Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Πρόβλημα με Iphone 3G σε Downgrade


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
48 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/02/2010 - 14:33

αν ειναι error 1015-1016 που ειναι τα ποιο πιθανα errors θα ξανανοιξει το τηλεφωνο σε recovery mode παλι
εσυ θα το αγνοησεις και θα κλεισεις το itunes
κατεβαζεις το quickpwn 221
1)ανοιξε το
2)πατα για 15 δευτερα home και power button μαζι
3)μολις περασουν τα 15 δευτερα αφησε το home button και συνεχισε να πατας το power για αλλα 2 δευτερα μεχρι να ανοιξει

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   markosthedeal

markosthedeal

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/02/2010 - 22:35

τελικα καταφερα να βγαλλω την 3.1.3 και να βαλλω την 3.1.2.το προβλημα ομωσ δεν ειναι εκει.το θεμα ειναι να κανω downgrade tin baseband version απο 05.12.01(που μπεικε οταν εκανα install την 3.1.3) σε 5.11.07 ι καποια μικροτερη ετσι ωστε να μπωρεσω να κανω unlock το iphone που ειναι αγορασμενο απο αμερικη και να μπωρει να δεχετε ελλ. sim με καποια απο τα υπαρχον προγραμματα που κυκλοφορουν.μετα απο πολυ πσαξιμο βρεικα τροπο να το κανω και αυτο αλλα στην πωρεια κωλησα σε κατι αλλο... το δικο μου εχει bootloaderversion: 06.04(δηλαδη ειναι καινουργιας παραγωγης)(οσα ειναι 05.08. και πριν μπωρουν να βγαλουν ακρη(μονο 3G)σχετικο link:http://www.youtube.com/watch?v=VQXhI32GtGo) πραγμα που το κανει σχεδων αδυνατο στην παρουσα φαση να γινει κατι.δηλαδη πρεπει να περιμενω να βγει καποιο unlock gia tin 3.1.3!(διαβασα οτι καποιος hacker seriff εχει βρει καποια ακρη για να βγαλουν καποιο προγραμματακι που να το φτιαχνει αλλα δεν μπςρουν να πουν ποτε θα ειναι ετοιμο)εχει καποιως που γνωριζει περισσωτερα να μου πρωτεινει κατι αλλο?
Εχω
iphone 3G 8GB αγορασμενο απο αμερικη(δουλευε κανωνικα πριν βαλω το 3.1.3,τωρα απλα λειτουργει σαν ipod touch)
3.1.2(το αλαξα)
baseband version: 05.12.01
bootloaderversion: 06.04

p.s:sorry αν σας τρελαινω με τα πολλα post μου,αλλα πιστεβω καταλαβαινετε μονο 2 μερεσ το χαρηκα!

#48   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 27/02/2010 - 22:37

τελικα καταφερα να βγαλλω την 3.1.3 και να βαλλω την 3.1.2.το προβλημα ομωσ δεν ειναι εκει.το θεμα ειναι να κανω downgrade tin baseband version απο 05.12.01(που μπεικε οταν εκανα install την 3.1.3) σε 5.11.07 ι καποια μικροτερη ετσι ωστε να μπωρεσω να κανω unlock το iphone που ειναι αγορασμενο απο αμερικη και να μπωρει να δεχετε ελλ. sim με καποια απο τα υπαρχον προγραμματα που κυκλοφορουν.μετα απο πολυ πσαξιμο βρεικα τροπο να το κανω και αυτο αλλα στην πωρεια κωλησα σε κατι αλλο... το δικο μου εχει bootloaderversion: 06.04(δηλαδη ειναι καινουργιας παραγωγης)(οσα ειναι 05.08. και πριν μπωρουν να βγαλουν ακρη(μονο 3G)σχετικο link:http://www.youtube.com/watch?v=VQXhI32GtGo) πραγμα που το κανει σχεδων αδυνατο στην παρουσα φαση να γινει κατι.δηλαδη πρεπει να περιμενω να βγει καποιο unlock gia tin 3.1.3!(διαβασα οτι καποιος hacker seriff εχει βρει καποια ακρη για να βγαλουν καποιο προγραμματακι που να το φτιαχνει αλλα δεν μπςρουν να πουν ποτε θα ειναι ετοιμο)εχει καποιως που γνωριζει περισσωτερα να μου πρωτεινει κατι αλλο?
Εχω
iphone 3G 8GB αγορασμενο απο αμερικη(δουλευε κανωνικα πριν βαλω το 3.1.3,τωρα απλα λειτουργει σαν ipod touch)
3.1.2(το αλαξα)
baseband version: 05.12.01
bootloaderversion: 06.04

p.s:sorry αν σας τρελαινω με τα πολλα post μου,αλλα πιστεβω καταλαβαινετε μονο 2 μερεσ το χαρηκα!


νομιζω πως δεν γινεται...αλλα για κοιτα αν μπορεις να κανεις κατι με το blacksnow η απο cydia με το fuzzyband...
χωρις να θελω να σου δωσω ελπιδες σου ξαναλεω οτι μαλλον δεν γινεται αλλα δεν παει χαμενη η προσπαθεια

#49   markosthedeal

markosthedeal

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/02/2010 - 22:50

δεν γινετε να το κανω με το το fuzzyband γιατι το bootloadr version einai 06.04 και μου λεει not supported!ευχαριστω πολη παντος!!!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες