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εμενα προσωπικα μου αρεσει αυτο. Ειναι πολυ βολικο πχ οταν κανεις κατι και εχεις το κινητο στη τσεπη και θες πχ να προχωρησεις στο επομενο τραγουδι γρηγορα η να ξαναακουσεις το υπαρχων.. οποτε απο το ρολοι αμεσα το πατας και δεν χρειαζεται να βγαλεις το κινητο απο τσεπη/τσαντακι.

Αλλα δεν ειχα συνειδητοποιησει οτι μπορει να καιει τοσο μπαταρια αυτο το feature...

Θα συνεχισω να το εχω ενεργοποιημενο γιατι με βολευει που ακουω πολλες φορες μουσικη μεσα στη μερα απο 2-3 τραγουδια.. αλλα εκεινη την συγκεκριμενη ακουσα 3-4 συνεχομενες ωρες και μετα απο 1-2 ωρες αλλες 2-3 ωρες.. Οποτε εκανε μπαμ.

Πλεον θα το απενεργοποιω οταν ειναι να ακουσω τοσες μαζεμενες.

 

Μέσα από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής ρολόι στο κινητό πας General - Auto Launch και βάλε στο off τον διακόπτη που θα βρεις εκεί.

Θενκς για το tip!

Ξες μηπως αν αυτο εχει να κανει μονο με τις εφαρμογες του ηχου?? η σταματαει και τπτ αλλο στην επικοινωνια watch-iphone που δεν το λενε?

 

 

Ακομα απορω παντως πως ειναι λογικο να χανει τοσο μπαταρια το Watch μονο και μονο απο τον Player. Βεβαια να μου πεις, πρεπει να τρεχει στο background για να ενημερωνει την μπαρα καθε δευτερολεπτο.. οκ.. δεν περιμενα τοσο μεγαλη καταναλωση παντως..


Τελευταία επεξεργασία από: petran17, 03/04/2024 - 13:57


#84   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 03/04/2024 - 14:46

Εγώ με ultra 1 και ακούγοντας αρκετές ώρες την ημέρα μουσική δεν έχω τέτοια κατανάλωση. 



#85   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 08/04/2024 - 10:14

Επανερχομαι στο θεμα διοτι η καταναλωση δεν προηλθε απο τον "player" και την μουσικη...

Το Σαββατο ετυχε να ξανα-ακουσω τοσες ωρες μουσικη ομως ειχα κλεισει τον διακοπτη Auto Launch.. 

Λοιπον την ιδια καταναλωση ειχα στο ρολοι και το εψαξα παραπανω..

Η καταναλωση προηλθε απο την καταγραφη ασκησης αλλα οχι workout μεσω της εφαρμογης..

Το Σαββατο βοηθησα τον πατερα μου με καποιες εργασιες (αγροτικες) και οπως ημουν πανω στα μηχανηματα (ακουγωντας παραλληλα και μουσικη) αυτο κατεγραψε 7-9 ωρες συνεχη δραστηριοτητα και εγινε ολο αυτο..

Ενδιαφερον και εντυπωσιακο παραλληλα!!



#86   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/04/2024 - 21:54

Θα ήθελα την γνώμη σας για κάτι πολύ περίεργο που συνέβη σε  WATCH ultra.
Κάθε βράδυ το βγάζω από το χέρι μου γιατί με ενοχλεί στον ύπνο, έτσι και προχθές πριν το βγάλω έλεγξα το ποσοστό μπαταρίας και επειδή ήταν χαμηλό το έβαλα να φορτίσει. Πριν κοιμηθώ το έβγαλα από τον φορτιστή και το ακούμπησα στο κομοδίνο.
Το πρωί που πήγα να το φορέσω έγραφε “το  WATCH έχει κλειδωθεί (ή κάπως έτσι τέλος πάντων), προσπαθήστε ξανά σε 4 ώρες”!!!
Πράγματι μετά από 4 ώρες ξεκλείδωσε. Γιατί συνέβη άραγε αυτό; Υπάρχει τρόπος να το ξεκλειδώσω όταν εμφανίζεται αυτό το μήνυμα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#87   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 08/04/2024 - 22:36

Εχω την εντυπωση πως καποιος πηγε να στο "σκαλισει".. να το ξεκλειδωσει για να το ψαξει χωρις να ξερει το κωδικο οπου απλα μαντευε.. και προοδευτικα μεγαλωνει το χρονικο κλειδωμα..

(νομιζω στα iPhone το ιδιο γινεται.. μετα απο Χ λαθος προσπαθιες κλειδωνει για 1 λεπτο.. μετα για 5 και ουτε καθεξης...) 



#88   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/04/2024 - 23:31

Εχω την εντυπωση πως καποιος πηγε να στο "σκαλισει".. να το ξεκλειδωσει για να το ψαξει χωρις να ξερει το κωδικο οπου απλα μαντευε.. και προοδευτικα μεγαλωνει το χρονικο κλειδωμα..
(νομιζω στα iPhone το ιδιο γινεται.. μετα απο Χ λαθος προσπαθιες κλειδωνει για 1 λεπτο.. μετα για 5 και ουτε καθεξης...)

Αποκλείεται. Ήμουν μόνος μου


Sent from my iPhone using Tapatalk

#89   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/04/2024 - 23:37

Υπνοβατείς ή υπάρχει φάντασμα


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


#90   rebel1

rebel1

    iPH Enthousiast

  • 460 μηνύματα

Δημοσίευση 10/04/2024 - 16:39

Θα με εξυπηρετούσε πολύ ένα feature "καλοκαιρινό"..
Πέφτεις μεσημέρι, σε παίρνει ο ύπνος και να "κόβονται" σε σιγαση όλες οι ειδοποιήσεις αυτόματα.
Άραγε υπάρχει κάτι τέτοιο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες