Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Πως συνδέομαι με SSH (Windows)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
695 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/12/2008 - 01:38

Καλησπερα.  εχω προβλημα  οταν συνδεομαι με το WinSCP  χανετε η συνδεση καθε 15  δεπτερολεπτα περιπου οταν δεν χρισιμοποιητε και ειναι πολυ κουραστικο αυτο μεχρι να μου ξανα συνδεθει. δεν υπαρχει τροπος να παραμενει η συνδεση ενεργη περισσοτερο?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   tol

tol

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/02/2009 - 11:05

το openssh του Cydia πρεπει να το κατεβασω μεσω wifi στο iphone ? Δλδ εγω που δεν εχω wifi μη μου πειτε οτι πρεπει να βγω στους δρομους να ψαξω ? ;P

#33   akisp

akisp

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2009 - 11:29

αν εχεις iphone3G μπαινεις στο cydia μεσω του 3G και  το κατεβαζεις.
τωρα αφου το κατεβασεις για να συνδεθεις με τον υπολογιστη σου, αυτο μπορει να γινει ειτε με wifi ειτε μεσω usb. αφου εσυ δεν εχεις wifi θα συνδεθεις μεσω usb.

#34   fly3003

fly3003

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/03/2009 - 17:40

καλησπερα προσπαθησα να το κανω αλλα μου βγαζει συνεχεια "connection error time out"οποιος ξερει και μπορει ας με βοηθησει.............ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!

#35   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 13/03/2009 - 22:51

Quote

Quote

το openssh του Cydia πρεπει να το κατεβασω μεσω wifi στο iphone ? Δλδ εγω που δεν εχω wifi μη μου πειτε οτι πρεπει να βγω στους δρομους να ψαξω ? ;P




αν εχεις iPhone 3G μπαινεις στο cydia μεσω του 3G και  το κατεβαζεις.

τωρα αφου το κατεβασεις για να συνδεθεις με τον υπολογιστη σου, αυτο μπορει να γινει ειτε με wifi ειτε μεσω usb. αφου εσυ δεν εχεις wifi θα συνδεθεις μεσω usb.


Και πως γίνεται μέσω USB;;;
Επίσης από το firmware 2.2 και μετά παρατήρησα ότι όταν αντιγράφω αρχεία εφαρμογών .app (και όχι μόνο) από το PC προς το iPhone 3G, είτε με το WinSCP, είτε με το Filezilla ή άλλο, κατά τη διάρκεια της μεταφοράς των αρχείων και ενώ κατά περιόδους πάει ταχύτατα, κατά κάποια άλλα χρονικά διαστήματα η ταχύτητα "κόβει". Για άγνωστο λόγο. Εντέλει η μεταφορά των αρχείων βέβαια ολοκληρώνεται αλλά αν δεν υπήρχαν οι διακοπές αυτές στη μεταφορά θα τελείωνε πολύ πιο γρήγορα. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;;  ???


#36   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 13/03/2009 - 22:53

USB μέσω iTunnel Suite

#37   the_godfather

the_godfather

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/03/2009 - 06:08

παιδιά σόρρυ αλλα είναι σα να βαριέστε να απαντησετε.
στην αρχή ο οδηγός λέει ξεκάθαρα οτι χριάζομαι το winscp και το openssh.
μετα καποιος πετάει κατι για bossprefs και μετα κάποιος για itunnel.
itunnel δεν βρήκα όμος στο cydia ούτε appstore. ένα stunnel βρήκα μόνο. αυτό λετε?
επίσης δεν έχει ssh στο file protocol, μ'ονο  sftp , ftp  και  scp

#38   Yannis

Yannis

    Rebuilding

  • 2.681 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:GC

Δημοσίευση 18/03/2009 - 08:20

Έχεις δίκιο, ίσως να μην είναι ξεκάθαρο τί είναι και που βρίσκεις το iTunnel. Φυσικά μπορείς να βάλεις την λέξη "iTunnel" ή "iTunnel Suite" στο search, και απευθείας από την αναζήτηση και μόνο θα βρεις το λινκ για να το κατεβάσεις, αφού πρόκειται για εφαρμογή για τον υπολογιστή σου και όχι για το iPhone. Αν και αυτή τη στιγμή η πρώτη τους σελίδα είναι υπό κατασκευή.

iTunnel Download

Είναι γεγονός όμως ότι όσο περνάει ο καιρός τα παλιά μέλη θεωρούν κάποια πράγματα δεδομένα, και μερικοί νέοι χρήστες δεν καταλαβαίνουν τι γίνεται και για τι πράγματα μιλάμε. Θα προσπαθήσουμε να οργανώσουμε τους οδηγούς, αλλά αυτό απαιτεί χρόνο... άρα και υπομονή από την πλευράς σας.

#39   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 18/03/2009 - 09:58

Οι οδηγοί μια χαρά είναι. Απλά κάποιοι τους διαβάζουν στο φλου. Το αρχικό ποστ δεν αναφέρει τίποτα για iPhone Tunnel Suite οπότε με ένα search στο forum θα μπορούσες να δεις περί τίνος πρόκειται. Eίναι και sticky κιόλας

#40   the_godfather

the_godfather

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/03/2009 - 00:39

ρε παιδία πως του πέρνουμε χαλαρά???
Ο οδήγός λέει 3 πραγματα! δέ  λέει πουθενα για itunnel ουτε για bosspref.
Τέλος πάντων τα κατέβασα και αυτά αλλα δε καταλαβαίνω με ποιά σειρά τα κάνω( itunnel-bosspref-winscp-openshh).
Και τέλος το itunnel ειναι στα ιταλικά ή κατι τέτοιο.

#41   tottasp

tottasp

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2009 - 23:16

Παιδιά για Mac τι έχουμε?!

#42   arelakis

arelakis

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/04/2009 - 16:27

Βοήθεια!

Ρε παιδιά που βρίσκω αυτό το /var/mobile κτλ; Που το βρίσκω αυτό ρε cs; Έχω iPod Touch hacked... αλλά ότι και να κάνω το συναντάω συνέχεια αυτό, ώστε να βάλω εκεί τα αρχεία;

Που είναι;

#43   aris1978

aris1978

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/04/2009 - 00:37

Παιδιά συγγνώμη αν γίνω κουραστικός αλλά κάτι δεν καταλαβαίνω.
Εκάνα οτι λένε οι οδηγίες και όλα οκ.
Μετά μου ανοίγει ένα παράθυρο όπου στη αριστερή πλευρά έχει ουσιαστικά όλους τους φακέλους του υπολογιστή και στη δεξια έχει ανοίξει ένας φάκελος,μαλλον, το /private/var/root.Εκεί έχει 2 υποφακέλους,τους Library και Media.
Μετά τι κάνω?Περνάω όποιο αρχείο θέλω(app,games,mp3 κ.α.) με drag and drop από αριστερά σρα δεξιά?Σε ποιόν φάκελο τι?
Και πάλι συγγνώμη για την ταλαιπωρία.

#44   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 05/04/2009 - 01:53

Δεν είναι μόνο δύο φάκελοι δεξιά. Έχει και άλλους (πρέπει να πας στην 'αρχή' για να τα δεις όλα)


Ναι, τα βάζεις με drag&drop αυτά που πρέπει εκεί που χρειάζονται όπως αναφέρει ο κάθε οδηγός.
Πρώτα search και έρευνα για κάθε τι που θες να κάνεις με το iPhone

Γι'αυτά που λες (app,games,mp3) δεν χρειάζεται καν όλο αυτο το πράγμα. Γίνεται μέσω iTunes αυτόματα. Αν δεν ξέρεις πως υπάρχουν πληροφορίες παντού στο forum (FAQ, Hints & Tips, Οδηγός για νέους χρήστες)) και φυσικά με το search θα βρεις άπειρα τέτοια

#45   makrojim

makrojim

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/05/2009 - 19:35

καλησπερα σε ολους...θα ηθελα την βοηθια σας..εχω iphone 2g me 2.2.1 του εκανα unlock σημερα και οπος πηγα να το σπασω για να του βαζω τις σπασμενες εφαρμογες αλλα στιν μεση τις διαδικασιας ειχα ενα προβλημα και ετσι τα παρατισω...μετα απο λιγο εκανα επανακινισι στο Iphone και απο εκεινη την ωρα ειναι κολημενο και το μονο που μου εμφανιζει ειναι το  λογοτιπο της apple στην αρχη...του εχω κανει παρα πολλεσ επανακινισεις αλλα τιποτα...μηπως εχετε καμια ειδεα για το τι μπορω να κανω???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες