Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Πρόβλημα με Iphone 3G σε Downgrade


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
48 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/02/2010 - 07:05

δεν υπάρχη λόγος να κατεβάσει την 2.2 απο τη στιγμή που το κινητό του είναι Official unlock.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Flatron22

Flatron22

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/02/2010 - 14:40

λοιπόν οφείλω να πω ότι έχω δουλέψει με όλα τα guides του site δεν μπορώ να κάνω τίποτα ακόμα και στην 3.1.3 το baseband δεν λέει να ξεκλειδώσει ! έχω sim χωρίς κωδικούς και όλα τα σχετικά έχω κάνει τα πάντα από όσα είπατε + δικες μου δοκιμες αλλα το iphone δεν λέει να αναγνωρίσει την κάρτα sim.. από εχτές έχω φάει ελεεινό ξενύχτι προσπαθώντας μέχρι και τώρα που κάνω το post να το κάνω να δουλέψει....

σας παρακαλώ παρα πολύ εάν κάποιος έχει βρει τρόπο να κατεβει το baseband παρακαλώ να κάνει ένα post!!!
μέχρι και εκδόσεις στο οίτινες κατέβασα αλλα και πάλι τίποτα... :( :blink: :blink:

#33   str2004

str2004

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 21/02/2010 - 19:43

Εγω εχω ενα iPhone 3G 16GB Ελληνικο *unlock* δηλαδη... Το εκανα Jailbrake με την υπεροχη βοηθεια του forum with Redsn0w 0.9.4 Ολα πηγαν αρκετα καλα στην version 3.1.3 οπου και ετσι αγορασα το κινητο απο ιδιωτη.....

Η απορια μου ειναι ως εξης ..... Αν θελησω να κανω Downgrade απο 3.1.3 σε 3.1.2 ή αλλη προγενεστερη version .....θα αντιμετωπισω κανενα προβλημα???? Το κινητο ειναι *unlock*.... και για να γινω πιο ακριβης θα παραθεσω οσα στοιχεια εχω απο το iPhone μου προκειμενου να παρω πιο ακριβες απαντηση....

iPhone 3G 16GB :

OS Version : 3.1.3 (7E18)
Model : MB496GR
Baseband : 05.12.01
BootLoader Version : 05.09
ECID : iBoot-596.24

Τελευταία επεξεργασία από: str2004, 21/02/2010 - 19:45


#34   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/02/2010 - 20:17

έχει αναφερθεί.. Πως από την στιγμή που αναβαθμισες στην 3.1.3 δεν μπορείς να κανείς πλέον ολοκληρωμένο jailbreak.. Και για γίνω ποιο σαφής.. Όσοι φίλοι δοκιμασαν να περάσουν σε 3g .. τώρα την 3.1.2 .. Υπήρχαν περιπτώσεις που δεν είχανε σήμα στη συσκευή.. και αναγκάστηκαν να ξανακανουν restore στην 3.1.3 και jailbreak με redsnow για να δουλέψει κανονικά η συσκευή τους.. Μιλώ πάντα για ελληνικό 3g..

#35   str2004

str2004

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 21/02/2010 - 20:26

ΟΚ :D Παντως και οπως ειναι δουλευει μια χαρα.....Πληρως unlock + jailbroken ;) .... Εγω τις εφαρμογες που ηθελα τις περασα με επιτυχια .... Σιγουρα στο μελλον οι "ειδικοι" κατι θα κανουν ωστε να μην υπαρχουν εστω και αυτοι οι περιορισμοι Downgrade....:D

#36   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/02/2010 - 20:36

Εννοείται πως στο μέλλον κάτι θα βγει μέχρι τότε υπομονή..

#37   eozeelpk

eozeelpk

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/02/2010 - 16:05

kanw jailb me redsnow 9.0.4 se iphone 3g apo ellada kai den mporw na brw to ipsw apo pou to katebazwwww?

#38   eozeelpk

eozeelpk

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/02/2010 - 16:06

bohtheia kaneis?????

#39   eozeelpk

eozeelpk

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/02/2010 - 16:10

Σόρρυ που γραφω αγγλικα.....σόρυ σόρυ σόρυ θα δώσει κανείς τα φώτα του??? πάντο σε παλαιότερα jbs που έκανα πρώτο μέλημα του φόρουμ ήταν να δώσει τα σωστά λίνκς και με βίντεο οδηγούς και όλα κομπλε!!! τώρα τι πάθατε???? βλέπω όλοι οι άσχετοι ρωτάνε άσχετα και εγώ άσχετος είμαι δλδλ αλλα συτό που θέλω να πώ είναι πως κάπος ποιο ανοργάνοτα μου φαίνοντε τα πράματα...

#40   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2010 - 17:23

Πιο ipsw ψαχνεις στην αρχική σελίδα του iPhonehellas Αριστερά υπάρχουν όλα.. Κατέβασε οποίο θες με Mozilla για να κατέβει σαν ipsw..

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 25/02/2010 - 17:23


#41   markosthedeal

markosthedeal

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/02/2010 - 03:23

paidia kalispera eimai news stin oikogeneia tis apple!
ehw ena provlima poy pistevw oti to tha to ehoyn para polla atoma aytin tin stigmh!

i kopela moy efere apo tin ameriki ena iphone 3G 8GB. mou to efere xeklidoto(to agorase etsi me to cydia mesa) evala apla tin karta sim mesa kai leitoyrgoyse kanonika...
mehri tin kataramenh stigmh pou mpeika apo to pc moy sto itunes gia na dimiourgisw account kai moy evgale an thellw na kanw update tin nea ekdosh poy iparhei(3.1.3) to til eihe mesa tin ekdosh 3.1.2 apo tote poy ekana install tin 3.1.3 den moy anagnorizei tin sim.
opote to tilefono einai twra kleidomeno.mpeika se diafora xena sites kai ayto to provlima iparhei se polh kosmo.
mpwrei kapoios na me voitheisei pws mporw na to kanw unlock i na xanavalw tin 3.1.2 ekdosh kai na to kanw unlock.
den eimai polh exikoiomenos me ola ayta opote kathe voitheia tha itan polh simantikh!tnx paidia.....
(signomh poy to kanw post se diafora themata alla eimai apelpismenos opws kai polh kosmos)

#42   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/02/2010 - 09:05

πρώτον φίλε μου εάν θέλεις γραφε ελληνικά.. Δυστυχώς από την στιγμή που είναι από Αμερική .. αυτή τη στιγμή δεν μπορείς να κανείς τίποτα για το unlock.. Θα πρέπει να περιμένεις για νεώτερα...

#43   markosthedeal

markosthedeal

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/02/2010 - 13:28

οκ σε ευχαρισω πολυ,σιγσ-σιγα θα μπαινω στο κλιμα του φορουμ...γνωριζεις αν θα υπαρξει λυση για αυτο το προβλημα?και ποτε περιπου?
εκανα το iphone restore μεσο του i-tunes και τωρα με το που το ανοιγω μου λεει <no sim card installed insert a valid sim with no pin lock to activate iphone>βαζω ελλ. καρτα χωρις pin και παλι τιποτα
πριν κανω restore τουλαχιστον εμπαινα στο μενου και μπωρουσα να το χρησιμωποιησω σαν ipod touch.υπαρχει καποια ελπιδα να το φτιαξω αυτο?θα εχω ποτε το κινιτο μου πισω?

#44   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/02/2010 - 14:17

οκ σε ευχαρισω πολυ,σιγσ-σιγα θα μπαινω στο κλιμα του φορουμ...γνωριζεις αν θα υπαρξει λυση για αυτο το προβλημα?και ποτε περιπου?
εκανα το iphone restore μεσο του i-tunes και τωρα με το που το ανοιγω μου λεει <no sim card installed insert a valid sim with no pin lock to activate iphone>βαζω ελλ. καρτα χωρις pin και παλι τιποτα
πριν κανω restore τουλαχιστον εμπαινα στο μενου και μπωρουσα να το χρησιμωποιησω σαν ipod touch.υπαρχει καποια ελπιδα να το φτιαξω αυτο?θα εχω ποτε το κινιτο μου πισω?

φιλαρακο εγω ξερω πως μπορεις να κανεις downgrade

#45   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/02/2010 - 14:19

κατεβασε το 3.1.2 ipsw ή το 3.1 καi μπες itunes (ipsw μορφης 3.1.2__****1.2 παντα)
πατα shift+restore μολις σου βγαλει το error πες μου ποιο ειναι για να σου πω τι να κανεις

Τελευταία επεξεργασία από: hector, 27/02/2010 - 14:20


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες