Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

πως κανω upgrade σε 3.1.2. απο 3.0


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
57 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   nerry7

nerry7

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/02/2010 - 21:14

εχω ανοιχτα δυο jlb παραθυρα και δε κανει τιποτα. Πριν κανω το update η sim δουλευε κανονικα μολις πηγα για το Update κόλλησε

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/02/2010 - 21:22

λοιπον ξεκινα ξανα την διαδικασια απο την αρχη.. οταν το εβαλες σε dfu mode τι σου εδειχνε η οθονη.. το καλωδιο ή τιποτα ; θα πρεπει να μην σου δειχνει τιποτα.. μαυρη.. τοτε εχει μπει σε dfu mode.. αλλιως ειναι σε recovery mode.. επισης το blackrain το κατεβασες τωρα.. ή τρεχεις αυτο που ειχες απο παλια..
εαν θελεις απαντησε μου με αυτη την σειρα για να καταλαβουμε που εχεις κανει λαθος.. ευχαριστω.. :)

#33   nerry7

nerry7

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/02/2010 - 21:26

λοιπον ξεκινα ξανα την διαδικασια απο την αρχη.. οταν το εβαλες σε dfu mode τι σου εδειχνε η οθονη.. το καλωδιο ή τιποτα ; θα πρεπει να μην σου δειχνει τιποτα.. μαυρη.. τοτε εχει μπει σε dfu mode.. αλλιως ειναι σε recovery mode.. επισης το blackrain το κατεβασες τωρα.. ή τρεχεις αυτο που ειχες απο παλια..
εαν θελεις απαντησε μου με αυτη την σειρα για να καταλαβουμε που εχεις κανει λαθος.. ευχαριστω.. :)

ναι φιλε μου ευχαριστως
1.οταν ξεκινησα να κανω update εβαλα το κινητο σε dfu, μαυρη οθονη ηταν, και στο itunes εδειχνε το κινητο χωρις ονομα χωρις στοιχεια και ειχε μονο ενεργο το restore.
2. to blackrain το κατεβασα πριν 2 εβδομαδες περιπου

#34   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/02/2010 - 21:31

ολα τα εχεις κανεις σωστα.. το firmware που κατεβασες .. απο την πρωτη σελιδα ειναι για 3g και οχι για 3gs.. ετσι; δοκιμασε παλι απο την αρχη αφησε την sim μεσα.. dfu mode, shift+restore, ξανακατεβασε το blackra1n ( www.blackra1n.com) για να ειμαστε σιγουροι.. τρεξτο και ενημερωσε με.. εδω θα ειμαι.. :)

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 17/02/2010 - 21:32


#35   nerry7

nerry7

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/02/2010 - 21:35

ολα τα εχεις κανεις σωστα.. το firmware που κατεβασες .. απο την πρωτη σελιδα ειναι για 3g και οχι για 3gs.. ετσι; δοκιμασε παλι απο την αρχη αφησε την sim μεσα.. dfu mode, shift+restore, ξανακατεβασε το blackra1n ( www.blackra1n.com) για να ειμαστε σιγουροι.. τρεξτο και ενημερωσε με.. εδω θα ειμαι.. :)


ναι το firmware ηταν για 3G. και τα ξανακανω παλι απο την αρχη

#36   nerry7

nerry7

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/02/2010 - 22:01

οταν μπαινει σε dfu, το itunes συνεχιζει να βγαζει error την συσκευή και να την αγνοει. δεν μπορω δηλαδη να κανω restore

#37   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/02/2010 - 22:03

αλλαξε usb port.. να ειναι πισω πανω στην motherboard..
επισης κανε μια επανακινηση.. το pc.. και itunes καλο ειναι να εχεις 9.0.2.25

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 17/02/2010 - 22:06


#38   nerry7

nerry7

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/02/2010 - 22:05

αλλαξε usb port.. να ειναι πισω πανω στην motherboard..

ok

#39   nerry7

nerry7

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/02/2010 - 22:23

φιλε μου για να μη σε ζαλιζω θα το παλεψω οσο παει και αυριο θα τα ξαναπουμε. ευχαριστω πολυ για το χρονο σου

#40   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/02/2010 - 22:25

Να 'σαι καλά εύχομαι να έχεις ευχάριστα νέα..

#41   nerry7

nerry7

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/02/2010 - 22:48

ολα καλα ξεκολησε φιλε

#42   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/02/2010 - 22:57

Μπράβο δεν πήγε χαμένος ο χρόνος μας .. Να ´σαι καλά!

#43   raftis

raftis

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2010 - 21:03

filoi mou geia kai xara sas !!!!

katarxin tha ithela na se rwthsw mia erswthsh exw to 3gs 32g se ekdosi 3.0 jailbrake kai thelw na to anavathmisw se 3.1.2 kai na tou kanw jailbrake.

paw sto itunes kai pataw shift+restore tou vazw to firmaware to 3.1.2 kai kanei extract kanonika kai meta otan paei na sugxronisti me to server tis apple mou petaei mhnuma lathos kai den to afeinh (mallon)giati prepei na mpei i 3.1.3 )

to ekana kai se default mode alla to idio mou petaei .

kamia idea ??????

sas euxaristw!!!!

#44   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 18/02/2010 - 21:09

filoi mou geia kai xara sas !!!!

katarxin tha ithela na se rwthsw mia erswthsh exw to 3gs 32g se ekdosi 3.0 jailbrake kai thelw na to anavathmisw se 3.1.2 kai na tou kanw jailbrake.

paw sto itunes kai pataw shift+restore tou vazw to firmaware to 3.1.2 kai kanei extract kanonika kai meta otan paei na sugxronisti me to server tis apple mou petaei mhnuma lathos kai den to afeinh (mallon)giati prepei na mpei i 3.1.3 )

to ekana kai se default mode alla to idio mou petaei .

kamia idea ??????

sas euxaristw!!!!



καταρχήν θα σε παρακαλούσα να γράφεις ελληνικά γιατί είναι κανονισμός του φόρουμ...

τώρα θέλω να σε ρωτήσω τι εννοείς οτι κάνει extract κανονικά??? τη μορφή έχει το αρχείο που θές να του περάσεις??

επίσης να σου πω πως η apple σταμάτησε να υπογράφει την 3.1.2 απο τότε που κυκλοφόρησε η 3.1.3

#45   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 18/02/2010 - 21:10

filoi mou geia kai xara sas !!!!

katarxin tha ithela na se rwthsw mia erswthsh exw to 3gs 32g se ekdosi 3.0 jailbrake kai thelw na to anavathmisw se 3.1.2 kai na tou kanw jailbrake.

paw sto itunes kai pataw shift+restore tou vazw to firmaware to 3.1.2 kai kanei extract kanonika kai meta otan paei na sugxronisti me to server tis apple mou petaei mhnuma lathos kai den to afeinh (mallon)giati prepei na mpei i 3.1.3 )

to ekana kai se default mode alla to idio mou petaei .

kamia idea ??????

sas euxaristw!!!!


κατ'αρχην αν θες γραφε σε παρακαλω στα ελληνικα γιατι τα greeklish ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ σε αυτο το φορουμ.
παμε τωρα στο προβλημα σου:δεν μπορεισ να κανεις αναβαθμιση λογισμικου σε 3.1.2 γιατι η apple μετα την κυκλοφορια της 3.1.3 σταματησε να υπογραφει παλαιοτερες.
αποψη μου μεινε στην 3.0 και κανε jb με το αναλογο tool η αλλιως κανε αναβαθμιση σε 3.1.3 και μεινε με καθαρο κινητο.
τα downgrade που ισως διαβασεις αναφερονται σε ατομα με 3GS που ειχαν κανει ηδη jb και ειχαν SHSH on file for OS 3.1.2 και πισω η για ατομα με 3G οι οποιοι δεν εχουν κανενα προβλημα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες