Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 8 ψήφοι

[Οδηγός] Πώς κάνουμε Downgrade το iPhone 3GS/3G/ iPhone 4 σε παλαιότερο OS (PC/Mac)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
289 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   angmar

angmar

    iPH Member

  • 296 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/03/2010 - 13:21

οκ, σ' ευχαριστώ. Προς στιγμήν ψιλό απογοητεύτηκα, αλλά μετά είδα ότι μάλλον ο geohot μαγειρεύει κάτι με untethered και αν πιάνει την 3.1.3 θα είναι όλα καλά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   CarpeNoctum

CarpeNoctum

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2010 - 14:12

Αντιμετωπίζοντας το error 1015 κατά τη διάρκεια του Downgrade (Μέρος 2ο)



Πολλοί χρήστες Windows έχουν αναφέρει ότι δε μπορούν να αντιμετωπίσουν το error 1015 κατά τη διάρκεια του downgrade με τον τρόπο που περιγράφεται εδώ στο δεύτερο ποστ χρησιμοποιώντας το iRecovery. Κανένα πρόβλημα. Ας δούμε έναν ακόμα τρόπο που φαίνεται να λειτουργεί σε όσους δεν κατάφεραν να ολοκληρώσουν τη διαδικασία με τον προηγούμενο.

  • Κατεβάστε το Quickpwn22 (κάτω στη σελίδα υπάρχουν οι εκδόσεις για Windows και Mac) και κάντε το unzip σε ένα φάκελο στο desktop.
  • Μόλις κάνετε το downgrade και δείτε το error 1015, έχοντας ακόμα συνδεδεμένο το iPhone με το USB τρέξτε το Quickpwn22.
  • Θα σας εμφανιστεί το παρακάτω μήνυμα: “Hold Sleep and Home for 15sec then let go of Home and continue to hold Sleep for 2 seconds”
  • Ακολουθήστε ακριβώς αυτή την οδηγία: Κρατήστε δηλαδή το Sleep και το Home button για 15 δευτερόλεπτα, αφήστε το Home και συνεχίστε να πατάτε το Sleep για ακόμα 2 δευτερόλεπτα. Μόλις περάσουν και αυτά τα δύο δευτερόλεπτα αφήστε και το Sleep.
  • Κλείστε το Quickpwn22.
  • Τρέξτε το Blackra1n για να κάνετε το Jailbreak (αν έχετε επιστρέψει στην 3.1.2) και είστε έτοιμοι.


Ελπίζω να βοηθήσει και αυτούς που δεν είχαν καταφέρει μέχρι τώρα να ξεπεράσουν το error 1015.

http://carpenoctum.g...ror-1015-part2/

#18   eyeso9001

eyeso9001

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:eyes_o9001

Δημοσίευση 20/05/2010 - 16:58

τρομερος φιλε μου σε υπερευχαριστω,ακολουθησα τα βηματα σου και το εκανα downgrade στην 3.1.3 απο Jailbrake.δεν ηθελα πλεον να ειναι Jailbrake.

#19   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/05/2010 - 18:52

τρομερος φιλε μου σε υπερευχαριστω,ακολουθησα τα βηματα σου και το εκανα downgrade στην 3.1.3 απο Jailbrake.δεν ηθελα πλεον να ειναι Jailbrake.


για να καταλαβω.. εαν παταγες restore στο itunes και setup as new.... δεν θα ησουν οκ.. χρειαζοταν να κανεις ολα τα παραπανω;.. :)

#20   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2010 - 00:17

mou fenete pos exo sovaro provlima ...
exo iPhone 3G ... eixa firmware 3.1.3 JB kai tora pia exo to Firmware 4
den eixa kanei meso Cydia to SHSH oste na mporo na to kano Downgrade
Stin periptosi mou mallon prepei na perimeno mexri na vgei JB gia to 4ari gt kontevo na frikaro !!

An exete vrei kapoia alli lusi 8a i8ela na tin akouso
Euxaristo ek twn proterwn !!

Cyaaa :blink:

Φίλε μου καταρχήν να σε προειδοποιήσω πως απαγορεύονται τα Greeklish απο τους κανόνες του φόρουμ

Στο θέμα σου τώρα...Όλη αυτή η διαδικασία είναι για 3GS :excl: ..στο 3G μαζί με τη βοήθεια του quickpwn22 μπορείς να κάνεις downgrade! :excl:

#21   asdkostas

asdkostas

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:asdkostas

Δημοσίευση 26/06/2010 - 04:00

Παιδες εχω αναβαθμησει στην 4 απο την 313 με νεα μπουτρομ ενω ειχα jb με το spirit.Ειπα να την δοκιμασω καλη ειναι δεν λεω αλλα χωρις jb δεν την παλευω!Ετσι αποφασισα να κανω downgrade.Την διαδικασια που γραφει ο φιλος στην αρχη την εχω κανει το μονο που δεν καταφερνω ειναι να βρω το ipsw πατωντας το shift.Αυτο που το βρησκω?Επρεπε να το κρατησω με καποιο τροπο?Λιγο βοηθεια.....!

#22   kostasRX8

kostasRX8

    iPH Enthousiast

  • 379 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 04:53

Παιδες εχω αναβαθμησει στην 4 απο την 313 με νεα μπουτρομ ενω ειχα jb με το spirit.Ειπα να την δοκιμασω καλη ειναι δεν λεω αλλα χωρις jb δεν την παλευω!Ετσι αποφασισα να κανω downgrade.Την διαδικασια που γραφει ο φιλος στην αρχη την εχω κανει το μονο που δεν καταφερνω ειναι να βρω το ipsw πατωντας το shift.Αυτο που το βρησκω?Επρεπε να το κρατησω με καποιο τροπο?Λιγο βοηθεια.....!



φιλε μου ειναι εκει που το εχεισ αποθηκευση το firmware της 3.1.3 για δοκιμασε να κανεισ ενα search στο Υ/Π σου και καντου copy ppaste στην επιφανεια(ωστε να αποφυγεισ ολξ την διαδρομη(C:\Users\(ονομα στο pc σου π.χ κωστας) \AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Recent) σε περιπτωση που το ειχεσ κατεβασει απο το itunes

#23   Darudakos

Darudakos

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 26/06/2010 - 12:18

Οσοι τα εχουμε κρατησει μεσω cydia που θα τα βρουμε ? ? ? <_<

#24   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 26/06/2010 - 13:24

Δεν χρειάζεται να βρεις κάπου και δεν μπορείς κιόλας.Κανε την διαδικασία έτσι όπως την γράφει ο οδηγός και θα εχες αποτέλεσμα επιθυμητό.

#25   Darudakos

Darudakos

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 26/06/2010 - 13:35

Τέλεια.Νόμιζα πως επρεπε να εχω κατεβασει με καποιο προγραμματακι τα shsh! Kαι οτι μετα θα τα εμφανιζε στο C:\Windows\System32\drivers\etc (αρχείο hosts)

Ετσι ισως δοκιμάσω λιγο ios4 αν κ δεν με βλεπω να αντεχω και πολυ! :lol:

Ευχαριστώ, πολύ καλοφτιαγμένος οδηγός..

#26   eurisakella

eurisakella

    iPH Enthousiast

  • 387 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:eurisakella

Δημοσίευση 26/06/2010 - 15:39

Να ρωτήσω κάτι. Έχω ένα 3GS. Το έχω πάρει μεταχειρισμένο. Έχω την 4 και θέλω να κάνω downgrade στην 3.1.2 γιατί ο προηγούμενος είχε κρατήσει της 3.1.2 στο cydia. Εγώ όμως δεν έχω στο pc μου το firmwire της 3.1.2. Πώς μπορώ να το βρώ? Γιατί χωρίς JB δεν παλεύεται.

#27   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 15:41

Σηνυθως τα κατεβαζω απο εδω(τα firmwares)

Τελευταία επεξεργασία από: macmaniac82, 26/06/2010 - 15:41


#28   eurisakella

eurisakella

    iPH Enthousiast

  • 387 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:eurisakella

Δημοσίευση 26/06/2010 - 15:42

Σηνυθως τα κατεβαζω απο εδω(τα firmwares)

Ευχαριστώ πολύ χάρη :)

#29   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 15:45

τπ να σαι καλα!

#30   eurisakella

eurisakella

    iPH Enthousiast

  • 387 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:eurisakella

Δημοσίευση 26/06/2010 - 16:08

Μου έβγαλε: Restore error 3194 και το ακύρωσε. Τι σημαίνει???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες