Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Vodafone unlimited με Internet - Tethering τέλος από τη Vodafone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
525 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   grgtech

grgtech

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/03/2010 - 17:25

Το έμαθα κι εγώ σήμερα εντελώς τυχαία και το θεωρώ τουλάχιστον ντροπή και ξεφτίλα για τόσο μεγάλο παροχο!πήρα τηλέφωνο και άκουσαν τα σχετικά αφού στο συμβόλαιο δεν αναφέρεται κάποιος περιορισμός σε τι χρήση θα το κανείς!καλό θα ήταν να μην μείνει κανείς με σταυρομενα χέρια γιατί θα ακολουθήσουν το παράδειγμα τους και οι υπόλοιποι!θα γίνει και σε οσους έχουν ήδη συμβόλαιο μέσω update στο iTunes!ελπίζω να μην είμαι ο μόνος που διαμαρτυρομαι.ευτυχώς το συμβόλαιο μου ελειξε και εννοείται πως αλλάζω πάροχο...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 18/03/2010 - 18:35

Πήρα ξανά σήμερα στο 13830 και μετά από μισή ώρα με ομιλία με διάφορους από πολλά τμήματα (τους είπα κι όλας να μου πουν πώς μπορώ να κάνω φορητότητα και με ρώτησαν τον λόγο , άσχετα του ότι δεν θα κάνω) θα επικοινωνήσουν μαζί μου αυτοί μέσα σε 2 ώρες από τώρα ή αύριο το πρωί για να το συζητήσουμε.. ελπίζω πραγματικά να βγάλω άκρη και να γίνει κάτι.. Όσοι πάντως χρησιμοποιήτε την υπηρεσία, μην μένετε με σταυρωμένα χέρια. Και τονίστε τους ότι η Cosmote το δίνει δωρεάν..
Και ότι δεν έχουμε υπογράψει στο συμβόλαιό μας κανέναν περιορισμό σχετικά με τα πακέτα data και το πώς θα τα χρησιμοποιούμε !!

#18   Bassman

Bassman

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/03/2010 - 12:27

Καλημέρα σε όλους από χθες έμαθα για την νέα φωτιά που μας άναψαν τα λαμόγια στην vodafone τους πήρα πάλι σήμερα και τους ρώτησα σχετικά με την νομική πλευρά του θέματος δλδ:αν έχουν το δικαιομα να αλλάξουν κάτι το οποίο δεν αναγράφεται στους όρους συμβολαίου που εχουμε υπογράψει και αν έχουν το δικαιομα να επέμβουν στο λογισμικό της συσκευής μου προκιμενου να αλλάξουν την συγκεκριμένη ρύθμιση φυσικά μετά από μισή περίπου ώρα μου είπε ότι θα επικοινωνήσει κάποιος που ασχοληται με τα νομικά τους θέματα για να μου πει τον ρώτησα αν δεν κάνω update η αν την ώρα που παει να κατεβάσει το λογισμικό εγώ αρνηθω τι θα γίνει και μου λέει : τίποτα απλά θα συνεχίσετε να εσται όπως πριν. ;;;;;;;;;;;!!!!!!!!!!!! αυτά μου είπε ο ειδικός ...... Τώρα τι να πω εγώ;;;;

#19   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/03/2010 - 14:11

Και εγω ουτε προκειται να κανω update carrier settings
Kαι κανενας να μην το κανει
Αλλα αν δεν αλλαξει τιποτα εχω φυγει........

#20   iria

iria

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/03/2010 - 17:23

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω restore το update carrier settings που έκανα, έτσι ώστε να έχω ξανά tethering.

#21   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 19/03/2010 - 17:25

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω restore το update carrier settings που έκανα, έτσι ώστε να έχω ξανά tethering.

εαν εχεις jb συσκευη και σου δωσει καποιος το αρχειο το παλιο ωστε να το περασεις και να σβησεις το καινουργιο μεσω ssh τοτε ναι μπορεις...

#22   iria

iria

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/03/2010 - 17:29

Ναι ειναι j/b. Αρα πρέπει να βρω από κάπου το προηγούμενο αρχείο.
Μήπως ξέρεις πως μπορώ ή που μπορω να το βρω.

#23   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 19/03/2010 - 17:40

Ναι ειναι j/b. Αρα πρέπει να βρω από κάπου το προηγούμενο αρχείο.
Μήπως ξέρεις πως μπορώ ή που μπορω να το βρω.

θα πρεπει να βρεις καποιον που να εχει και αυτος jb συσκευη και παροχο την vodafone και να σου το δωσει...ψαξε και στο ιντερνετ αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι θα το βρεις...

#24   iria

iria

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/03/2010 - 17:56

θα πρεπει να βρεις καποιον που να εχει και αυτος jb συσκευη και παροχο την vodafone και να σου το δωσει...ψαξε και στο ιντερνετ αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι θα το βρεις...


Στο internet που εψαξα δεν βρήκα τιποτα. Θα το βρώ κάπου. Μήπως ξέρεις ποιο αρχείο ειναι και που ακριβώς θα το βρώ στo τηλέφωνο (με ssh).

Ευχαριστω πολυ.

#25   iria

iria

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/03/2010 - 18:10

οκ. βρήκα το αρχείο ειναι το "Vodafone_gr.ipcc"
αντε να βρώ τώρα ποιο ειναι το σωστο.... :blush:

#26   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/03/2010 - 21:01

Λοιπον ακουστε το εξης
Μολις μου ηρθε μυνημα απο Vodafone οτι σας παραθετω την φωτο

Με αλλα λογια μετα απο δυο τηλ που εκανα το ενα στο υπηρεσιες συμβολαιου (iPhone) και το αλλο στην υπηρεσια Internet και αφου τους τα εψαλα (εννοειτε οτι τους ειπα οτι σε ενα μηνα θα σηκωθω ναφυγω και θα παω στην Cosmote)αποφασισαν να μην μου χρεωσουν το Techering

Kαι ο Αγιος φοβερα θελει!!!!!!!!!!!!


Tαραξτε τους στα τηλ μαγκες!!!!!!!

Βλεπεται οτι που σας γραφω δουλευει το INTERNET TECHERING!!!!!

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: c200amgpacket, 19/03/2010 - 21:09


#27   panosru

panosru

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/03/2010 - 01:45

Λοιπον ακουστε το εξης
Μολις μου ηρθε μυνημα απο Vodafone οτι σας παραθετω την φωτο

Με αλλα λογια μετα απο δυο τηλ που εκανα το ενα στο υπηρεσιες συμβολαιου (iPhone) και το αλλο στην υπηρεσια Internet και αφου τους τα εψαλα (εννοειτε οτι τους ειπα οτι σε ενα μηνα θα σηκωθω ναφυγω και θα παω στην Cosmote)αποφασισαν να μην μου χρεωσουν το Techering

Kαι ο Αγιος φοβερα θελει!!!!!!!!!!!!


Tαραξτε τους στα τηλ μαγκες!!!!!!!

Βλεπεται οτι που σας γραφω δουλευει το INTERNET TECHERING!!!!!



Αυτό το μόνο που σου επιτρέπει είναι να μπεις μόνο στην σελίδα της vodafone και να αγοράσεις χρόνο για internet tethering πχ 2 ώρες κτλ επίσης αν αγοράσεις στις 4 λόγου χάρη 2 ώρες internet ξεκινάει να μετράει από την ώρα της αγοράς είτε το χρησιμοποιήσεις είτε όχι.

Σήμερα πέρασα αρκετή ώρα σε υποκατάστημα της Vodafone μιλώντας με κεντρικά της Vodafone για το συγκεκριμένο θέμα, γενικά είναι νομικά καλυμμένοι από την πράξη αυτή αν και πιστεύω πως θα χάσουν πολλούς πρώην ευχαριστημένους πελάτες.

EDIT:
Συγκεκριμένα όπου και να προσπαθήσεις να μπεις θα σε κάνει redirect εδώ

Τελευταία επεξεργασία από: panosru, 20/03/2010 - 01:50


#28   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 20/03/2010 - 01:45

Ακριβώς το ίδιο έκαναν και σε μένα και επιπλέον μου έκαναν και 30% έκπτωση στο πάγιό μου

#29   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/03/2010 - 09:35

Αυτό το μόνο που σου επιτρέπει είναι να μπεις μόνο στην σελίδα της vodafone και να αγοράσεις χρόνο για internet tethering πχ 2 ώρες κτλ επίσης αν αγοράσεις στις 4 λόγου χάρη 2 ώρες internet ξεκινάει να μετράει από την ώρα της αγοράς είτε το χρησιμοποιήσεις είτε όχι.

Σήμερα πέρασα αρκετή ώρα σε υποκατάστημα της Vodafone μιλώντας με κεντρικά της Vodafone για το συγκεκριμένο θέμα, γενικά είναι νομικά καλυμμένοι από την πράξη αυτή αν και πιστεύω πως θα χάσουν πολλούς πρώην ευχαριστημένους πελάτες.

EDIT:
Συγκεκριμένα όπου και να προσπαθήσεις να μπεις θα σε κάνει redirect εδώ



Νομιζεισ!!!!!!!!!!!!!
Οπως ειπα δεν μου κανει redirect νομιζω το τονισα αυτο!!!!!!!!!!!!
Ουτε μου βγαζει να αγορασω τιποτα!!!!!!!!!!!!!
Με αλλα λογια παλι το ξαναλεω
Μετα απο το μυνημα εχω κανονικα INTERNET TETHERING και αν παρατηρησες γραφω με INTERNET TETHERING και ουτε αγορασα απο πουθενα τιποτα
Αρα τζαμπα πηγες στο καταστημα .......

#30   panosru

panosru

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/03/2010 - 11:08

Νομιζεισ!!!!!!!!!!!!!
Οπως ειπα δεν μου κανει redirect νομιζω το τονισα αυτο!!!!!!!!!!!!
Ουτε μου βγαζει να αγορασω τιποτα!!!!!!!!!!!!!
Με αλλα λογια παλι το ξαναλεω
Μετα απο το μυνημα εχω κανονικα INTERNET TETHERING και αν παρατηρησες γραφω με INTERNET TETHERING και ουτε αγορασα απο πουθενα τιποτα
Αρα τζαμπα πηγες στο καταστημα .......



Χμ.. μου φαίνεται περίεργο όμως, (όχι πως δεν σε πιστεύω, αλίμονο) αλλά γιατί σε άλλους να λένε άλλα και άλλους άλλα;

Οπότε τι έκανες και στο ενεργοποίησαν; τι ακριβώς τους είπες; Δεν ξέρω αν έχει σχέση με το πακέτο σύνδεσης αλλά εγώ έχω επαγγελματικό πακέτο 300 όπου πάνω του έχω προσθέσει unlimited internet όπου είναι + 20€ το πάγιο και 1000λεπτά προς σταθερά όπου ήταν +5 - 10 € δεν θυμάμαι καλά.

Γενικά πιστεύω πως αυτή της η κίνηση είναι πολύ χαζή διότι αν κάποιος χρησιμοποιεί το internet tethering και ξεπεράσει το όριο των δωρεάν MB που έχει (ακόμα και στο unlimited είναι 3GB το όριο) τότε ούτως η άλλος στον λογαριασμό του έχει επιπλέον κόστος οπότε δεν βρίσκω το νόημα να πρέπει να πληρώνει κάποιος για το internet tethering.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες